Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2018
    Μηνύματα
    12

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ

    Γεια σας φίλοι.Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον συναγερμό της μοτοσυκλέτας μου και θα ήθελα την άποψή σας για το πως μπορώ να αντιμετωπίσω το ζήτημα.Συγκεκριμένα είμαι κάτοχος ενός suzuki-vstom 650 του 2010 (το αγόρασα σε αρκετά καλή κατάσταση μεταχειρισμένο εδώ και 1 μήνα).Ο συναγερμός που έχει το μηχανάκι είναι 8ετίας και συγκεκριμένα της META.Το πρόβλημα είναι ότι ενεργοποιείται κάθε φορά μόνος του αυτόματα πάρα την θέληση μου.Στο κοντρόλ υπάρχουν 2 κλασικά κουμπιά. Ένα κουμπί της ενεργοποίησης - απενεργοποίησης και ένα που χτυπάει ο συναγερμός.Για παράδειγμα όταν σβήσω την μηχανή π.χ στο βενζινάδικο μετά από λίγο ενεργοποιείται.Κάθε φορά που κλείνω την μηχανή συμβαίνει το ίδιο πράγμα.Τίθεται μόνος του σε λειτουργία.Μήπως κάνω κάποιο λάθος και δεν τον απενεργοποιώ σωστά?Από την άλλη σκέφτομαι να τον αντικαταστήσω λόγω παλαιότητας με κάτι καλύτερο και να αγοράσω ένα καινούργιο σύστημα.Αν θέλετε να μου προτείνεται κάποια άλλη καλή και αξιόπιστη μάρκα ευχαρίστως να σας ακούσω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Πριν κάνεις οτιδήποτε, ψάξε και διάβασε το manual του συναγερμού. Μάθε πως λειτουργεί.
    Πιθανότατα είναι θέμα ρύθμισης.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Ναι λογικα ειναι θεμα ρυθμισεων του συναγερμου. Το εκανε απο οταν το αγορασες?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    Αν καταλαβαίνω καλά αφού σβήσεις την μηχανή μετά από ένα λεπτό ακούγεται ένα μπιπ και ενεργοποιείται το immobilizer (όχι ο συναγερμός) Αν δεν κάνεις τίποτα. Αυτό είναι το φυσιολογικό του. Αν σβήσεις και πατήσεις το κουμπί το μικρό ακούγονται δύο μπιπ και ενεργοποιείται ο συναγερμός. Και στις δύο περιπτώσεις για να βάλεις μπρος πρέπει πρώτα να πατήσεις το μικρό κουμπί και να ακουστεί ένα μπιπ.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2018
    Μηνύματα
    12
    Ευχαριστώ φίλε.Έτσι όπως τα λες είναι.Ετσι λειτουργεί ο META.Μου το είπε τεχνικός ο οποίος ασχολείται με αυτά τα πράγματα...Στο ένα μπιπ δεν ενεργοποιειται η σειρήνα....Αν πατήσω το μικρό κουμπί τότε ακούγονται 2 μπιπ και τίθεται σε λειτουργία η σειρήνα.Πάντα για να βάλω μπροστά πρέπει πρώτα να πατήσω το μικρό κουμπί...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    Να σαι καλά και καλοταξιδο το βεστρωμακι!!

Παρόμοια θέματα

  1. προβλημα με συναγερμο
    από KeLeYTiS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2012, 16:02
  2. πρόβλημα με συναγερμό....
    από panos77 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2012, 14:45
  3. Πρόβλημα με συναγερμό Spyball 6527
    από mia_zoi_kawa στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2011, 06:43
  4. Πρόβλημα με συναγερμό...
    από R0t0ras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2011, 22:05
  5. Πρόβλημα με συναγερμό
    από downhill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF