Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Ερώτηση για μπαταρίες λιθίου

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Εγώ έβαλα την shido connect με bluetooth και app στο κινητό που σου δείχνει τάση, θερμοκρασία κ.α. Μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος, προς το παρόν.
    https://www.polo-motorrad.de/de/lith...ct-ltz10s.html

    Λίγο τσουχτερή η τιμή (περιπου 150ε) αλλα δεν μετάνιωσα τα χρήματα. Ειδικά για τον χειμώνα που δεν θα την πολυκινώ, το app είναι πολύ πρακτικό. Γλίτωσα και 2 με 3 κιλά βάρος σε σχεση με την μαμα.

    Με προβλημάτισε λίγο η εικόνα του p@nos, τι μάρκα ήταν? shido? δεν φαινεται καθαρά

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Με προβλημάτισε λίγο η εικόνα του p@nos, τι μάρκα ήταν? shido? δεν φαινεται καθαρά
    Shido Μου φαινεται και εμενα.

    Προσωπικα και με βαση οσα ειπωθηκαν, ειμαι της αποψης πως οτι αποδιδει τα προσδοκωμενα και δουλευει απροβληματιστα, δεν το πειραζουμε.
    Εφοσον τα CCA τα δινει μια υγιης μολυβδου και με ενα 70άρι τιμη κτησης, ζει 5+ χρονια με καθημερινη και σε λογικα πλαισια χρηση... δεν υπαρχει λογος να αγορασεις μια λιθιου.
    Για το απολυτο weight reduction και εξοικονομηση χωρου απο "συμπαγεις" υλοποιησεις σε μια μηχανη που θα παρει μπρος μια κυριακη για 3 sessions... να το δεχτω!
    Θα προτιμουσα και ακομα προτιμω, μια κλασσικη μολυβδου με κοστος ~70€ καθε 5 χρονια και ενα απλο συντηρητη για τις μεγαλες ακινησιες.


    Οσον αφορα την ασφαλεια κατα τη φορτιση/χρηση της ... αδιαφορω.
    Τα κινητα μας βρισκονται στην κωλοτσεπα, στο εσωτερικο τσεπακι του μπουφαν να ακουμπαει τον θωρακα μας, στην πλαινη τσεπη του παντελονιου διπλα απο τα @@ μας ...
    Τα ηλεκτρονικα τσιγαρα τα ρουφαμε, οσοι ατμιζουμε... με τη μπαταρια να δινει αρκετα Ampere μολις μερικα εκατοστα μπροστα απο τα ματακια μας.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Ο θώρακάς ομως δεν έχει σωληνάκια με βενζίνη μέσα... Ούτε θα μπορέσεις στην πράξη να απομακρύνεις την μπαταρία που πήρε φωτιά από την μηχανή για να μην πάρουν τα σωληνάκια της βενζίνης.

    Ενώ το κινητό, και τον ατμιστή, θα τα πετάξεις σε μισό δευτερόλεπτο μακριά σου.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Ο λόγος που πηρα την λιθίου την συγκεκριμένη είναι οτι έχει προστασία απο βαθιά εκφώρτιση ..
    Ειχα παει διακοπες για 5 βδομαδες κ ειχα αφήσει τον συναγερμό επάνω, και μου την κατέστρεψε την μαμά μπαταρία. (Καινούρια μηχανή, 7 μηνών cbr 650 f)
    Και με το app τσεκάρω την τάση αν δεν την κινώ για μεγάλο χρονικό διάστημα.
    Θέλω να πιστεύω οτι η φωτογραφία που είδαμε πριν αποτελεί την εξαίρεση της εξαίρεσης. Και κινητό έχω πάντα στην τσέπη, και ηλεκτρονικό τσιγάρο ατμίζω εδω κ χρονια χωρις κανενα μπαμ, οπότε θέλω να πιστεύω οτι δεν θα εχω θέματα με την μπαταρια της μηχανης.

    Αν εξαιρέσεις την τσουχτερή τιμή, προς το παρόν μόνο θετικά βλέπω.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα ωραιο θρεντ για μπαταριες λιθιου
    από DrBig στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2012, 14:04
  2. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  3. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:43
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF