Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Δίλημμα για κράνος

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2014
    Μηνύματα
    48

    Δίλημμα για κράνος

    Συνοδοιποροι ειμαι αναμεσα στο AGV K-5 mono και στο AIROH 701. Και τα δυο με ενδιαφερουν στο λευκο χρωμα. Τι λετε; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο; Εως 250-300 ευρω κοιτω

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    δες και τα LS2 FF397 , 375€ carbon , 250€ fiber και μοντέλο του 2018 και FF323 το αγωνιαρικο και μοντέλο του 2017.

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της Takis24
    Εγγραφή
    20/09/2016
    Μηνύματα
    17
    https://www.skroutz.gr/s/8144638/HJC...hite-Ryan.html, που το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος (χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία σε κράνη) ή

    https://www.skroutz.gr/s/15336970/HJ...hite-Ryan.html αν θες visor απο μεσα. Αν πας colori θα φτιάξουν κι αλλο την τιμή. Α, το 11 εχει και φιμέ ζελατινα, συν pinlock και για τα 2 μοντέλα.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2017
    Μηνύματα
    13
    Πολύ ωραίο φαίνεται το Airoh. Για το HJC rpha 70 που έγραψε ο φίλος πιο πάνω μάλλον πρέπει να κοιτάξεις σε site από εξωτερικό για να είναι στο budget σου. Γενικά είναι καλό κράνος με λίγο θόρυβο παραπάνω και δεν έχει pinlock αλλά κάτι αντίστοιχο της hjc το skipfog. Δεν ξέρω αν κάνει δουλειά μιας και δεν το έχω βάλει από τον Μάιο που το έχω. Καλές βόλτες και πάντα όρθιος ότι και να διαλέξεις.

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    στα λεφτα αυτα οτι αισθανεσαι πιο ανετα στο κεφαλι σου...

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2014
    Μηνύματα
    48
    Ευχαριστω πολυ! Οδηγω σκουτερ και δεν πιανω πηγαινω ποτε με πανω απο 100km/h. Δεν ξερω αν αυτο αλλαζει κατι σε σχεση με την επιλογη. Κυριως για τον θορυβο που ειπατε το λεω

  7. #7
    Παρήγγειλα και περιμένω να παραλάβω τις επόμενες μέρες το Vemar Hurricane Spark.
    Απ' ότι βλέπω υπάρχει και σε full λευκό σε χαμηλότερη τιμή.
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2018
    Μηνύματα
    4
    Καλημέρες σε ολους!
    Ειμαι νεος οδηγος και σε 3 μερες θα αγορασω μια νίντζα 250..
    Εβλεπα διαφορα κρανη, το θελω να ειναι με ομορφο design αγωνιστικο και ελεγα να παρω hjc rhpa 70 η 90 η 11 η ακομα και καποιο shoei. Σε καποιο μαγαζι ομως π πηγα για να δω και το μεγεθος π φοραω στο καθε κρανος μου έδειξε της mt το stinger warhead.. με τιμη στα 100 ευρω περίπου. Εγω νομιζα θα χρειαζόταν να δωσω τουλαχιστον 200 ευρω αλλα μ φαίνεται καλη ευκαιρια. Ειναι οντως καλο αυτο το κρανος? Εχει 1450 με 90 βαρος και απο οτι μ ειπε το εσωτερικο βγαινει, πολυ καλο σύστημα αερισμού.
    https://www.pols.gr/mt-kranos-stinge...-kokkino.html/

    Ποιο θα μ προτείνατε για καλυτερο σε τετοιο στυλ? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!

  9. #9
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petraner Προβολή μηνύματος
    Καλημέρες σε ολους!
    Ειμαι νεος οδηγος και σε 3 μερες θα αγορασω μια νίντζα 250..
    Εβλεπα διαφορα κρανη, το θελω να ειναι με ομορφο design αγωνιστικο και ελεγα να παρω hjc rhpa 70 η 90 η 11 η ακομα και καποιο shoei. Σε καποιο μαγαζι ομως π πηγα για να δω και το μεγεθος π φοραω στο καθε κρανος μου έδειξε της mt το stinger warhead.. με τιμη στα 100 ευρω περίπου. Εγω νομιζα θα χρειαζόταν να δωσω τουλαχιστον 200 ευρω αλλα μ φαίνεται καλη ευκαιρια. Ειναι οντως καλο αυτο το κρανος? Εχει 1450 με 90 βαρος και απο οτι μ ειπε το εσωτερικο βγαινει, πολυ καλο σύστημα αερισμού.
    https://www.pols.gr/mt-kranos-stinge...-kokkino.html/

    Ποιο θα μ προτείνατε για καλυτερο σε τετοιο στυλ? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!
    Εγω δεν θα εμπιστευόμουν ΜΤ.

    Τα HJC είναι καλά... τα AGV επίσης... αλλα μιας και το ανέφερες, αν μέσα στην γκάμα των επιλογών παίζει SHOEI, δεν θα κοιτούσα άλλο.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2018
    Μηνύματα
    4
    Μάλιστα..σκεφτομουν να το αγορασω αυτο αρχικα να δω τι παιζει και να ανεβω μετα σε ποιο καλο.. ετσι και αλλιως θες δυο κρανη και για τον συνεπιβατη..
    Κατι αλλο.. αν θελω να παρω απο καταστημα κρανος ποιο θα μ προτεινατε? Της καλλιροης ξερω οτι ειναι το καλυτερο.. βλεπω επισης οτι παιζει πολυ το διαδικτυο.. ομως φοβαμαι οτι ισως δεν θα μ κανει η θα ειναι μαπα το κράνος

  11. #11
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petraner Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα..σκεφτομουν να το αγορασω αυτο αρχικα να δω τι παιζει και να ανεβω μετα σε ποιο καλο.. ετσι και αλλιως θες δυο κρανη και για τον συνεπιβατη..
    Κατι αλλο.. αν θελω να παρω απο καταστημα κρανος ποιο θα μ προτεινατε? Της καλλιροης ξερω οτι ειναι το καλυτερο.. βλεπω επισης οτι παιζει πολυ το διαδικτυο.. ομως φοβαμαι οτι ισως δεν θα μ κανει η θα ειναι μαπα το κράνος
    Τι εννοείς "να δω τι παίζει";

    Από καταστήματα υπάρχουν πολλά, αν σκέφτεσαι τελικά για SHOEI θα πας στον Τζωρτζόπουλο στην Καλλιρρόης.
    Για HJC στην Colori στην ίδια οδό.
    Επιπλέον, μπορείς να επισκεφτείς τον Παπασταύρου που έχει μεταξύ άλλων και AGV.

    Από internet υπάρχουν προσφορές και μαγαζιά έμπιστα που δεν θα σε κοροϊδέψουν αλλά θα πρέπει να είσαι σίγουρος για το μέγεθος.

    Ενδεικτικά:
    http://www.helmetcity.co.uk/
    https://www.motocard.com/en/

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2018
    Μηνύματα
    4
    Εννοούσα να δω τι χαρακτηριστικά θα θελω καλυτερα στο επομενο κρανος..αν ας πουμε με χαλαει πολυ το βάρος να ψαξω πιο ελαφρυ ή αν με ενοχλει ο θορυβος π.χ. να ρωτησω πιο δεν κανει πολυ.. με αυτητη λογικη το έγραψα. Παντως ευχαριστώ παρα παρα πολυ για τις απαντησεις!!

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2017
    Μηνύματα
    13
    Καλές βόλτες να έχεις φίλε μου με την καινούρια σου μηχανή. Στα 200€ δεν μπορείς να πάρεις κανένα από τα κράνη που έγραψες πιο πάνω. Το RPHA 11 είναι το αυτό που βγάζει η HJC για ss μηχανές αλλά και με τα άλλα θα βολευτείς πιστεύω. Μην ξεχνάς ότι ένα πιο βαρύ κράνος μπορεί να έχει πιο "ελαφριά" αίσθηση λόγω καλύτερου ζυγίσματος. Για τον συνοδηγό αν δεν είναι ο ίδιος συνέχεια πχ η κοπέλα σου,δεν μπορείς να πάρεις κράνος εκτός αν πάρεις 2-3 νούμερα για να βολεύονται όλοι. MT κράνοι θεωρούνται καλά κράνη για τα λεφτά τους αλλά είναι σε άλλη κατηγορία από αυτά που προανέφερες.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ριξτε και μια ματια στο

    https://sharp.dft.gov.uk/

    να δειτε τι ψαρια πιανουν !

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrhstaras13 Προβολή μηνύματος
    Συνοδοιποροι ειμαι αναμεσα στο AGV K-5 mono και στο AIROH 701. Και τα δυο με ενδιαφερουν στο λευκο χρωμα. Τι λετε; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο; Εως 250-300 ευρω κοιτω
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/agv-k5/

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. help για κράνος από αμερική!!!
    από Alx 84 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 04:01
  2. Eρωτηση για κρανος FM Radical
    από gv_gr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2005, 23:34
  3. Βοήθεια σας για κράνος
    από stelao στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 12:06
  4. Άλλη μια προτροπή για κράνος
    από tai στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 15:58
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 19:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF