Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Τι δουλειά κάνει το διακοπτάκι του συμπλέκτη?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Ναι απ ότι βλεπω και γω εχουν μεγάλες διαφορές η πλεξούδα του τιγρη με αυτή των 675.
    Στο daytona μου που έχει εγκέφαλο/πλεξούδα απο το κιτ, δεν εχει καν διακοπτη συμπλέκτη.

    Όπως και να έχει δεν θα τον καταργούσα σε μαμα μηχανακι. Δεν εχει νοημα.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Δεν έχει νόημα, και επιπλέον ΜΙΑ φορά θα ξεχαστείς και....
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Τώρα να σας πω και τι ακριβώς κάναμε χθες το απόγευμα που "το φτιάξαμε". Ο διακόπτης αφαιρέθηκε και τα καλώδια δεν βραχυκυκλώθηκαν αλλά
    ....
    ....
    καταργήθηκε ο διακόπτης του σινιάλου (που δεν δούλευε βέβαια έχει θέμα στα καλώδια παραμέσα και δεν το ψάξαμε ποτέ) και πλέον το κουμπί για να ανάψει είναι στο σινιάλο. Θα μου πείτε άξιζε τον κόπο αυτή η πατέντα?Ίσως όχι αλλά πενία τέχνας κατεργάζεται. Τώρα αν θα δουλέψει δεν το γνωρίζει κανείς και αν θα μπερδεύει. Εν το μεταξύ ρε παιδιά εσείς μαρσαριστοι τα ανάβεται τα μηχανάκια? γτ εμένα αν ξεχαστώ στο φανάρι και αφήσω το συμπλέκτη κάνει ένα τίναγμα και σβήνει το μπουρδέλο. Άντε και άφησε μέσα ταχύτητα, στο άναψε θα κλωτσήσει και θα σβήσει. Χωρίς παρεξήγηση παλιά που τα μηχανάκια δεν είχαν τέτοια συστήματα κάθε λεπτό βλέπαμε και έναν ξάπλα?

  4. #19
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Και σινιάλο πως κάνει το μηχανάκι;
    Με το ακυροτικο του φλας;
    Συγνώμη αλλά κάπου είναι λάθος ο τρόπος αντιμετώπισης των βλαβών......
    Οκ , μπορεί να μην υπάρχουν φράγκα αλλά για 15 € δεν θα ακυρωνα το σινιάλο......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Τώρα να σας πω και τι ακριβώς κάναμε χθες το απόγευμα που "το φτιάξαμε". Ο διακόπτης αφαιρέθηκε και τα καλώδια δεν βραχυκυκλώθηκαν αλλά
    ....
    ....
    καταργήθηκε ο διακόπτης του σινιάλου (που δεν δούλευε βέβαια έχει θέμα στα καλώδια παραμέσα και δεν το ψάξαμε ποτέ) και πλέον το κουμπί για να ανάψει είναι στο σινιάλο. Θα μου πείτε άξιζε τον κόπο αυτή η πατέντα?Ίσως όχι αλλά πενία τέχνας κατεργάζεται. Τώρα αν θα δουλέψει δεν το γνωρίζει κανείς και αν θα μπερδεύει. Εν το μεταξύ ρε παιδιά εσείς μαρσαριστοι τα ανάβεται τα μηχανάκια? γτ εμένα αν ξεχαστώ στο φανάρι και αφήσω το συμπλέκτη κάνει ένα τίναγμα και σβήνει το μπουρδέλο. Άντε και άφησε μέσα ταχύτητα, στο άναψε θα κλωτσήσει και θα σβήσει. Χωρίς παρεξήγηση παλιά που τα μηχανάκια δεν είχαν τέτοια συστήματα κάθε λεπτό βλέπαμε και έναν ξάπλα?
    Aν βάλεις μπρος όταν την έχεις στο σταντ, θα κάνει το κλώτσημα που λες, θα κλείσει το σταντ και....παρακάτω φαντάζεσαι την σκηνη με σπασμένα πλαστικά κ.λ.π.....
    πολύ το πλατειάσαμε το θέμα, μεγάλο παιδί είσαι, δικό σου το μΕχανάκι, η δική σου τσέπη θα κλαίει.... δεν θέλεις να δώσεις τα 15 ευρά; οκ θέλεις να τα δώσεις; πάλι οκ....
    Εγώ επειδή ειδικά τον χειμώνα το βάζω μπρος στο σταντ να ανεβάσει τα λάδια (όχι να ζεσταθεί) μέχρι να βάλω τα γάντια, δεν θα το άφηνα έτσι (δεν θες να ξέρεις πόσο κοστίζει το ντεπόζιτο του Πήγασου....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Τώρα να σας πω και τι ακριβώς κάναμε χθες το απόγευμα που "το φτιάξαμε". Ο διακόπτης αφαιρέθηκε και τα καλώδια δεν βραχυκυκλώθηκαν αλλά
    ....
    ....
    καταργήθηκε ο διακόπτης του σινιάλου (που δεν δούλευε βέβαια έχει θέμα στα καλώδια παραμέσα και δεν το ψάξαμε ποτέ) και πλέον το κουμπί για να ανάψει είναι στο σινιάλο. Θα μου πείτε άξιζε τον κόπο αυτή η πατέντα?Ίσως όχι αλλά πενία τέχνας κατεργάζεται. Τώρα αν θα δουλέψει δεν το γνωρίζει κανείς και αν θα μπερδεύει. Εν το μεταξύ ρε παιδιά εσείς μαρσαριστοι τα ανάβεται τα μηχανάκια? γτ εμένα αν ξεχαστώ στο φανάρι και αφήσω το συμπλέκτη κάνει ένα τίναγμα και σβήνει το μπουρδέλο. Άντε και άφησε μέσα ταχύτητα, στο άναψε θα κλωτσήσει και θα σβήσει. Χωρίς παρεξήγηση παλιά που τα μηχανάκια δεν είχαν τέτοια συστήματα κάθε λεπτό βλέπαμε και έναν ξάπλα?
    Καταπληκτική στρατηγική: Είχες ένα χαλασμένο εξάρτημα, και με την ''επέμβασή'' σου, τώρα έχεις δύο χαλασμένα εξαρτήματα. Μόνο μην το πας επαγωγή αυτό και δεν έχει σταματημό ε;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #22
    fupid stother mucker Το avatar του/της 17inchwheeler
    Εγγραφή
    26/08/2005
    Μηνύματα
    108
    Δεν μπόρεσα να σας φτιάξω τα φρένα γι αυτό σας δυνάμωσα την κόρνα
    always bet on black

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Δυο θέματα παιδιά
    1)Όπως έγραψα και στο αρχικό post το μηχανάκι δεν είναι δικό μου. Το πως ορίζει ο καθένας τα φράγκα του είναι δικό του θέμα. Αν ήταν δικό μου το μηχανάκι θα το έφτιαχνα σωστά οκ.
    2)Όσο για το σινιάλο δεν δούλευε ποτέ και δεν ήταν διατεθειμένος να το φτιάξει. Γι αυτό και μπήκε εκεί το διακοπτάκι.

    Anyway το θέμα το άνοιξα γτ αλήθεια ήθελα να μάθω τι δουλειά κάνει το διακοπτάκι, όχι για το αν είναι ασφαλής ή όχι η κατάργηση του.

  9. #24
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    .....1)Όπως έγραψα και στο αρχικό post το μηχανάκι δεν είναι δικό μου.......

    Το ξέρουμε..........


    Του DALTON είναι..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 17inchwheeler Προβολή μηνύματος
    Δεν μπόρεσα να σας φτιάξω τα φρένα γι αυτό σας δυνάμωσα την κόρνα


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Δυο θέματα παιδιά

    Anyway το θέμα το άνοιξα γτ αλήθεια ήθελα να μάθω τι δουλειά κάνει το διακοπτάκι, όχι για το αν είναι ασφαλής ή όχι η κατάργηση του.
    Όπα ρε φίλε, έτσι θα σε αφήναμε; Χωρίς μια εμβάθυνση, μια εμπεριστατωμένη μελέτη του θέματος;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Το ξέρουμε..........


    Του DALTON είναι..........
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα κάνει το κάρμπ σε μεγάλο υψόμετρο;
    από SF στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2012, 19:09
  2. Βρείτε τι δουλειά κάνει η μανούλα
    από chris 1150 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 01:08
  3. Τι σου κανει το μυαλο!
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2006, 00:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF