Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ktm390

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    1

    Ktm390

    Καλημέρα! Λέγομαι Κατερινα ειμαι ένα οδηγός και έχω ερωτευτεί το ktm390!!! ΜΟΥ έχουν πει ότι είναι μια καλή μηχανή για να ξεκινήσει Κάποιος. ΌΜΩΣ έχω ακούσει ότι βγάζει αρκετά προβλήματα και ότι τα ανταλλακτικά του είναι αρκετά ακριβά. ΘΑ ήθελα μια γνώμη από τους πιο έμπειρους!

  2. #2
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.187
    τέλειο μηχανάκι! θα το ευχαριστηθείς πολύ,ειδικά στη πόλη!!
    κ μην ακούς όσους δεν έχουν ktm ... ζηλεύουν όλοι
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  3. #3
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kate124 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα! Λέγομαι Κατερινα ειμαι ένα οδηγός και έχω ερωτευτεί το ktm390!!! ΜΟΥ έχουν πει ότι είναι μια καλή μηχανή για να ξεκινήσει Κάποιος. ΌΜΩΣ έχω ακούσει ότι βγάζει αρκετά προβλήματα και ότι τα ανταλλακτικά του είναι αρκετά ακριβά. ΘΑ ήθελα μια γνώμη από τους πιο έμπειρους!
    όλα τα μηχανάκια ενδέχεται να βγάλουν προβλήματα.

    Το 390 είναι απίστευτο μηχανάκι και μια χαρά για νέα/νέο οδηγό, αρκεί βέβαια να το φτάνεις

    Σε αυτούς που λένε για το ΚΤΜ, πες να πάρουν Γιαπωνέζικο, δεν παθαίνουν τίποτα...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Καλως ορισες Κατερινα. Για μενα εχει να κανει με τη χρηση που σκοπευεις να κανεις. Αν εχεις πορωση με το δικυκλισμο και το βλεπεις και χομπιστικα, νομιζω πως ειναι πολυ καλη επιλογη, ειναι απο τα πιο οδηγικα ευχαριστα μικρα. Εχουν βγαλει οντως καποια προβληματα τα συγκεκριμενα μηχανακια, αλλα νομιζω πως στα καινουρια μοντελα εχουν αντιμετωπιστει απο την ΚΤΜ. Θα εχεις σιγουρα και ενα σχετικα αυξημενο κοστος συντηρησης (οχι κατι φοβερο). Αν απο την αλλη ψαχνεις απλα για ενα μεσο μετακινησης νομιζω πως υπαρχουν σοφοτερες λυσεις στην κατηγορια που θα σου βγουν πιο οικονομικα σε βαθος χρονου.

    Ειναι απο τα πιο δυνατα μικρα, με ενα πουσαρισμενο μοτερ, οποτε δεν εχει σχεδιαστει με γνωμονα τη μακροβιοτητα ουτε την οικονομια. Αν θες γουστα και ψωνιζεις με την καρδια προχωρα. Αν θες κατι να σε πηγαινει απο το σημειο Α στο Β, χωρις πολλες σκοτουρες και οικονομικα, υπαρχουν αλλες επιλογες που θα σου κανουν καλυτερα τη δουλεια σου.

  5. #5
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλως ορισες Κατερινα. Για μενα εχει να κανει με τη χρηση που σκοπευεις να κανεις. Αν εχεις πορωση με το δικυκλισμο και το βλεπεις και χομπιστικα, νομιζω πως ειναι πολυ καλη επιλογη, ειναι απο τα πιο οδηγικα ευχαριστα μικρα. Εχουν βγαλει οντως καποια προβληματα τα συγκεκριμενα μηχανακια, αλλα νομιζω πως στα καινουρια μοντελα εχουν αντιμετωπιστει απο την ΚΤΜ. Θα εχεις σιγουρα και ενα σχετικα αυξημενο κοστος συντηρησης (οχι κατι φοβερο). Αν απο την αλλη ψαχνεις απλα για ενα μεσο μετακινησης νομιζω πως υπαρχουν σοφοτερες λυσεις στην κατηγορια που θα σου βγουν πιο οικονομικα σε βαθος χρονου.

    Ειναι απο τα πιο δυνατα μικρα, με ενα πουσαρισμενο μοτερ, οποτε δεν εχει σχεδιαστει με γνωμονα τη μακροβιοτητα ουτε την οικονομια. Αν θες γουστα και ψωνιζεις με την καρδια προχωρα. Αν θες κατι να σε πηγαινει απο το σημειο Α στο Β, χωρις πολλες σκοτουρες και οικονομικα, υπαρχουν αλλες επιλογες που θα σου κανουν καλυτερα τη δουλεια σου.
    όρισέ μας το καλύτερα plz...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    όρισέ μας το καλύτερα plz...
    Φανταζομαι πως το ρωτας για να καταλαβει καλυτερα η κοπελα, οποτε θα σου απαντησω.

    Αν βγαλουμε τον παραγοντα fun to ride εκτος (επειδη εμεις γουσταρουμε στροφες και πιστα δε σημαινει πως ολοι ειναι ετσι) υπαρχουν σιγουραι πιο ανετα, πιο οκονομικα και πιο απροβληματιστα μηχανακια στην αγορα. Δε χρειαζεται πχ να εχεις ενα μοτερ με συμπιεση 12,8:1 (με ο,τι συνεπαγεται αυτο) αν προκειται να κανεις χρηση σκουτερ.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    όρισέ μας το καλύτερα plz...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Φανταζομαι πως το ρωτας για να καταλαβει καλυτερα η κοπελα, οποτε θα σου απαντησω.

    Αν βγαλουμε τον παραγοντα fun to ride εκτος (επειδη εμεις γουσταρουμε στροφες και πιστα δε σημαινει πως ολοι ειναι ετσι) υπαρχουν σιγουραι πιο ανετα, πιο οκονομικα και πιο απροβληματιστα μηχανακια στην αγορα. Δε χρειαζεται πχ να εχεις ενα μοτερ με συμπιεση 12,8:1 (με ο,τι συνεπαγεται αυτο) αν προκειται να κανεις χρηση σκουτερ.
    Να συμπληρώσω πως επίσης μπορεί να σημαίνει (πχ ένα cbX, 300X, κλπ) προστασία από αέρα και στοιχεία της φύσης, ηπιότερο μοτέρ χωρίς ξεσπάσματα, καλύτερες μεταφορικές δυνατότητες, κ.α.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Στη χωρα που ολοι αγοραζουν μπεβερλυ, το 390 επρεπε να θεωρειτε σκυλος μαυρος.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF