Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 49

Θέμα: εξάτμιση Dominator

  1. #31
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τι του λες μωρέ τώρα "συνέχισε έτσι και γερά" και αηδίες και πραγματικά δεν θέλεις να τον μάθεις ούτε από την καλή ούτε από την ανάποδη. Ξέρεις τι κατεβάζει αν κάτσει σε τραπέζι?? Τον ατελείωτο έχει. Μείνε μακριά του, είσαι πιο ασφαλής έτσι.

    Πάντως για την ιστορία κι εγώ κατάλαβα αυτό που κατάλαβαν οι περισσότεροι ότι δλδ θα έβαζε ο φίλος εξάτμιση για Domi σε Τενεκέ. Επίσης είναι και λάθος γραμμένο στον τίτλο.
    Εχει φάει block ήδη. Δεν διαβάζω σχόλια από αυτούς που δεν σέβονται τους υπόλοιπους.

    Χαμένος χρόνος.

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από volde27 Προβολή μηνύματος
    Εχει φάει block ήδη. Δεν διαβάζω σχόλια από αυτούς που δεν σέβονται τους υπόλοιπους.

    Χαμένος χρόνος.
    Λάθος συμπέρασμα έβγαλες αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τι του λες μωρέ τώρα "συνέχισε έτσι και γερά" και αηδίες και πραγματικά δεν θέλεις να τον μάθεις ούτε από την καλή ούτε από την ανάποδη. Ξέρεις τι κατεβάζει αν κάτσει σε τραπέζι?? Τον ατελείωτο έχει. Μείνε μακριά του, είσαι πιο ασφαλής έτσι.

    Πάντως για την ιστορία κι εγώ κατάλαβα αυτό που κατάλαβαν οι περισσότεροι ότι δλδ θα έβαζε ο φίλος εξάτμιση για Domi σε Τενεκέ. Επίσης είναι και λάθος γραμμένο στον τίτλο.
    Ναι γιατί αν έλεγα βρήκα μια εξάτμιση Αγραποβιτσ ή όπως διαολο τις λένε τι θα σήμαινε ότι βρήκα μια εξάτμιση από μηχανή αγράποβιτσ και θα την βάλω σε tenere χαχαχαχα τι ωραία
    Τελευταία τροποποίηση από ικαρία1964; 22/09/2018 στις 18:41.
    Όλοι κάτω και πάνω κανείς

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ικαρία1964 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ, για την απάντηση την παράγγειλα ήδη και σε εμένα ο εισαγωγέας μετά από τηλ. επικοιν. μου φάνηκε πολύ εντάξει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι D/B killer πάει έχτρα όπως κάποιος προανέφερε με κόστος 18 ευρώ.
    Ισχύει,αξίζει τον κόπο,θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  5. #35
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ικαρία1964 Προβολή μηνύματος
    D/B killer πάει έχτρα όπως κάποιος προανέφερε με κόστος 18 ευρώ.
    Αρκετα λιγοτερο απο λαδωμα στο ΚΤΕΟ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #36
    Καλησπέρα η εξάτμιση μπήκε η διαδικασία ήταν πολύ εύκολη το έκανα μόνος μου, μέσα σε μιάμιση ώρα είχα τελειώσει το μόνο πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε να κλείσει ένα κενό που άφηνε κάτω από την σέλα η παλιά εξάτμιση αυτό έγινε με ένα φύλλο αλουμινίου που το προσάρμοσα κατάλληλα. Τώρα διαφορά στην απόδοση είδα όσο αφορά την επιτάχυνση για τελικές μην ρωτάτε εδώ που μένω δεν υπάρχουν ευθείες για τέτοια πράγματα έβαλα και ένα βιντεάκι να δείτε το αποτέλεσμα-διαφορά :
    https://www.youtube.com/watch?v=1Kzx...ajmoJg&index=2
    Τελευταία τροποποίηση από ικαρία1964; 13/10/2018 στις 14:01.
    Όλοι κάτω και πάνω κανείς

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ωραια ακουγονται. Νομιζω εκανες καλη αγορα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Μια χαρά !

  9. #39
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Το ξεθάβω για να μην ανοίξω άλλο γιατί με ενδιαφέρει άμεση αγορά/παραγγελία.
    Απο που τις πήρατε/παίρνουμε;Γιατί είδα ένα σαιτ πολωνικό,ένα ολλανδικό,κάτι είπατε και για αντιπρόσωπο εδώ αλλά δεν βρήκα κάτι.

    Ευχαριστώ.
    porca miseria.

  10. #40
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Να πω δυο λόγια και εγώ μιας και επικοινώνησα μαζί τους πριν την αγορά .

    Έχουν δύο sites,ένα το πολωνέζικο και ένα Ολλανδικό,είναι τα ίδια προιόντα με την ίδια εγγύηση ,η εταιρία έχει γραφεία και στην Ολλανδία ,οι εξατμίσεις είναι made in Poland.
    Στο θέμα της εγγύησης μου είπαν ότι στα 5 χρόνια καλύπτει τρύπα και σκουριά αλλά αποκλείεται να σκουριάσουν ''we use high quality steel'' - λόγια τους,όχι δικά μου.
    Η αγορά τους κόστισε 300ε με μεταφορικά ,2 τελικά μαζί με τα db killers και ένα μεγάλο Λ για την σύνδεση με τους λαιμούς της κεφαλής.
    Τις είχα σε 20 μέρες περίπου,μετά είδα πως υπάρχουν και σε κατάστημα στην Ελλάδα,το πόσο ετοιμοπαράδοτες είναι δεν το γνωρίζω.
    Αθόρυβες ΔΕΝ είναι ,ούτε με τα σιλανσιέ βιδωμένα τις λες ήσυχες.ΚΤΕΟ πάντως με πέρασαν χωρίς σουξου-μουξου.( όχι δεν λάδωσα )

    Τους λίγους μήνες που τις φοράω είναι σαν καινούργιες,χωρίς χρωματισμούς ,βέβαια τις πέρασα και ένα χέρι glanοl κάποια στιγμή.
    Γενικά νομίζω τίμια αγορά και εταιρία,απαντούσαν στα mails μου την επόμενη μέρα,δεν έχουν πολλά σχέδια ,full carbon κτλ δεν παίζουν,εγώ πήρα τις απλές στρόγγυλες ,έχει και πιο κοντές,οβάλ,οβάλ με carbon tip και καναδυο ακόμα σχέδια.
    Θα δείξει τι ψάρια πιάνουν και από πλευρά ποιότητας αφού φάνε 3-4 χειμώνες με υγρασίες κτλ.
    Επίσης λέγονται Dominator και όχι Dominetor .
    Φυσικά ότι πληρώνεις παίρνεις γενικά και κάποιος λόγος υπάρχει που οι MVV -τυχαίο παράδειγμα- κοστίζουν το ένα τελικό όσο τα δύο δικά μου αλλά δεν είναι και της πλάκας σαν τις κινέζικες yoshomoures των 50 ε.
    budget αγορά θα έλεγα.

    Αυτά και μια τυχαία φωτογραφία

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12345.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	411104
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 12/10/2019 στις 15:26. Αιτία: ορθογραφία.
    porca miseria.

  11. #41
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Ωραίες δείχνουν! μεγειές!

    Αν σου είναι εύκολο να τις ηχογραφίσεις, κρατήσου αν θες λίγο πιο πέρα (4μ-5μ) γιατί όλοι πάνε κοντά με αποτέλεσμα
    να μπουκώνει το μικρόφωνο και να μην ακούμε το σύνολο του ήχου.

    υπόψιν για τους μουσικόφιλους, θέλει sub για να ακούσεις σωστά τέτοιες μουσικές.

    Αν δεν προβληματίζει η αναφορά μου, για το ορθό του πράγματος και για την υγεία της οικονομίας δηλαδή, οι δύο έλληνες μικροβιοτέχνες
    μηχανικοί εξατμίσεων που ρώτησα μου έδωσαν σχεδόν ίδιες τιμές (αν όχι λίγο καλύτερες) για ανοξείδωτες εξαγωγές
    και λίγο ακριβότερες για την κατασκευή τελικών.

    Δεν λέω να κάνουμε συγκρίσεις με μαζική παραγωγή σε χώρα που έχουμε πολύ μεγάλη διαφορά σε κόστη αλλά όσοι αντέχουν
    οικονομικά να το ελεγξουν γιατί όπως και να έχει, σίγουρα στην λεπτομέρεια της κατασκευής υπάρχουν συν μιας και πλέον
    φτιάχνεται πιο εστιασμένα για την μοτό του καθενός αλλά και ότι μπορούμε να κρατήσουμε εντός είναι υπέρ μας στην συνολική
    διαχείριση.

  12. #42
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πολύ καλά κάνεις και το αναφέρεις,δεν είμαι fanboy κανενός/καμίας εταιρίας ούτε πιστεύω πως ότι έχω εγώ είναι το καλύτερο
    Οι συγκεκριμένες ήταν ακριβώς για την μότο μου,είχε και το linkpipe που λένε δηλαδή , το Λ ,μπήκαν πολύ εύκολα.
    Το σκέφτηκα και εγώ να μιλήσω με έναν από τους δύο γνωστούς κατασκευαστές,ε είδα τις συγκεκριμένες που ήταν και εμφανισιακά ακριβώς ότι ήθελα, και έτσι τις επέλεξα.
    Ο ήχος είναι εδώ,δεν είναι το δικό μου αλλά είναι ακριβώς ο ίδιος ήχος. Στο 1ο λεπτό είναι εν κίνηση, ακούγετε καλύτερα. https://www.youtube.com/watch?v=PfiuzHVc4Gw
    Βασικά από αυτό το βίντεο μου άρεσαν πολύ από θέμα εμφάνισης και τις επέλεξα . ( + το οικονομικό βέβαια . )

    edit εδώ πιο καθαρά https://www.youtube.com/watch?v=V0AKKQB5IvQ
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 12/10/2019 στις 19:08.
    porca miseria.

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    ωραίο ακούγεται, κράτα το ύψος σου μέχρι τη βάση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	27,8 KB 
ID:	411112

  14. #44
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Στο video ο ήχος ακούγεται γλυκός μπάσος. Στην πραγματικότητα, όπως τον άκουγα σήμερα που οδηγούσα για λίγα χιλιόμετρα ακριβώς πίσω από τον katsar, θα έλεγα ότι δεν είναι τόσο γλυκός. Διαπεραστικό μπάσο θα τον έλεγα, με κάποιες ενοχλητικές υψηλές συχνότητες, τουλάχιστον όπως τον ακούει κάποιος πίσω. Σε στάση ακούγεται πιο όμορφα στο ρελαντί, καθώς και με ξερογκαζιές.

    Πάντως είναι σίγουρα καλύτερος από τις ξετάπωτες των παπιών και κάτι RaceGuns που είναι άκρως ενοχλητικές.

    Με γεια!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #45
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Μια χαρα εξατμίσεις είναι.τις εισάγει ένα μαγαζί στην Πάτρα..το κάθε τελικό είναι 5,5-6 κιλά.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλειται Εξατμιση Akrapovic
    από DUKASII στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 10:35
  2. ΖΗΤΕΙΤΑΙ..ΝΧ.250cc..DOMINATOR
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:17
  3. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 11:10
  4. εξάτμιση για cb 400 super four
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2004, 13:55
  5. Εξατμιση Σε Τdr 80
    από NERGAL στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF