Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: astrea grand 110 vs vision 110

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9

    astrea grand 110 vs vision 110

    Καλησπέρα στη παρέα.Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω μηχανάκι ή scooter.Έχω το v strop 650 οπότε δε με ενδιαφέρει κάτι ποιο δυνατό και για τις εκτός πόλης βόλτες.Θέλω κάτι οικονομικό για μέσα στη πόλη.Ποια η γνώμη σας?Επίσης έχω ακούσει οτι γενικά τα euro 3 είναι ποιο γρήγορα απ τα αντίστοιχα ίδια μοντέλα σε euro 4.Αλλά το astrea grand 110 euro 4 ανακοινώνεται 0,4 ίππους περισσότερο απ το euro 3 astrea grand 110 και δε ξέρω τι να πιστέψω..???Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παρε το Vision 110.
    Αυτοματο, με χωρο κατω απο τη σελα, προστασια απο νερα κλπ.
    Ειπες και μονος σου, το θες για οικονομια και φανταζομαι για ανεση.

    Αν ειναι να οδηγας κατι που σερνεται σε σχεση με το Vstrom, τουλαχιστον να μη βρεχεσαι και να εχεις καπου να βαλεις ενα κινητο και ενα τσαντακι βρε αδερφε!

    Οσον αφορα τα σερβις, μια η αλλη με ενος παπιου.
    H καταναλωση του οδηγωντας σαν βλαμμενος, ειναι στα 2,5 περιπου.
    Το μοναδικο του μειον, οτι για καποιον που κανει πολλα χιλιομετρα εντος πολης καθημερινα, ειναι η αυτονομια λογω μικρου ρεζερβουαρ, 2-3 λιτρα παραπανω τα χρειαζοταν!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9
    Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε μου!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/09/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα, αν κατεληξες σε αυτοματο κιβωτιο θα σου προτεινα και το SH125 mode της honda στα 2.800.

    +11.4 ιπποι,υδροψυκτο,αξιοπιστια SH σε τρομερα χαμηλη τιμη σε σχεση με το ονομα του.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fox Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα, αν κατεληξες σε αυτοματο κιβωτιο θα σου προτεινα και το SH125 mode της honda στα 2.800.

    +11.4 ιπποι,υδροψυκτο,αξιοπιστια SH σε τρομερα χαμηλη τιμη σε σχεση με το ονομα του.
    Καλησπέρα,δεν κατέληξα κάπου ακόμα αλλά απέκλισα σίγουρα το παπάκι γιατί αδηγούσα για πολλά χρόνια ένα supra 100cc το οπoίο έκανε μια χαρά τη δουλειά του και δεν έκαιγε τίποτα και ο,τι καλύτερο για τη κίνηση της πόλης αλλά αφού έχω την ευκαιρία λέω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά.Το sh mode το χω δει αλλά δε ξέρω αν η διαφορά της δύναμης δικιολογεί τα 700ευρω.Το vision το νοίκιασα λίγες μέρες το καλοκαίρι κι έμεινα πολύ οικανοποιημένος ελπίζω και το καινουριο μοντέλο του 18 να τραβαει το ίδιο.Ένα ακόμη μοντέλο που κοιτάω ειναι το ktm duke 200 ,έχω ακουσει οτι δε καίει και πολυ κι εχει και abs έχει καποιός γνώμη στη συγκεκριμένη μηχανη?

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ένα παλικάρι πριν κάποιους μήνες ή εδώ ή σε διπλανό φόρουμ είχε απαριθμήσει σε ένα post όλα τα θετικά του vision.Και ήταν πάαααρα πολλά.Δεν θυμάμαι δυστυχώς τι είχε πει,αλλά ισχυριζόταν ότι το διάστημα των σέρβις ήταν μεγαλύτερο από ένα παπί και το κόστος των ανταλλακτικών ελάχιστα υψηλότερο,οπότε τα έβαζε από οικονομικής πλευράς στο ίδιο τσουβάλι.Ψαξ'το λίγο παραπάνω για το vision,γιατί πιστεύω πως αξίζει.

    Edit:εδώ είσαι
    Τελευταία τροποποίηση από ΤάκηςΜπ; 25/09/2018 στις 03:11.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ένα παλικάρι πριν κάποιους μήνες ή εδώ ή σε διπλανό φόρουμ είχε απαριθμήσει σε ένα post όλα τα θετικά του vision.Και ήταν πάαααρα πολλά.Δεν θυμάμαι δυστυχώς τι είχε πει,αλλά ισχυριζόταν ότι το διάστημα των σέρβις ήταν μεγαλύτερο από ένα παπί και το κόστος των ανταλλακτικών ελάχιστα υψηλότερο,οπότε τα έβαζε από οικονομικής πλευράς στο ίδιο τσουβάλι.Ψαξ'το λίγο παραπάνω για το vision,γιατί πιστεύω πως αξίζει.

    Edit:εδώ είσαι
    Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!'Ετσι είναι όπως τα λέει και το παιδί στο post πολύ βολικό το vision στη καθημερινότητα και το ποιο σημαντικό εμπνέει εμπιστοσύνη.Για να θέλω να πάρω εγω scooter που πάντα τα σνόμπαρα κάτι σημαίνει.Μάλλον θα τ αφήσω το duke για άλλη φορά,έχω και πολύ σφιχτό μπατζετ.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9
    Μία ''χαζή'' ερώτηση γιατί δε γνωρίζω καθόλου,τα scooter στα μαγαζιά θεωρούνται όλα εκθεσιακά κι αν παραγγείλω καινούριο πρέπει να μου φέρουν άλλο η δεν ισχύει αυτό?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vlaxokratia Προβολή μηνύματος
    Μία ''χαζή'' ερώτηση γιατί δε γνωρίζω καθόλου,τα scooter στα μαγαζιά θεωρούνται όλα εκθεσιακά κι αν παραγγείλω καινούριο πρέπει να μου φέρουν άλλο η δεν ισχύει αυτό?
    Προφανώς και δεν ισχύει.Τα χλμ βλέπεις,τώρα αν έχει κάτσει κάποιος πάνω στην σέλα δεν νομίζω ότι πρέπει να σε ενδιαφέρει.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2018
    Μηνύματα
    9
    Λογικό αλλιώς να μου πείς τί θα τα κάναν τόσα scooter thx.Το medley 150 αξίζει?Διάβασα αρκετά προβλήματα..

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Astrea Grand 110 CBS??
    από MSGL στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2017, 00:01
  2. Λαδι για scooter honda vision 110
    από COSTAGIO στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2013, 13:10
  3. kymco visa r 110 vs daytona sprinter 125
    από andreas 400 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2013, 09:56
  4. yamaha crypton r 110 vs modenas kriss 125
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 12:26
  5. Crypton R 102 vs Astrea Grand
    από DrLo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 14:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF