Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7

    ΑΛΛΑΓΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

    Καλησπέρα,

    Κάνω μια μικρή εισαγωγή έτσι ώστε οι εμπειρότεροι να έχουν πλήρη εικόνα.
    Έχω ενα vstrom του 08' το οποίο έιναι τώρα στα 91000 χλμ, εχω ταλαιπώρηθεί αρκετά με τα ηλεκτρολογικά του και σκέφτομαι μήπως είναι καλή ευκαιρία να το πουλήσω καθώς απο οτι βλέπω πουλιέται αρκετά καλά.
    Το budget μου είναι γύρω στα 8000€ και καθώς είμαι 1.91 95kg δεν έχω και πολλές επιλογές. μηχανές που μου αρέσουν είναι το tracer 900/crossrunner 800/tiger 1050/smt 990. Δεν κάνω καμία ιδιαίτερη χρήση της μηχανής ,απλά το σκέφτομαι ως μια αναβάθμιση στο vstrom και να μπορω να κανω ανετα κανενα ταξιδακι.

    Τα πραγματα που με προβληματίζουν είναι οτι το smt το βρίσκω κυρίως μοντέλο του 10 εως 12 ενώ μαζι με το tiger η κατανάλωση ξεφευγει γυρω στο 7,5 σε σχέση με το 5 του vstrom.

    Έχει κανεις καμια πρόταση πέρα απο τα ανωτερω ή καμια συμβουλή?Είμαι σχετικά αρχάριος καθώς το vstrom είναι η πρώτη μηχανή πριν απο 4 χρόνια.

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    το 1000άρι Versys μπορεί να μπει στη λίστα σου;

    Τυχαία αγγελία

    https://www.car.gr/9961305-kawasaki-versys-1000

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Το έχω σκεφτεί απλά με χαλάει η μούρη του .Η μούρη στο versys του 2017 π.χ μου αρέσει αλλά ξεφεύγει σε τιμή.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Ελεγχεις πρωτα αν καθεσαι καλα στη σελλα τους..π.χ το crossrunner δεν πρόκειται να σε βολεψει καθολου αλλα εχω τη γνωμη ότι και οι άλλες μηχανες πιθανον να είναι προβληματικες για το υψος σου...ένα κλασσικο 1000αρι μεταχειρισμενο που είναι λιγο ψηλα και εχουν καλη ροπη και προστασια για ταξιδι όπως βερσυς, βστρομ θα ηταν ιδανικα για σενα αν και παλι υποψιάζομαι ότι θα χρειαστείς κιτ ανυψωσης..παντως υπαρχουν και άλλες λυσεις..με 3-4 χιλιαρικα παιρνεις ένα παλιο χιλιαρι, δοκιμασμένες μηχανες, όπως καπονορντ, το παλιο 1000αρι βεστρομ κλπ, τους ριχνεις αλλα 3-4 χιλιαρικα κανοντας βιδες τον κινητηρα και συναρμολοηση του με νεα ανταλακτικα από την αρχη και εχεις μηχανή γαματη…

    Ειδικα για το καπονορντ υπαρχουν αρκετοι ιδιοκτητες που εχουν λυσει τις μεγαλες του αδυναμίες με τα ηλεκτρολογικα και σου μενει να λυσεις μονο κινητηρα αντε και καμμια αναρτηση ενώ για το παλιο βστρομ 1000 εχει αναφερθεί ιδιοκτητς στην αμερικη να εχει κανει 750.000 χλμ σε 10 χρονια και λειτουργει ακομα...απλα όλα αυτά μια σκεψη...ότι και μεταχειρισμενο να παρεις παντως θα σου ζητησει αργα η γρηγορα χρηματα οποτε γιατι να μην φτιαξεις μια δοκιμασμενη παλια μοτο από την αρχη..το μονο που χρειαζεσαι είναι ένα γατονι μαστορα που να ξερει καλα τη δουλεια του και αυτό είναι το πιο βασικο..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

Παρόμοια θέματα

  1. ο τοπος θελει αλλαγη
    από kalgeorge στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2014, 16:23
  2. ΑΛΛΑΓΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από apost73 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 16:49
  3. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 00:11
  4. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 16:00
  5. Τροποσ Για Αλλαγη Χαρτογραφησησ Στο Χαγιαμπουσα
    από BILL VUZAS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2004, 16:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF