Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 143

Θέμα: Περί διήθησης

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Και για πες... ;
    Φορώντας τα γυαλιά του μοτοσυκλετιστή, πως βρίσκεις τους ποδηλάτες;
    Όταν βρεθείς στη θέση του άλλου, βλέπεις και νιώθεις διαφορετικά. Ευτυχώς, έχω βρεθεί και στις δύο θέσεις, οπότε μπορώ να δω το θέμα πιο σφαιρικά.

    Πριν απαντήσω στην ερώτησή σου, θα κάνω μία εισαγωγή. Ως νέος οδηγός αυτοκινήτου, πριν πολλά χρόνια, θυμάμαι να δυσκολεύομαι πολύ να αλλάξω λωρίδα, εξαιτίας των μοτοσυκλετών που κινούνταν με μεγαλύτερες ταχύτητες ανάμεσα στα αμάξια. Εννοείται ότι πρόσεχα τους μοτοσυκλετιστές, αλλά ένιωθα ότι κινούμενοι παράνομα, δυσχεραίνουν τη δική μου νόμιμη κίνηση, εκθέτοντας τον εαυτό τους σε κίνδυνο και αναθέτοντάς μου εκβιαστικά την ευθύνη να τους προσέχω. Σε άλλη συζήτηση, μπορούμε να πούμε και τις φορές που κάποιοι μου έκαναν μικροζημιές στο αμάξι και δε σταμάτησαν να αναλάβουν την ευθύνη τους. Φυσικά πάντα φρόντιζα να τους κάνω χώρο, όταν ήμουν μποτιλιαρισμένος με το αμάξι.

    Όταν ξεκίνησα να οδηγώ μοτοσυκλέτα, άρχισα να αποκτώ μεγαλύτερη κατανόηση και πλέον καταβάλω πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια να προσέχω τις μοτοσυκλέτες και να τους κάνω χώρο, όταν μπορώ. Για να δείξω το μέγεθος της κατανόησης, θα αναφέρω ότι πρόσφατα είχα περίπτωση που πέρασε μοτοσικλετιστής ανάμεσα σε σταματημένα αμάξια, ενώ δε χωρούσε. Τελικά μου έκανε γρατζουνιά στον προφυλακτήρα με την εξάτμιση και έφυγε, για να κολλήσει στην κίνηση λίγα μέτρα πιο μπροστά. Βγήκα από το αμάξι και απλά του είπα να προσέχει και να χαίρεται τη μηχανή του που είναι πολύ όμορφη. Αποφάσισα να αποσβέσω το συμβάν με δική μου υποχώρηση, ενώ θα μπορούσα να αποζημιωθώ.

    Πάμε στο ποδήλατο τώρα. Θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα μέσα μετακίνησης, αλλά απουσία ουσιαστικών υποδομών, τα πράγματα δυσχεραίνονται για τους ποδηλάτες. Ανεβάζει την ποιότητα της ζωής σου, παρέχοντας ευεξία, και μπόλικες ενδορφίνες. Ό,τι προβλήματα και να έχεις, με ένα sprint εξαφανίζονται και χαμογελάς. Και όλα αυτά χωρίς να χρειάζεται να μεθοδεύσεις την ομολογουμένως όμορφη, αλλά συνάμα επικίνδυνη, αδρεναλίνη της ταχύτητας, που πρακτικά προσφέρουν οι μοτοσυκλέτες. Πάντα προσέχω τους ποδηλάτες, τόσο με το αμάξι, όσο και με τη μοτοσυκλέτα. Μάλιστα όταν είμαι σε αμάξι ζηλεύω όποιον κάνει ποδήλατο και ανυπομονώ να ανέβω στο δικό μου. Απλά για τις αποστάσεις που κάνω καθημερινά, η μοτοσυκλέτα είναι ασφαλέστερη και προσθέτει ένα ακόμα όμορφο στοιχείο στη ζωή μου, με διαφορετικές πολύ όμορφες εμπειρίες. Γενικά πολλά πράγματα που απαιτούν περισσότερη συμμετοχή και εγρήγορση, κόντρα στην τάση της εποχής για άνεση, τελικά έχουν υψηλή αξία.

    Αν κατάλαβα καλά, η ερώτησή σου πάει περισσότερο στο αν με ενοχλούν οι ποδηλάτες όταν οδηγώ μοτοσυκλέτα; Ακόμα και μπροστά μου να βρεθούν κάνοντας διήθηση, δε με πειράζει ιδιαίτερα, διότι το έχω κάνει κι εγώ. Ξέρω να μοιράζομαι το δημόσιο δρόμο και γνωρίζω ότι το ποδήλατο έχει τα ίδια δικαιώματα σε αυτόν με ένα μηχανοκίνητο όχημα (εξαιρούνται οι αυτοκινητόδρομοι) και αντίστοιχες υποχρεώσεις.

  2. #17
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος

    Αν κατάλαβα καλά, η ερώτησή σου πάει περισσότερο στο αν με ενοχλούν οι ποδηλάτες όταν οδηγώ μοτοσυκλέτα; Ακόμα και μπροστά μου να βρεθούν κάνοντας διήθηση, δε με πειράζει ιδιαίτερα, διότι το έχω κάνει κι εγώ. Ξέρω να μοιράζομαι το δημόσιο δρόμο και γνωρίζω ότι το ποδήλατο έχει τα ίδια δικαιώματα σε αυτόν με ένα μηχανοκίνητο όχημα (εξαιρούνται οι αυτοκινητόδρομοι) και αντίστοιχες υποχρεώσεις.
    Φιλε ποδηλατη.....

    Δεν εχεις τα ιδια δικαιωματα με τα μηχανοκινητα στους δρομους......

    Γιατι....

    Δεν πληρωνεις τκ.

    Δεν εχεις ασφαλεια εαν θα με χτυπησεις... την ωρα που θα διασχιζω πεζος τον δρομο...

    Δεν υποχρεουσαι απο το νομο να φορας προστατευτικα (πχ κρανος ) οχι για την ασφαλεια σου.... Για την δικη μου...! Ωστε στο ποιο ανοητο και ελαφρυ ατυχημα που μπορεις να φανταστεις ...

    Να μην με σερνουν στα δικαστηρια για την υπολοιπη ζωη μου....! ( Και ας ειχα πχ δικιο...)

    Και δεν σου δινει κανεις το δικαιωμα να μου κουνας το δαχτυλο στην μουρη οταν εκανες ...

    Διείσδυση... ( και οχι διήθηση..) απο τα δεξια μου και να ζητας και τα ρεστα που παραλιγο να σε λιωσω ... !!!


    Οντως δεν φταιτε εσεις καθως δεν υπαρχουν ποδηλατοδρομοι στην ελλαδα....

    Σε καμμια περιπτωση ομως απο τα λεγομενα σου δεν μπορω να δεχτω οτι το ποδηλατο θεωρειτε φυσιολογικο να κυκλοφορει στον δημοσιο δρομο αναμεσα στο καθε ειδους μηχανοκινητο...!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Φιλε ποδηλατη.....

    Δεν εχεις τα ιδια δικαιωματα με τα μηχανοκινητα στους δρομους......
    Αυτό ας το αποφασίσει καλύτερα ο νομοθέτης. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τι δικαιώματα έχουμε, ασχέτως τι δεν γουστάρει ο καθένας.

    Αυτό που με κάνει και γελώ (πλέον!) είναι τα μηχανάκια που κάνουν ολάκερο ΑΓΩΝΑ για να βρεθούν όσο πιο μπροστά γίνεται στο φανάρι!
    Το κάθε μηχανάκι προσπαθεί να βρεθεί πρώτο στο φανάρι, ή ακόμη και πιο μπροστά από αυτό, περνώντας ένα άλλο μηχανάκι το οποίο βρίσκεται ήδη μπροστά από το φανάρι! Επικές προσπάθειες να χωρέσουν εκεί που δεν χωράνε, καβαλήματα πεζοδρομίων με κωμικά αποτελέσματα (εσένα κοιτάω τύπε χθες στη θηβων!) για να κερδίσουν 1 (ένα) μέτρο πιο μπροστά! Και στο επόμενο φανάρι είμαστε πάλι μαζί!
    Για τήρηση της διάβασης πεζών ούτε λόγος βέβαια!!!!
    Παράνοια!

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Αυτό ας το αποφασίσει καλύτερα ο νομοθέτης. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τι δικαιώματα έχουμε, ασχέτως τι δεν γουστάρει ο καθένας.

    Αυτό που με κάνει και γελώ (πλέον!) είναι τα μηχανάκια που κάνουν ολάκερο ΑΓΩΝΑ για να βρεθούν όσο πιο μπροστά γίνεται στο φανάρι!
    Το κάθε μηχανάκι προσπαθεί να βρεθεί πρώτο στο φανάρι, ή ακόμη και πιο μπροστά από αυτό, περνώντας ένα άλλο μηχανάκι το οποίο βρίσκεται ήδη μπροστά από το φανάρι! Επικές προσπάθειες να χωρέσουν εκεί που δεν χωράνε, καβαλήματα πεζοδρομίων με κωμικά αποτελέσματα (εσένα κοιτάω τύπε χθες στη θηβων!) για να κερδίσουν 1 (ένα) μέτρο πιο μπροστά! Και στο επόμενο φανάρι είμαστε πάλι μαζί!
    Για τήρηση της διάβασης πεζών ούτε λόγος βέβαια!!!!
    Παράνοια!
    Eνα μηχανάκι αργό που θα μπει μπροστά σου μπορεί να σημαίνει αργοπορία άνευ προηγουμενου και πιθανό ατύχημα. Μην γελάς πολύ όμως.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    .....

    Πριν απαντήσω στην ερώτησή σου, θα κάνω μία εισαγωγή. Ως νέος οδηγός αυτοκινήτου, πριν πολλά χρόνια, θυμάμαι να δυσκολεύομαι πολύ να αλλάξω λωρίδα, εξαιτίας των μοτοσυκλετών που κινούνταν με μεγαλύτερες ταχύτητες ανάμεσα στα αμάξια. Εννοείται ότι πρόσεχα τους μοτοσυκλετιστές, αλλά ένιωθα ότι κινούμενοι παράνομα, δυσχεραίνουν τη δική μου νόμιμη κίνηση, εκθέτοντας τον εαυτό τους σε κίνδυνο και αναθέτοντάς μου εκβιαστικά την ευθύνη να τους προσέχω. ..........
    Α γεια σου!! παρε τωρα αυτο που ειπες και σκεψου τν εφαρμογη οχι σαν κουτακιας προς μοτοσυκλετα, αλλα ως οδηγος καθε μηχανοκινητου προς τα ποδηλατα..

    +600 στον STOUBI.

    εχει αναλυθει χιλιες φορες αυτο το θεμα και ακρη δεν βγαινει.. το συμπερασμα ειναι ομως ενα.. αυτος που ειναι πιο εκτεθημενος πρεπει να βαλει στην κεφαλα του ως προτεραιοτητα, οτι στην στραβη θα τον ΠΙΕΙ χειροτερα απο τους υπολοιπους.. Ακομη και αν εχει δικιο λοιπον, αν η στραβη ειναι life altering που λενε και στο χωριο μου, οτι και να του επιδικασουν στο τελος και οσα δικια και αν εχει, οπως πριν δεν θα ειναι...

    Καλη συνεχεια στις ποδηλατικες σου αναζητησεις..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  6. #21
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Αυτό ας το αποφασίσει καλύτερα ο νομοθέτης. Υπάρχουν νόμοι που ορίζουν τι δικαιώματα έχουμε, ασχέτως τι δεν γουστάρει ο καθένας.

    Αυτό που με κάνει και γελώ (πλέον!) είναι τα μηχανάκια που κάνουν ολάκερο ΑΓΩΝΑ για να βρεθούν όσο πιο μπροστά γίνεται στο φανάρι!
    Το κάθε μηχανάκι προσπαθεί να βρεθεί πρώτο στο φανάρι, ή ακόμη και πιο μπροστά από αυτό, περνώντας ένα άλλο μηχανάκι το οποίο βρίσκεται ήδη μπροστά από το φανάρι! Επικές προσπάθειες να χωρέσουν εκεί που δεν χωράνε, καβαλήματα πεζοδρομίων με κωμικά αποτελέσματα (εσένα κοιτάω τύπε χθες στη θηβων!) για να κερδίσουν 1 (ένα) μέτρο πιο μπροστά! Και στο επόμενο φανάρι είμαστε πάλι μαζί!
    Για τήρηση της διάβασης πεζών ούτε λόγος βέβαια!!!!
    Παράνοια!
    Mα με βαση τον νομοθετη τα εγραψα.......

    Και επειδη ο νομος αβανταρει συντριπτικα τον ποδηλατη εναντι ολων των υπολοιπων οχηματων....

    Σε καμμια περιπτωση δεν δεχομαι οτι το ποδηλατο εχει το ιδιο δικαιωμα με τα υπολοιπα οχηματα στους δημοσιους δρομους....

    Κατα τα αλλα ( αν και ασχετα με το θεμα μας...) θα συμφωνησω ως προς τισ διαβασεις και τα πεζοδρομια .... Τα υπολοιπα ειναι εντελως αδιαφορα και δεν ενοχλουν κανεναν...!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Οντως δεν φταιτε εσεις καθως δεν υπαρχουν ποδηλατοδρομοι στην ελλαδα....
    Υπάρχουν ....στην Καρδιτσάρα !!! (και έχουν και φανάρια για ποδήλατα)

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    έχουν και φανάρια για ποδήλατα
    Εννοείς όχι σαν τα κοινά φανάρια, που είναι μόνο για τα υπόλοιπα οχήματα;
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Eνα μηχανάκι αργό που θα μπει μπροστά σου μπορεί να σημαίνει αργοπορία άνευ προηγουμενου και πιθανό ατύχημα. Μην γελάς πολύ όμως.
    Μα δεν γίνεται να είναι ΟΛΑ τα μηχανάκια πρώτα στο φανάρι.
    Ούτε γίνεται να καταπατούμε τις διαβάσεις των πεζων!
    Επειδή το μηχανάκι μπροστά μου ενδεχομένως αργοπορήσει θα πρέπει να παραβιάσω τον μισό κοκ για να βρεθώ πρώτος στο φανάρι;;
    Εγώ να είμαι μπροστά και οι άλλοι να πάνε να...;;;;

    Τι λογική είναι αυτή;;;

  10. #25
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Μα δεν γίνεται να είναι ΟΛΑ τα μηχανάκια πρώτα στο φανάρι.
    Ούτε γίνεται να καταπατούμε τις διαβάσεις των πεζων!
    Επειδή το μηχανάκι μπροστά μου ενδεχομένως αργοπορήσει θα πρέπει να παραβιάσω τον μισό κοκ για να βρεθώ πρώτος στο φανάρι;;
    Εγώ να είμαι μπροστά και οι άλλοι να πάνε να...;;;;

    Τι λογική είναι αυτή;;;
    Αν δω μπροστά μου σκουτερ, GS, Varadero κλπ, ευκολότατα μπαινω μπροστά τους κι ας χρειαστεί να τους κλωτσήσω κιόλας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν δω μπροστά μου σκουτερ, GS, Varadero κλπ, ευκολότατα μπαινω μπροστά τους κι ας χρειαστεί να τους κλωτσήσω κιόλας.
    Παρά τρίχα τη γλυτώσαμε ...

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Mα με βαση τον νομοθετη τα εγραψα.......

    Και επειδη ο νομος αβανταρει συντριπτικα τον ποδηλατη εναντι ολων των υπολοιπων οχηματων....

    Σε καμμια περιπτωση δεν δεχομαι οτι το ποδηλατο εχει το ιδιο δικαιωμα με τα υπολοιπα οχηματα στους δημοσιους δρομους....

    Κατα τα αλλα ( αν και ασχετα με το θεμα μας...) θα συμφωνησω ως προς τισ διαβασεις και τα πεζοδρομια .... Τα υπολοιπα ειναι εντελως αδιαφορα και δεν ενοχλουν κανεναν...!
    Ο νόμος (πρέπει να) προστατεύει τον αδύνατο. Εν προκειμένω όμως δεν βλέπω πώς τον προστατεύει! Ο κόκ δεν αναφέρει σχεδόν τίποτα για ποδήλατα, είναι σαν να μην υπάρχουν!
    Ειναι σε μία κατάσταση "τα αναγνωρίζω - δεν τα αναγνωρίζω".

    Μιας και λες ότι τα υπόλοιπα δεν ενοχλούν κανέναν, ας φανταστούμε το εξης:
    Είμαι μπροστά σε ένα φανάρι και σε βλέπω να έρχεσαι πίσω μου με σκοπό να με προσπεράσεις και να μπεις μπροστά μου. Για να μην σε αφησω (μιας και μπορεί να είσαι αργός και να με καθυστερήσεις και να εμπλακώ σε ατύχημα...) αρχίζω και κινούμαι κι εγώ προς τα εμπρός ψιλοκλείνοντάς σε, ή προσπαθώ να μπω μπροστά σου και πάλι, αν με πέρασες.
    Ας φανταστούμε τώρα ότι αυτό το κάνουν ΟΛΑ τα μηχανάκια που είναι στο φανάρι.

    Ναι, πολύ λογική συμπεριφορά!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εννοείς όχι σαν τα κοινά φανάρια, που είναι μόνο για τα υπόλοιπα οχήματα;
    Nαί https://www.tanea.gr/2013/03/21/life...tis-karditsas/ (8η φωτογραφία)

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Θεωρω οτι ο κυριος πλιτσερ ηταν σαρκαστικος με την τοποθετηση του..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #30
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Ο νόμος (πρέπει να) προστατεύει τον αδύνατο. Εν προκειμένω όμως δεν βλέπω πώς τον προστατεύει! Ο κόκ δεν αναφέρει σχεδόν τίποτα για ποδήλατα, είναι σαν να μην υπάρχουν!
    Ειναι σε μία κατάσταση "τα αναγνωρίζω - δεν τα αναγνωρίζω".

    Μιας και λες ότι τα υπόλοιπα δεν ενοχλούν κανέναν, ας φανταστούμε το εξης:
    Είμαι μπροστά σε ένα φανάρι και σε βλέπω να έρχεσαι πίσω μου με σκοπό να με προσπεράσεις και να μπεις μπροστά μου. Για να μην σε αφησω (μιας και μπορεί να είσαι αργός και να με καθυστερήσεις και να εμπλακώ σε ατύχημα...) αρχίζω και κινούμαι κι εγώ προς τα εμπρός ψιλοκλείνοντάς σε, ή προσπαθώ να μπω μπροστά σου και πάλι, αν με πέρασες.
    Ας φανταστούμε τώρα ότι αυτό το κάνουν ΟΛΑ τα μηχανάκια που είναι στο φανάρι.

    Ναι, πολύ λογική συμπεριφορά!!!

    Nα πεις του νομου .....

    Οτι αδυναμη ειναι και μια μοτοσυκλετα απεναντι σε ενα επικαθημενο φορτωμενο με...ποδηλατα....!

    Αλλα γραφειοκρατικα ... στο ατυχημα , στις παραβασεις, και γενικα οτι αφορα τον κοκ...

    Ειναι ισοδυναμα σε ολα....!


    Κατα τα αλλα... Τα ασχετα....!

    Προσπαθεις κατι να πεις για μηχανακια που ειναι σε κατασταση στασιμοτητας που δεν ενοχλουν κανενα.... Μηπως θες να πιασουμε κουβεντα και για τις ουρες στις τραπεζες...???
    Ιδια νοοτροπια....

    Προσωπικα δεν με ενοχλει εαν καποιος μπει μπροστα μου στο φαναρι...

    Ουτε αργος εν κινηση μπορω να σου πω...

    Εχω τον τροπο και το μεσο να μην με ξαναενοχλησει....

    Ειτε ειναι ποιο αργος.... Ειτε ποιο γρηγορος....!!!

    Ποτε δεν με ενοχλησαν παρα μονο με αυτοκινητο.....!!!

    Sorry που δεν ακολουθω την δικια σου λογικη συμπεριφορα....

    Αλλη ορεξη δεν ειχα παρα να βλεπω ποιος μου εφαγε την σειρα στο φαναρι....!!!

    Προτιμω να βλεπω στον καθρεφτη μην μου πεσει κανα ποδηλατο απο πισω και τον.....Πληρωνω κι ολας...!!!
    Τελευταία τροποποίηση από STOYBI; 28/09/2018 στις 17:06.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 00:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 15:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF