Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 143

Θέμα: Περί διήθησης

  1. #46
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Λυπήθηκα για το παλικάρι με το εσεξβι που ενω έκανε τη βόλτα του, τονε κατεβασε ο μαλακας ο παραλίας.

    @πληγή, παραβλέπω την κακοήθεια σου
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #47
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Θεωρητικα ο παπακιας......Πρακτικα ...Και οι δυο....

    2sec προτου τον περασει ο παπακιας αλλαζει ελαφρως πορεια για να παει αναμεσα στους δυο προπορευομενους...

    Με συνεπεια ο παπακιας που τον περναγε φιλερ να πεσει στο τιμονι του....

    Εαν ειχε καθρεφτες δεν θα ειχε γινει τιποτα....!!!

  3. #48
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    αυτο με τους καθρέφτες το αντιπαρέρχομαι.
    Γιατι και καθρέφτες να έχεις, δυο πόντους αριστερά ή δεξιά θα κουνηθει το οχημα.δεν οδηγάμε σε ράγες.
    ο παπακιας την έκανε τη μαλακια και εσκουζε κι απο πανω
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της zami
    Εγγραφή
    29/09/2013
    Μηνύματα
    83
    παντα αυτος που φταιει φωναζει....

  5. #50
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    παντως και να το ξερετε πλεον και με αποφαση του αρειου παγου οτι σχεδον οτι και να συμβει κατα την διαρκεια της διηθησεως ,φταιει ο διηθων και οχι ο διηθουμενος
    Σωστά. Όμως δε νομίζω ότι χρειαζόμασταν απόφαση Αρείου Πάγου για να επικυρωθεί η ισχύς του ΚΟΚ. Αν θυμάμαι καλά, ο δικηγόρος της κοπέλας με το scooter, στην υπόθεση που οδήγησε στη συγκεκριμένη δικαστική απόφαση, προσπαθούσε να αποδώσει μερίδιο ευθύνης στο βυτιοφόρο, επειδή ήταν στην αριστερή λωρίδα και όχι στη δεξιά.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    εχεις sxv...και πηγαινεις τοσο αργα ωστε να σου κανει προσπεραση παπακι δικαβαλο...fail μεγαλο και πανηγυρικο...

    εννοειται οτι φταιει ο παπακιας ....αλλα αυτα τα περιμενεις μεταξυ παπακιων...οχι sxv και παπακιου...
    υπαρχει λογος που επιλεγουμε μοτοσυκλετες που παιρνουν τα ποδια τους...λεγεται ενεργητικη ασφαλεια και το γκαζι τους σε απομακρυνει απο ολη αυτη την πλεμπα...


    περαστικα τους...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σε αυτήν την ''διήθηση'', ποιός φταίει;

    https://youtu.be/wfojxPmjCAM
    Καλά ρε θέλει και ρώτημα δηλαδή ?
    Ο πάπιας παίζει να σκεφτόταν "κοίτα τα τσογλάνια τα περνάω όποτε θέλω και με 2κάβαλο κινέζικο παπί..."
    Δε λες που δεν έγινε τίποτα χειρότερο με τη μαλακία του.
    Αυτός που κάνει τη διήθηση πιστεύω ότι πάντα πρέπει να χρεώνεται παραπάνω την ενδεχόμενη στραβή.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εχεις sxv...και πηγαινεις τοσο αργα ωστε να σου κανει προσπεραση παπακι δικαβαλο...fail μεγαλο και πανηγυρικο...

    εννοειται οτι φταιει ο παπακιας ....αλλα αυτα τα περιμενεις μεταξυ παπακιων...οχι sxv και παπακιου...
    υπαρχει λογος που επιλεγουμε μοτοσυκλετες που παιρνουν τα ποδια τους...λεγεται ενεργητικη ασφαλεια και το γκαζι τους σε απομακρυνει απο ολη αυτη την πλεμπα...


    περαστικα τους...
    Ναι ρε με το sxv δεν έχεις καν το δικαίωμα να το πηγαίνεις στην αρχή κυριλέ να ανεβάσει λάδια

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Εγώ θαυμάζω την ψυχραιμία των παιδιών πάντως. Κύριοι. Εγώ δεν ξέρω τι θα είχα πει ή τι θα είχα κάνει.



    Η κυρία, αναπηδάει ο κώλος της στην άσφαλτο, σαν μπλοκαρισμένος τροχός νταλίκας. Ντάξει, ίδια μάζα έχουν θα μου πεις...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε με το sxv δεν έχεις καν το δικαίωμα να το πηγαίνεις στην αρχή κυριλέ να ανεβάσει λάδια
    το "κυριλε" του sxv για να ανεβασει λαδια ειναι καμια 70αρα χλμ...με τελευταια σχεση αν παει πιο σιγα παιζει και να σκορτσαρει..

    πιστευεις θα τον περναγε ο παποβιος? ή εστω να πηγαινε μεσαια και αριστερη λωριδα...οπως αυτος που τραβαει το βιντεο...

    αν πηγαινεις δεξια σε τετοιο δρομο (αν καταλαβα καλα ειναι Βουλιαγμενης) μπλεκεις με παπακια, με αυτους που θα πεταχτουν απο στενο, με φορτηγα, λεωφορεια κ.ο.κ...
    αυτα ειναι βασικα για καποιον που ξερει...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλά ρε θέλει και ρώτημα δηλαδή ?
    Ο πάπιας παίζει να σκεφτόταν "κοίτα τα τσογλάνια τα περνάω όποτε θέλω και με 2κάβαλο κινέζικο παπί..."
    Τυπικά, νομικά και ασφαλιστικά, φταίει ο παπάκιας. Δεν το συζητάμε αυτό. 'Ερχεται από πίσω (άρα ωφείλει να προσέχει τον μπροστά και όχι το αντίθετο), κάνει προσπέραση στην ίδια λωρίδα, κάνει διήθηση, ότι στραβό υπάρχει , το έχει κάνει.

    ΟΜΩΣ,

    Σαν οδηγικό λάθος, φταίει κατά ένα μικρό ποσοστό, και το παιδί με το SXV. Γιατί; Γιατί κινείται προς κατεύθυνση (πλάγια) στην οποία δεν έχει ελέγξει με την αντίληψή του, αν μπορεί να κινηθεί. Αν προσέξετε, μπροστά από το SXV είναι άλλη μοτοσυκλέτα που επίσης κινείται προς τα αριστερά, και ο SXV κάνει ΚΑΙ αυτός λίγο ακόμα πιο αριστερά. Εκεί έρχεται ο παπάκιας πύραυλος sidewinder μετά μπόμπας 1000 λιβρών.

    Το οδηγικό λάθος, μην το μπερδεύουμε με το νομικό-τυπικό-ασφαλιστικό. Οδηγικό λάθος, είναι αυτό που εξαιτίας του ότι το έκανες, πονάς-προβληματίζεσαι-βάζεις μπελά στην ζωή σου, ασχέτως αν φταις στα τυπικά. Το γνωστό και σαν ''ειμαι στο νοσοκομείο αλλά έχω δίκιο'', κατάσταση που όλοι θέλουμε να ΜΗΝ μπλέξουμε εξ αρχής.

    Σκοπός πάνω από όλα στην οδήγηση, δεν είναι να έχουμε δίκιο, το δίκιο είναι το 2ο καλύτερο. Σκοπός πάνω απόλα είναι να μην έχουμε ατύχημα.

    BTW την Βουλιαγμένης την ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ σαν δρόμο, ταχείας κυκλοφορίας και καλά, και δεν ξέρεις από που θα σούρθει ανά πάσα στιγμή και σε όλο σχεδόν το μήκος της.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #57
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Είναι μία ακόμη περίπτωση, όπου δύο παρανομίες, από τους δύο εμπλεκόμενους, συνδυάζονται σε ένα ατύχημα. Η γνώμη μου είναι ότι έχει σαφώς μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης ο οδηγός του παπιού. Όμως και ο άλλος παραβίασε κανόνα του ΚΟΚ, κατά τον οποίο απαγορεύεται να βρίσκονται παράλληλα την ίδια στιγμή δύο οχήματα σε μία λωρίδα. Κατά 99,99% δε θα συμβεί κάτι και απλά θα προσπεράσεις (παράνομα) ένα αμάξι, μία μοτοσυκλέτα ή θα πας επί δεκάδες χιλιόμετρα (παράνομα) βόλτα με ένα φίλο ποδηλάτη. Αν όμως συμβεί η στραβή, δεν υπάρχουν τα περιθώρια ελιγμού που έχει προβλέψει ο ΚΟΚ και ο κατασκευαστής του δρόμου, με τις αποστάσεις ασφαλείας και το πλάτος των λωρίδων.

    Επιπλέον, τόσο ο καταγραφέας του video, όσο και ο εμπλεκόμενος στο ατύχημα, καθώς και οι άλλοι δύο στο video, ακολουθούν τη μόδα των super moto, η οποία απαγορεύει τους καθρέφτες. Όπως ειπώθηκε, αν είχε καθρέφτες, μπορεί και να την είχε γλιτώσει, χωρίς αυτό να απαλλάσσει από την ευθύνη τον παπάκια. Όπως έκανε αριστερά ο πρώτος super motάς, που δεν είχε καθρέφτες, έτσι έκανε αριστερά και ο δεύτερος super motάς, που επίσης δεν είχε καθρέφτες, με αποτέλεσμα να πέσει πάνω του το παπάκι (είχε καθρέφτες, αλλά όχι καλά δεμένο κράνος, ενώ η συνεπιβάτης ήταν με ένδυση παραλίας και όχι μοτοσυκλέτας). Ξαναλέω ότι το φυσιολογικό, με τέτοιες μάλιστα ταχύτητες, θα ήταν απλά το παπάκι να φρενάρει και να γλιτώσουν όλοι. Ήταν πολύ απρόσεκτος, μπήκαν στη μέση και οι πολλαπλές παρανομίες που ακύρωσαν τις δικλείδες ασφαλείας του ΚΟΚ και να το ατύχημα.

    Το ίδιο ισχύει για τις υψηλές ταχύτητες. Φταίει περισσότερο αυτός που παραβιάζει το STOP, αλλά αν ο άλλος πηγαίνει με 90 km/h σε δρόμο που έχει όριο τα 50 Km/h, έχει σημαντικό μερίδιο ευθύνης για το τρακάρισμα και τη σφοδρότητά του.

    Πάντως μπράβο για το ήθος σας. Δε διάβασα ούτε ένα σχόλιο για την κυρία, πέρα από την απουσία προστατευτικού εξοπλισμού. Σε άλλα forum θα είχε πέσει τρελό φτυάρι.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 29/09/2018 στις 21:49.

  13. #58
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εχεις sxv...και πηγαινεις τοσο αργα ωστε να σου κανει προσπεραση παπακι δικαβαλο...fail μεγαλο και πανηγυρικο...

    εννοειται οτι φταιει ο παπακιας ....αλλα αυτα τα περιμενεις μεταξυ παπακιων...οχι sxv και παπακιου...
    υπαρχει λογος που επιλεγουμε μοτοσυκλετες που παιρνουν τα ποδια τους...λεγεται ενεργητικη ασφαλεια και το γκαζι τους σε απομακρυνει απο ολη αυτη την πλεμπα...


    περαστικα τους...
    δηλαδη αμα εχω ZZR1400 ή HAYABUSA δεν δικαιουμαι να πηγαινω για οποιον λογο γουσταρω δεξια με 50?
    Επισης εχω την εντυπωση οτι η προσπεραση εντος της ιδιας λωριδας απαγορευεται ακομα και αν στην λωριδα κινειται μηχανη που καταλαμβανει το μισο πλατος απο το αυτοκινητο και ας κινεται στο δεξιο της δεξιας λωριδας.Ο προσπερνων πρεπει να αλλαξει λωριδα ακομα και αν χωραει να περασει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #59
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    υπαρχει λογος που επιλεγουμε μοτοσυκλετες που παιρνουν τα ποδια τους...λεγεται ενεργητικη ασφαλεια και το γκαζι τους σε απομακρυνει απο ολη αυτη την πλεμπα...
    Αν το διάβαζα αυτό πριν από μερικά χρόνια, δε θα μπορούσα να το κατανοήσω. Όμως πλέον το καταλαβαίνω απόλυτα. Αν κινείσαι με ταχύτητες πολύ μικρότερες από τη ροή της κυκλοφορίας, κινδυνεύεις από τους απρόσεκτους. Το έχω ζήσει με το ποδήλατο και το ξέρω από πρώτο χέρι. Φυσικά το ίδιο ισχύει και για τις πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες. Γενικά θέλει να ακολουθείς το ρεύμα, με ίσως λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δηλαδη αμα εχω ZZR1400 ή HAYABUSA δεν δικαιουμαι να πηγαινω για οποιον λογο γουσταρω δεξια με 50?
    Επισης εχω την εντυπωση οτι η προσπεραση εντος της ιδιας λωριδας απαγορευεται ακομα και αν στην λωριδα κινειται μηχανη που καταλαμβανει το μισο πλατος απο το αυτοκινητο και ας κινεται στο δεξιο της δεξιας λωριδας.Ο προσπερνων πρεπει να αλλαξει λωριδα ακομα και αν χωραει να περασει.


    εχεις δικαιωμα να κανεις οτι γουσταρεις...οχι μονο με hayabusa και zzr1400 αλλα και με παπακι c50 και με H2 και με Koenigsegg και με πυραυλο ακομα ακομα...

    το θεμα ειναι τι ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ να κανεις...

    το ιδιο ισχυει και για το νομο που λες παρακατω...δεν εχει σημασια αν επιτρεπεται ή απαγορευεται...εχει σημασια αν θα εισαι ασφαλης εσυ...

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 00:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 15:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF