Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 143

Θέμα: Περί διήθησης

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Παντως εχω πετυχει σε γειτονιες θεσεις σταθμεσης μονο για μοτο κατι που θεωρω πολυ καλο

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Παντως εχω πετυχει σε γειτονιες θεσεις σταθμεσης μονο για μοτο κατι που θεωρω πολυ καλο
    Στην Ελβετία;

    Που;; Εδώ μόνο κέντρο βλέπω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #93
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ξερεις επισης τι ειναι να ξεκινάς το πρωί για δουλεια με -2 και να το χεις δαγκωσει πανω στη μηχανη
    ενώ ο τυπος στο αμάξι διίπλα σου να καθεται αραχτος και λάιτ στη ζεστούλα του?
    Δεν μπορεις να τα χεις ολα καπου κερδιζεις και καπου χάνεις.
    Αν χασω και τη δυνατοτητα να φτανω πιο γρηγορα στη δουλειά μου,ποιο το νόημα να παίρνω τη μηχανή
    Αν καποιος δεν αντεχει κ το κρυο η την ζεστη υπαρχει λυση.
    Εγω βρεξει/χιονισει με τη μηχανη η το σκουτερ θα παω στη δουλεια μου.

    Το θεμα ειναι οτι αντι να σκεφτουν πως θελουμε τις μοτοσυκλετες περισσοτερο μπας κ μειωθει λιγο η κινηση πανε να τα κανουνε χειροτερα.
    Οχι οτι περιμενα κ τπτ καλυτερο απο αυτα τα μυαλα που εχουμε εκει μεσα στο μαντρι.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #94
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Στην Ελβετία;

    Που;; Εδώ μόνο κέντρο βλέπω.
    Εδώ κάτω πάντως έχει εκατοντάδες μέτρα πάρκιν για μοτό,σε πολλούς κεντρικούς δρόμους.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι ορίζουν ως διήθηση την "σφήνα" μετα επικίνδυνων ελιγμών

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Εδώ κάτω πάντως έχει εκατοντάδες μέτρα πάρκιν για μοτό,σε πολλούς κεντρικούς δρόμους.
    Ε ναι, Αριστομένους και γενικά κεντρικά σημεία.

    Το θέμα είναι να δούμε Ζωγράφου, Παγκράτι, Κυψέλη
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Παγκρατι εχω δει 2 σημεια
    Ειναι πανευκολο να γινει

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Παγκρατι εχω δει 2 σημεια
    Ειναι πανευκολο να γινει
    Αρκεί να εφαρμοστεί. Στην Ελλάδα δικαιώματα έχουν πρωτίστως τα αυτοκίνητα και έπονται τα υπόλοιπα οχήματα, με τελευταίους τους πεζούς.

    Στη γειτονιά μου π.χ. υπάρχει ποδηλατόδρομος που τον μοιράζονται με επιτυχία καροτσάκια με μωρά, μηχανάκια//scooters, πατίνια, μεσόκοποι δρομείς, ά και ποδήλατα! Ωστόσο πολύ συχνά ο ποδηλατόδρομος φράζει από παρκαρισμένα αμάξια. Δεν είναι και ο μπάκλεϋς εδώ να επιβεβαιώσει..
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #99
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Δεν είμαι κατά της διήθησης, ειδικά όταν μιλάμε για σχετικά ελεγχόμενη κίνηση σε χαμηλές και μέτριες ταχύτητες. Οδήγησα όμως αυτοκίνητο στην Αθήνα τις γιορτές και, για άλλη μια φορά, παρατηρώ ότι αρκετοί Αθηναίοι μοτοσυκλετιστές το 'χουν χάσει τελείως κάνοντας, όχι διήθηση, αλλά σφήνες όπου και όπως τους καπνίσει. Αν δε χρησιμοποιείς την ελευθερία που σου παρέχεται με λογικό τρόπο δυστυχώς συχνά η ελευθερία αναιρείται.

    [edit]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι ορίζουν ως διήθηση την "σφήνα" μετα επικίνδυνων ελιγμών
    Αυτό ακριβώς

  10. #100
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι κατά της διήθησης, ειδικά όταν μιλάμε για σχετικά ελεγχόμενη κίνηση σε χαμηλές και μέτριες ταχύτητες. Οδήγησα όμως αυτοκίνητο στην Αθήνα τις γιορτές και, για άλλη μια φορά, παρατηρώ ότι αρκετοί Αθηναίοι μοτοσυκλετιστές το 'χουν χάσει τελείως κάνοντας, όχι διήθηση, αλλά σφήνες όπου και όπως τους καπνίσει. Αν δε χρησιμοποιείς την ελευθερία που σου παρέχεται με λογικό τρόπο δυστυχώς συχνά η ελευθερία αναιρείται.

    [edit]


    Αυτό ακριβώς
    Στην Αθηνα ειναι αλλοι οι ρυθμοι καλως η κακως κ λογικο να σου κακοφανηκε.
    Ηταν κ γιορτες που εγινε χ 2 η κατασταση πιο δυσκολη.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι κατά της διήθησης, ειδικά όταν μιλάμε για σχετικά ελεγχόμενη κίνηση σε χαμηλές και μέτριες ταχύτητες. Οδήγησα όμως αυτοκίνητο στην Αθήνα τις γιορτές και, για άλλη μια φορά, παρατηρώ ότι αρκετοί Αθηναίοι μοτοσυκλετιστές το 'χουν χάσει τελείως κάνοντας, όχι διήθηση, αλλά σφήνες όπου και όπως τους καπνίσει. Αν δε χρησιμοποιείς την ελευθερία που σου παρέχεται με λογικό τρόπο δυστυχώς συχνά η ελευθερία αναιρείται.

    [edit]


    Αυτό ακριβώς
    Επειδη προσφατα εγκατασταθηκα στην πρωτευουσα, εχω την ιδια αποψη με τον ντοκτορ. Ειναι απλα αλλος κοσμος και μη συγκρισημη η κατασταση με οπουδηποτε αλλου. θελει reboot και adjustment στις εδω συνθηκες. Γενικα παντως εχει χαθει το τοπι στους δρομους. Εχουν αυξηθει πολυ οι ανθρωποι που δεν επρεπε να πιανουν τιμονι (στρογγυλο η μπαρα) στα χερια τους, με αποτελεσμα να γινεται ο κακος χαμος απο ολες τις πλευρες. Θεωρω μαλιστα οτι τα δικυκλα εχουν καταληξει να ειναι χειροτερα σε συμπεριφορα απο τα τετρατροχα.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Στην Αθηνα ειναι αλλοι οι ρυθμοι καλως η κακως κ λογικο να σου κακοφανηκε.
    Ηταν κ γιορτες που εγινε χ 2 η κατασταση πιο δυσκολη.
    Να με συγχωρεις αλλα τα περι ρυθμων ειναι δικαιολογιες. Διηθηση στον Κηφισο με 80-110, στην Αλεξανδρας με 70-80, ο τυπος με το gixxer που βαρουσε κοφτες στην Πατησιων 8+ το πρωι για να ανοιξουν οι λωριδες να περασει, ειναι καφριλες.
    Αν αργησες αποδεξου το και πηγαινε οπως πρεπει. Αν βιαζεσαι ξυπνα νωριτερα. Αυτες οι συμπεριφορες μας χαρακτηριζουν ολους.

    Δεν θα φυγει η κινηση στους δρομους επειδη το θελει καποιος, ασε που αν στραβωσει η δουλεια καποιος δεν θα παει εκει που πηγαινε και χιλιαδες αλλοι πισω απο αυτον θα καθυστερησουν κι αλλο.

    Σε κουβεντες με ΙΧδες φιλους λενε ποσο πολυ θα ηθελαν να δουν μηχανες να μην παρκαρουν στο πεζοδρομιο, να μην κλεινουν διαβασεις πεζων στα φαναρια και να μην κανουν διηθησεις με 1000.
    Αν προσθεσεις και τον θορυβο απο τις ελευθερες εξατμισεις, ειμαστε πολυ μεγαλο μερος του προβληματος και οχι η λυση

  13. #103
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Να με συγχωρεις αλλα τα περι ρυθμων ειναι δικαιολογιες. Διηθηση στον Κηφισο με 80-110, στην Αλεξανδρας με 70-80, ο τυπος με το gixxer που βαρουσε κοφτες στην Πατησιων 8+ το πρωι για να ανοιξουν οι λωριδες να περασει, ειναι καφριλες.
    Αν αργησες αποδεξου το και πηγαινε οπως πρεπει. Αν βιαζεσαι ξυπνα νωριτερα. Αυτες οι συμπεριφορες μας χαρακτηριζουν ολους.

    Δεν θα φυγει η κινηση στους δρομους επειδη το θελει καποιος, ασε που αν στραβωσει η δουλεια καποιος δεν θα παει εκει που πηγαινε και χιλιαδες αλλοι πισω απο αυτον θα καθυστερησουν κι αλλο.

    Σε κουβεντες με ΙΧδες φιλους λενε ποσο πολυ θα ηθελαν να δουν μηχανες να μην παρκαρουν στο πεζοδρομιο, να μην κλεινουν διαβασεις πεζων στα φαναρια και να μην κανουν διηθησεις με 1000.
    Αν προσθεσεις και τον θορυβο απο τις ελευθερες εξατμισεις, ειμαστε πολυ μεγαλο μερος του προβληματος και οχι η λυση
    Καλα τωρα παιρνεις παραδειγματα ενα μικρο ποσοστο για να πουμε οτι ειμαστε τελικα το προβλημα στην κινηση εμεις?
    Απο το παρκαρισμα που λες μεχρι κλεισιμο διαβασεων κ πραγματικα τα μοτο ειναι το προβλημα?
    Μαλλον σε αλλη Αθηνα μενω εγω.

    Κανεις δεν ειπε καντε διηθηση με 50-60 χλμ παραπανω ουτε να βαρας κοφτες για να κουνησει ο αλλος παραδιπλα.
    Μιλαμε για νορμαλ συνθηκες.

    Αν θεωρεις εσυ οτι καλυτερα να παρουμε ολοι αμαξια να μετακινουμαστε για να καλυτερεψουμε την κατασταση τι να πω...
    Ride(s) the wind of change...

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παίδες, όλοι είμαστε πρόβλημα._

    Αμάξια και μηχανάκια παρκάρουν και κλείνουν τα πάντα, ποδήλατα κάνουν ό, τι θέλουν, κλπ.

    Η μοναδική αφρικανική χώρα με λευκούς κατοίκους.. (άσε που το βλέπω και σαν προσβολή προς την αφρικανική ήπειρο.)
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #105
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Παίδες, όλοι είμαστε πρόβλημα._

    Αμάξια και μηχανάκια παρκάρουν και κλείνουν τα πάντα, ποδήλατα κάνουν ό, τι θέλουν, κλπ.

    Η μοναδική αφρικανική χώρα με λευκούς κατοίκους.. (άσε που το βλέπω και σαν προσβολή προς την αφρικανική ήπειρο.)
    Ρε συ προφανως ολοι κατι κανουμε κ δυσκολευουμε καποιον αλλο.
    Αλλα ποσο δυσκολο ειναι να φτιαξεις μερικες θεσεις να παρκαρουν μηχανες ωστε να μην υπαρχει δικαιολογια για οποιον παρκαρει οπου του γουσταρει?
    Εδω κατεβαινω κεντρο καμια φορα με τη γυναικα κ δεν εχω που να παρκαρω το σκουτερ (?). Ψαχνω να βρω για να ειμαι κ νομιμος αλλα κ να μην το ξαπλωσουν καπου.
    Δεν συζηταμε τωρα για μ@λακες που παρκαρουν στα πεζοδρομια/διαβασεις κλπ κλπ. Αυτους θελει σηκωμα κ ενα προστιμο μεγαλο να τους φυγει το κλαπετο.
    Βεβαια η τροχαια κ λοιποι αντι να κανουν σωστα την δουλεια τους απλα κανουν αλλα ντ αλλων.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF