Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: Η Τζίνη και το GN. - Νεο μελος στην οικογενεια.

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ένα τέτοιο είχε ο μπάρμπα Νίκος ο γείτονας μου και μάζευε κομενακια......
    Σοβαρά.



    Καλοβολτο.
    και ο ptc θα φορτώνει μωρά, αφού πρώτα προηγηθεί σέξι φωτογράφιση για το ίνσταγκραμ.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #32
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    και ο ptc θα φορτώνει μωρά, αφού πρώτα προηγηθεί σέξι φωτογράφιση για το ίνσταγκραμ.
    Τι καρκίνος για τα μάτια είναι αυτός!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ένα τέτοιο είχε ο μπάρμπα Νίκος ο γείτονας μου και μάζευε κομενακια......
    Σοβαρά.



    Καλοβολτο.


    Όλως περιέργως έχω παρατηρήσει πολύ θετική υποδοχή από το γυναικείο πληθυσμό. Τόσα καλά λόγια από γυναίκες δεν έχω ακούσει για όλα τα μηχανάκια μου μαζί μέχρι τώρα.

    Τη γυναίκα μου χρυσή την έκανα να της μάθω να οδηγάει, δεν ασχολιόταν. Με το που το είδε αυτό μου λέει το καλοκαίρι πάω για δίπλωμα. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...

  4. #34
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος


    Όλως περιέργως έχω παρατηρήσει πολύ θετική υποδοχή από το γυναικείο πληθυσμό. Τόσα καλά λόγια από γυναίκες δεν έχω ακούσει για όλα τα μηχανάκια μου μαζί μέχρι τώρα.
    Οι περισσότερες γυναικες το πρώτο πράγμα που κοιτάζουν σε μηχανή είναι η σέλα* του συνεπιβάτη.
    *Και απο δαύτη έχει μπόλικη το GN

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Με το που το είδε αυτό μου λέει το καλοκαίρι πάω για δίπλωμα. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...
    Θα σου πω μόνο πως ο ιδιοκτήτης του συνεργείου που πηγαίνω το αμάξι (κολλημένος restorer και detailer) πήρε ένα GN 250 μαύρο - εντελώς μαμά - από Αγγλία και στην Αθήνα δεν κυκλοφορεί με άλλο όχημα.

    Αυτό και το CM έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στους Ελληνικούς δρόμους των 80ς + .

    https://www.suzukign.com/
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #36
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Με γεια και καλοτάξιδο!

    Δηλαδή όταν το καβαλάς, δε σου λείπει το MT-09; Σε τι πλεονεκτεί;

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με γεια και καλοτάξιδο!

    Δηλαδή όταν το καβαλάς, δε σου λείπει το MT-09; Σε τι πλεονεκτεί;
    Σε "i-dont-give-a-fuck" factor.

    Ουτε η λακουβα θα σε πονεσει σε καρδια και τσεπη.
    Ουτε ο τυροβλαχος που θα αλλαξει λωριδα θα σε αγχωσει μη καρφωσεις το κουκλι σου και τραβας ταλαιπωρια με ασφαλιστικες.
    Ουτε το "με επιασε βροχη" θα σε χαλασει, γιατι σαν 2ο οχημα, δεν το εχεις πιπιλα καθε μερα...
    Ουτε θα κανεις 200 κυκλους σε φαση προσγειωσης οταν βρεις να παρκαρεις, για να υπολογισεις ακομα και το σκατο του περιστερου αν πεσει πανω στη σελα μαζι με 1002 αλλους παραγοντες (γρατζουνιες, πορτες που ανοιγουν και στο κοπανανε, ο βλαμμενος που εκανε οπισθεν κλπ κλπ)

    Το κυριο πλεονεκτημα του, ειναι οτι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στα χερια του και το χαιρεται. Και καλα κανει και μεγεια του!


    Πετράν, παμε πετροκερασα με τα 2μισαρια χειμερινη καταδρομικη?
    pew pew pew pew pew pew !!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Σε "i-dont-give-a-fuck" factor.

    Ουτε η λακουβα θα σε πονεσει σε καρδια και τσεπη.
    Ουτε ο τυροβλαχος που θα αλλαξει λωριδα θα σε αγχωσει μη καρφωσεις το κουκλι σου και τραβας ταλαιπωρια με ασφαλιστικες.
    Ουτε το "με επιασε βροχη" θα σε χαλασει, γιατι σαν 2ο οχημα, δεν το εχεις πιπιλα καθε μερα...
    Ουτε θα κανεις 200 κυκλους σε φαση προσγειωσης οταν βρεις να παρκαρεις, για να υπολογισεις ακομα και το σκατο του περιστερου αν πεσει πανω στη σελα μαζι με 1002 αλλους παραγοντες (γρατζουνιες, πορτες που ανοιγουν και στο κοπανανε, ο βλαμμενος που εκανε οπισθεν κλπ κλπ)

    Το κυριο πλεονεκτημα του, ειναι οτι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στα χερια του και το χαιρεται. Και καλα κανει και μεγεια του!


    Πετράν, παμε πετροκερασα με τα 2μισαρια χειμερινη καταδρομικη?
    Έτσι ακριβώς είναι. Το ΜΤ δε θα το πάρκαρα σε τυχαίο σημείο της πόλης να πάω να κάνω τις δουλειές μου. Ή στο γκαράζ του ή θα έπρεπε να είναι κάπου να το βλέπω. Πολύ πιο ξεκούραστο μέσα στην πόλη, χωράει παντού , έχει μπαγκαζιέρα, παίρνει δεύτερο άτομο άνετα. Χαμηλό κόστος ανά χιλιόμετρο (σε καύσιμο αλλά και αναλώσιμα, σέρβις). Και τέλος θα μαζεύει χαζά χιλιόμετρα που τα γλυτώνει πλέον η μεγάλη.



    Όποτε θες φύγαμε για ορεινή, αν και στις ευθείες θα σε καθυστερώ λίγο.

  9. #39
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το ΜΤ δε θα το πάρκαρα σε τυχαίο σημείο της πόλης να πάω να κάνω τις δουλειές μου. Ή στο γκαράζ του ή θα έπρεπε να είναι κάπου να το βλέπω.
    Αυτό με προβληματίζει κι εμένα ιδιαίτερα. Θα χαιρόμουν πολύ περισσότερες φορές τη μοτοσυκλέτα μου, αν μπορούσα με κάποιο τρόπο να εξασφαλίσω ότι δε θα κλαπεί. Απ' ό,τι έχω καταλάβει όμως, μπορεί να μειώνεις τις πιθανότητες κλοπής όσο πας σε φθηνότερο και παλιότερο όχημα, αλλά παραμένουν υψηλές. Δε νομίζω ότι θα ξένοιαζα ούτε έτσι. Επιπλέον θυσιάζεις την ασφάλεια (απουσία ABS) και την αξιοπιστία.

    Ως προς το κόστος ανά χιλιόμετρο που γλιτώνεις από τα καύσιμα και τη συντήρηση, της πιο ακριβής μοτοσυκλέτας, επειδή το έχω σκεφθεί κι εγώ, πολύ φοβάμαι ότι ισοφαρίζονται από τα πάγια έξοδα της δεύτερης, όπως τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια. Αν βάλεις και το κόστος κτήσης και το αρχικό σουλούπωμα, η πλάστιγγα γέρνει προς το ένα όχημα.

    Πιο ξεκούραστο γιατί;

    Υ.Γ.: Δεν προσπαθώ να απαξιώσω την πολύ καλή αγορά σου, ίσα-ίσα που τη θαυμάζω. Απλά επειδή μοιράζομαι αντίστοιχες σκέψεις, προσπαθώ να δω αν τελικά θα μπορούσα να δώσει λύση και σε εμένα κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αυτό με προβληματίζει κι εμένα ιδιαίτερα. Θα χαιρόμουν πολύ περισσότερες φορές τη μοτοσυκλέτα μου, αν μπορούσα με κάποιο τρόπο να εξασφαλίσω ότι δε θα κλαπεί. Απ' ό,τι έχω καταλάβει όμως, μπορεί να μειώνεις τις πιθανότητες κλοπής όσο πας σε φθηνότερο και παλιότερο όχημα, αλλά παραμένουν υψηλές. Δε νομίζω ότι θα ξένοιαζα ούτε έτσι. Επιπλέον θυσιάζεις την ασφάλεια (απουσία ABS) και την αξιοπιστία.

    Ως προς το κόστος ανά χιλιόμετρο που γλιτώνεις από τα καύσιμα και τη συντήρηση, της πιο ακριβής μοτοσυκλέτας, επειδή το έχω σκεφθεί κι εγώ, πολύ φοβάμαι ότι ισοφαρίζονται από τα πάγια έξοδα της δεύτερης, όπως τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια. Αν βάλεις και το κόστος κτήσης και το αρχικό σουλούπωμα, η πλάστιγγα γέρνει προς το ένα όχημα.

    Πιο ξεκούραστο γιατί;

    Υ.Γ.: Δεν προσπαθώ να απαξιώσω την πολύ καλή αγορά σου, ίσα-ίσα που τη θαυμάζω. Απλά επειδή μοιράζομαι αντίστοιχες σκέψεις, προσπαθώ να δω αν τελικά θα μπορούσα να δώσει λύση και σε εμένα κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.
    Να σου απαντήσω με τη σειρά. Προσωπικά με το συγκεκριμένο μηχανάκι για κλοπή δεν αγχώνομαι. Παπί θα κλαπεί πιο εύκολα. Έχω άλλωστε και την μπαγκαζιέρα που μου επιτρέπει πλέον να κουβαλάω μαζί μου όπου πάω την κουλούρα.

    Στο θέμα της ασφάλειας, η έλλειψη abs είναι πιο μεγάλο πρόβλημα σε μια μηχανή με 115 άλογα απ'ό,τι σε μια με 15. Επίσης στο μικρό δεν κινδυνεύεις να χάσεις το πίσω (η μόνη πτώση που έχω μέσα στην πόλη ήταν από γλιστρημα του πίσω σε βρεγμένο). Ακόμα κι αν πέσεις όμως οι ταχύτητες είναι μικρές. Θα μου πεις μπορείς να πηγαίνεις σιγά και με το μεγάλο. Μπορώ, αλλά δεν το κάνω.

    Στο θέμα των εξόδων, έχει να κάνει με τα χιλιόμετρα που γράφεις εντός. Προσωπικά τα υπολόγισα και είναι λίγο πολύ τα ίδια λεφτά (πάγια έξοδα με κέρδος). Το κόστος κτήσης δε θα το υπολογίσω σε μια τέτοια μηχανή γιατί η αξία της δεν πρόκειται να πέσει άλλο. Όσο την αγόρασα σήμερα λίγο πολύ θα την πουλήσω αν θέλω σε πέντε χρόνια. Πιο πολύ θα σκεφτώ την απώλεια μεταπωλητικής αξίας που θα φέρουν στο μεγάλο 10000 χλμ παραπάνω στο κοντέρ. Άλλη η αξία μιας μηχανής με 18000 και άλλη με 28.

    Πιο ξεκούραστο λόγω τύπου της συγκεκριμένης μηχανής. Το ΜΤ αν και άνετο γενικά, το έχω τέρμα σφιχτό στις αναρτήσεις γιατί το βάζω στην πίστα. Το μικρό έχει πολύ χαλαρή θέση οδήγησης και πολύ μαλακές αναρτήσεις. Επίσης σε ξεκουράζει και στη χρήση με το μικρό της βάρος και ύψος.

    Σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως έπιασα τον παπά απ'τα αρχίδια. Πήρα μια απόφαση με κριτήρια λογικά αλλά και συναισθηματικά (το συγκεκριμένο μηχανάκι μου αρέσει πολύ). Για άλλους δε θα συμφέρει, δε θα βολεύει, δεν... Εγώ πάλι είμαι πολύ χαρούμενος που το πήρα.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Σημαντικό είναι οτι στην στραβή, αλλιώς ειναι να πέσεις ( και να σε χτυπήσει) ή να τρακάρεις οδηγώντας μοτο 130 κιλών και αλλιώς με 200+.

    Επισης με το μικρο πας το πολυ με 100, με το μεγαλο μαζευεις km για πλάκα.

    Επιπλέον δεν ταλαιπωρεις την μεγάλη με σταματα ξεκίνα, υψηλές θερμοκρασίες και κανεις οικονομία στα λάστιχα και στα αναλώσιμα.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Κυρίως όμως καβαλάς κάτι ΟΜΟΡΦΟ!

  13. #43
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    είναι πολύ όμορφο να το χαίρεσαι!Το μοντέλο είναι 1981 και βγήκε έτσι για μερικά χρόνια χωρίς αλλαγές. Δε ξέρω εάν έκανε remake η suzuki
    βάση τούτο το μηχανάκι απαιτεί σεβασμό για την ηλικία του τουλάχιστο
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #44
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Καλές βόλτες! Δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση, μπράβο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Μιλησα πριν λιγες μερες με τον ανθρωπο που ειχε αγορασει το Gn. Μου ειπε οτι το χαιρεται και πως το εχει πολυ προσεγμενο. Οποτε του ζητησα να μου στειλει αν μπορει καμια φωτογραφια να το χαζεψω κι εγω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitle1d.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	88,3 KB 
ID:	430074

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	66,2 KB 
ID:	430075

    Αν ειναι κανενας απο το Ηρακλειο μπορει και να το πετυχει πουθενα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ακόμα ένα νέο μέλος στην παρέα...!!!
    από ON_THE_RIDE στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2009, 20:15
  2. νέο μέλος στην οικογένεια.............
    από melenia στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 15:13
  3. Νέο μέλος στην παρέα
    από Julius στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:52
  4. Νεο μελος στην οικογενεια!!
    από Lazio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 16:22
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2003, 16:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF