Σελίδα 15 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #211
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    gamot exo to limewire kai de mou vgazei kanena apo ayta giati einai pio spania... kanenas kana programmataki gia music downloading apo spania kommatia?
    κατασταση RIP.... (rest in peace)
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  2. #212
    Alice in Chains... τι μου θύμισες τώρα...Το Jar of flies/sap διπλό βινύλλιο-έγχρωμο ότι καλύτερο έχουν γράψει τα παλικάρια.Και mad season το "above".Μουσική με ψυχή παίδες! Και πάααααρα πολύ Soundgarden. To "badmotorfinger" μαμεί!!!.Αρχές του 90 βγήκαν πολύ καλά πράγματα απο όλα αυτά τα συγκροτήματα.Για τους nirvana δεν έχω να πώ τίποτα ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά μαζί τους (είτε πρίν είτε μετά-θάνατον).

  3. #213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    gamot exo to limewire kai de mou vgazei kanena apo ayta giati einai pio spania... kanenas kana programmataki gia music downloading apo spania kommatia?
    δες www.emule-project.net
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  4. #214

  5. #215
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
    δες www.emule.com
    nai sw8hka tora
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    vasika to idio prgma einai ayto me to limewire... kai to limewire einai kai taxytero...
    Pantos kati akousa gia morpheus kapou... kalo einai?
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  6. #216
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    nai sw8hka tora
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    vasika to idio prgma einai ayto me to limewire... kai to limewire einai kai taxytero...
    Pantos kati akousa gia morpheus kapou... kalo einai?
    κοίτα εγώ αυτό χρησιμοποιώ με adsl σύνδεση και επειδή τα κλασσικά albums τα έχω όλα, καθετί σπάνιο που ψάχνω το βρίσκω.the choice is yours.
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  7. #217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    έντάξει τότε να ακούμε άρπες επειδή είναι προγενέστερο από το βιολί και το κλαρίνο...άσε μας ρε φίλε...
    τι σχέση έχει η ποιτητα ενός είδους μουσικής από την παλαιότητά του.....
    όσο για το αν θα ξεχαστούν τα κομμάτια μεταλ....σε πληρωφορώ ότι συγκροτήματα που ξεκίνησαν να παίζουν πριν 35 χρόνια μαζεύουν 30.000 κόσμο στην Ελλάδα χωρίς καμία διαφήμιση σε ΜΜΕ (όπως τηλεόραση, μικρή σχετικά διαφήμιση σε εφηερίδες)...
    παραλληλα έχουν πουλήσει εκατομμύρια δίσκους σε όλο τον κόσμο...
    αυτό πάει να πει ότι η μουσική αυτή έχει κάτι να δώσει....κινεί κάποια συναισθήματα κάποιν εκατομμυρίων ανθρώπων...όταν θα αρχίσουν να ακούνε πεντοζάλη στην Ιαπωνία έλα να μας ξαναπείς για μουσική.....εκτός αν πιστευεις ότι οι Έλληνες έχουν (λόγω dna και καταγωγής) το αλάθητο κριτήριο όσον αφορά τη μουσική...
    λες "κοιτάξτε μια συναυλία και κλείστε την μουσική"!!!!
    είσαι σοβαρός????κρίνεις μια συναυλία αποκόπτωντάς τη από τη μουσική που παίζεται...
    κλείσε τη μουσική από μια πίστα όπου παίζονται παραδοσιακά τραγούδια όπως αυτά που προανέφερες (πεντοζάλη κτλ) και οι χορογραφίες θα σου θυμήσουν πολύ περισότερο πίθηκους από τις συναυλίες χιπ χοπ ή μέταλ....δεν έχω δει πίθηκο να κανει head banging αντίθετα οι πιρουέτες των κριτίκών και των ποντιακών θυμίζουν έντονα κινήσεις πιθήκων σε κατάσταση έξαρσης των ορμονών τους......


    Να και μια διαμάχη!
    . Δεν έχω κάτι απέναντι στα άτομα που ακούνε μεταλ-ρειβ κτλ είναι προσωπική επιλογή του καθενός, αυτό που σχολίασα στο πρώτο μήνυμα είναι το είδος αυτής της μουσικής και ο τρόπος που “διασκεδάζει” ο κόσμος που την ακούει, παραθέτοντας τα δικά μου επιχειρήματα σε αντίθεση με όσες απαντήσεις έλαβα που η “επίθεση” ήταν σε ατομικό επίπεδο.Αν είναι να λέμε αυτά που θέλετε να ακούσετε να μην το βάζατε στις διαμάχες αλά στις γενικές με διαφορετικό θέμα έτσι ώστε να συμμετέχουν μόνο όσοι ακούν το συγκεκριμένο είδος μουσικής.

    Για παράδειγμα.

    …(προφανως) απειροελαχιστες γνωσεις για την ΜΟΥΣΙΚΗ….(Το γεγονός ότι έχω υπάρξει κατά τα φοιτητικά μου χρόνια επαγγελματίας μουσικός ίσως να σημαίνει ότι ξέρω κάτι λίγα από μουσική (παραδοσιακή-λαϊκή φυσικά)

    ….άσε μας ρε φίλε...

    …..είσαι σοβαρός????


    ---- αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά την έλλειψη επιχειρημάτων και την επαλήθευση όσων έλεγα περί κονσερβοποιημένης βάρβαρης μουσικής της μάζας. Και μην μου πείτε ότι αυτά είναι επιχειρήματα…

    ..μαζεύουν 30.000 κόσμο στην Ελλάδα…..( και ο Ρουβας μάζεψε παραπάνω γιατί δεν ακούς Ρουβα?)

    …έχουν πουλήσει εκατομμύρια δίσκους σε όλο τον κόσμο... ( ποσότητα= ποιότητα?)

    δεν έχω δει πίθηκο να κάνει head banging…… (βαλε νόβα και θα δεις )

    ..συγκροτήματα που ξεκίνησαν να παίζουν πριν 35 χρόνια (να ναι καλά ο ηλεκτρισμός…)

    ..όταν θα αρχίσουν να ακούνε πεντοζάλη στην Ιαπωνία έλα να μας ξαναπείς για μουσική….

    Pentozali (Pentozales) - Krete and Greece
    The Lee pen To (ƒyƒ“ƒhƒUƒŠƒX) - ƒNƒŠƒeƒB, Greece
    Rhythm ] 4/4 (ct 1,2,3,4)
    [ Formation ] Single * circle of T position 4 of boys.

    1999 University of Tokyo
    http://www.ii-park.net/~to-fdc/nakaofiles/greece5.htm

    είπες κάτι για Ιαπωνία?











    :a19:

  8. #218
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    nai sw8hka tora
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    vasika to idio prgma einai ayto me to limewire... kai to limewire einai kai taxytero...
    Pantos kati akousa gia morpheus kapou... kalo einai?
    τι λες ρε?
    το limewire και το e-mule (e-donkey) ειναι 2 πολυ διαφορετικες ιστοριες. Διαφορετικα πρωτοκολλα, διαφορετικα δικτυα. Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι το limewire (gnutella based) ειναι σχεδον obsolete. To e-mule κατεχει περιπου το 40% της παγκοσμιας p2p κινησης. Το limewire αντιστοιχα, κατεχει μετα κοπου το 5%. Αν το μεταφρασεις σε files shared, θα καταλαβεις γιατι ΔΕΝ βρισκεις και πολλα πραγματα στο limewire ..

    To morpheus, απ οτι θυμαμαι, συνδεεται σε πολλα p2p δικτυα (e-mule, gnutella i-mesh κλπ)

  9. #219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
    σε αντίθεση με όσες απαντήσεις έλαβα που η “επίθεση” ήταν σε ατομικό επίπεδο.
    ποιες απαντησεις? μιαμιση απαντηση πηρες... και τη μιση κακως την εγραψα. Αντε ν αποδειξεις (για ακομα μια φορα) οτι δεν εισαι ελεφαντας.

    PASS απο μενα.

  10. #220
    Classic rock, kai Metal 80s-90s, I. Maiden kyrios kai ta solo tou Dickinson. :a39: :a45: :a29:

    Sta irema mou akouo Acid Jazz.

    Kai polles fores oti mou ka8etai kala...akoma kai ellinika, de 8elo na vazo tampeles, oso mporo...:wacko:
    Also fart in trams...

  11. #221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
    Να και μια διαμάχη!
    …(προφανως) απειροελαχιστες γνωσεις για την ΜΟΥΣΙΚΗ….(Το γεγονός ότι έχω υπάρξει κατά τα φοιτητικά μου χρόνια επαγγελματίας μουσικός ίσως να σημαίνει ότι ξέρω κάτι λίγα από μουσική (παραδοσιακή-λαϊκή φυσικά)

    ….άσε μας ρε φίλε...

    …..είσαι σοβαρός????


    ---- αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά την έλλειψη επιχειρημάτων και την επαλήθευση όσων έλεγα περί κονσερβοποιημένης βάρβαρης μουσικής της μάζας. Και μην μου πείτε ότι αυτά είναι επιχειρήματα…

    ..μαζεύουν 30.000 κόσμο στην Ελλάδα…..( και ο Ρουβας μάζεψε παραπάνω γιατί δεν ακούς Ρουβα?)

    …έχουν πουλήσει εκατομμύρια δίσκους σε όλο τον κόσμο... ( ποσότητα= ποιότητα?)

    δεν έχω δει πίθηκο να κάνει head banging…… (βαλε νόβα και θα δεις )

    ..συγκροτήματα που ξεκίνησαν να παίζουν πριν 35 χρόνια (να ναι καλά ο ηλεκτρισμός…)

    ..όταν θα αρχίσουν να ακούνε πεντοζάλη στην Ιαπωνία έλα να μας ξαναπείς για μουσική….

    Pentozali (Pentozales) - Krete and Greece
    The Lee pen To (ƒyƒ“ƒhƒUƒŠƒX) - ƒNƒŠƒeƒB, Greece
    Rhythm ] 4/4 (ct 1,2,3,4)
    [ Formation ] Single * circle of T position 4 of boys.

    1999 University of Tokyo
    http://www.ii-park.net/~to-fdc/nakaofiles/greece5.htm

    :a19:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    είπες κάτι για Ιαπωνία?
    έχεις πετσοκόψει τα μηνύματα για να ενδυναμώσεις τα επιχειρήματά σου και το θεωρείς απάντηση αυτό?????
    ο Ρουβάς είναι έλληνας και είναι λογικό να έχει κοσμο στην Ελλάδα...και φυσικά το περισότερο κοινό κάτω των 18...!!!!
    ας πάει να κάνει συναυλία στην Ιαπωνάι να δούμε πόσο κόσμο θα έχει...
    δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι στην Ιαπωνία η πεντοζάη είναι κυρίαρχο μουσικό είδος????
    άμα δεν σου αρέσει ο ηλεκτρισμός κλείσε τον υπολογιστή....τι θες να μας πεις ότι ο ηλεκτρονικός ήχος δεν είναι μουσική?????
    όσον αφορά τη heavy μεταλ και το rock ποτέ δεν ήταν μουσική της μάζας φίλε μου γιατί ποτέ δεν είναι την προβολή που της άρμοζε...πουθενά στην τηλεόραση και το ραδιώφωνο δεν θα ακούσεις heavy metal....επομένως δεν μπορούμε να πούμε πως συντελείται πλήση εγκεφάλου αντίθετα με άλλα είδη μουσικής....
    ο καθένας ψάχνεται μόνος του και καταλείγει σε αυτή τη μουσική....άρα κάτι του προσφέρει ....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  12. #222
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    ελα να ζεσταινονται τα αιματα!...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  13. #223
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005

    όσον αφορά τη heavy μεταλ και το rock ποτέ δεν ήταν μουσική της μάζας φίλε μου γιατί ποτέ δεν είναι την προβολή που της άρμοζε...πουθενά στην τηλεόραση και το ραδιώφωνο δεν θα ακούσεις heavy metal....επομένως δεν μπορούμε να πούμε πως συντελείται πλήση εγκεφάλου αντίθετα με άλλα είδη μουσικής....
    ο καθένας ψάχνεται μόνος του και καταλείγει σε αυτή τη μουσική....άρα κάτι του προσφέρει ....
    :a19: :a19:
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  14. #224
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
    Να και μια διαμάχη!
    . Δεν έχω κάτι απέναντι στα άτομα που ακούνε μεταλ-ρειβ κτλ είναι προσωπική επιλογή του καθενός, αυτό που σχολίασα στο πρώτο μήνυμα είναι το είδος αυτής της μουσικής και ο τρόπος που “διασκεδάζει” ο κόσμος που την ακούει, παραθέτοντας τα δικά μου επιχειρήματα σε αντίθεση με όσες απαντήσεις έλαβα που η “επίθεση” ήταν σε ατομικό επίπεδο.Αν είναι να λέμε αυτά που θέλετε να ακούσετε να μην το βάζατε στις διαμάχες αλά στις γενικές με διαφορετικό θέμα έτσι ώστε να συμμετέχουν μόνο όσοι ακούν το συγκεκριμένο είδος μουσικής.

    Για παράδειγμα.

    …(προφανως) απειροελαχιστες γνωσεις για την ΜΟΥΣΙΚΗ….(Το γεγονός ότι έχω υπάρξει κατά τα φοιτητικά μου χρόνια επαγγελματίας μουσικός ίσως να σημαίνει ότι ξέρω κάτι λίγα από μουσική (παραδοσιακή-λαϊκή φυσικά)

    ….άσε μας ρε φίλε...

    …..είσαι σοβαρός????


    ---- αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά την έλλειψη επιχειρημάτων και την επαλήθευση όσων έλεγα περί κονσερβοποιημένης βάρβαρης μουσικής της μάζας. Και μην μου πείτε ότι αυτά είναι επιχειρήματα…

    ..μαζεύουν 30.000 κόσμο στην Ελλάδα…..( και ο Ρουβας μάζεψε παραπάνω γιατί δεν ακούς Ρουβα?)

    …έχουν πουλήσει εκατομμύρια δίσκους σε όλο τον κόσμο... ( ποσότητα= ποιότητα?)

    δεν έχω δει πίθηκο να κάνει head banging…… (βαλε νόβα και θα δεις )

    ..συγκροτήματα που ξεκίνησαν να παίζουν πριν 35 χρόνια (να ναι καλά ο ηλεκτρισμός…)

    ..όταν θα αρχίσουν να ακούνε πεντοζάλη στην Ιαπωνία έλα να μας ξαναπείς για μουσική….

    Pentozali (Pentozales) - Krete and Greece
    The Lee pen To (ƒyƒ“ƒhƒUƒŠƒX) - ƒNƒŠƒeƒB, Greece
    Rhythm ] 4/4 (ct 1,2,3,4)
    [ Formation ] Single * circle of T position 4 of boys.

    1999 University of Tokyo
    http://www.ii-park.net/~to-fdc/nakaofiles/greece5.htm

    είπες κάτι για Ιαπωνία?


    όταν είχα αρχίσει να ακούω metal κάτι άτομα σαν και σένα με κοιτάγαν σαν εξωγήινο. Στην Ιαπωνία φίλε δεν ξέρω αν ακούνε πεντοζάλη πάντως rock και metal συγκροτήματα κάνουνε θραύση όπως και σε πολλά άλλα μέρη του κόσμου και όπως κάποιος προείπε χωρίς διαφήμιση. Τώρα αν όλοι αυτοί είναι μλκες και εσύ έξυπνος τι να πω, μάλλον είμαι εξωγήινος.
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  15. #225
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Εγώ αυτό που έχω να πώ είναι ότι η ρόκ, η μέταλ και η κλασική μουσική είναι διαχρονικές. Ακούμε κομμάτια του 70-80 και γουστάρουμε.
    Αν κάνει το λάθος ένας DJ σε ένα club(με ελληνική μουσική ή με ξένα εμπορικά) να βάλει ένα περσινό κομμάτι τον γιουχάρουνε. Μήπως σημαίνει κάτι αυτό;;;;;
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

Σελίδα 15 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 19:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 16:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 01:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 18:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF