Σελίδα 19 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 91415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #271
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    προφανως αυτο εννοουσα κι εγω και συμφωνω οτι ειναι περισσοτερο οχημα του morello παρα του cornell...


    λεγοντας κατι τετοιο υποτιμας πολυ τον kim thayil, οπως και τον matt cameron (απο τους πιο δραστηριους μουισκους της τοτε σκηνης του seattle). Τεσπα, δε νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικο το θεμα των soundgarden


    Ενταξει, μην τρελλαθουμε κιολας με τους RATM... Κατα τη γνωμη μου υπηρξαν πολυ σημαντικοτερα groups (απο καθε αποψη), την τελευταια 15ετια. Μια λεξη μονο: Fugazi.

    οσο για τους doors: fuck 'em! (διαμαχες ειπαμε ε?)

    απλα το ειπα γιατι καποιος ρωτησε για τον wilk,τον νταμερ,αν συμμετεχει κ αυτος τωρα

    ενταξει,καλοι μουσικοι ηταν αλλα ολη η ιστορια ηταν η φωνη


    η συγκριση με τους doors ειναι αστοχη.παντως ειναι μεσα στα 10 καλυτερα σχηματα του 90 ανετα.

    δεν ξερω ποιοι ηταν οι πιο συμαντικοι της 15ετιας,ξερω ομως οτι ολοκληρη η μουσικη βιομηχανια της απο 'κει πλευρας βασιζεται απο τις αρχες του 90 κ μετα στον ηχο των smashing pumpkins
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  2. #272
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    η συγκριση με τους doors ειναι αστοχη.παντως ειναι μεσα στα 10 καλυτερα σχηματα του 90 ανετα.
    εννοειται οτι ειναι αστοχη, ειπα να ξεκινησω μια διαμαχη αλλα κανεις δεν ψαρωσε.

    Ειστε να το σοβαρεψουμε;

    ποια ειναι τα καλυτερα συγκροτηματα καθε 10ετιας;

  3. #273
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    ;

    ποια ειναι τα καλυτερα συγκροτηματα καθε 10ετιας;

    Θα γραψω καμια δεκαρια σελιδες.....για καθε ειδος μουσικης!!!!


    Οποτε προτιμω να γραψω για το συγκροτημα που με εκανε να αγαπησω και να ασχοληθω με την μουσικη.....για μενα το σημαντικοτερο rock group ολων των εποχων (και οποιος εχει αντιρρηση το συζηταμε)




    ---LED ZEPPELIN---


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	x5889_200.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	7,7 KB 
ID:	31561

  4. #274
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    Χμμμμμμμμ........

    Λοιπον την κυριακη πηγα στον Πετρελη.
    Και - ενω θα συμφωνησω σε γενικες γραμμες με την ποιοτητα των φοιβοκαρβελοτραγουδων - περασα μια χαρα.
    Το ποτο ηταν ΟΚ (σηκωθηκα το πρωι και πηγα για δουλεια) και οι ξηροι καρποι μια χαρα μου φανηκαν.
    Νταξει λιγο στριμωγμενα ημασταν δεν μπορω να πω , (12 σε τραπεζι για 10) αλλα εγινε σουπερ χαβαλες.
    Ειδικα οταν βγηκε η ΘΕΑ Στανιση εγινε της πουτανας.

    Εν πασει περιπτωσει ουτε εγω ειμαι των σκυλαδικων.
    Αλλα οποτε εχω παει εχω περασει σουπερ (με αρκετο ξυδι βεβαια) και εχω γελασει για τρεις ζωες. Α και οφθαλμολουτρο για μηνες. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν παμε να μορφωθουμε στις πιστες.

    Ανακεφαλαιωνω.
    Μπομπες υπαρχουν παντου πιστεψτε με
    Πολυκοσμια επισης. Πηγαινετε στο Revenge of rock σαββατο βραδυ.
    Ειναι ακριβα;Ναι ειναι αλλα αλλο το κοστος της πιστας (τραγουδιστες , ορχηστρα , ενοικια κλπ) και αλλο του μπαρ.Και τελος παντων ποσοι ειναι αυτοι που πανε καθε μερα;
    Ποιοτητα της μουσικης;Καλα εδω γελανε.Το 90% των μπαρ , κλαμπ κλπ παιζουν τα ιδια και τα ιδια house , R n B κλπ. Λιγα μαγαζια παιζουν σωστη μουσικη και ξερετε γιατι; Ειμαστε λιγοι.

    Α και κατι αλλο. Γκομενα πανω στον χορο δεν βγαζεις ουτε με ACDC ουτε με χατζιδακη αλλα μονο με Θανο Πετρελλλλληηηη.

    ....κοιτα και εγω αμα πειναω σαβουριαζω κατι απο τα goodys η χτυπαω κανα βρωμικο....το θεμα ειναι οτι αμα οι διατροφικες μου συνηθειες περιοριζονταν μονο εκει , το λιγοτερο που θα παθαινα θα ηταν ελκος....

    Δυο φορες εχω παει στην ζωη μου και αυτο επειδη με ειχαν καλεσει και ηταν ολα πληρωμενα .... για το γελιο και το γελοιο της υποθεσης συμφωνω... και εγω δακρυσα απο το χαχανο ειδικα με τις εισοδους των τραγουδιαρηδων.....παντως αν σε διασκεδαζει η παρακμη σου προτινω κανα ''μαγαζι'' σε οποιο χιλιομετρο της Εθνικης οδου...αν μη τι αλλο ειναι ποιο original και ποιο hard-core καταστασεις.

    Στο revenge of rock? Eλεος ......

    Και εν πασει περιπτωση , δεν ειναι πολλοι αυτοι που πανε καθε μερα (ποιος βγαινει αλλωστε καθε μερα?) , αλλα ειναι πολλοι αυτοι που πανε αποκλειστικα και μονον εκει οταν εχουν την δυνατοτητα να βγουν....

    Με Χατζιδακι δεν ''βγαζεις'' γκομενα ... ερωτευεσαι....

    Με AC/DC ακομα και να θελεις να βγαλεις γκομενα δεν θα υπαρχουν διαθεσιμες γυρω σου.....(βλεπε revenge of rock που ειπες παραπανω)

    Τωρα που το σκεφτομαι , μονο με τα latin βγαζεις γκομενες....παμε κανα enzo?

  5. #275
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ....κοιτα και εγω αμα πειναω σαβουριαζω κατι απο τα goodys η χτυπαω κανα βρωμικο....το θεμα ειναι οτι αμα οι διατροφικες μου συνηθειες περιοριζονταν μονο εκει , το λιγοτερο που θα παθαινα θα ηταν ελκος....


    Σιγουρα απλα λεω οτι που και που αξιζει τον κοπο.


    Δυο φορες εχω παει στην ζωη μου και αυτο επειδη με ειχαν καλεσει και ηταν ολα πληρωμενα .... για το γελιο και το γελοιο της υποθεσης συμφωνω... και εγω δακρυσα απο το χαχανο ειδικα με τις εισοδους των τραγουδιαρηδων.....παντως αν σε διασκεδαζει η παρακμη σου προτινω κανα ''μαγαζι'' σε οποιο χιλιομετρο της Εθνικης οδου...αν μη τι αλλο ειναι ποιο original και ποιο hard-core καταστασεις.

    Αυτα φιλε μου τα τελειωμενα τα εχω σπουδασει αρκετα μαζι με τον φιλο μου τον Jimmy Walker


    Στο revenge of rock? Eλεος ......

    Και εν πασει περιπτωση , δεν ειναι πολλοι αυτοι που πανε καθε μερα (ποιος βγαινει αλλωστε καθε μερα?) , αλλα ειναι πολλοι αυτοι που πανε αποκλειστικα και μονον εκει οταν εχουν την δυνατοτητα να βγουν....

    Με Χατζιδακι δεν ''βγαζεις'' γκομενα ... ερωτευεσαι....

    Με AC/DC ακομα και να θελεις να βγαλεις γκομενα δεν θα υπαρχουν διαθεσιμες γυρω σου.....(βλεπε revenge of rock που ειπες παραπανω)

    Τωρα που το σκεφτομαι , μονο με τα latin βγαζεις γκομενες....παμε κανα enzo?


    Και δεν παμε;
    Keep on rocking in a free world !!!

  6. #276
    BAKALISTIC SYSTEMS S.A. Το avatar του/της billgeo
    Εγγραφή
    30/12/2004
    Μηνύματα
    672

    Re: και μια διαμάχη για τη μουσική????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    παρακαλώ παραθέστε τα μουσικά σας γούστα....
    ελπίζω ότι θα υπάρξει μια ζωηρή αντιπαράθεση τόσο για τα μουσικά ακούσματα όσο και για την μουσική υποκουλτούρα που τα συνοδεύει....
    προσωπικά ακούω rock και Heavy και συχαίνομαι τα σκυλάδικα....
    πολύ περισότερο συχαίνομαι τις κινητές πίστες (βλ. χαμηλωμένο αυτοκίνητο (23 ίπποι στον τροχό), μπουρί για εξάτμιση, φημέ τζάμια και 45 ηχεία μέσα) που κινούνται στην ΑΘήνα με ανοικτά παράθυρα και εκπέμπουν 2000578 ντεσιμπέλ.....
    +100000

    83LW MIA FORA NA BALW 1000WATT SE ANA AMA3I KAI NA PERASW APO TO MPOURNAZI ME SYSTEM OF A DOWN TERMA!!!

  7. #277
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    άμα πρέπει να κουνίσεις τον κώλο σου φίλε σαν πουστάρα για να βγάλεις γκόμενες άστα να πάνε...
    γκόμενες μπορείς να βγάλεις παντού....ακόμα και στο λεωφορείο άμα είσαι μάγκας και μπορείς να αρθρώσεις δύο κουβέντες χωρίς να κωλώσεις...
    να πάς κάπου για να χορέψεις επειδή γουστάρεις να χορεύεις το καταλαβαίνω αλλά να χορεύεις για να βγάλεις γκόμενα...ω τι κατάντια θεέ μου...
    και το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι...να βλέπεις σε μια παρέα να χορεύουν όλοι οι άνδρες γύρω από τη μοναδική γκόμενα της παρέας που αξίζει....και όταν αυτή θα κολήσει σε έναν από αυτούς οι υπόλοιποι καταλήγουν να χορεύουν μεταξύ τους...

    όσο για το enzo είναι όντως το μοναδικό αποδεκτό μαγαζί στο Μπουρνάζι....αλλά είναι στο Μπουρνάζι...απαγορεύεται η πρόσβαση σε όποιον δεν είναι γυφτοκυριλές....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  8. #278
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    άμα πρέπει να κουνίσεις τον κώλο σου φίλε σαν πουστάρα για να βγάλεις γκόμενες άστα να πάνε...
    γκόμενες μπορείς να βγάλεις παντού....ακόμα και στο λεωφορείο άμα είσαι μάγκας και μπορείς να αρθρώσεις δύο κουβέντες χωρίς να κωλώσεις...
    να πάς κάπου για να χορέψεις επειδή γουστάρεις να χορεύεις το καταλαβαίνω αλλά να χορεύεις για να βγάλεις γκόμενα...ω τι κατάντια θεέ μου...
    και το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι...να βλέπεις σε μια παρέα να χορεύουν όλοι οι άνδρες γύρω από τη μοναδική γκόμενα της παρέας που αξίζει....και όταν αυτή θα κολήσει σε έναν από αυτούς οι υπόλοιποι καταλήγουν να χορεύουν μεταξύ τους...

    όσο για το enzo είναι όντως το μοναδικό αποδεκτό μαγαζί στο Μπουρνάζι....αλλά είναι στο Μπουρνάζι...απαγορεύεται η πρόσβαση σε όποιον δεν είναι γυφτοκυριλές....
    ...ωραιος εισαι μεγαλε!!! οποιος χορευει latin ειναι πουσταρα , oποιος παει Μπουρναζι ειναι γυφτοκυριλες.....κατα τα αλλα πρεπει να χορευεις επειδη γουσταρεις... οπως και να εχει τα latin (αλλα και οι περισσοτεροι χοροι ) ειναι ερωτικοι , ο σκοπος τους ειναι να ''βγαλεις'' γκομενα!!! Να υποθεσω οτι χορευεις αρκουδοζεμπεκιες , που ειναι και πολυ mucho χορος?Η κανεις headbanging σε τεστοστερονουχα μαγαζια μονο?
    Με την ιδια αφοριστικη ταση που εχεις , οσες χορευουν τσιφτετελια ειναι πουτανες , οσοι χορευουν τσαμικα κολωβλαχοι , οσοι βγαινουν Κηφισσια ειναι κυριλοκυριλεδες κ.τ.λ.-κ.τ.λ......

    Γενικα βγαινεις η βλεπεις dvd στο σπιτι?

  9. #279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703

    ego den pao sto club gia allo logo..kako einai dld na xoreveis me mia kopela?!me poion tha xorepseis dld?monos sou?k ama thelo poiotiki mousiki klp tin akouo spiti mou.
    k ti pio omorfo apo to na xorevoun dyo anthropoi,na gnorizontai tote..oti xoros kai na nai idiaitera afta ta latin...kai ama leme xoreveis re file xoreveis den stekesai pagokolona
    tora gia to leoforeio,ego dn to xo prospathisei,exo na mpo kai kati xronia,ti ta xoume ta mixanakia?

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ...ωραιος εισαι μεγαλε!!! οποιος χορευει latin ειναι πουσταρα , oποιος παει Μπουρναζι ειναι γυφτοκυριλες.....κατα τα αλλα πρεπει να χορευεις επειδη γουσταρεις... οπως και να εχει τα latin (αλλα και οι περισσοτεροι χοροι ) ειναι ερωτικοι , ο σκοπος τους ειναι να ''βγαλεις'' γκομενα!!! Να υποθεσω οτι χορευεις αρκουδοζεμπεκιες , που ειναι και πολυ mucho χορος?Η κανεις headbanging σε τεστοστερονουχα μαγαζια μονο?
    Με την ιδια αφοριστικη ταση που εχεις , οσες χορευουν τσιφτετελια ειναι πουτανες , οσοι χορευουν τσαμικα κολωβλαχοι , οσοι βγαινουν Κηφισσια ειναι κυριλοκυριλεδες κ.τ.λ.-κ.τ.λ......

    Γενικα βγαινεις η βλεπεις dvd στο σπιτι?
    γενικώς ναι δεν χορεύω τίποτα....ούτε αρκουδοζεμπεκιές ούτε τίποτα....πάντως ομολογώ ότι είναι πιο ωραίο θέαμα να βλέπω έναν άνδρα να χορεύει τσάμικο ή το ζεμπέκικο από το να χορεύει τσιφτετέλι...πως να το κάνουμ ρε παιδιά το τσιφτετέλι είναι γυναικείος χωρός....όποιος θέλει το καταλαβαίνει....
    το σχόλιο για το κούνημα των γοφών αφορούσε αποκλειστικά τους άνδρες που χορεύουν τσιφτετέλι και δεν επεκτεινόταν σε άλλα είδη χορού όπως latin πχ....
    όσο για το Μπουρνάζι ....΄΄οποιος έχει μάτια βλέπει και αυτιά ακούει...και στο λέει κάποιος που το έχει ζήσει το Μπουρνάζι από τη γέννηση του σχεδόν ως μέρος διασκέδασης λόγω του ότι ήμουν κατοικος της περιοχής για πολλά χρόνια....το ήξερα και πριν 15 χρόνια και το βλέπω και τώρα.....
    τώρα αν εσένα σου φαίνεται η ψευτοπόζα του μπουρναζίου ωραία τι να πω....βάψε και τη μηχανή ροζ, βάλτη της και ένα στερεοφωνικό πάνω και πηγαινε...θα είσαι η πρώτη μούρη.....θα βγάλεις πολλές γκόμενες...
    καποτε ένας φίλος είπε: ότι είναι η Σικελία για τους μαφιόζους (άνδρο), είναι το Μπουρνάζι για τους γύφτους....(όχι τους original αυτους τους πάω με χίλια, τους άλλους τους imitation του Μπουρναζίου).
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #281
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    γενικώς ναι δεν χορεύω τίποτα....ούτε αρκουδοζεμπεκιές ούτε τίποτα....πάντως ομολογώ ότι είναι πιο ωραίο θέαμα να βλέπω έναν άνδρα να χορεύει τσάμικο ή το ζεμπέκικο από το να χορεύει τσιφτετέλι...πως να το κάνουμ ρε παιδιά το τσιφτετέλι είναι γυναικείος χωρός....όποιος θέλει το καταλαβαίνει....
    το σχόλιο για το κούνημα των γοφών αφορούσε αποκλειστικά τους άνδρες που χορεύουν τσιφτετέλι και δεν επεκτεινόταν σε άλλα είδη χορού όπως latin πχ....
    όσο για το Μπουρνάζι ....΄΄οποιος έχει μάτια βλέπει και αυτιά ακούει...και στο λέει κάποιος που το έχει ζήσει το Μπουρνάζι από τη γέννηση του σχεδόν ως μέρος διασκέδασης λόγω του ότι ήμουν κατοικος της περιοχής για πολλά χρόνια....το ήξερα και πριν 15 χρόνια και το βλέπω και τώρα.....
    τώρα αν εσένα σου φαίνεται η ψευτοπόζα του μπουρναζίου ωραία τι να πω....βάψε και τη μηχανή ροζ, βάλτη της και ένα στερεοφωνικό πάνω και πηγαινε...θα είσαι η πρώτη μούρη.....θα βγάλεις πολλές γκόμενες...
    καποτε ένας φίλος είπε: ότι είναι η Σικελία για τους μαφιόζους (άνδρο), είναι το Μπουρνάζι για τους γύφτους....(όχι τους original αυτους τους πάω με χίλια, τους άλλους τους imitation του Μπουρναζίου).

    πολυ γενικευση παιζει....το Μπουρναζι συμφωνω οτι αποτελει πολο ελξης για πιο ''λαϊκο-φαση'' , αλλα και τι εγινε? Μενω εδω και εικοσι χρονια στα Βορεια Προαστεια ....εδω να δεις γυφτια φιλε μου....τα 20χρονα με τις boxter ,τα Μ5 και τα Εlan (με τα λεφτα του μπαμπα φυσικα!)και το υφος ''σας γαμαω ολους'' , η ''μολις-βγηκα -απο-το-κομμωτηριο'' κυρατσες συζυγοι βιομηχανων και οι νεοπλουτιδιδες χαϊχλιδογλου μεσηλικες με τα Χ5, Cherokee κ.τ.λ.-
    κ.τ.λ. αυτο και αν ειναι γυφτια!!!! ...απλα ειναι σε ποιο ιλουστρασιον περιτυλιγμα , δημιουργηματα των μεγαλυτερων μοδιστρων εκ΄Παρισιων....
    Οπως και να εχει οπου και να πας θα συναντησεις ολες τις φυλες του Ισραηλ ....καλη διαθεση να εχεις και ολα ειναι ο.κ

    Λοιπον εβαλα ηχοσυστημα 1000Watt , αγορασα ολη την δισκογραφια Γονιδη και Χριστοδουλοπουλου και εβαψα ροζ ιριδιζουσα περλα το μηχανακι...μετα εφερα τρεις -τεσσερις γυρους την πλατεια , αλλα τιποτα...γκομενες μηδεν....οποτε ρωταω μια οξυζεναρισμενη ξανθια (δευτερο πιστολακι στο κομμωτηριο της Λιτσας) ''Γιατι δεν με τηρατε κοπελιες? δεν ειναι μπανικο το μηχανακι μου?'' ....και αυτη μου λεει ....''Δεν ειναι ZZR 400''..

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    πολυ γενικευση παιζει....το Μπουρναζι συμφωνω οτι αποτελει πολο ελξης για πιο ''λαϊκο-φαση'' , αλλα και τι εγινε? Μενω εδω και εικοσι χρονια στα Βορεια Προαστεια ....εδω να δεις γυφτια φιλε μου....τα 20χρονα με τις boxter ,τα Μ5 και τα Εlan (με τα λεφτα του μπαμπα φυσικα!)και το υφος ''σας γαμαω ολους'' , η ''μολις-βγηκα -απο-το-κομμωτηριο'' κυρατσες συζυγοι βιομηχανων και οι νεοπλουτιδιδες χαϊχλιδογλου μεσηλικες με τα Χ5, Cherokee κ.τ.λ.-
    κ.τ.λ. αυτο και αν ειναι γυφτια!!!! ...απλα ειναι σε ποιο ιλουστρασιον περιτυλιγμα , δημιουργηματα των μεγαλυτερων μοδιστρων εκ΄Παρισιων....
    Οπως και να εχει οπου και να πας θα συναντησεις ολες τις φυλες του Ισραηλ ....καλη διαθεση να εχεις και ολα ειναι ο.κ

    Λοιπον εβαλα ηχοσυστημα 1000Watt , αγορασα ολη την δισκογραφια Γονιδη και Χριστοδουλοπουλου και εβαψα ροζ ιριδιζουσα περλα το μηχανακι...μετα εφερα τρεις -τεσσερις γυρους την πλατεια , αλλα τιποτα...γκομενες μηδεν....οποτε ρωταω μια οξυζεναρισμενη ξανθια (δευτερο πιστολακι στο κομμωτηριο της Λιτσας) ''Γιατι δεν με τηρατε κοπελιες? δεν ειναι μπανικο το μηχανακι μου?'' ....και αυτη μου λεει ....''Δεν ειναι ZZR 400''..
    δεν με ενοχλεί η λαϊκοφάση ....
    δυστυχώς το Μπουρνάζι έπαψε να είναι original λαϊκοφάση εδώ και πολλά χρόνια φίλε.....
    δυστυχώς προσπαθούν να παραστήσουν κάτι που δεν είναι.....θέλουν να πληρώνουν το ποτό 10 ευρώ παρότι δεν έχουν να περάσουν...θέλουν να φοράνε παντελόνι 100 ευρώ παρότι με το ζόρι τα βγάζουν πέρα....δουλεύουν 12 ώρες την ημέρα για να βάλουν καινούργια εξάτμιση....
    τουλάχιστον τα παιδιά των Βορείων προαστίων που περιέγραψες τα έχουν και τα χέρονται...μάλλον κάνουν μεγαλύτερο κόπο να τα χαλάσουν παρά να τα βγάλουν....(το ό,τι είναι φλωράκια δεν τίθεται συζήτησης .... )
    όσο για το σχόλιο για το μηχανάκι μου το αντιπαρέρχομαι....κάτω τα χέρια από το εργαλείο μου...εξάλλου έχει χαρακτήρα και δεν έχει κάτσει πάνω γκόμενα με οξυζενέ μαλί...τι να κάνουμε προτειμώ τις μελαχρινές!!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Λοιπον εβαλα ηχοσυστημα 1000Watt , αγορασα ολη την δισκογραφια Γονιδη και Χριστοδουλοπουλου και εβαψα ροζ ιριδιζουσα περλα το μηχανακι...μετα εφερα τρεις -τεσσερις γυρους την πλατεια , αλλα τιποτα...γκομενες μηδεν....οποτε ρωταω μια οξυζεναρισμενη ξανθια (δευτερο πιστολακι στο κομμωτηριο της Λιτσας) ''Γιατι δεν με τηρατε κοπελιες? δεν ειναι μπανικο το μηχανακι μου?'' ....και αυτη μου λεει ....''Δεν ειναι ZZR 400''..
    Υ.Γ. τη μηχανή μου την πήρα κατόπιν πολών κόπων και οικονομιών για να κάνω τη δουλειά μου και να την ευχαριστιέμαι μόνος μου ως επί το πλείστον....σε καμία περίπτωση δεν την πήρα για να πουλάω μούρη και να βγάζω γκόμενες...
    εσύ φαντάζομαι ότι τη μηχανή σου την πήρες για να την βγάζεις Σάββατο πρωϊ να την πλένεις και να κάνεις γύρους στο μπουρνάζι με την καινούργια εξάτμιση μάρκας (κοιτάξτε με - ακούστε με)????????
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #284
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ...ωραιος εισαι μεγαλε!!! οποιος χορευει latin ειναι πουσταρα , oποιος παει Μπουρναζι ειναι γυφτοκυριλες.....κατα τα αλλα πρεπει να χορευεις επειδη γουσταρεις... οπως και να εχει τα latin (αλλα και οι περισσοτεροι χοροι ) ειναι ερωτικοι , ο σκοπος τους ειναι να ''βγαλεις'' γκομενα!!! Να υποθεσω οτι χορευεις αρκουδοζεμπεκιες , που ειναι και πολυ mucho χορος?Η κανεις headbanging σε τεστοστερονουχα μαγαζια μονο?
    Με την ιδια αφοριστικη ταση που εχεις , οσες χορευουν τσιφτετελια ειναι πουτανες , οσοι χορευουν τσαμικα κολωβλαχοι , οσοι βγαινουν Κηφισσια ειναι κυριλοκυριλεδες κ.τ.λ.-κ.τ.λ......

    Γενικα βγαινεις η βλεπεις dvd στο σπιτι?
    Με καλυψες

    Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι μπορεις να διασκεδασεις παντου εαν το θες.Χωρις ταμπελες.

    Οσον αφορα το Μπουρναζι εγω το θυμαμαι τοτε που υπηρχε το Domus πριν μεγαλωσει και επαιζε και γαμω τις ροκιες.
    Keep on rocking in a free world !!!

  15. #285
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    kai gamw ths diamaxes...

    btw exw kollhsei me tous Paradise Lost twra, eidika me to Host pou einai teleio

    cheers
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

Σελίδα 19 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 91415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF