Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ...να υποθεσω οτι φορας σκαρπινι με ασπρη καλτσα?
    (χωρις παρεξηγηση πλακα κανουμε ε?)
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    έτσι να ανάβει....
    καλά και όταν γ...μας τι ακούς???ελπιζω όχι Θεοδωράκη....
    εννοείται οτι κάνουμε πλάκα πάντα...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    ΜΕΤΑL RULES!!!! :a19:

  3. #18
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Όχι, SIDI αδιάβροχο μποτάκι με κάλτσα που αγόρασα από είδη ορειβασίας, για να μην κρυώνω τώρα με τα κρύα

  4. #19
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Εδώ και καμμιά 20αριά χρόνια,τα κομμάτια πού ακούμε,(εκτός ελαχίστων εξαιρέσαιων)είναι μιά σκατούλα κατά την ταπεινή μου γνώμη.
    Φίλε ΖούΖουRα,ευαίσθητες χορδές ακούμπησες με την κουβέντα σου.Τυγχάνω,βλέπεις,μουσικός τρομάρα μου!!
    Του δικού μου γούστου... Χιώτης,Βαμβακάρης,Ζαμπέτας,Πλέσσας,Παπάζογλου,Περίδη ,αρκετή jazz,ό,τι από κλασσική μουσική έχει γραφτεί για βιολί,οπωσδήποτε τα καλά δημοτικά και μεγάλη τρέλλα με τον Paco de Lucia.
    Ενίοτε με εξιτάρουν οι V2 και οι τετρακύλινδροι!!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vtzitzis
    Εδώ και καμμιά 20αριά χρόνια,τα κομμάτια πού ακούμε,(εκτός ελαχίστων εξαιρέσαιων)είναι μιά σκατούλα κατά την ταπεινή μου γνώμη.
    Φίλε ΖούΖουRα,ευαίσθητες χορδές ακούμπησες με την κουβέντα σου.Τυγχάνω,βλέπεις,μουσικός τρομάρα μου!!
    Του δικού μου γούστου... Χιώτης,Βαμβακάρης,Ζαμπέτας,Πλέσσας,Παπάζογλου,Περίδη ,αρκετή jazz,ό,τι από κλασσική μουσική έχει γραφτεί για βιολί,οπωσδήποτε τα καλά δημοτικά και μεγάλη τρέλλα με τον Paco de Lucia.
    Ενίοτε με εξιτάρουν οι V2 και οι τετρακύλινδροι!!!
    θα συμφωνήσω ότι τα τελευταία 20 χρόνια είναι σκατούλες τα κομμάτια που μας πλασάρουν...όχι τα κομάτια που ακούμε...ο καθένας έχει τη δυνατότητα να ψαχτεί και να βρεί το ποιοτικό τραγούδι της αρεσκείας του....
    αν κάθεται και ακούει ότι του πασάρουν τότε είναι άξιος της μοίρας του οπότε δεν αξίζει τίποτα περισσότερο από μια σκατούλα:smilea:
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #21
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    ego akouo xristougeniatika
    ke polikseni.....
    ke sixenome tis mpamies

    fuck th mpamies:a29:


    a!!! kamia fora akouo ke ta sxoliana mou..

    ke gamo leme!!!!!



    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #22
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ego akouo xristougeniatika
    ke polikseni.....
    ke sixenome tis mpamies

    fuck th mpamies:a29:


    a!!! kamia fora akouo ke ta sxoliana mou..

    ke gamo leme!!!!!



    Ρε συ αυτά τα σχολειανά έχουν καμια σχέση με τα σχολικά ;;

    ξερης : τα περάσαμε όμορφα ομορφαα κλπ
    :rotflmao:
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  8. #23
    metal RRUULLZZZZZZ

    diatiro sygrotimata:
    dark
    metal
    entexno
    rock

    porosi:

    metallica (mono ta palia tous)
    dream theater
    maiden

    alla akousmata:

    jazz, elliniko rock, entexno, dance, trance, house

    (tora pws ta syndiazw.... asto)

    ZHTΩ

    ΤΑ ΜΑΛΙΑ, Η ΜΠΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΥΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    kai i HAYABUSA

    GGGGGGGGRRRRRRRRRRRRR
    live as if u die tomorow...
    learn as if u live forever...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield
    metal RRUULLZZZZZZ

    porosi:

    metallica (mono ta palia tous)
    μετά το DVD που βγάλανε τους σηχάθηκα....να βλέπω τον Hetfield στον ψυχίατρο..έλεοςςςς...
    .τι κάνουν τα λεφτά ρε πούστη μου...σε κάνουν τελείως βλάκα.......ειδικά αν έρθουν απότομα όπως στους metallica
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  10. #25
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Raggae , Αρβανιτάκη γιατί γουστάρω την φωνάρα της :a13: , τον Βασιλία Elvis με την αιώνια φωνή του, Jerry Lee Lewis γιατι βάζει φωτιά στο πιάνο, και αποφεύγω σαν τον διάολο το 90% της συγχρονής ελληνικής και ξένης μουσικής..

    Swine music producers
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  11. #26
    πολλα χρονια progressive rock-metal με αποκορυφωμα
    Dream Theater

    Επισης ΟΛΑ τα αυθεντικα παραδοσιακα ακουσματα !


    Συζυγος
    Ducati 900 ss ie `99
    Ερωμενη
    Multistrada 1000 S DS

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Χουατ δε σχιτ το έβαλες στις διαμάχες?Δεν το έβαζες καλύτερα σε μια συζήτηση υπό τον τίτλο "Πλέκω και εκφράζομαι".Που είναι η διαμάχη;Λοιπόν ξεκινάω.Σιχαίνομαι τον βασιλάκη τον Παπακωνσταντίνου.Όχι τον ίδιο δηλαδή.Κυρίως τα τελευταία του τραγούδια,αυτά που έβγαλε μετά το "Ελλάς,Ελλάς" κουτουλου κουτουλου....Στίχοι και μουσική ρηχή,πιο ρηχή δεν γίνεται και πιασάρικη.Σιχαίνομαι τον Ακατανόμαστο εθνικό μας τραγουδιστή.Φωνή σκέτη πρόζα τεχνική,σκέτη,χωρίς συναίσθημα.Τραγουδάει για να μας δείξει οτί τραγουδάει καλά και όχι επειδή το αισθάνεται ή το έχει ανάγκη.Σιχαίνομαι όλα τα και καλά έντεχνα και δήθεν.Οι παπάρες που κάνουν δίσκους του Ρουβά και των άλλων κουβάδων κάνουν και δίσκους των και καλά "ποιοτικών" τραγουδιστών....ΡΕΕΕΕ ποιον πάτε να κοροιδέψετε;Σιχαίνομαι όχι και πολύ, ότι προσπαθεί η Αθήνα να πουλήσει για παραδοσιακό.Π.Χ. Δόμνα Σαμίου.Όχι την σκυλοτραγουδίστρια.Την άλλη που έχει βγάλει τα αποκριάτικα.Άμα ξέρετε.Της δίνουν το Ηρώδειο λες και δεν υπάρχει κανένας άλλος εκπρόσωπος αυτού που κάποιοι ονομάζουν παραδοσιακή μουσική.Ντάξει κορίτσι μου καλά έκανες και διάσωσες ότι διάσωσες αλλά μην μας το πουλάς και για παράδοση.Σιχαίνομαι,μα πάρα πολύ τον Θεοδωράκη,ο οποίος καπηλεύθηκε μια ολόκληρη ιδεολογία και υπό την σκέπη της έγινε όνομα.άσε που έκλεψε μια παραδοσιακή μελωδία της Κρήτης ,τον Αρμενοχωριανό συρτό και έκανε το συρτάκι με το οποίο έγινε και παγκόσμια γνωστός.και κάθε λίγο και λιγάκι νασου βραβεύσεις και 80χρονα για τα γενέθλια του κτλ κτλ.ΜΠΛΙΙΑΑΑΑΑΧΧΧΧ.
    Βαρέθηκα να γράφω τι σιχαίνομαι.

    Μ΄αρέσει κάθετι που μου βγάζει μια αλήθεια,ιφ γιου καν αντερσταντ.ΑΙ χοουπ γιου καν.Μ΄αρέσει δηλαδή η μουσική της ιδιαίτερης πατρίδας μου της Κρήτης.Μα πάρα πολύ.Όχι βέβαια κάτι καινούριες παπαριές σκυλοκρητικά κτλ κτλ.Μου αρέσουν πάρα πολύ οι Velvet underground,οι Sonic Youth,έχω και μια πόρωση με τη Madonna (το λέω και κοκινίζω)αλλά είμαστε και κάποιας ηλικίας και με αυτά μεγαλώσαμε....Τρελαίνομαι με τη φωνή της Αλεξίου.Επίσης με τροζαίνουν κάποια από τα τραγούδια που έχει πει ο Παπάζογλου.Α,μου αρέσει και ένα συγκρότημα από το Ηράκλειο η "Σάρκα"Μάλλον το καλύτερο ελληνικό ροκ συγκρότημα.Μετά φυσικά τους "The Last Drive" οι οποίοι έχουν κάνει και την καλύτερη διασκευή στο "Μισιρλού" του Ρουμπάνη.Αυτιά.Μου αρέσουν και άλλα και ακόμα πιο πολλά σιχαίνομαι άλλα δεν συνεχίζω διότι εκουράσθην καθότι και ηλικιωμένος.
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  13. #28
    Α ρε άνοιξες μεγάλο θέμα τώρα.

    Μεγάλη μου αγάπη είναι το rock στο θέμα μουσική. Λατρεία σκέτη. Σε όλες του τις μορφές (Hard rock,rock blues,alternative,progressive e.t.c) εκτός όμως του punk. Από τους απλά απίστευτους Pink Floyd μέχρι τους Archive.


    Και το metal αλλά στην πιο κλασσική μορφή του.Δεν μπορώ με καμμία κυβέρνηση τις καφρίλες (Death - Black. Άντε λίγο doom το ακούμε).
    Άντε και κανά ελληνικό που και που. Ξύλινα σπαθία,Παπακωνστανίνου(ναι ο μυταράς) και τα παρεμφερή.

    Στο άσχετο με τα υπόλοιπα είναι και η ηλεκτρονική μουσική. Enigma,deep forest,Vangelis e.t.c

    Όχι Pop....Πόσο μάλλον ελληνικό. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ σκυλάδικα-beats(beat'em up) :a011: :a020: Ποπό μου σηκώθηκε η τρίχα. Φτου φτου μακρία μας 666.
    In the stars we turn to find our dreams.

    http://www.bikepics.com/members/ghostwalker

  14. #29
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
    [B]Χουατ δε σχιτ το έβαλες στις διαμάχες?Δεν το έβαζες καλύτερα σε μια συζήτηση υπό τον τίτλο "Πλέκω και εκφράζομαι".Που είναι η διαμάχη;Λοιπόν ξεκινάω.
    άντε ξεκίνα μεγάλε!!!
    περιμένω πως και πως να ανάψουν λίγο τα αίματα

    Σιχαίνομαι τον Ακατανόμαστο εθνικό μας τραγουδιστή.Φωνή σκέτη πρόζα τεχνική,σκέτη,χωρίς συναίσθημα.Τραγουδάει για να μας δείξει οτί τραγουδάει καλά και όχι επειδή το αισθάνεται ή το έχει ανάγκη.
    πές το ντε το όνομα , ο Πανούσης
    είσαι και φοβάσαι μην πληρώσεις?
    :rotflmao: :rotflmao:

    Τρελαίνομαι με τη φωνή της Αλεξίου.
    Εγω πάλι τρελαίνομαι με το
    "ποιός το είπε για τους μάγκες;"
    το κομμάτι μετράει...

    Μ΄αρέσει δηλαδή η μουσική της ιδιαίτερης πατρίδας μου της Κρήτης.Μα πάρα πολύ.Όχι βέβαια κάτι καινούριες παπαριές σκυλοκρητικά κτλ κτλ.
    μην μας πεις τώρα ότι κάθεσαι και
    ακούς τον ψαραντώνη...
    αρκούδα με λύρα!
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  15. #30
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Δηλαδή κάπως έτσι:


    Το μαύρο το πουκάμισο είναι η παρηγοριά μου γιατί έχει το άρωμα που φόραγε η κυρά μου.
    Το μαύρο το πουκάμισο, ποτέ μου δεν το βγάνω.
    Γιατι με κεινο τη γνώρισα και με κειονα τη χάνω.
    Το μαύρο το πουκάμισο έχει μεγάλη αξία, γιατί το φόργε και ο θεός στου γιού του τη κηδεία.
    ... και ο θεός αν δει νεκρό στην εκκλησιά λυπάται γιατί του γιού του του χριστού τα βάσανα θυμάται.



    ...

    η κάπως έτσι

    Μεσοπέλαγα αρμενίζω και έχω πλώρα το καϋμό,
    έχω την αγάπη πρίμα και άλμπουρο τον χώρισμο.

    Ποίηση μιλάμε ....


    Πάρτε και ένα του θανατά

    Πάντα θλιμένη χαραυγή για μένα ξημερώνει, γιατί την ώρα που ξυπνώ κάθε χαρά τελειώνει... (μπαμ μπαμ-μπαλωθιές )
    :a015:
    :a015:

Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 19:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 16:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 01:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 18:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF