Σελίδα 4 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #46
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    ....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	manowor2.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	29729

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #48
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005

    εγώ γουστάρω metal αλλά τρελένομαι να ακούω Ξυλούρη....ανα τραγούδαγε σε HEAVY μπάντα θα είχε πουλήσει εκατομμύρια δίσκους το άτομο...επικός τραγουδιστής.....τύφλα να έχουν οι φωνάρες του metal.....
    ιερόσυλε ,
    πιπέρι , τι είναι αυτά που λες?
    άκου εκεί σε heavy μπάντα
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    ιερόσυλε ,
    πιπέρι , τι είναι αυτά που λες?
    άκου εκεί σε heavy μπάντα
    φίλε όσες φορές ακούω αυτή τη φωνή τη φαντάζομαι να τραγουδάει τραγούδια αγαπημένων μου συγκροτημάτων....έπος...
    ότι ότι υπήρχε περίπτωση ο Νίκος να τραγουδήσει ποτέ τέτοια τραγούδια αλλά λέμε τώρα....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    κανένας σκυλάς δεν υπάρχει ρε παιδιά???
    κανένας έντεχνος???
    κανα παιδί του FAME STORY κάποιον να κράξουμε τέλως πάντως βαρέθηκα...δεν είναι διαμάχη αυτή.....ούτε σε συναυλία Νταλάρα τόση κυρίλα....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #51
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    φίλε όσες φορές ακούω αυτή τη φωνή τη φαντάζομαι να τραγουδάει τραγούδια αγαπημένων μου συγκροτημάτων....έπος...
    ότι ότι υπήρχε περίπτωση ο Νίκος να τραγουδήσει ποτέ τέτοια τραγούδια αλλά λέμε τώρα....
    Πάντως αν θες brutal φωνητικά έχω
    τον ψαραντώνη !!
    :rotflmao: :rotflmao:
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    tora paul van dyk,armin van buuren kai palia tou tiesto
    pio palia akouga sidiropoulo apo ellinika (ola t alla rock kai kala einai malakies)kai blue oyster cult,palia ton maiden,metallica klp

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    Πάντως αν θες brutal φωνητικά έχω
    τον ψαραντώνη !!
    :rotflmao: :rotflmao:
    καλός και αυτός για κανα doom όμως.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #54
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    λοιπόν για να ανέβουν λίγο τα κέφια
    θα παραδεκτώ ότι μου αρέσει
    Ο Βασίλης Τερλέγκας
    ...στο μισό τσιγάρο σε κατηγορώ
    καίγομαι για σένα στο μου μισό...

    και γενικά όλοι οι καλλιτέχνες που
    έχουν μια "συμπάθεια" στο λι,λι,λι
    (Θώδη και σία)

    επίσης να συμπληρώσω ότι
    μου αρέσει η Κοκκίνου
    όχι απο φωνή όμως..
    :rotflmao: :rotflmao:
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    Πάντως αν θες brutal φωνητικά έχω
    τον ψαραντώνη !!
    :rotflmao: :rotflmao:
    Ά ρε Ψαραντώνη !!

    Black Metal Cretan Music λέμε !

    Έχω κι εγώ πολύ υλικό !



    :a13: "Μικιό κοπελιδάκι μου αφράτο σαν τον άρτο,
    που άμα γελάσεις κάνουνε, τα μάγουλά σου λάκκο...":a13:

    :a17: :a17:


  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto


    επίσης να συμπληρώσω ότι
    μου αρέσει η Κοκκίνου
    όχι απο φωνή όμως..
    :rotflmao: :rotflmao:
    έτσι και αλλιώς το σκυλάδικο το μονο που έχει να επιδείξει είναι ωραία βυζιά....

    αν και στην περίπτωση της Κοκκίνου τα εν λόγω προσόντα είναιο γιαλαντζί...τα βυζιά που έχει η Κοκκίνου μπορεί να τα βάλει και ο Τερλέγκας με ένα μύριο....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    δεν θέλω να φανταστώ το αποτέλεσμα αλλά πιστεύω ότι η ελληνική δισκογραφία θα εκτιμήσει την προσπάθειά του
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  12. #57
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Rock & Metal ....apo mikros

    twra pws mou ekatse kai akoyw Θανάση Παπακωσταντίνου...den kserw....

    Oso gia skiladika kai elliniko pop :a04: :a04:


  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    θα διαφωνήδω με τη λογική ότι μου αρέσουν όλα τα είδη και τέτοια....μου θυμίζουν τους φλώρους που ανάλογα με το τι ακούει η γκόμενα δίπλα τους λένε ότι τους αρέσει του ίδιο..
    ξέρετε οι τύποι που την μια βραδιά είναι στο σκυλάδικο και την άλλη ακούνε blues...
    εντάξει σίγουρα θα σου αρέσουν και άλλα πράγματα αλλά όχι όλα..να σου αρέσουν δύο είδη μουσικής είναι λίγο δύσκολο..να σου αρέσει ένα ειδος μουσικής και σκόρπια κομμάτια από άλλα είδη πιο λογικό το βλέπω.....
    εγώ γουστάρω metal αλλά τρελένομαι να ακούω Ξυλούρη....ανα τραγούδαγε σε HEAVY μπάντα θα είχε πουλήσει εκατομμύρια δίσκους το άτομο...επικός τραγουδιστής.....τύφλα να έχουν οι φωνάρες του metal.....
    ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΚΥΛΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΤΕΙ ΟΛΟΙ????ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ????
    ΕΛΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΊΤΕ.....
    και γω θα σου πω ζουζουρα οτι μου αρεσουν δειγματα ΑΠΟ (σχεδον) ολα τα ''ειδη''.ειμαι φλωρος?μπορει...τι ειναι το ειδος ρε παλικαρια ομως?σε ποια εποχη ζουμε?

    πχ.μπορει να μην ειχε φαινομενικα καμια σχεση με τα ακουσματα μου εκεινη την εποχη,οταν ομως ακουσα το frozen της madonna πηγα κ πηρα καρφι το δισκο.(εστω κ αν το ζητησα ''για δωρο''...)απο τοτε ακολουθησαν πολλες περιπτωσεις που απλα αποδεχτηκα το γεγονος οτι μου αρεσαν πραγματα που-μεταξυ μας-ντρεπομουν λιγο γι'αυτα.μετα απο λιγο ξεκολλησα

    εσυ λες οτι σου αρεσει ο ξυλουρης.προφανως κ δεν ανηκει στο ειδος σου(metal).αρα σου αρεσει κ καποιο αλλο ειδος,εστω κ αν αυτο ειναι το ειδος''ξυλουρης''!!!
    μη γελατε ρε.

    δεν γραφω για να υπερασπιστω αυτα που μου αρεσουν,αλλωστε δεν τα αναφερω.απλα ειναι μεγαλη μαλακια να βαζουμε ταμπελες στη μουσικη τη στιγμη που δεν το κανουν καν αυτοι που τη φτιαχνουν.

    επισης,μιας κ ειμαστε κ στις διαμαχες

    καποιος αναφερει τους dream theater κ μετα απο λιγο τη λεξη progressive!μην τρελαθουμε ρε μαγκες!ειναι ισως ο χειροτερος ορισμος απο την εποχη που υπηρξε ο μουσικος τυπος.
    μια ζωη τις ιδιες παπαριες,κλιμακες κ φτου κ απτην αρχη.ενα υποφερτο δισκο εβγαλαν κ αυτος ηταν lateralus ΙΙ.παλι καλα που το παραδεχτηκαν...

    τελευταια παρατηρηση,floyd k archive στην ιδια προταση δεν μπαινουν.γιατι μια μπαντα που βγαζει καθε 2 χρονια κ απο ενα single(μερικες φορες αρκετα καλο) συνοδεομενο απο 50 λεπτα σκουπιδιων κ μας το δινει κ σε αλλες 52 εκδοσεις καθε φορα...ε μη συνεχισω.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  14. #59
    τελευταια παρατηρηση,floyd k archive στην ιδια προταση δεν μπαινουν.γιατι μια μπαντα που βγαζει καθε 2 χρονια κ απο ενα single(μερικες φορες αρκετα καλο) συνοδεομενο απο 50 λεπτα σκουπιδιων κ μας το δινει κ σε αλλες 52 εκδοσεις καθε φορα...ε μη συνεχισω. [/B][/QUOTE]

    πσσστ,για τους archive λεω ε...
    γιατι τωρα που το σκεφτομαι κ οι floyd εβγαζαν ενα single(παντα πολυ καλο) συνοδευομενο απο 20/30/40/50 κ βαλε ισως λεπτα επισης πολυ καλης μουσικης κ μες το εδιναν σε 52 εκδοσεις την καθε φορα.μονο που ηταν η μια καλυτερη απτην αλλη.....
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  15. #60
    mia paratirisi tha ithela na kanw...

    kamia fora otan to fernei i kouveda kai rwtisw kapoion/kapoia ti mousikes akouei penw tin apadisi
    [ta panta... den exw provlima]
    an tixei kai eimai se meros pou exw merika mp3 mazi fritoun kai arxizoun ta parapona...

    meta apo autin mou tin energeia arxizoun kai exoun mia pio sigedromeni apopsi sto ti adexoun na akousoun ta autakia tous...

    9/10 to [ta panta... den exw provlima] simenei akouw skiladika, ta skile house-akia, tin edelos main stream rock/pop kai genika oti tragoudia vazei to mad or to mtv prin tis 11 to vradi...

    me liga logia otan kapoios leei oti akouei ta pada xwris provlima apla den exei akousei kai polles mousikes...

    p.s. kai gia na min parejigithw den lew na perilamvanei sta panta death metal,acid funk, gabba kai alla ejeretika diskola akousmata...

Σελίδα 4 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF