Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    mia paratirisi tha ithela na kanw...

    kamia fora otan to fernei i kouveda kai rwtisw kapoion/kapoia ti mousikes akouei penw tin apadisi
    [ta panta... den exw provlima]
    an tixei kai eimai se meros pou exw merika mp3 mazi fritoun kai arxizoun ta parapona...

    meta apo autin mou tin energeia arxizoun kai exoun mia pio sigedromeni apopsi sto ti adexoun na akousoun ta autakia tous...

    9/10 to [ta panta... den exw provlima] simenei akouw skiladika, ta skile house-akia, tin edelos main stream rock/pop kai genika oti tragoudia vazei to mad or to mtv prin tis 11 to vradi...

    me liga logia otan kapoios leei oti akouei ta pada xwris provlima apla den exei akousei kai polles mousikes...

    p.s. kai gia na min parejigithw den lew na perilamvanei sta panta death metal,acid funk, gabba kai alla ejeretika diskola akousmata...
    Σωστός .....και εγώ αυτό ήθελα να πω λίγο πιο πάνω απλά ίσως το είπα λίγο πιο ωμά....μιλώντας για γλώρους κτλ...τέλως πάντως σε διαμάχες είμαστε είπα να ανάψω λίγο τα αίματα ....
    και εγώ πάντως όταν ακούω αυτή την απάντηση φρίτω γιατί αμέσως μετά ακολουθεί η ερώτηση:
    metal ακούς???α όχι τέτοια...
    όσο για τον Ξυλούρη διευκρίνησα γιατί τρελαίνομαι ...η φωνή του είναι απίστευτα underground....σκ΄τη φυσική ομορφιά...ξεχίνεται από μέσα του σαν χείμαρρος ...ανατριχιάζεις....απλά επικός
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
    Χουατ δε σχιτ το έβαλες στις διαμάχες?Δεν το έβαζες καλύτερα σε μια συζήτηση υπό τον τίτλο "Πλέκω και εκφράζομαι".Που είναι η διαμάχη;Λοιπόν ξεκινάω.Σιχαίνομαι τον βασιλάκη τον Παπακωνσταντίνου.Όχι τον ίδιο δηλαδή.Κυρίως τα τελευταία του τραγούδια,αυτά που έβγαλε μετά το "Ελλάς,Ελλάς" κουτουλου κουτουλου....Στίχοι και μουσική ρηχή,πιο ρηχή δεν γίνεται και πιασάρικη.Σιχαίνομαι τον Ακατανόμαστο εθνικό μας τραγουδιστή.Φωνή σκέτη πρόζα τεχνική,σκέτη,χωρίς συναίσθημα.Τραγουδάει για να μας δείξει οτί τραγουδάει καλά και όχι επειδή το αισθάνεται ή το έχει ανάγκη.Σιχαίνομαι όλα τα και καλά έντεχνα και δήθεν.Οι παπάρες που κάνουν δίσκους του Ρουβά και των άλλων κουβάδων κάνουν και δίσκους των και καλά "ποιοτικών" τραγουδιστών....ΡΕΕΕΕ ποιον πάτε να κοροιδέψετε;Σιχαίνομαι όχι και πολύ, ότι προσπαθεί η Αθήνα να πουλήσει για παραδοσιακό.Π.Χ. Δόμνα Σαμίου.Όχι την σκυλοτραγουδίστρια.Την άλλη που έχει βγάλει τα αποκριάτικα.Άμα ξέρετε.Της δίνουν το Ηρώδειο λες και δεν υπάρχει κανένας άλλος εκπρόσωπος αυτού που κάποιοι ονομάζουν παραδοσιακή μουσική.Ντάξει κορίτσι μου καλά έκανες και διάσωσες ότι διάσωσες αλλά μην μας το πουλάς και για παράδοση.Σιχαίνομαι,μα πάρα πολύ τον Θεοδωράκη,ο οποίος καπηλεύθηκε μια ολόκληρη ιδεολογία και υπό την σκέπη της έγινε όνομα.άσε που έκλεψε μια παραδοσιακή μελωδία της Κρήτης ,τον Αρμενοχωριανό συρτό και έκανε το συρτάκι με το οποίο έγινε και παγκόσμια γνωστός.και κάθε λίγο και λιγάκι νασου βραβεύσεις και 80χρονα για τα γενέθλια του κτλ κτλ.ΜΠΛΙΙΑΑΑΑΑΧΧΧΧ.
    Βαρέθηκα να γράφω τι σιχαίνομαι.

    Μ΄αρέσει κάθετι που μου βγάζει μια αλήθεια,ιφ γιου καν αντερσταντ.ΑΙ χοουπ γιου καν.Μ΄αρέσει δηλαδή η μουσική της ιδιαίτερης πατρίδας μου της Κρήτης.Μα πάρα πολύ.Όχι βέβαια κάτι καινούριες παπαριές σκυλοκρητικά κτλ κτλ.Μου αρέσουν πάρα πολύ οι Velvet underground,οι Sonic Youth,έχω και μια πόρωση με τη Madonna (το λέω και κοκινίζω)αλλά είμαστε και κάποιας ηλικίας και με αυτά μεγαλώσαμε....Τρελαίνομαι με τη φωνή της Αλεξίου.Επίσης με τροζαίνουν κάποια από τα τραγούδια που έχει πει ο Παπάζογλου.Α,μου αρέσει και ένα συγκρότημα από το Ηράκλειο η "Σάρκα"Μάλλον το καλύτερο ελληνικό ροκ συγκρότημα.Μετά φυσικά τους "The Last Drive" οι οποίοι έχουν κάνει και την καλύτερη διασκευή στο "Μισιρλού" του Ρουμπάνη.Αυτιά.Μου αρέσουν και άλλα και ακόμα πιο πολλά σιχαίνομαι άλλα δεν συνεχίζω διότι εκουράσθην καθότι και ηλικιωμένος.
    Για σου ωρε συντεκνε Μακαρονατση

    Αμα αλλαξεις την Αλεξιου με την Βιδαλη συμφωνουμε σε ολα.
    Αυτη η Αλεξιου βρε παιδι μου,τι να πω, καλη φωνη μα να κανει 4 αποπειρες αυτοκτονιας και να μην τα καταφερει;
    Πες απετυχε την πρωτη ,ντε και τη δευτερη,....μετα;
    Κι αυτος ο τελευταιος δισκος;Τι συφιλη
    "Γιατι δεν τους αντεεεεχω...ερωτευμεενους και γω νααα μην εεεεχω"
    κλαψωμ..ναιοι ολου του κοσμου ενωθειτε.
    Χωρις παρεξηγηση ετσι;
    Αληθεια πως εισαι απο υγεια ,καποιο προβλημα δεν ειχες και δεν μπορουσες να πιεις;
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin

    Κι αυτος ο τελευταιος δισκος;Τι συφιλη
    "Γιατι δεν τους αντεεεεχω...ερωτευμεενους και γω νααα μην εεεεχω"
    αυτό είναι να βγάζεις δίσκο για να βρεις γκόμενο....
    σου λέει κάποιος θα με λυπηθεί και μένα...να μου ρίξει ένα π.....
    :rotflmao:
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  4. #64
    Σχετικα με τα σκυλαδικα νομιζω οτι για να ειμαστε δικαιοι απολυτα θα επρεπε να συμβουλευτουμε ενα οριτζιναλ σκυλα.

    "-Αντε χασου παλιομπετατζη(Γυναικα)
    -Τι μπετονιερα μη την κατηγορας αυτη σου δινει για να φας"(Αντρας)"

    Δεν ειναι ολα τα σκυλαδικα ιδια.Οι σκυλαδες μπορουν να ξεχωρισουν το οριτζιναλ, καλτ και ολιγον πιθανως κιτσ απο απομιμησεις και σαπουνοφουσκες.
    Δηλαδη ειναι ειδος που θελει εντριφηση και μυηση.
    Να το παμε και λιγο κοινωνικα:Οτι εχει γεννηθει στον υποκοσμο ειναι πιθανοτατα αξιολογοτατο, οτι εχει σχεση με την μπλεμπα της ανθρωπινης κοινωνιας ,τους μικροαστους, δηλαδη εμας εαν δεν εχει γινει η υπερβαση ,ειναι για τα σκουπιδια.

    "Μικροαστοι, θα σας φανε τα παιδια σας,θα σας φανε ζωντανους,καννιβαλοι,κανιβαλλοι θα γινουνε" Τζ.Πανουσης
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Σχετικα με τα σκυλαδικα νομιζω οτι για να ειμαστε δικαιοι απολυτα θα επρεπε να συμβουλευτουμε ενα οριτζιναλ σκυλα.

    "-Αντε χασου παλιομπετατζη(Γυναικα)
    -Τι μπετονιερα μη την κατηγορας αυτη σου δινει για να φας"(Αντρας)"

    Δεν ειναι ολα τα σκυλαδικα ιδια.Οι σκυλαδες μπορουν να ξεχωρισουν το οριτζιναλ, καλτ και ολιγον πιθανως κιτσ απο απομιμησεις και σαπουνοφουσκες.
    Δηλαδη ειναι ειδος που θελει εντριφηση και μυηση.
    Να το παμε και λιγο κοινωνικα:Οτι εχει γεννηθει στον υποκοσμο ειναι πιθανοτατα αξιολογοτατο, οτι εχει σχεση με την μπλεμπα της ανθρωπινης κοινωνιας ,τους μικροαστους, δηλαδη εμας εαν δεν εχει γινει η υπερβαση ,ειναι για τα σκουπιδια.

    "Μικροαστοι, θα σας φανε τα παιδια σας,θα σας φανε ζωντανους,καννιβαλοι,κανιβαλλοι θα γινουνε" Τζ.Πανουσης
    οι σκυλάδες είναι 99% μικροαστοί.....και συντρέχονται από τα γνωστά μικροαστικά σύνδρομα της επίδειξης κτλ κτλ...
    ο Τζιμάκος καλά τα λέει όπως πάντα....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #66
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    μπροστα σ'αυτους τους θεους της μουσικής οι υπολοιποι ειναι τσουτσεκια....


    εχουμε και λεμε:

    ΘΕΟΣ Νο1....ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΓΚΑΣ



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	magas2.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	18,8 KB 
ID:	29781

  7. #67
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    ΘΕΟΣ Νο2

    ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	florinotis.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	94,3 KB 
ID:	29782

  8. #68
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    ΘΕΑ Νο3

    ΣΤΕΛΛΑ ΚΑΛΑΤΖΗ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kalatzi.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	43,9 KB 
ID:	29783

  9. #69
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    ΘΕΟΙ Νο4 & Νο5

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΑΝΘΙΩΤΗΣ(chiculata)-ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΖΗΣ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ksanthiotis-pazhs.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	29785

  10. #70
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ!!!!!Ο ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ!!!!

    Ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ!!!!Ο ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ!!!!!


    ΤΑΣΟΣΣΣΣΣΣΣ ΜΠΟΥΓΑΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	untitled23.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	79,5 KB 
ID:	29786

  11. #71
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    ρε συ dodo , μας έριξες όλο το 12-θεο
    και μπούκωσα
    :rotflmao: :rotflmao:

    το νούμερο 3 προκρείνεται στον επόμενο
    γύρο :hypnotize :hypnotize
    (την κόβω ,για μεγάλη φωνή )
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Για σου ωρε συντεκνε Μακαρονατση

    Αμα αλλαξεις την Αλεξιου με την Βιδαλη συμφωνουμε σε ολα.
    Αυτη η Αλεξιου βρε παιδι μου,τι να πω, καλη φωνη μα να κανει 4 αποπειρες αυτοκτονιας και να μην τα καταφερει;
    Πες απετυχε την πρωτη ,ντε και τη δευτερη,....μετα;
    Κι αυτος ο τελευταιος δισκος;Τι συφιλη
    "Γιατι δεν τους αντεεεεχω...ερωτευμεενους και γω νααα μην εεεεχω"
    κλαψωμ..ναιοι ολου του κοσμου ενωθειτε.
    Χωρις παρεξηγηση ετσι;
    Αληθεια πως εισαι απο υγεια ,καποιο προβλημα δεν ειχες και δεν μπορουσες να πιεις;
    Χαίρε Stavrogin!Οι μελλοθάνατοι σε χαιρετούν....(ε καλά όλι κάποια μέρα θα πεθάνουμε....)
    Λοιπόν Εγώ την Αλεξίου δεν την αλλάζω με καμία Βίδα άλη,με καμιά Βιτάλη ίσως:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ναι μου το έχουν πει οτί η Βιτάλη είναι καλύτερη τραγουδίστρια αλλά τι να κάνω έχω κι εγώ τα κολλήματα μου.(Ελπίζω να έχω τη συγχώρεση σας για αυτά!)Είχα ένα φίλο ψάλτη κι αυτός τα ίδια μου έλεγε,"καλή και η Αλεξίου αλλά η Βιτάλη είναι το κάτι άλλο".Δεν θα διαφωνήσω,αν και είμαστε στις διαμάχες και θα έπρεπε,οτί τα τελευταία που έχει βγάλει είναι απλώς σαχλαμπούρδες.Τα παλιά της όμως "γύφτισα τον εβύζαξε¨κτλ κτλ ε είναι το κάτι άλλο.Επίσης τα παλιά της Αλεξίου ήταν από τα πρώτα ακούσματα που είχα και ως εκ τούτου η προτίμηση δικαιολογείτε.Ρωτήστε και κάνα ψυχολόγο.Αυτός θα ξέρει καλύτερα να σας το αναλύσει.Στην τελική δεν συμφωνώ με την Βιτάλη και ελπίζω αυτή η διαφωνία μας να καταλήξει σε διαμάχη,ε ώρα είναι ε;Όχι τίποτα άλλο αλλά βαρέθηκα να πλέκω....
    Σχετικά με τα σκυλάδικα,όχι οτί μου αρέσουν αλλά κάποια έχουν μια αυθεντικότητα.Α μου αρέσει επίσης κι ο Καζαντζίδης.Ειδικά το νυχτερίδες κι αράχνες.
    Stavrogin είπες οτί συμφωνούμε σε όλα,μη μου πεις οτί ξέρεις και τους "Σάρκα".Και μας στείλεις αδιάβαστους....
    προς τον κύριο που αποκάλεσε τον ψαραντώνη αρκούδα θα πρότεινα να καθαρίσει τα ματάκια του με Vliakal και τα αυτάκια του επίσης.Επίσης να ανοίξει την Παπυρούς Λαρούς πριταννίκα στο λήμμα αρκούδα κι αν έχει καμμιά φωτό του Ψαραντώνη να μας το γνωστοποιήσει.Επίσης δεν τσιμπάμε με αυτούς τους χαρακτηρισμούς,ούτε μας προσβάλλουν ούτε μας εκενυρίζουν



    Μερικά πράγματα ή τα καταλαβαίνεις ή τα αισθάνεσαι ή κανένα από τα δύο.Αυτά για τον Ψαραντώνη.

    Ρακές δεν πίνομε ακόμη.Με έχουν στη δίαιτα.Θέλουνε λέει να μου βγάλουνε τη χολή.

    Δεν πειράζει θα τα πιω αναδρομικά
    ΡΕΕΕΕΕ,ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΜΑΧΗ Ή ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ;
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  13. #73
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    ...καπου , καποιος ειπε για van dyk? ........σωστος!!!!!

    ...και καποιος εχει για avatar τους tool?.......σωστος!!!!!

  14. #74
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    ΤΑΝΙΑ ΤΣΑΝΑΚΛΙΔΟΥ

  15. #75
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis .
    προς τον κύριο που αποκάλεσε τον ψαραντώνη αρκούδα θα πρότεινα να καθαρίσει τα ματάκια του με Vliakal και τα αυτάκια του επίσης.Επίσης να ανοίξει την Παπυρούς Λαρούς πριταννίκα στο λήμμα αρκούδα κι αν έχει καμμιά φωτό του Ψαραντώνη να μας το γνωστοποιήσει.Επίσης δεν τσιμπάμε με αυτούς τους χαρακτηρισμούς,ούτε μας προσβάλλουν ούτε μας εκενυρίζουν


    Μερικά πράγματα ή τα καταλαβαίνεις ή τα αισθάνεσαι ή κανένα από τα δύο.Αυτά για τον Ψαραντώνη.

    ΡΕΕΕΕΕ,ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΜΑΧΗ Ή ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ; [/B]
    πρώτον ,δεν είμαι κύριος!!!

    Για να τραγουδάς πρέπει να έχεις και
    φωνή ως γνωστών,και όχι να κάνεις
    γρυλίσματα σαν τους λύκους.
    Ναι στην παράδοση ,
    όχι στα γρυλίσματα!
    Τα υπόλοιπα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για διαμάχη πάντως!
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω
    πως αυτοί οι δυο (Νίκος/Αντώνης Ψυλούρης) ήταν αδέρφια.
    Καμία,μα καμία σχέση ρε παιδί μου.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 19:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 16:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 01:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 18:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 00:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF