Σελίδα 7 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    ο ιδιο ισχυει και για τους μετταλαδες...οι οποιοι δυστυχως ειναι ακομα πιο δηθεν...ξερω πολλους σκυλαδες οι οποιοι δε θα παταγαν ποτε σε μεταλαδικο...αλλα ξερω και πολλους μεταλαδες που ημασταν ητε στην next h sto texas ειτε στην ανασα και οταν αρχιζε να βαραει dimmu borgir kai cradle φευγαν για να πανε σπιτι να αλλαξουν γιατι ειχαν ραντεβου με γκομενα στο μπουρναζι.Για κατι τετοιους λογους εχω αποταξει απο πανω μου τις ταμπελες...ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ
    Καλά και εγώ άμα ακούω dimmu borgir ξενερώνω και φεύγω από τα μαγαζιά....αλλά πάω σπίτι μου μετά....:rotflmao: :rotflmao:
    τώρα για το μπουρνάζι ένα έχω να πω.....το άνδρο της γυφτιάς....
    είναι κρίμα σε μια αυθεντική παραδοσιακά εργατική συνοικία όπως το Περιστέρι να βλέπεις τόσα παιδιά να προσπαθούν να παραστήσουν κάτι που δεν είναι.....
    όσο για τους μεταλάδες που πάνε σε σκυλάδικα τι να πω....
    μάλλον θα φτέει ότι για να βρεις γκόμενα σε μεταλάδικο πρέπει να περιμένεις στην ουρά να την αφήσει ο προηγούμενος...:rotflmao: :rotflmao:
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
    Ναι γι'αυτό το "TRAIN OF THOUGHT" είχε αποσπάσει τις καλύτερες κριτικές, και είχε ανακυρηχθεί μεταξύ άλλων και στην Ελλάδα το καλύτερο album εκείνης της χρονιάς.!!! Δεκτά τα γούστα του καθενός αλλά μην τα λέμε τα πράγματα με τόσο ΑΠΟΛΥΤΟ τρόπο..!!
    εδω δεν δεχομαστε γουστα αλλων!!εδω ειναι διαμαχες!!!!χαχα!!!
    μην φοβασαι φιλε,κανενας δεν ειναι οσο απολυτος ακουγεται,κουβεντα κανουμε.....

    απο ποιον ειχε ανακυρηχθει 1ο?απο το hammer?.....
    οντως πηρε καλες (σχετικα) κριτικες διεθνως.και λοιπον?......

    εννοειτε οτι ξερουν να παιζουν τα οργανακια(...)αλλα ακομα κ οταν διασκευαζουν metallica,σκατα τα κανουν.κωλοφωνη κ απιστευτα βαρετα σολο δεν αφηνουν περιθωρια.σε μερικους αρεσουν βεβαια.περι ορεξεως

    τα ειπα κ πριν,
    ''καποιος αναφερει τους dream theater κ μετα απο λιγο τη λεξη progressive!μην τρελαθουμε ρε μαγκες!ειναι ισως ο χειροτερος ορισμος απο την εποχη που υπηρξε ο μουσικος τυπος.
    μια ζωη τις ιδιες παπαριες,κλιμακες κ φτου κ απτην αρχη.ενα υποφερτο δισκο εβγαλαν κ αυτος ηταν lateralus ΙΙ.παλι καλα που το παραδεχτηκαν...''

    το ειπαν στην συνεντευξη τυπου για το train of thought αν θυμασαι ''μπλα μπλα,περιεργη εποχη για ολους,μπλα μπλα,ειμαστε πολυ επηρεασμενοι απο το lateralus κτλ''

    progressive my ass:a29:
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  3. #93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    καλά τις κριτικές άστες....ξέρουμε όλοι πως γράφονται και από ποιούς γράφονται....και τι εξυπηρετούν....
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    καλά τις κριτικές άστες....ξέρουμε όλοι πως γράφονται και από ποιούς γράφονται....και τι εξυπηρετούν....
    Συμφωνώ για τις κριτικές μέχρι ενός σημείου βέβαια..!!!Η πατάτα δν γίνεται album της χρονιάς από τα περιοδικά..!!Αλλά τα αυτιά μου και τα γούστα μου τα εμπιστεύομαι και αν και δν έχω καμιά σχέση με το progressive metal ή όπως λέγεται,πάντως, ότι άκουσα από το album που λέω ήταν πολύ καλό..!!!Τώρα εντάξει δν θα κάτσω να σκάσω και για τους Dream theater
    αλλα ακομα κ οταν διασκευαζουν metallica,σκατα τα κανουν
    Κάποια πράγματα είναι για να τα ακούς μόνο σε original εκτελέσεις καταλαβαίνεις νομίζω..!!Εντάξει οι Apocalyptica κάναν καλή μουσική δουλειά δν λέω..!!

  5. #95
    p.s. kai gia na min parejigithw den lew na perilamvanei sta panta death metal,acid funk, gabba kai alla ejeretika diskola akousmata...
    σιγα τα δυσκολα ακουσματα...

  6. #96
    koita na deis file dez..
    ama exei mathei to afti tou alou sta kapsourotragouda kai sta tsiftetelia to na akousei me euxaristisi tous gorilaz theorite ipervasi..

    me tous rockades kapos borw na sinenoithw mousika (se genikes grames pada) gia to ti akougete wrea...

    me tous skilades kai tous raperades exw polla provlimata sinenoisis...
    isos epidei rithmizoun ta stereofwnika tous edelos lathos gia kathe allo idos mousikis.. ti na pw...




  7. #97
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
    Συμφωνώ για τις κριτικές μέχρι ενός σημείου βέβαια..!!!Η πατάτα δν γίνεται album της χρονιάς από τα περιοδικά..!!Αλλά τα αυτιά μου και τα γούστα μου τα εμπιστεύομαι και αν και δν έχω καμιά σχέση με το progressive metal ή όπως λέγεται,πάντως, ότι άκουσα από το album που λέω ήταν πολύ καλό..!!!Τώρα εντάξει δν θα κάτσω να σκάσω και για τους Dream theaterΚάποια πράγματα είναι για να τα ακούς μόνο σε original εκτελέσεις καταλαβαίνεις νομίζω..!!Εντάξει οι Apocalyptica κάναν καλή μουσική δουλειά δν λέω..!!
    εισαι παλικαρι

    ουτε εγω σκαω για dream theater(ναι το καταλαβαμε,θα πειτε...),αλλα μου εχει κατσει ασχημα αυτο το γ@μημενο το ''progressive''...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

    me tous skilades kai tous raperades exw polla provlimata sinenoisis...
    isos epidei rithmizoun ta stereofwnika tous edelos lathos gia kathe allo idos mousikis.. ti na pw...
    ρε συ sonic,σκεψου αυτα που ελεγες πριν για τους prodigy-αν κ δεν ειναι ακριβως ετσι*.οι ραπεραδες(!!!) ειναι πολυ σωστα ατομα κ η ραπ εχει προσφερει σε παρα πολλα ειδη κ αξιζει προσοχη.κ δεν μιλαμε για π@παριες τυπου 50cent ε...


    *οι prodigy ξεκινησαν ως χορευτικο σχημα τελειως underground-οπως σωστα λες-και ως τετοιο αναγνωριστηκαν.κ μαλιστα πολυ καλο κ ελπιδοφορο(δικαιως).ακριβως γι αυτο το το rock κοινο ΔΕΝ τους αποδεχτηκε.ακομα κ οταν εβγαλαν το jilted gen τα στεγανα δεν εσπασαν παντου παρολες τις κιθαρες που ειχαν πλεον στον ηχο τους.τοτε αρχησαν να παιζουν σε ροκ φεστιβαλ.μετα ηρθε το fat και διελυσε τα παντα βεβαια...

    αντε μαγκες,καλο βραδυ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	metalo.gif 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	1,3 KB 
ID:	29944
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  8. #98
    den lew oti den mou aresoun auta ta dio idi mousikis (hip-hop/rap, skiladika) (den mou aresoun apla den to lew...:rotflmao: :rotflmao: )
    lew oti otan pianw kouveda me atoma pou akoune poli rap den borw na epikoinonisw... na sinenoithw...

    idika gia to hip-hop (tin elafria plevra tou rap as poume) stin ellada mou thimizei diaskevasmeno kazatzidi...

    ta "sovara" tragoudia en elladi dld einai tou stil...
    eimai apo to perama, den exw lefta kai i tsoula gomenamou exei megala vizia...
    petame kai merikes vrisies kai etoimo to gliko

    (evgala kai omoiokatalijia:wacko: :wacko: )

    eleines apomimiseis twn amerikanikwn getto tragoudiwn...
    gangstar made in ellas..
    milame gia eminem kai katw katastaseis...

    alla i vasiki mou enastsi einai oti apo mousikis apopsis (mousikis lew oxi os tragoudia) den exoun kai polla na dwsoun (sinithos etsi...)
    olo to varos rixnete ston stixo kai stin opoia rima kai apo mousiki mono scratsakia kai perierga samples...aa nai kai polli alla ARGO BASO

    pragma to opoio odigei sto na rithmizoun ta stereofwnika tous poli dinata men alla edelos lathos de...

    fisika opoia adirisi dexti

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    den lew oti den mou aresoun auta ta dio idi mousikis (hip-hop/rap, skiladika) (den mou aresoun apla den to lew...:rotflmao: :rotflmao: )
    lew oti otan pianw kouveda me atoma pou akoune poli rap den borw na epikoinonisw... na sinenoithw...

    idika gia to hip-hop (tin elafria plevra tou rap as poume) stin ellada mou thimizei diaskevasmeno kazatzidi...

    ta "sovara" tragoudia en elladi dld einai tou stil...
    eimai apo to perama, den exw lefta kai i tsoula gomenamou exei megala vizia...
    petame kai merikes vrisies kai etoimo to gliko

    (evgala kai omoiokatalijia:wacko: :wacko: )

    eleines apomimiseis twn amerikanikwn getto tragoudiwn...
    gangstar made in ellas..
    milame gia eminem kai katw katastaseis...

    alla i vasiki mou enastsi einai oti apo mousikis apopsis (mousikis lew oxi os tragoudia) den exoun kai polla na dwsoun (sinithos etsi...)
    olo to varos rixnete ston stixo kai stin opoia rima kai apo mousiki mono scratsakia kai perierga samples...aa nai kai polli alla ARGO BASO

    pragma to opoio odigei sto na rithmizoun ta stereofwnika tous poli dinata men alla edelos lathos de...

    fisika opoia adirisi dexti
    έχεις δίκιο στα λεγόμενά σου αλλά από ότι έχω παρατηρήσει όσοι ασχολούνται με αυτού του είδους τη μουσική ασχολούνται πραγματικά....αγοράζουν cd, πάνε σε συναυλίες, συζητάνε για την μουσική και ζουν γενικά με την υποκουλτούρα αυτής της μουσικής...αυτό κατά την άποψή μου τους κάνει αυθεντικούς ...εξάλλου και αυτό το είδος της μουσικής δεν μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε ως mainstream τουλάχιστον στην ΕΛΛΆΔΑ...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  10. #100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
    Χαίρε Stavrogin!Οι μελλοθάνατοι σε χαιρετούν....(ε καλά όλι κάποια μέρα θα πεθάνουμε....)
    Λοιπόν Εγώ την Αλεξίου δεν την αλλάζω με καμία Βίδα άλη,με καμιά Βιτάλη ίσως:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ναι μου το έχουν πει οτί η Βιτάλη είναι καλύτερη τραγουδίστρια αλλά τι να κάνω έχω κι εγώ τα κολλήματα μου.(Ελπίζω να έχω τη συγχώρεση σας για αυτά!)Είχα ένα φίλο ψάλτη κι αυτός τα ίδια μου έλεγε,"καλή και η Αλεξίου αλλά η Βιτάλη είναι το κάτι άλλο".Δεν θα διαφωνήσω,αν και είμαστε στις διαμάχες και θα έπρεπε,οτί τα τελευταία που έχει βγάλει είναι απλώς σαχλαμπούρδες.Τα παλιά της όμως "γύφτισα τον εβύζαξε¨κτλ κτλ ε είναι το κάτι άλλο.Επίσης τα παλιά της Αλεξίου ήταν από τα πρώτα ακούσματα που είχα και ως εκ τούτου η προτίμηση δικαιολογείτε.Ρωτήστε και κάνα ψυχολόγο.Αυτός θα ξέρει καλύτερα να σας το αναλύσει.Στην τελική δεν συμφωνώ με την Βιτάλη και ελπίζω αυτή η διαφωνία μας να καταλήξει σε διαμάχη,ε ώρα είναι ε;Όχι τίποτα άλλο αλλά βαρέθηκα να πλέκω....
    Σχετικά με τα σκυλάδικα,όχι οτί μου αρέσουν αλλά κάποια έχουν μια αυθεντικότητα.Α μου αρέσει επίσης κι ο Καζαντζίδης.Ειδικά το νυχτερίδες κι αράχνες.
    Stavrogin είπες οτί συμφωνούμε σε όλα,μη μου πεις οτί ξέρεις και τους "Σάρκα".Και μας στείλεις αδιάβαστους....
    προς τον κύριο που αποκάλεσε τον ψαραντώνη αρκούδα θα πρότεινα να καθαρίσει τα ματάκια του με Vliakal και τα αυτάκια του επίσης.Επίσης να ανοίξει την Παπυρούς Λαρούς πριταννίκα στο λήμμα αρκούδα κι αν έχει καμμιά φωτό του Ψαραντώνη να μας το γνωστοποιήσει.Επίσης δεν τσιμπάμε με αυτούς τους χαρακτηρισμούς,ούτε μας προσβάλλουν ούτε μας εκενυρίζουν



    Μερικά πράγματα ή τα καταλαβαίνεις ή τα αισθάνεσαι ή κανένα από τα δύο.Αυτά για τον Ψαραντώνη.

    Ρακές δεν πίνομε ακόμη.Με έχουν στη δίαιτα.Θέλουνε λέει να μου βγάλουνε τη χολή.

    Δεν πειράζει θα τα πιω αναδρομικά
    ΡΕΕΕΕΕ,ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΜΑΧΗ Ή ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΠΛΕΞΙΜΟ;
    Τους Σαρκα δεν τους ξερω.

    (Εεε ειπαμε και μια υπερβολη).

    Αλλα τους ξερει ο χασαπης μου.

    Μπουαα χα χα (αυτο ηταν αστειο)

    Η Βιταλη ειναι πιο αλλανιαρα κοτα, γι αυτο με αρεσει .Η Αλεξιου ειναι πιο ζουλιχτη ,σπιτικια...
    Αααα ξεχασα μιλαγαμε για τραγουδιστριες οχι για γυναικες ε;
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  11. #101
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

    ta "sovara" tragoudia en elladi dld einai tou stil...
    eimai apo to perama, den exw lefta kai i tsoula gomena mou exei megala vizia...
    petame kai merikes vrisies kai etoimo to gliko




    fisika opoia adirisi dexti
    [/B]
    μάλλον δεν μιλάς για τους active member
    απ'ότι κατάλαβα (μιας και λες Πέραμα) ,
    γιατί δεν θυμάμαι
    κάποιο στοίχο τους να μιλάει για γκόμενες που έχουν πάρει ,
    θα πάρουν ,θα ήθελαν να πάρουν ή ότι άλλο τέλος πάντων.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  12. #102
    Να πουμε και καμια αρνητικη ψηφο
    Καζαντζιδης :a015: :a015:
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  13. #103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    den lew oti den mou aresoun auta ta dio idi mousikis (hip-hop/rap, skiladika) (den mou aresoun apla den to lew...:rotflmao: :rotflmao: )
    lew oti otan pianw kouveda me atoma pou akoune poli rap den borw na epikoinonisw... na sinenoithw...

    idika gia to hip-hop (tin elafria plevra tou rap as poume) stin ellada mou thimizei diaskevasmeno kazatzidi...

    ta "sovara" tragoudia en elladi dld einai tou stil...
    eimai apo to perama, den exw lefta kai i tsoula gomenamou exei megala vizia...
    petame kai merikes vrisies kai etoimo to gliko

    (evgala kai omoiokatalijia:wacko: :wacko: )

    eleines apomimiseis twn amerikanikwn getto tragoudiwn...
    gangstar made in ellas..
    milame gia eminem kai katw katastaseis...

    alla i vasiki mou enastsi einai oti apo mousikis apopsis (mousikis lew oxi os tragoudia) den exoun kai polla na dwsoun (sinithos etsi...)
    olo to varos rixnete ston stixo kai stin opoia rima kai apo mousiki mono scratsakia kai perierga samples...aa nai kai polli alla ARGO BASO

    pragma to opoio odigei sto na rithmizoun ta stereofwnika tous poli dinata men alla edelos lathos de...

    fisika opoia adirisi dexti

    εδω μου τα χαλας!
    οκ,ας πιασουμε το ελληνικο hip hop που δεν(θα επρεπε να) εχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχεση με going trough-εδω κ πολυ καιρο-κ λοιπες π@π@ριες!!!(κατι ελεγες για mad πριν... )
    εκει εχεις δικιο,καρικατουρες χειροτερες-ισως-κ απ'τον μαζω( )

    ομως εχουν υπαρξει κ αυθεντικοτατα σχηματα.μερικα τοσο που ειχαν τα @@,οταν αλλαξαν κατα 85% αποψεις,να βγουν κ να το πουν ξεροντας οτι αυτο θα τους στοιχιζε οτι ειχαν χτισει εως τοτε.(κ ειχαν χτισει πολλα).θα μου πεις,κατσε ρε φιλε,τους λες μαγκες μονο επειδη ειπαν τι πιστευουν?κ ετσι ερχομαστε στις καρικατουρες παλι...

    οσο για την μουσικη,εξ ορισμου εχεις δικιο.δεν εχει το βαρος που εχει σε αλλα ειδη.ο ρυθμος ομως...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  14. #104
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Εγω ειμαι παλιο μεταλας και τωρα ακουω τα παντα ακομα και ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ (Original οχι μεγαλα ονοματα) σας καλύπτω?

    Και να πω και κατι αλλο

    Σπαω πλακα με τους τυπους που εχουν θεοποιήσει τους DJ, ραδιοφωνικούς παραγωγούς κτλ επειδή εχουν τις ιδιες μουσικες προτιμήσεις με αυτους.

    Μιλαμε το θεωρω απόλυτη ξεφτίλα

    Ξεκολλάτε!

    Καποτε ηξερα μια κοπελα που ειχε κανει θεο ενα ραδιοφωνικό παραγωγό. Το θεωρούσε τιμη της που τον ηξερε και πηγενε στο κωλομαγαζο που δουλευε και τον κοιταγε σα τον Elvis

    Χαχαχαχα

    Αμα τις ελεγε "κανε μου καμια πιπα" θα του εκανε στα καπακια

    Ελεεινή κατάσταση! Σιγα ρε φιλε ... σταρ εισαι ? οχι σταρχιδια μου εισαι!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #105
    Εγω παλι κινουμαι στη Rock, δεκαετιες απο 70 εως τελη 80-αντε αρχες του 90...
    Με 3 αγαπες κυριως...

    1.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	floyd backs.jpg 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	48,1 KB 
ID:	30143
    A gentleman would walk but never run...

Σελίδα 7 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF