Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #106
    2.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dcd.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	49,8 KB 
ID:	30144
    A gentleman would walk but never run...

  2. #107
    3.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sisters2.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	41,4 KB 
ID:	30146
    A gentleman would walk but never run...

  3. #108
    γενικα, στη μουσικη, δε πρεπει να υπαρχουν αφορισμοι και κατηγοριοποιησεις (οσο αυτο ειναι δυνατο). Η μουσικη ειναι ενα (sic). Κι αν σωνει και καλα πρεπει να χωρισουμε τη μουσικη σε κατηγοριες, ας τη χωρισουμε σε καλη και κακη

    Εγω παντως, μεγαλωσα με punk/hardcore punk (και λιγο metal). Ποτε ομως δεν κολλησα σε καποιο "ειδος" (εφαγα πολλα κολληματα με συγκροτηματα ομως). Το hip-hop (το rap ειναι απλα ενα συνωνυμο), ηταν παντα σημαντικο για μενα, ειτε ηταν 86 κι ακουγα grandmaster flash, run dmc kai public enemy, ειτε ηταν 1998 κι ακουγα mos def, talib kweli kai gangstarr.

    Tι να πρωτο αναφερω? soul? funk? jazz? Ηλεκτρονικη μουσικη απο Kraftwerk και brian eno, μεχρι orb, boards of canada, goldie kai kid606 (και χιλιαδες αλλα ενδιαμεσα)?

    Reggae, roots, ska?

    Ολα καλα ειναι, απο Black Flag και Cinematic Orchestra, μεχρι DJ Food και Sick of it all

    Τωρα τι μου λετε για ρυθμισεις στερεοφωνικων και αρχιδια καπαμα :rotflmao:


    Its all good
    (ενταξει, οχι κι ολα... )

  4. #109
    μεχρι κι οι sisters καλοι ειναι
    (alice & anaconda )

  5. #110
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Εγω ειμαι παλιο μεταλας και τωρα ακουω τα παντα ακομα και ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ (Original οχι μεγαλα ονοματα) σας καλύπτω?

    Και να πω και κατι αλλο

    Σπαω πλακα με τους τυπους που εχουν θεοποιήσει τους DJ, ραδιοφωνικούς παραγωγούς κτλ επειδή εχουν τις ιδιες μουσικες προτιμήσεις με αυτους.

    Μιλαμε το θεωρω απόλυτη ξεφτίλα

    Ξεκολλάτε!

    Καποτε ηξερα μια κοπελα που ειχε κανει θεο ενα ραδιοφωνικό παραγωγό. Το θεωρούσε τιμη της που τον ηξερε και πηγενε στο κωλομαγαζο που δουλευε και τον κοιταγε σα τον Elvis

    Χαχαχαχα

    Αμα τις ελεγε "κανε μου καμια πιπα" θα του εκανε στα καπακια

    Ελεεινή κατάσταση! Σιγα ρε φιλε ... σταρ εισαι ? οχι σταρχιδια μου εισαι!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    αφου σου αρεσουν μας καλυπτεις

    οσο για τους παραγωγους,

    οταν πηρα το τουτου ειχε ενα αρχαιο ραδιακι 25(+?) ετων που μασαγε οτι εμοιαζε με κασσετα(παραλιγο να μου φαει το πορτοφολι ρε... ) κ επιανε 5,ισως 6 σταθμους.πηγα λοιπον στο καρφουρ κ πηρα το πιο απλο bluesky με cd,με 100Ε.την παλεψα με τα καλωδιακια κ καταφερα να το κανω να παιζει απο το αριστερο μονο ηχειο.το ραδιο ''ξεχασα'' να το συνδεσω...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  6. #111
    mias kai eimaste sto thema...

    exw ena megalo trofodotiko ( 220 se 12V me max output 70A ) pou to exw ftiajei monos mou...
    to provlima einai oti enw se enalasomeno mou dinei 12V otan anorthosw pliros (me gefira) mou vgazei 16.7V...

    jerei kaneis an auto einai logiko kai ti borw na kanw gia na to diwrthwsw?

    (na thimisw oti milame gia 70Amperia oxi astoia...)


    p.s afou den evgene diamaxei as to rijoume stin treli..
    to minima tha to allajw argotera me kati edos themastos.. pados i erwtisi einai pragmatiki...

  7. #112
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Ακούει κανείς σας gothic,ebm,industrial?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	posters.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	46,0 KB 
ID:	30252
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Είμαι FAN των Moonspell, που θεωρούνται gothic, επίσης έχω κάτι ψιλά από paradise lost!!

  9. #114
    Θα τολμουσα να πω οτι οι Sisters of Mercy γεννησαν αυτο που σημερα ονομαζουμε Gothic!
    A gentleman would walk but never run...

  10. #115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
    Θα τολμουσα να πω οτι οι Sisters of Mercy γεννησαν αυτο που σημερα ονομαζουμε Gothic!
    σιγουρα δε το γεννησαν οι sisters... συγκροτηματα οπως οι cure, οι bauhaus, οι damned (κι αλλοι που δε μου ρχονται τωρα ) εβαλαν τα "θεμελια" για το gothic κινημα. οι sisters, ομως, του δωσαν "μορφη" και το "επισημοποιησαν".

  11. #116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
    Είμαι FAN των Moonspell, που θεωρούνται gothic, επίσης έχω κάτι ψιλά από paradise lost!!
    Paradise Lost φανατικά (για όσους γουστάρουν πιο electronic το {host} τους καλύπτει - δεν είναι ebm μάλλον πιο depech mode το κόβω... αλλά δισκάρα never the less). Πολύ Apoptygma Berzerk+covenant λίγο vmv de/vision wolfsheim απο ebm. Die Krupps και Nine inch Nails απο industrial.Οχι πολύ gothic εκτός απο sisters - nosferatu και dreadfull shadows κάτι ψιλά.Και μεγάλες αγάπες (εκτός απο Lost) Sepultura-faith no more-therapy? tool.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ / MΠΙΤΑΚΙΑ / HOUSE /ΚΛΠ ΟΕΟ???? ρε παιδιά αυτό που λένε ότι ακούω τα πάντα δεν ισχύει. Εμένα με ενοχλεί π.χ η αμερικάνικη house.Δέν αντέχω.Αν ακούσω παίρνω δρόμο.Ούτε 5 λεπτά δεν μπορώ.Δεν μπορεί δηλαδή να δέχονται όλους τους ήχους και τις μουσικές σαν ένα και το αυτό.Άρα σημαίνει ότι {η} δεν τις προσέχουν καθόλου (βάλε κάτι να παίζει) {η} ότι όντως υπάρχουν άνθρωποι ανάμεσα μας που μπορούν να ακούσουν phantomas και μετά tinderstics και στα καπάκια ελληνικά και να γουστάρουν! Μιλάμε για γκάμα!!! Αν είναι έτσι respect - στείλτε μου cd με επιλογές σας να φρίξω.

  12. #117
    «σιγουρα δε το γεννησαν οι sisters... συγκροτηματα οπως οι cure, οι bauhaus, οι damned (κι αλλοι που δε μου ρχονται τωρα ) εβαλαν τα "θεμελια" για το gothic κινημα. οι sisters, ομως, του δωσαν "μορφη" και το "επισημοποιησαν".»

    dez συμφωνω απολυτα... γι' αυτο στη φραση εβαλα την προταση «θα τολμουσα να πω»...

    Φοβεροι και οι BAUHAUS by the way...
    A gentleman would walk but never run...

  13. #118
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Merciful Fate/King Diamond

  14. #119
    Σφήγκας600: η μουσικη που ακους, εξαρταται απο τη διαθεση σου σε πολυ μεγαλο βαθμο. Μπορεις να σαι ανοιχτος σ αυτα που ακους και να "εξελισσεσαι". Επειδη μ αρεσει (ή εστω μ αρεσε) το punk, δε σημαινει οτι δε μπορω ν ακουω detroit house ή techno. Ολα εχουν τον τοπο και το χρονο τους . αλοιμονο αν εμενα κολλημενος σ αυτα που ακουγα πριν 20 χρονια. Αλλα κι αυτο ακομα δε σημαινει οτι θα σνομπαρω αυτα που ακουγα καποτε...

    Παρεπιπτοντως, sepultura/therapy?/faith no more ειναι ενα πολυ καλο τριπτυχο . Sepultura με Μax οπωσδηποτε! Faith no more μεχρι και το angel dust... και Therapy? για το ΦΟΒΕΡΟ troublegum!

    Και που σαι... κανεις δεν ακουει τα ΠΑΝΤΑ


    Ιdi: Merciful Fate??? Tι πες τωρα? Θυμαμαι ενα γαματο τραγουδι τους "corpse without soul" το οποιο κααααποτεεε το ψαχνα σα τρελλος σε βινυλλιο(οχι, δε το βρηκα)

  15. #120
    bonepeeler mas eftiaxes me to exofyllo tis Sopor..Dark wave/Goth magkes k ta myala sto mixer...Ola xekinisan apo Joy Division magkes...apo kei k pera Killing joke,Siouxsie,Bauhaus k de simazeyetai...den iparxei pio undeground eidos k pio true..Osoi Rebound-ikoi proselthete.....

    Goth Fucken Rulezz magkes...

Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF