Σελίδα 9 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #121
    σωστά dez.Εξέλιξη των ακουσμάτων μας βασικό. Η διάθεση επίσεις αλλά όχι απόλυτο.Κυνηγάω να βρεθώ σε μαγαζιά που θα παίζουν μουσική που ξέρω και αναγνωρίζω έτσι ώστε να μου φτιάξει την διάθεση.Δέν μπορώ να πώ ότι θα με δείς σε clubs να χορεύω γιατί απλά αυτή η μουσική δεν με εμπνέει όσο η ροκ(και τα παρακλάδια της) μουσική που έχω συνδέσει διαφορετικά στο μυαλό μου και στην καρδιά μου (με τα διάφορα βιώματα και αναμνήσεις που κουβαλάνε).Δέν κατακρίνω την σύχρονη χορευτική μουσική.Όσο μένει στον υπολογιστή μου και την ακούω μία στο τόσο επειδή κάνω διάλειμα απο αυτά που ακούω συνήθως είναι οκ.Απλά όμως για μία μικρή αλλαγή.Για αυτό έχω αρχίσει να ασχολούμαι και με το ebm αρκετά τελευταία. Το θεωρώ μια καλή τομή μεταξύ του σύχρονου ηλεκτρονικού ήχου και των ακουσμάτων μου.Αν σε ενδιαφέρει να ακούσεις και τίποτε άλλο απο την "αγία τριάδα" μου (αν δέν έχεις τα λοιπά τους cd ήδη) let me know.Α! το corpse without a soul δεν to έκαναν διασκευή οι metallica?

  2. #122
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PeterMurphy
    Osoi Rebound-ikoi proselthete.....
    αθηνα, τελη 80ς: rebound, αγκαθι, maze kai ... ombre ωραιες εποχες

  3. #123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    αθηνα, τελη 80ς: rebound, αγκαθι, maze kai ... ombre ωραιες εποχες
    DEZ filaraki...aytes itan epoxes..epiteloys ena "palios"...Kapou kapou man akoma katebaino Rebound..ENNOEITAI oti den itan opos tote..xereis esy..oi kales faseis k ta trelamena punkia..den emeine tipota simera re kollite...alla an den exeis epiloges poy allou na pas..TIGKARAME STA SKYLOMAGAZA...

    Gia ligoys k kalous..k propanton giaytoys poy den konserbopoiithikan...

  4. #124
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    να προσθεσω και τους πολυ αγαπημενους μου fields of nephilim ως βαση του gothic??? και δεν θα μπορουσα να πω τους joy ή τους killing (ex punks) ως αρχη του gothic...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #125
    Σφήγκας600: το corpse... μπορει και να ναι σ ενα medley απο merciful fate, στο garage inc... δεν ειμαι και σιγουρος. παντως, το original το χω σε ... κασετα

  6. #126
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    http://mercyful-fate.coven.vmh.net/discogr/nuns.html

    στο ομώνυμο αλμπουμ ειναι

    αμα θελετε περισσοτερo info ρωτηστε τον devil_wings


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nuns.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	45,7 KB 
ID:	30292

  7. #127
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lowbaplogo.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	23,5 KB 
ID:	30293

  8. #128
    PeterMurphy:Εχω να παω στο rebound γυρω στα 15 χρονια!
    Ο λογος που σταματησα να πηγαινω ηταν οτι ηταν πολυ goth για τα γουστα μου. Τις καλες φασεις τις θυμαμαι ... πολυ καλα!

  9. #129
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    να προσθεσω και τους πολυ αγαπημενους μου fields of nephilim ως βαση του gothic??? και δεν θα μπορουσα να πω τους joy ή τους killing (ex punks) ως αρχη του gothic...
    Ofcourse man...o oros Goth einai parexigimenos..Goth paizoyn oi Arcana,ta prota ton dead can dance klp,milame gia atmosfaira k oxi aparaitita gia "BASSA" fonitika..Apla to styl opos to orisan kapoioi ta teleutaia xronia exei pio polu na kanei me to look para me tin Goth atmosfaira..Pio goth moy akougontai oi Nosferatu para oi Fields poy to teleytaio i proteleytaio album tous exei gyrisei pros to death sta fonitika..An to paroyme etsi opos to les sigoyra oi "protoi" itan oi Danse Society parea me Sisters..k apo kei k pera blepe house of usher klp..megalo fasma ..otan eipa gia Joy ennousa oti to olo MOOD tis fasis apo kei xekinise k arxisan oi oroi Goth/necropunk klp...blepe kapakia 81-82 Faith -pronography apo Cure..k meta plakosane oi loipoi..

  10. #130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    http://mercyful-fate.coven.vmh.net/discogr/nuns.html

    στο ομώνυμο αλμπουμ ειναι

    αμα θελετε περισσοτερo info ρωτηστε τον devil_wings
    βασικα, το 1ο τους EP ειναι, αλλα τοτε (φανταζομαι και τωρα) ηταν πολυ δυσκολο να το βρεις σε βινυλλιο...

  11. #131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    PeterMurphy:Εχω να παω στο rebound γυρω στα 15 χρονια!
    Ο λογος που σταματησα να πηγαινω ηταν οτι ηταν πολυ goth για τα γουστα μου. Τις καλες φασεις τις θυμαμαι ... πολυ καλα!

    De xaneis k polla re Dez...apla einai ena ap ta kolimata toy parelthontos..duskola xekolas teleios..Araxtos k coolareis(kamia sxesi me tote) ...Be good re man....me anebases pragmatika pano sti mizeria tis kolodoyleias..Georgoylea thymasai?

  12. #132
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PeterMurphy
    Ofcourse man...o oros Goth einai parexigimenos..Goth paizoyn oi Arcana,ta prota ton dead can dance klp,milame gia atmosfaira k oxi aparaitita gia "BASSA" fonitika..Apla to styl opos to orisan kapoioi ta teleutaia xronia exei pio polu na kanei me to look para me tin Goth atmosfaira..Pio goth moy akougontai oi Nosferatu para oi Fields poy to teleytaio i proteleytaio album tous exei gyrisei pros to death sta fonitika..An to paroyme etsi opos to les sigoyra oi "protoi" itan oi Danse Society parea me Sisters..k apo kei k pera blepe house of usher klp..megalo fasma ..otan eipa gia Joy ennousa oti to olo MOOD tis fasis apo kei xekinise k arxisan oi oroi Goth/necropunk klp...blepe kapakia 81-82 Faith -pronography apo Cure..k meta plakosane oi loipoi..
    ομιλουσα ως πρωην reboundιστας (και εγω!!!...) ...
    θα συμφωνησω στα περισσοτερα, με εξαιρεση:
    1) πρωτα δημιουργηθηκαν και εβγαλαν αλμπουμ οι fields of nePHilim (1984: Burning The Fields) και μετα οι sisters (1985: First And Last And Always)
    2) oι fields διαλυθηκαν το 1991-1992. τα περισσοτερα μελη δημιουργησαν τους Rubicon, ενω ο τραγουσιστης McCoy τους neFilim. το τελευταιο οντως και για εμενα δεν ακουγεται οπως πριν το 1991. μηπως αναφεροσουν στη δουλεια του McCoy?

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  13. #133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ομιλουσα ως πρωην reboundιστας (και εγω!!!...) ...
    θα συμφωνησω στα περισσοτερα, με εξαιρεση:
    1) πρωτα δημιουργηθηκαν και εβγαλαν αλμπουμ οι fields of nePHilim (1984: Burning The Fields) και μετα οι sisters (1985: First And Last And Always)
    2) oι fields διαλυθηκαν το 1991-1992. τα περισσοτερα μελη δημιουργησαν τους Rubicon, ενω ο τραγουσιστης McCoy τους neFilim. το τελευταιο οντως και για εμενα δεν ακουγεται οπως πριν το 1991. μηπως αναφεροσουν στη δουλεια του McCoy?


    Pithanotata file..goystaro Fileds alla pote den asxolithika pera apo Dawnrazor klp...TO nighmare thymamai san komati to opoio pragmatika metallofernei asxima ,prin liga xronia to akousa..kata t alla tous pao alla kapou ginontan epanalambanomenoi..Panta prosopikoi apopsi..Bandara goh underground?90'S bebaia..PARALYSED AGE re man...apisteytoi..toys xereis fantazomai..

  14. #134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ομιλουσα ως πρωην reboundιστας (και εγω!!!...) ...
    θα συμφωνησω στα περισσοτερα, με εξαιρεση:
    1) πρωτα δημιουργηθηκαν και εβγαλαν αλμπουμ οι fields of nePHilim (1984: Burning The Fields) και μετα οι sisters (1985: First And Last And Always)
    2) oι fields διαλυθηκαν το 1991-1992. τα περισσοτερα μελη δημιουργησαν τους Rubicon, ενω ο τραγουσιστης McCoy τους neFilim. το τελευταιο οντως και για εμενα δεν ακουγεται οπως πριν το 1991. μηπως αναφεροσουν στη δουλεια του McCoy?

    ρε συ, οι sisters ειχαν βγαλει διαφορα singles και EPs μεχρι το 84 που εβγαλαν δισκο οι nephilim,
    π.χ. : body electric, anaconda, alice, πιθανως κι αλλα..

  15. #135
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    ρε συ, οι sisters ειχαν βγαλει διαφορα singles και EPs μεχρι το 84 που εβγαλαν δισκο οι nephilim,
    π.χ. : body electric, anaconda, alice, πιθανως κι αλλα..
    1000% σωστος, ειμαι λαθος και το περνω πισω. οντως body electric & adrenochrome βγηκαν σαν ΕΡ το '82.

    για το λαθος σε κερναω ολο το βαρελι!!! :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

Σελίδα 9 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF