Σελίδα 6 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 310

Θέμα: και μια διαμάχη για τη μουσική????

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    οι σκυλάδες είναι 99% μικροαστοί.....και συντρέχονται από τα γνωστά μικροαστικά σύνδρομα της επίδειξης κτλ κτλ...
    ο Τζιμάκος καλά τα λέει όπως πάντα....
    ο ιδιο ισχυει και για τους μετταλαδες...οι οποιοι δυστυχως ειναι ακομα πιο δηθεν...ξερω πολλους σκυλαδες οι οποιοι δε θα παταγαν ποτε σε μεταλαδικο...αλλα ξερω και πολλους μεταλαδες που ημασταν ητε στην next h sto texas ειτε στην ανασα και οταν αρχιζε να βαραει dimmu borgir kai cradle φευγαν για να πανε σπιτι να αλλαξουν γιατι ειχαν ραντεβου με γκομενα στο μπουρναζι.Για κατι τετοιους λογους εχω αποταξει απο πανω μου τις ταμπελες...ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ

  2. #77
    ΦΙΛΕ TOOL you rule...ας μας πουνε ποσα πιο emotional κομματια απο το frozen h to nothing really matters εχουν ακουσει...

  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    mia paratirisi tha ithela na kanw...

    kamia fora otan to fernei i kouveda kai rwtisw kapoion/kapoia ti mousikes akouei penw tin apadisi
    [ta panta... den exw provlima]
    an tixei kai eimai se meros pou exw merika mp3 mazi fritoun kai arxizoun ta parapona...

    meta apo autin mou tin energeia arxizoun kai exoun mia pio sigedromeni apopsi sto ti adexoun na akousoun ta autakia tous...

    9/10 to [ta panta... den exw provlima] simenei akouw skiladika, ta skile house-akia, tin edelos main stream rock/pop kai genika oti tragoudia vazei to mad or to mtv prin tis 11 to vradi...

    me liga logia otan kapoios leei oti akouei ta pada xwris provlima apla den exei akousei kai polles mousikes...

    p.s. kai gia na min parejigithw den lew na perilamvanei sta panta death metal,acid funk, gabba kai alla ejeretika diskola akousmata...
    συμφωνω μαζι σου οτι ''τα παντα''=> 9/10=mad κ λοιπα

    ομως στην εποχη μας τα λεγομενα ειδη εχουν ''μπλεχτει'' τοσο πολυ μεταξυ τους που πλεον δεν γινεται να τα ξεχωρισεις.
    ή να το πω αλλιως σκεφτειτε μια μπαντα,οποια θελετε κ καταταξτε την καπου.ειναι σιγουρο οτι καποιος αλλος(αν οχι εσεις οι ιδιοι) καποια αλλη φορα θα την εχει βαλει σε αλλο ειδος.

    συμφωνω κ με αυτο ομως

    [quote][i]ο ιδιο ισχυει και για τους μετταλαδες...οι οποιοι δυστυχως ειναι ακομα πιο δηθεν...ξερω πολλους σκυλαδες οι οποιοι δε θα παταγαν ποτε σε μεταλαδικο...αλλα ξερω και πολλους μεταλαδες που ημασταν ητε στην next h sto texas ειτε στην ανασα και οταν αρχιζε να βαραει dimmu borgir kai cradle φευγαν για να πανε σπιτι να αλλαξουν γιατι ειχαν ραντεβου με γκομενα στο μπουρναζι.Για κατι τετοιους λογους εχω αποταξει απο πανω μου τις ταμπελες...ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ[/b][quote]

    ΔΗΘΕΝ.ενταξει,οχι ολοι,αλλα πολλοι,ισως περισσοτεροι απο τους μισους.

    οταν βλεπεις τους καθε metallica ομως να ειναι,πως να κατηγορησεις τον απλο μεταλα ε?που οποιος δει το dvd κ δεν εχει ακουσει το st.anger θα νομισει οτι μολις ισοπεδοσαν το master of puppets!κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο δισκος δεν ακουγεται.ναι αλλα ειναι οι metallica,λεει ενα φιλαρακι,οτι κ να κανουν...ωραιος


    με τους dream theater τι θα γινει τωρα?:a45:
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    ο ιδιο ισχυει και για τους μετταλαδες...οι οποιοι δυστυχως ειναι ακομα πιο δηθεν...ξερω πολλους σκυλαδες οι οποιοι δε θα παταγαν ποτε σε μεταλαδικο...αλλα ξερω και πολλους μεταλαδες που ημασταν ητε στην next h sto texas ειτε στην ανασα και οταν αρχιζε να βαραει dimmu borgir kai cradle φευγαν για να πανε σπιτι να αλλαξουν γιατι ειχαν ραντεβου με γκομενα στο μπουρναζι.Για κατι τετοιους λογους εχω αποταξει απο πανω μου τις ταμπελες...ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ
    Και εγώ ρε φίλε ακούω METAL από το ποιο χαλαρό μέχρι το ποιο κάφρικο που δν μπορείς να φανταστείς όχι cradle και dimmu borgir που ακούει και η κουτσή μαρία..!!!Αλλά δν αποδέχομαι την ταμπέλα του μεταλλά, ούτε ντύνομαι σαν τέτοιος, και πηγαίνω και μπουζούκια και σε club αρκεί να περνάμε καλά με την παρέα, αλλά χρήματα ξοδεύω μόνο για τα METAL CD!!Αυτό δν λέγεται ΔΗΘΕΝ, αλλά ΕΛΛΕΙΨΗ COMPLEX θα έλεγα εγώ.!!

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
    στην εποχη μας τα λεγομενα ειδη εχουν ''μπλεχτει'' τοσο πολυ μεταξυ τους που πλεον δεν γινεται να τα ξεχωρισεις.
    ή να το πω αλλιως σκεφτειτε μια μπαντα,οποια θελετε κ καταταξτε την καπου.ειναι σιγουρο οτι καποιος αλλος(αν οχι εσεις οι ιδιοι) καποια αλλη φορα θα την εχει βαλει σε αλλο ειδος.
    kai pwte dld den itan anakatomena ta idi tis mousikis?

    ektos apo tis paradosiakes mousikes kathe topou (apo tin amerikaniki country mexri ta dika mas tsamika, kalamatiana) ola ta alla anakatevodan poli sixna...

    des gia paradigma tin rock...

    exei kamia sxesi o hendrix me ton elvis prisley?
    oi doors me tous link park ?
    o dylan me tous placebo?
    oi pink floyd me tous white stripes?

    kai sou lew poli main stream rock onomata...

    alla an thes tha sou dosw kai ena paradigma pou epivevewnei isos arxika tin apospi sou...

    oi prodigy...
    den einai rock... den einai xwreutiki mousiki akrivos... einai oi prodigy...

    jekionisan san edelos underground sigrotima xwreutikis mousikis (tis rave skinis) alla epezan sxedon apoklistika se rock festival...kai to rock koino tous apodextike..

    sigoura iparxei anakatosoura (kai poli kala iparxei... mono etsi pame brosta) alla diskola tha berdepseis tin mousiki twn prodigy me ta imiskoubria or tin madona or tous duft punk kai as exoun polla koina samples oloi...

    ta jekathara sinora einai mono gia kolimenous.
    oi ipolipoi apla goustaroume na akoume kali mousiki kai as einai kai apo tous back street boys (pou lei o logos...) :rotflmao: :rotflmao:

  6. #81
    ακριβως αυτο που λεει ο σονικ λεω και εγω ...και οι prodigy ηταν το καλυτερο παραδειγμα,αν και αργησαν πολυ να γινουν αποδεκτοι εκτος dance κυκλων και σιγουρα μετα την κυκλοφορια του jilted generation...απλα ανθρωποι που βαζουν ταμπελες στον εαυτο τους και τη μουσικη που ακουνε ειναι απλα στενομυαλοι... στενομυαλος ειναι και ο σκυλας ,στενομυαλος ειναι και ο μεταλας...ειναι αδυνατο να τα εχεις ακουσει ολα,και επειδη ειναι αδυνατο γιαυτο οποιος αποκλειει μουσικες χωρις να τις ακουσει,ειτε αποκλειει το να του αρεσουν επειδη του αρεσει ενα συγκεκριμενο ειδος,ειναι απλα ΒΛΑΚΑς

  7. #82
    ΤΡΥΠΕΣ,ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ,ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ,LAST DRIVE,KΩΣΤΑΝΤΙΝΟ -Β ,STEREO-NOVA palia

    THE MISSION,PLACEBO,DEPECHE,SISTERS OF MERCY

    MINISTRY,TOOL,PARADISE LOST

    KAI PANOYSH

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    πρώτον ,δεν είμαι κύριος!!!

    Για να τραγουδάς πρέπει να έχεις και
    φωνή ως γνωστών,και όχι να κάνεις
    γρυλίσματα σαν τους λύκους.
    Ναι στην παράδοση ,
    όχι στα γρυλίσματα!
    Τα υπόλοιπα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για διαμάχη πάντως!
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω
    πως αυτοί οι δυο (Νίκος/Αντώνης Ψυλούρης) ήταν αδέρφια.
    Καμία,μα καμία σχέση ρε παιδί μου.
    Λοιπόν,εμάς μας αρέσουν τα γρυλίσματα των λύκων.Ενίοτε,αν δεν μπορείς να τραγουδήσεις "κανονικά" αρχίζεις και ουρλιάζεις.Σαν λύκος.Αλλά αυτά είναι για λύκους και όχι για προβατάκια.Καμιά φορά σημασία δεν παίζει τόσο το περιεχόμενο όσο η φόρμα.Αν και στον Ψαραντώνη αυτά τα δύο συμβαδίζουν.Μάλλον δεν έχεις ακούσει αρκετά Ψαραντώνη.Οι μαντινάδες που διαλέγει τις πιο πολλές φορές είναι "φοβερές".Άκουσε και λίγο Tom Waits.Παρά ταύτα δεν είναι απαραίτητο να σου αρέσει.Και όπως ξαναείπα κάποια πράγματα ή τα καταλαβαίνεις ή τα αισθάνεσαι ή τίποτα από τα δύο.Αλλά δεν είναι και απαραίτητο η αισθητική όλων να είναι ίδια.Μην απορείς πως ο Ψαραντώνης με τον Νίκο ήταν αδέρφια:Είχαν τον ίδιο πατέρα και την ίδια μάνα.Απλό είναι :rotflmao:


    Θα σου πω κάτι που ίσως,όχι ίσως,σίγουρα θα σου φανεί
    παράξενο.Και σε κάποιυς θα ακουστεί σαν ιεροσυλία.Εντάξει ο Νίκος είχε φωνάρα,κανείς δεν διαφωνεί με αυτό.Για μένα όμως ο Ψαραντώνης είναι πιο ψηλά από τον Νίκο γιατί έχει έντονο το προσωπικό στοιχείο.

    Τέλος επειδή είμαι από την Κρήτη και ξέρω από καλή παράδοση
    (και από καλό λάδι,συνθετικά χρησιμοποιώ,στη μηχανή όχι στο φαγητό μου....) πες μας τι εννοείς με τον όρο παράδοση.
    Αυτά τα ολίγα και τελειώνω με μια μαντινάδα από ένα δίσκο του Ψαραντώνη
    "Γιάντα τ΄ αμοναχό δεντρί ποτέ καρπό δεν κάνει
    γιατί το δέρνει η μοναξιά παράπονο το πιάνει"
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    AKAPOSTOOOOO,συγνώμη για το κύριος.Σε παρεξήγησα βρε παιδάκι μου!:rotflmao:
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  10. #85
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
    Μάλλον δεν έχεις ακούσει αρκετά Ψαραντώνη.
    ναι, επειδή δεν αντέχω
    :rotflmao: :rotflmao:

    Άκουσε και λίγο Tom Waits.
    excuse me?

    Θα σου πω κάτι που ίσως,όχι ίσως,σίγουρα θα σου φανεί
    παράξενο.Και σε κάποιυς θα ακουστεί σαν ιεροσυλία.Εντάξει ο Νίκος είχε φωνάρα,κανείς δεν διαφωνεί με αυτό.Για μένα όμως ο Ψαραντώνης είναι πιο ψηλά από τον Νίκο γιατί έχει έντονο το προσωπικό στοιχείο.
    και καλύτερη λύρα ο Νίκος
    (για μένα)

    πες μας τι εννοείς με τον όρο παράδοση.
    δεν απαντώ ,γιατί παρά τις φιλότιμες προσπάθεις που καταβάλω , οι υπόλοιποι πλέκουν
    Μα κανείς δεν αρπάζεται ρε παιδί μου?


    Να βάλω και εγώ μια μαντινάδα:
    (μην μπαλωτάρεις, είναι υποδεέστερη απο αυτήν του αρκουδιάρη :rotflmao: :rotflmao: )
    To νάζι της μελαχρινής , η άσπρη δεν το βάνει,
    εκτός αν βάλει κόκκινο ή βυσσινί φουστάνι
    (απο την τζαναμπέτισσα)
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Ανταλλάσεται πλεκτό πουλοβεράκι,χρώματος καφέ,κατέχων άσπρες χαριτωμένες βουλίτσες,με ανάλογης ποιότητας ζευγαράκια κάλτσες,6 τον αριθμό.
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  12. #87
    @ρχιδι@ διαμαχη καταντησε κ αυτη.ολοι συμφωνουμε εκτος απο αυτους τους περιεργους τυπους που λενε για αγρια ζωα κ πουλοβερ.(που μαλλον κ αυτοι συμφωνουν αποτι βλεπω...)



    με τους dream theater τι θα γινει?

    σκατα,καλοι θα ειναι κ αυτοι μαλλον...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  13. #88
    oi dream theater ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.ΑΠΛΑ...

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Ναι γι'αυτό το "TRAIN OF THOUGHT" είχε αποσπάσει τις καλύτερες κριτικές, και είχε ανακυρηχθεί μεταξύ άλλων και στην Ελλάδα το καλύτερο album εκείνης της χρονιάς.!!! Δεκτά τα γούστα του καθενός αλλά μην τα λέμε τα πράγματα με τόσο ΑΠΟΛΥΤΟ τρόπο..!!

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
    Ναι γι'αυτό το "TRAIN OF THOUGHT" είχε αποσπάσει τις καλύτερες κριτικές, και είχε ανακυρηχθεί μεταξύ άλλων και στην Ελλάδα το καλύτερο album εκείνης της χρονιάς.!!! Δεκτά τα γούστα του καθενός αλλά μην τα λέμε τα πράγματα με τόσο ΑΠΟΛΥΤΟ τρόπο..!!
    καλά τις κριτικές άστες....ξέρουμε όλοι πως γράφονται και από ποιούς γράφονται....και τι εξυπηρετούν....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Σελίδα 6 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 18:51
  2. Σκέψεις για τη Ζωή και το Θάνατο
    από BlaSen στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 15:57
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 00:59
  4. μια διαμάχη για τις διαμάχες
    από cityfly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:42
  5. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF