Σελίδα 1 από 35 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 521

Θέμα: Σε είδα 0% vol.

  1. #1
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480

    Σε είδα 0% vol.

    Διαβάζοντας τη σειρά θεμάτων "Σε είδα ..." διαπίστωσα ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μηνυμάτων περιγράφουν κατακρίσεις λανθασμένων συμπεριφορών συνανθρώπων μας και γενικά τα νήματα τείνουν να βγάζουν έναν αρνητισμό. Φυσικά η πραγματικότητα έχει πολλές τέτοιες περιπτώσεις και αναθεωρώντας τις ίσως κάποιοι από εμάς βελτιωνόμαστε.

    Παρόλα αυτά πιστεύω ότι η ζωή γίνεται πιο όμορφη όταν εστιάζουμε πού και πού στα ωραία που μας συμβαίνουν, αντί να συζητάμε συνεχώς τα άσχημα και να μιζεριάζουμε. Τα τελευταία τα διαχειριζόμαστε με υπευθυνότητα και υπομονή, όταν έρχεται δυστυχώς η ώρα τους, αλλά τις υπόλοιπες στιγμές καλό είναι να συζητάμε και κάτι ωραίο για να ξεχνιόμαστε, να χαμογελάμε λίγο και να απολαμβάνουμε τη ζωή.

    Σε αυτό το νήμα λοιπόν, προτείνω να καταγράφουμε τα όμορφα που μας συμβαίνουν ή ακόμα και τις παράξενες συναντήσεις, αλλά με ευχάριστο τρόπο, χωρίς σκωπτική διάθεση. Χρειάζεται λίγη προπόνηση στην αρχή η θετική σκέψη και η εστίαση στα καλά, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε.

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Για να κάνω την αρχή...

    Σε είδα κοπελιά να με περνάς με το MT-07 σου στην Κατεχάκη. Θα πήγαινα με καμιά 70άρα, εσύ με καμιά 120άρα. Σε χάρηκα που την πλάγιαζες στις στροφές του περιφερειακού, αλλά πού να σε φθάσω;

    Σε ξαναείδα στην Νέα Ερυθραία να χάνεσαι μέσα στα αμάξια. Εκεί θα σε έφθανα χαλαρά με τη μοτοσυκλέτα, αλλά έλα που ήμανε με το ποδήλατο...

  3. #3
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Σε είδα ένα πρωί στο Ψυχικό, επί της Κηφισίας. Παλιό ss, με βγαλμένα τα πλαστικά και εξάτμιση υπερελευθέρας που θύμιζε top fuel car. Η εξάτμιση να βγάζει φλόγες πίσω και ο ήχος άπειρα dB, σαν να έβγαινε κατευθείαν από την εξαγωγή του κινητήρα. Πανδαισία ήχων στο φανάρι που ήμασταν σταματημένοι με τις ξερογκαζιές σου και να βλέπω όλους τους μοτοσυκλετιστές να σε κοιτάζουν και να χαμογελάνε.

    Να 'σαι καλά! Μας έφτιαξες τη διάθεση πρωί-πρωί.

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα
    Ναι αλλα εδω ειναι 0% χωρις λιπαρα βιολογικης καλλιεργειας !!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα
    Όπως γράφω και στο πρώτο μήνυμα, στο "Σε είδα..." η αντιμετώπιση από τους συμμετέχοντες είναι κατά κύριο λόγο διαφορετική. Τα περισσότερα μηνύματα εκφράζουν αρνητισμό (ενίοτε δικαιολογημένο) και κάποια μένος. Θεωρώ ότι ένα νήμα με όμορφες συναντήσεις αξίζει να έχει τη θέση του στο forum, αφού τα άλλα έχουν πάρει διαφορετικό δρόμο.

    Αν οι συντονιστές έχουν διαφορετική άποψη, ας σβήσουν το παρόν. Θα σεβαστώ την επιλογή τους.

  7. #7
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όπως γράφω και στο πρώτο μήνυμα, στο "Σε είδα..." η αντιμετώπιση από τους συμμετέχοντες είναι κατά κύριο λόγο διαφορετική. Τα περισσότερα μηνύματα εκφράζουν αρνητισμό (ενίοτε δικαιολογημένο) και κάποια μένος. Θεωρώ ότι ένα νήμα με όμορφες συναντήσεις αξίζει να έχει τη θέση του στο forum, αφού τα άλλα έχουν πάρει διαφορετικό δρόμο.

    Αν οι συντονιστές έχουν διαφορετική άποψη, ας σβήσουν το παρόν. Θα σεβαστώ την επιλογή τους.
    Όταν ο άλλος είναι τόσο ευγενικός και σεβαστικός να δω ποιος από την κλίκα των Admins θα πάρει το τσεκούρι και θα κόψει τούτο το νηματάκι

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Συνεχίζω εντός θέματος, με τις όμορφες συναντήσεις.

    Σε είδα να σου κλείνει το δρόμο αμάξι και να σταματάς επειδή δε χωρούσες να περάσεις. Λίγος τσαμπουκάς με μερικές ξερογκαζιές, μπας και σου ανοίξουν χώρο, αλλά τίποτε. Όμως εσείς με τα super moto δε μασάτε, οπότε σε βλέπω να ανοίγεις το γκάζι, να το σηκώνεις σούζα και να το περνάς πάνω από τους καθρέφτες των αυτοκινήτων. Δεν κάνω καγκουριές στο δρόμο, αλλά πραγματικά σε θαύμασα για το θερμό αίμα σου και την επιδεξιότητα.

    Κάποια άλλη στιγμή θα γράψω για το BMW G650X Moto που βλέπω μερικά πρωινά. Πραγματικά αρχίζω και πιστεύω ότι οι οδηγοί super moto είναι άλλη κατηγορία ανθρώπων.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Θα με βάλεις να βάλω κάμερα στο κράνος, και να ποστάρω μετά ντοκουμέντων εσύ

    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Όταν ο άλλος είναι τόσο ευγενικός και σεβαστικός να δω ποιος από την κλίκα των Admins θα πάρει το τσεκούρι και θα κόψει τούτο το νηματάκι

    Ε καλα... Μπορεί απλά λογω σεβασμού να το συγχωνεύσει

  11. #11
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Θα με βάλεις να βάλω κάμερα στο κράνος, και να ποστάρω μετά ντοκουμέντων εσύ

    Εγω ειμαι GDPR sensitive... μη το κανεις, θα σε καταγγείλω

  12. #12
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Εγω ειμαι GDPR sensitive...

    Πονάει αυτό;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Αν κρίνω από τις φάτσες στις παρελάσεις, όχι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αν κρίνω από τις φάτσες στις παρελάσεις, όχι.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  15. #15
    Νεοσσέ, σε είδα να δημοσιεύεις και να ανοίγεις διάφορα νήματα με μεγάλη ηρεμία και νηφαλιότητα, δίνοντάς μου αισιοδοξία και ελπίδα.

    (και να αναρωτιέμαι αν έχει κλωνοποιηθεί το καλό μέρος της προσωπικότητάς μου και να μην το έχω πάρει χαμπάρι )

Σελίδα 1 από 35 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF