Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: σοκαριστική ειδηση...σταμάτησε για καλό και τον εκλεψε κ τον χτύπησε

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715

    σοκαριστική ειδηση...σταμάτησε για καλό και τον εκλεψε κ τον χτύπησε

    αντε μετά να εισαι με το αμάξι σου και διαβάζοντας αυτό ...
    να σταματήσεις αλλη φορά για βοήθεια....
    https://www.protothema.gr/greece/art...ton-voithisei/

  2. #2
    Τον Αύγουστο είχα τη γιαγιά στο Νοσοκομείο (Καρδίτσα). Έφυγα λοιπόν από το τρελάδικο (λέγε με Αθήνα) για να πάω να τη δω. Φτάνω στο πατρικό μου (Σοφάδες), ξεφορτώνω και φεύγω για να προλάβω το επισκεπτήριο. 7-8 χλμ πριν την Καρδίτσα βλέπω στο αντίθετο ρεύμα xtx σταματημένο και τον αναβάτη να έχει βγάλει τη σέλα και να ψάχνεται. Λίγο παρακάτω σταμάτησα, έκανα αναστροφή και πήγα να δω τι χρειάζεται. Πρόβλημα στη μπαταρία. Δεν είχε εργαλεία μαζί. Αφαιρέσαμε μπαταρία με τα εργαλεία του fazer, τον πήρα δικάβαλο και πήγαμε σε συνεργείο στην Καρδίτσα και τον άφησα εκεί (δυστυχώς δεν είχα χρόνο να τον γυρίσω στη μηχανή)!

    Μου λέει με παράπονο "ρε φίλε έχουν περάσει ένα κάρο αυτοκίνητα και μηχανές και δε σταμάτησε κανείς"!
    Του λέω: "5 μλκες κυκλοφορούμε στους δρόμους με μηχανές, αν δε σταματάμε και μεταξύ μας γμστ. Πάντως αν κάποιος έχει σταματήσει στο δρόμο για εσένα έστω και μόνο για να ρωτήσει αν χρειάζεσαι κάτι την επόμενη το κάνεις κι εσύ, θα το δείς".

    Στο δια ταύτα, σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα αξιολογείς την κατάσταση πριν κάνεις την καλή πράξη - κίνηση. Το ρίσκο υπάρχει πάντα. Αν όμως έχει τύχει να χρειαστείς βοήθεια στο δρόμο καταλαβαίνεις... Ελπίζω ο μλκάρας του παραπάνω άρθρου να το βρει μπροστά του (αν υπάρχει Θεία Δίκη)!
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος
    Τον Αύγουστο είχα τη γιαγιά στο Νοσοκομείο (Καρδίτσα). Έφυγα λοιπόν από το τρελάδικο (λέγε με Αθήνα) για να πάω να τη δω. Φτάνω στο πατρικό μου (Σοφάδες), ξεφορτώνω και φεύγω για να προλάβω το επισκεπτήριο. 7-8 χλμ πριν την Καρδίτσα βλέπω στο αντίθετο ρεύμα xtx σταματημένο και τον αναβάτη να έχει βγάλει τη σέλα και να ψάχνεται. Λίγο παρακάτω σταμάτησα, έκανα αναστροφή και πήγα να δω τι χρειάζεται. Πρόβλημα στη μπαταρία. Δεν είχε εργαλεία μαζί. Αφαιρέσαμε μπαταρία με τα εργαλεία του fazer, τον πήρα δικάβαλο και πήγαμε σε συνεργείο στην Καρδίτσα και τον άφησα εκεί (δυστυχώς δεν είχα χρόνο να τον γυρίσω στη μηχανή)!

    Μου λέει με παράπονο "ρε φίλε έχουν περάσει ένα κάρο αυτοκίνητα και μηχανές και δε σταμάτησε κανείς"!
    Του λέω: "5 μλκες κυκλοφορούμε στους δρόμους με μηχανές, αν δε σταματάμε και μεταξύ μας γμστ. Πάντως αν κάποιος έχει σταματήσει στο δρόμο για εσένα έστω και μόνο για να ρωτήσει αν χρειάζεσαι κάτι την επόμενη το κάνεις κι εσύ, θα το δείς".

    Στο δια ταύτα, σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα αξιολογείς την κατάσταση πριν κάνεις την καλή πράξη - κίνηση. Το ρίσκο υπάρχει πάντα. Αν όμως έχει τύχει να χρειαστείς βοήθεια στο δρόμο καταλαβαίνεις... Ελπίζω ο μλκάρας του παραπάνω άρθρου να το βρει μπροστά του (αν υπάρχει Θεία Δίκη)!
    Το 1999 ειμουν 18 χρονων.Ειχα ενα τζρ 125.Πηγαινα στην οικοδομη απο την εθνικη και στοδρομο αρχισαν και τρεχανε βενζινες απο το καρμπ.Σταματησα.Απο την απεναντι μερια σταματησε ενα ζζρ1100 με ενα τυπο με δερματα πανω κατω(φανταστειτε πος τον εβλεπα).Εκτοτε σταματαω παντα και παντου.Και απο οτοστοπ εχω παρει γιατι με εχουν παρει και μενα.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 01/10/2018 στις 22:16.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Αν και ότι γράφεται στο Πρώτο Ψέμα το θεωρώ εξαρχής fake news, αυτό είναι κάτι που μπορεί να συμβεί.
    Στον ΒΟΑΚ της Κρήτης, με είχαν ενημερώσει ντόπιοι φίλοι για καναδυο πραγματικά τρομακτικές ιστορίες με αυτές τις γιαγιάδες (για την ακρίβεια κάποιους που τις παρίσταναν) που πουλάνε φρούτα στην άκρη του δρόμου.
    Μέσα στην Αθήνα έχω σταματήσει για να προσφέρω βοήθεια άπειρες φορές.
    Το πόσα πατάκια έχω κάνει,σταμάτησα να τα μετράω.
    Και ακριβώς επειδή το κάνω αβίαστα, το ίδιο αβίαστα την ζητάω κι εγω τη βοήθεια.
    Πριν κάποια χρόνια εχω μείνει με το παπί στη γέφυρα στο ΣΕΦ με κατέυθυνση προς Πειραια.
    Καλοκαίρι ντάλα τώρα,δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να σπρώξω.
    Κάνα νόημα στο πρώτο μηχανάκι που περναει.
    Ενας Πακιστανος με συμπράγκαλα καθαρισμού τζαμαριών.
    Κάνε με πατακι μεχρι το βενζινάδικο ρε φιλε του λεω να μη σπρώχνω στο λιοπύρι. Με ένα μοντενας ρημαδιό αυτος,κρυπτονχ εγω.
    Δεχεται προς τιμήν του και παει να δοκιμασει.
    Πουουου;
    ο τύπος ζυγίζει όσο μια ψωμομένη σταβλίσια και εγώ όσο 2 μηχανάκια.
    τράμπα του λέω επιτόπου, και χωρίς πολλά πολλά αλλάζουμε μηχανάκια και τον πάω εγω πατάκι με το ρημάδι.
    ο τύπος αποσβολωμένος, αναρωτιέται πως έφτασε ως εδώ
    φτάνουμε βενζινάδικο, να'σαι καλά μανμου κλπ αβρότητες και απο δω παν κι οι αλλοι.

    Άλλη φορά απο Σαλαμίνα πήγα πατάκι ενα ΑΧ1, που τον είδα να σπρώχνει, μέχρι το Πέραμα.
    Έμαθα στο φερρυ ότι ήταν μπάτσος και μαλιστα της ασφάλειας. ντάξει τι να κάνουμε,δεν ηξερα κλπ,ουδείς άσφαλτος

    προπαραμονή πρωτοχρονιάς πριν κανα 4-5 χρόνια, γυρω στις 20:00,οτι ειχα σχολασει απο δουλεια και πετυχαίνω νεαρό ζευγαρακι με τζιξερ να το πάνε τσουλώντας εξω απο το Σκαι.
    βλάβη του λέω ή βενζίνα;
    βενζίνα μου λεει. πάρκαρε το εδω, ασε το κορίτσι σκοπέτο και ανέβα του λεω.
    πήγαμε τη μισή Πειραιώς για να βρουμε βενζινάδικο να δεχτεί να μας βάλει σε μπουκάλι.τον γυρισα πισω στο κορίτσι και στο μηχανακι και οι ευχαριστίες τους μου έφτιαξαν την πολύ χαλασμένη τότε διαθεση.

    Τα γράφω όλα αυτα όχι φυσικά για να κομπάσω, αλλά γιατί το να βοηθάς κάποιον στο δρόμο κάνει καλό (πρωτίστως) στη δικιά μας ψυχή.
    Ναι δεν βλάπτει να έχουμε το νου μας,αλλά όχι να σταματήσουμε και να είμαστε άνθρωποι.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 01/10/2018 στις 15:52.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ο τύπος ζυγίζει όσο μια ψωμομένη σταβλίσια και εγώ όσο 2 μηχανάκια.
    .......

    Τα γράφω όλα αυτα όχι φυσικά για να κομπάσω, αλλά γιατί το να βοηθάς κάποιον στο δρόμο κάνει καλό (πρωτίστως) στη δικιά μας ψυχή.
    Ναι δεν βλάπτει να έχουμε το νου μας,αλλά όχι να σταματήσουμε και να είμαστε άνθρωποι.
    ''Όσο μια ψωμωμένη σταβλίσια''
    Κατά τα άλλα έχεις δίκιο και μακάρι να σκέφτονταν όλοι έτσι αλλά όσα βλέπουμε και ακούμε τριγύρω, μας κουνάνε το μυαλό.
    Εγώ ομολογώ πως είμαι καχύποπτος, αν και δε μου έχει συμβεί κάτι πολύ δυσάρεστο, γι'αυτό και διστάζω να σταματήσω σε κάποιες περιπτώσεις.

  6. #6
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Έχουν ξαναγίνει παρόμοια περιστατικά στον νομό Πύργου,πριν μερικούς μήνες σταμάτησε περαστικός από την παλιά ε.ο να κάνει την ανάγκη του σε ένα χωράφι,έφαγε πέσιμο και ληστεία.
    Πριν μερικά χρόνια θειος της γυναίκας μου έκανε το λάθος να σταματήσει σε οτοστοπ 2 γύφτων 6-7 χρονών που κλαίγανε στην άκρη του δρόμου.Την συνέχεια την φαντάζεστε,έκλαψε ο μπάρμπας το αυτοκίνητο και ότι μετρητά κουβαλούσε.
    Παρόλα αυτά πριν λίγο καιρό και εγώ σταμάτησα να βοηθήσω ένα πιτσιρικά που έσπρωχνε παπάκι μεσα στα σκοτάδια κάπου στο Μεσολόγγι,δυστυχώς ήταν στα ηλεκτρικά το πρόβλημα του από ότι μου είπε και δεν ήθελε να το παρατήσει στα χωράφια μέχρι να τον πάω σπίτι του.Δεν πειράζει,όλοι περάσαμε από εκεί λίγο ή πολύ

    Φυσικά δεν θα ξεχάσω μια φορά πιτσιρικάς και εγώ με ένα mbx 125 κάπου προς τα εξωτικά Σέρρας,(για γκόμενα πήγα,όχι στην πίστα ) ένα κομμάτι σύρμα πιάστηκε στο πίσω γρανάζι και την αλυσίδα,κακώς δεν κουβαλούσα εργαλεία αλλά ήμουν 19,φυσικά δεν σταμάτησε κανείς στα σήματα μου έστω να με ρωτήσει τι θέλω ή να μου δώσει μια πένσα να κάνω δουλειά.Τελικά το έβγαλα με τα χέρια αφού τα γέμισα γράσο και αίμα.Άσχετο,ωραία γκαζάκια είχε το mbx!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    δεν υπαρχει περιπτωση να δω μηχανη στο δρομο και να μην ρωτησω αν ειναι οκ, η θελουν βοηθεια,
    σε ταξιδι μου εκτος ελλαδος αλλαζω μπαταρια στην θεσ/νικη γιατη στο ξαφνικο με αφησε. ολα καλα, μου αλλαζη την μπαταρια και συνεχιζω το ταξιδι μου. μπαινω βουλγαρια περι τα 50 χιλιομετρα και σιγα σιγα εχανα δυναμη στο μοτερ, λεω γλυστρανε τα γαντια, και δωσε σφιξιμο το γκαζι, π@π@ρια. λεω αντρεα δεν κανεις πως γυρνας προς ελλαδα, και ετσι εγινε. στον δρομο βλεπω ενα βανζιναδικο και απο τον ηλιο που ειχα φαει λεω δεν μπενεις κατω απο το πλαγιο σκεπαστρο που δεν εχει αντλειες να δεις μπας και ειναι κατι ευκολο, να πιο και μια σταλα νερο. με το που σταματαω και τους λεω οτι εχω προβλημα με την μοτο αμεσως να ψαχνονται πως μπορουν να βοηθεισουν. τελικα ηταν οι πολοι τις μπαταριας που το παλικαρι δεν εβαλε τα συρταρωτα παξιμαδια για να σφιξουν η βιδες, απλα τις βιδωσε στις τρυπες του μολυβιου τις μπαταριας. σηκωσανε ολοκληρο το βενζιναδικο για να βρουν παξιμαδια γιατη των μπαταριων ειναι περιεργο νουμερο. χωρις υπερβολες ο ενας εβαζε βενζινα και ο αλλος ετρεχε καθε φορα και με διαφορετικο παξιμαδι για να τεριαξουμε κατι. φτιαχτηκε τελικα και ολα καλα. παιδια τι χρωσταω, μονο την μανικα που δεν μου εφεραν στο κεφαλι, εισαι καλα ρε φιλε, σε βοηθεισαμε, να εισαι καλα τραβα το ταξιδι σου. με τα χιλια ζωρια να τους κερασω κοκα κολα και να τους δωσω απο ενα πακετο καρελια.

    σορυ για το σεντονι, αλλα ηταν οτι καλυτερο μου εχει τυχη στην ατυχια μου και δεν αισθανθηκα χαος σε ξενη χωρα.
    ααχετο το εις το οτι δεν ηταν μηχανοβιοι , αλλα οτι εχεις μια καποια βοηθεια στο πουθενα.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Έχουν ξαναγίνει παρόμοια περιστατικά στον νομό Πύργου,πριν μερικούς μήνες σταμάτησε περαστικός από την παλιά ε.ο να κάνει την ανάγκη του σε ένα χωράφι,έφαγε πέσιμο και ληστεία.
    ..και από πέσιμο και από @έσιμο; Ε! αυτό παραπάει!..

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ασχετο αλλα ειχε φαει πολυ κοσμο το μβχ.Ειχε γκαζια και καθολου φρενα.Αλλα και το ζζρ μηχαναρος ε???








    Ασχετο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Φυσικά δεν θα ξεχάσω μια φορά πιτσιρικάς και εγώ με ένα mbx 125 κάπου προς τα εξωτικά Σέρρας,(για γκόμενα πήγα,όχι στην πίστα ) ένα κομμάτι σύρμα πιάστηκε στο πίσω γρανάζι και την αλυσίδα,κακώς δεν κουβαλούσα εργαλεία αλλά ήμουν 19,φυσικά δεν σταμάτησε κανείς στα σήματα μου έστω να με ρωτήσει τι θέλω ή να μου δώσει μια πένσα να κάνω δουλειά.Τελικά το έβγαλα με τα χέρια αφού τα γέμισα γράσο και αίμα.Άσχετο,ωραία γκαζάκια είχε το mbx!
    Δεν τελείωσες την ιστορία. Με το κορίτσι τι έγινε;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ...
    πήγαμε τη μισή Πειραιώς για να βρουμε βενζινάδικο να δεχτεί να μας βάλει σε μπουκάλι.τον γυρισα πισω στο κορίτσι και στο μηχανακι και οι ευχαριστίες τους μου έφτιαξαν την πολύ χαλασμένη τότε διαθεση.

    Τα γράφω όλα αυτα όχι φυσικά για να κομπάσω, αλλά γιατί το να βοηθάς κάποιον στο δρόμο κάνει καλό (πρωτίστως) στη δικιά μας ψυχή.
    Ναι δεν βλάπτει να έχουμε το νου μας,αλλά όχι να σταματήσουμε και να είμαστε άνθρωποι.
    Το έχω νιώσει μερικές φορές και είναι πράγματι ωραίο συναίσθημα. Πάντως οι καιροί είναι δύσκολοι και βράδυ δε θα σταματούσα να δώσω βοήθεια στη μέση του πουθενά. Απλά θα καλούσα την αστυνομία να βοηθήσει.

    Μία φορά μου έχει τύχει να βοηθήσω μοτοσυκλετιστή. Είχε μείνει από βενζίνη στην κορυφή του βουνού μέσα στη νύχτα με το enduro του. Οι ποδηλάτες είμαστε γενικά καλύτερα εξοπλισμένοι, διότι πρέπει να γυρίσουμε από όσο μακριά κι αν βρισκόμαστε, με τις δικές μας δυνάμεις. Σχεδόν πάντα υπάρχει πλεόνασμα σε νερό και φαγητό, καθώς και καλό ντύσιμο αν είμαστε στα χιόνια. Κάπως έτσι με σταμάτησε απεγνωσμένος μέσα στη νύχτα ένας μοτοσυκλετιστής και του έδωσα λίγο νερό να συνέλθει γιατί είχε πάθει αφυδάτωση τις ώρες που περίμενε. Μου είπε ότι είχε φωνάξει την αστυνομία να τον βοηθήσει. Όταν πια κατέβηκα το βουνό, πέτυχα το περιπολικό που τον έψαχνε το οποίο μου φώναξε από το μεγάφωνο να σταματήσω. Τρεις αστυνομικοί μέσα στο αμάξι και είχαν τρομάξει που θα πήγαιναν στο βουνό μέσα στο βράδυ. Μου κάνει ο ένας "Πού πάτε μέσα στις ερημιές τη νύχτα με τα ποδήλατα και τις μηχανές...;". Τους έδωσα οδηγίες πώς να τον βρούνε και όλα καλά.

    Άλλη φορά έχει τύχει με παρέα ποδηλάτες να σταματήσουμε να σπρώξουμε δύο ταλαίπωρους με ένα Lada. Από εκεί που αγκωμαχούσαν, το βάλαμε μπροστά με σπρώξιμο στην ανηφόρα. Έπεσε πάνω όλη η ποδηλατική ομάδα και το αμάξι έφυγε σφαίρα.

    Δεν είναι μοτοσυκλέτα, αλλά πιάνει για ...δίκυκλο. Πρόσφατα βοήθησα μία γιαγιά να ανεβάσει το καρότσι της λαϊκής, που ήταν τίγκα, σε μία ανηφόρα.

    Α, θύμηθηκα και κάτι ακόμα, αν και δεν είναι ιστορία με άγνωστο. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια έχω βγει με παρέα, από γειτονικό forum και είναι ένας τύπος με ένα 1000άρι ss. Του έχει μείνει από μπαταρία Σαββατόβραδο και έχει φρικάρει που θα αναγκαστεί να το αφήσει δύο μέρες αφύλακτο. Οπότε του κάνω:
    - Θα σε σπρώξω και θα το βάλεις μπροστά με δευτέρα.
    - Ρε δε σπρώχνεται αυτό είναι βαρύ.
    - Με έχεις δει να σπρώχνω; Δε με έχεις δει!
    Μου βγήκε η γλώσσα, αλλά τελικά πήρε μπροστά και το πήγε σπίτι.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 01/10/2018 στις 22:43.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν και ότι γράφεται στο Πρώτο Ψέμα το θεωρώ εξαρχής fake news, αυτό είναι κάτι που μπορεί να συμβεί.
    Στον ΒΟΑΚ της Κρήτης, με είχαν ενημερώσει ντόπιοι φίλοι για καναδυο πραγματικά τρομακτικές ιστορίες με αυτές τις γιαγιάδες (για την ακρίβεια κάποιους που τις παρίσταναν) που πουλάνε φρούτα στην άκρη του δρόμου.
    Μέσα στην Αθήνα έχω σταματήσει για να προσφέρω βοήθεια άπειρες φορές.
    Το πόσα πατάκια έχω κάνει,σταμάτησα να τα μετράω.
    Και ακριβώς επειδή το κάνω αβίαστα, το ίδιο αβίαστα την ζητάω κι εγω τη βοήθεια.
    Πριν κάποια χρόνια εχω μείνει με το παπί στη γέφυρα στο ΣΕΦ με κατέυθυνση προς Πειραια.
    Καλοκαίρι ντάλα τώρα,δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να σπρώξω.
    Κάνα νόημα στο πρώτο μηχανάκι που περναει.
    Ενας Πακιστανος με συμπράγκαλα καθαρισμού τζαμαριών.
    Κάνε με πατακι μεχρι το βενζινάδικο ρε φιλε του λεω να μη σπρώχνω στο λιοπύρι. Με ένα μοντενας ρημαδιό αυτος,κρυπτονχ εγω.
    Δεχεται προς τιμήν του και παει να δοκιμασει.
    Πουουου;
    ο τύπος ζυγίζει όσο μια ψωμομένη σταβλίσια και εγώ όσο 2 μηχανάκια.
    τράμπα του λέω επιτόπου, και χωρίς πολλά πολλά αλλάζουμε μηχανάκια και τον πάω εγω πατάκι με το ρημάδι.
    ο τύπος αποσβολωμένος, αναρωτιέται πως έφτασε ως εδώ
    φτάνουμε βενζινάδικο, να'σαι καλά μανμου κλπ αβρότητες και απο δω παν κι οι αλλοι.

    Άλλη φορά απο Σαλαμίνα πήγα πατάκι ενα ΑΧ1, που τον είδα να σπρώχνει, μέχρι το Πέραμα.
    Έμαθα στο φερρυ ότι ήταν μπάτσος και μαλιστα της ασφάλειας. ντάξει τι να κάνουμε,δεν ηξερα κλπ,ουδείς άσφαλτος

    προπαραμονή πρωτοχρονιάς πριν κανα 4-5 χρόνια, γυρω στις 20:00,οτι ειχα σχολασει απο δουλεια και πετυχαίνω νεαρό ζευγαρακι με τζιξερ να το πάνε τσουλώντας εξω απο το Σκαι.
    βλάβη του λέω ή βενζίνα;
    βενζίνα μου λεει. πάρκαρε το εδω, ασε το κορίτσι σκοπέτο και ανέβα του λεω.
    πήγαμε τη μισή Πειραιώς για να βρουμε βενζινάδικο να δεχτεί να μας βάλει σε μπουκάλι.τον γυρισα πισω στο κορίτσι και στο μηχανακι και οι ευχαριστίες τους μου έφτιαξαν την πολύ χαλασμένη τότε διαθεση.

    Τα γράφω όλα αυτα όχι φυσικά για να κομπάσω, αλλά γιατί το να βοηθάς κάποιον στο δρόμο κάνει καλό (πρωτίστως) στη δικιά μας ψυχή.
    Ναι δεν βλάπτει να έχουμε το νου μας,αλλά όχι να σταματήσουμε και να είμαστε άνθρωποι.
    Και ένα τεράστιο ρισπεκτ στον Πακιστανό που σταμάτησε ενώ σε είδε...
    Πολλά θα έχουν δει τα μάτια του αλλά αυτό θα του φέρε τρόμο..

    Κατά τα άλλα, βοηθάτε αλλήλους ετσετερα

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Και ένα τεράστιο ρισπεκτ στον Πακιστανό που σταμάτησε ενώ σε είδε...
    Πολλά θα έχουν δει τα μάτια του αλλά αυτό θα του φέρε τρόμο..

    Κατά τα άλλα, βοηθάτε αλλήλους ετσετερα
    Ριχτα βασιλη
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Έχουν ξαναγίνει παρόμοια περιστατικά στον νομό Πύργου....
    Με πρωτεύουσα του νομού την Ηλεία να υποθέσω....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Με πρωτεύουσα του νομού την Ηλεία να υποθέσω....

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #15
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    χαχαχα,έτσι κράχτε με καρντάσιδες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μαγαζί καλό για νίκελ και χρώμια...!!
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2016, 10:23
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2015, 00:16
  3. καλο και φθηνο συνεργειο για service στα νοτια προαστια
    από tsiligiorgis9 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2014, 20:30
  4. Καλο και φθηνο μαγαζι για μπαταριες για παπακι(Glx)
    από gakias στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 00:11
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 10:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF