Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: σοκαριστική ειδηση...σταμάτησε για καλό και τον εκλεψε κ τον χτύπησε

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/12/2017
    Μηνύματα
    29
    προσοχη.οι καιροι επικινδυνοι παιδια.Οι γυφτοι εχουν μεγαλο θρασος πλεον.

    σπανια θα σταματησω σε αυτοκινητο.Μονο αν ειναι πολη και μερα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Υπάρχει κάπου μια ταινία/ντοκιμαντέρ why we ride . Οι πιο πολλοί θα το έχετε δει . Οι υπόλοιποι που δεν το έχετε δει αξίζει να το δείτε . Εκεί έχει και το γιατί οι περισσότεροι μοτοσικλετιστές σταματούν να βοηθήσουν άλλους ομοίους τους .
    Για τις υπόλοιπες στάσεις με γριές παιδιά κλπ αν δεν είσαι κυβικών γαύρου ( σορρυ κι όλας ) Αξιολογείς και δεν σταματάς . Παίρνεις τα εκατα και λες ότι έχει ακινητοποιηθεί όχημα γιαγιά παιδιά στο τάδε χλμ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν τελείωσες την ιστορία. Με το κορίτσι τι έγινε;



    Το έχω νιώσει μερικές φορές και είναι πράγματι ωραίο συναίσθημα. Πάντως οι καιροί είναι δύσκολοι και βράδυ δε θα σταματούσα να δώσω βοήθεια στη μέση του πουθενά. Απλά θα καλούσα την αστυνομία να βοηθήσει.

    Μία φορά μου έχει τύχει να βοηθήσω μοτοσυκλετιστή. Είχε μείνει από βενζίνη στην κορυφή του βουνού μέσα στη νύχτα με το enduro του. Οι ποδηλάτες είμαστε γενικά καλύτερα εξοπλισμένοι, διότι πρέπει να γυρίσουμε από όσο μακριά κι αν βρισκόμαστε, με τις δικές μας δυνάμεις. Σχεδόν πάντα υπάρχει πλεόνασμα σε νερό και φαγητό, καθώς και καλό ντύσιμο αν είμαστε στα χιόνια. Κάπως έτσι με σταμάτησε απεγνωσμένος μέσα στη νύχτα ένας μοτοσυκλετιστής και του έδωσα λίγο νερό να συνέλθει γιατί είχε πάθει αφυδάτωση τις ώρες που περίμενε. Μου είπε ότι είχε φωνάξει την αστυνομία να τον βοηθήσει. Όταν πια κατέβηκα το βουνό, πέτυχα το περιπολικό που τον έψαχνε το οποίο μου φώναξε από το μεγάφωνο να σταματήσω. Τρεις αστυνομικοί μέσα στο αμάξι και είχαν τρομάξει που θα πήγαιναν στο βουνό μέσα στο βράδυ. Μου κάνει ο ένας "Πού πάτε μέσα στις ερημιές τη νύχτα με τα ποδήλατα και τις μηχανές...;". Τους έδωσα οδηγίες πώς να τον βρούνε και όλα καλά.

    Άλλη φορά έχει τύχει με παρέα ποδηλάτες να σταματήσουμε να σπρώξουμε δύο ταλαίπωρους με ένα Lada. Από εκεί που αγκωμαχούσαν, το βάλαμε μπροστά με σπρώξιμο στην ανηφόρα. Έπεσε πάνω όλη η ποδηλατική ομάδα και το αμάξι έφυγε σφαίρα.

    Δεν είναι μοτοσυκλέτα, αλλά πιάνει για ...δίκυκλο. Πρόσφατα βοήθησα μία γιαγιά να ανεβάσει το καρότσι της λαϊκής, που ήταν τίγκα, σε μία ανηφόρα.

    Α, θύμηθηκα και κάτι ακόμα, αν και δεν είναι ιστορία με άγνωστο. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια έχω βγει με παρέα, από γειτονικό forum και είναι ένας τύπος με ένα 1000άρι ss. Του έχει μείνει από μπαταρία Σαββατόβραδο και έχει φρικάρει που θα αναγκαστεί να το αφήσει δύο μέρες αφύλακτο. Οπότε του κάνω:
    - Θα σε σπρώξω και θα το βάλεις μπροστά με δευτέρα.
    - Ρε δε σπρώχνεται αυτό είναι βαρύ.
    - Με έχεις δει να σπρώχνω; Δε με έχεις δει!
    Μου βγήκε η γλώσσα, αλλά τελικά πήρε μπροστά και το πήγε σπίτι.


    Άψογος ,συνάδελφε ποδηλάτη!
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Καλοκαιρι πριν 2 χρονια με νοικιασμενη μοτοσυκλετα μειναμε με την κοπελα μου απο βενζινη στον ΒΟΑΚ. Μερα μεσημερι με αρκετη λογω εποχης κινηση. Ειμασταν μπροστα απο την μηχανη με τα κρανη στα χερια και καναμε οτοστοπ στα αμαξια που περναγανε. Για μια ωρα δεν σταματησε κανεις!!! Τελικα σταματησαν κατι κοπελες και με πηγαν στο επομενο βενζιναδικο, γυρω στα 10 χλμ μακρια. Περνω βενζινη σε μπουκαλι και παω στην απεναντι πλευρα του δρομου να ξανακανω οτοστοπ να γυρισω στη μοτοσυκλετα. Δεν σταματησε κανεις και μετα απο ενα μισαωρο περασε ενα ΚΤΕΛ και μπηκα σε αυτο.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Κάποτε ήθελε η πεθερά να μας φτιάξει μακαρόνια με κιμά. Όπως επέστρεφε από το σούπερ μάρκετ με τον κιμά έμεινε το αυτοκίνητο. Μετά από πολλές ώρες αναμονής






























    Φάγαμε σκέτα μακαρόνια
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Κάποτε ήθελε η πεθερά να μας φτιάξει μακαρόνια με κιμά. Όπως επέστρεφε από το σούπερ μάρκετ με τον κιμά έμεινε το αυτοκίνητο. Μετά από πολλές ώρες αναμονής






























    Φάγαμε σκέτα μακαρόνια
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Κάποτε ήθελε η πεθερά να μας φτιάξει μακαρόνια με κιμά. Όπως επέστρεφε από το σούπερ μάρκετ με τον κιμά έμεινε το αυτοκίνητο. Μετά από πολλές ώρες αναμονής






























    Φάγαμε σκέτα μακαρόνια
    Καλα να παθεις που εμπιστευτηκες πεθερα
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Μαγαζί καλό για νίκελ και χρώμια...!!
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2016, 10:23
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2015, 00:16
  3. καλο και φθηνο συνεργειο για service στα νοτια προαστια
    από tsiligiorgis9 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2014, 20:30
  4. Καλο και φθηνο μαγαζι για μπαταριες για παπακι(Glx)
    από gakias στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 00:11
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 10:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF