Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 145

Θέμα: για οποιον ψαχνει το συγκεκριμενο καινουργιο

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    4500 ευρο έκανε το 2007 που βγήκε το τελευταιο kle 500 απο το εργοστάσιο. οχι το 2018

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    12 χιλιάρικα για Blackbird... σταματήστε, δεν αντέχω άλλο.

    Αν θες πραγματικά απάντηση, θα έδινα το πολύ 5 χιλιάρικα για το ΧΧ.

    Καταλαβαίνετε ότι πρόκειται για μηχανάκια 10ετίας ε; Το ότι έχουν 0 χιλιόμετρα είναι παντελώς αδιάφορο. Άντε, ανεβάζει την αξία κάνα χιλιάρικο από τα μεταχειρισμένα, ως εκεί.
    Μην κάνεις τον αφελή ,πάρε τα κόκκινα και βάλτα στα αστεία λέμε.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Panavour & ptc το blackbird δεν θα πουληθεί για να κυκλοφορήσει ,δεν θέλει και πολύ μυαλό ρε μάγκες...

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Panavour & ptc το blackbird δεν θα πουληθεί για να κυκλοφορήσει ,δεν θέλει και πολύ μυαλό ρε μάγκες...
    Χωρίς το "για να κυκλοφορήσει" συμφωνούμε.

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.038
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Panavour & ptc το blackbird δεν θα πουληθεί για να κυκλοφορήσει ,δεν θέλει και πολύ μυαλό ρε μάγκες...
    Γιατι εχουμε νομιζεις????
    Παντως αν ειχα λεφτα θα το παιρνα και μονο για να εχω το μοναδικο στον κοσμο με 0 χλμ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μην κάνεις τον αφελή ,πάρε τα κόκκινα και βάλτα στα αστεία λέμε.
    Μας συγχωρείς, υπάρχουν κάποιοι ανώμαλοι εδώ μέσα που αγοράζουν μοτοσικλέτες για να τις καβαλάνε. Σαν έργα τέχνης, για τη βιτρίνα, για να ρίχνεις γκομενάκια, για να τα βάλεις πάνω από το τζάκι, ναι, μπορεί να πουληθούν και 500 δισεκατομμύρια, αφού πάντα υπάρχουν άνθρωποι να πληρώσουν για οτιδήποτε, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την κουβέντα. Ή με την αξία τους. Ως ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Τόσο παλιά μηχανάκια νομίζω ότι θα χρειαστούν σύντομα και αλλαγές σε διάφορες τσιμούχες και άλλα λαστιχάκια. Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείτε όταν λέτε ότι το blackbird δε θα πουληθεί για να κυκλοφορήσει.

    Το 2015 σκεφτόμουν σοβαρά να αγοράσω ένα CB1000R στοκ του 2009 με ABS, με 7.000 ευρώ, απλά για πρώτη μηχανή δε θα μου έκανε. Καινούρια έκαναν 12.500€. Είναι στο top 5 των μοτοσυκλετών που θα ήθελα πολύ. Έδινες άλλα 500 ευρώ για να το φέρεις σε κυκλοφορήσιμη κατάσταση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    για το kle.....δεν υπαρχει αλλο μηχανακι στα κυβικα του καινουριο made in japan σημερα
    αλλαγη υγρων και ελαστικων θελει και προφανως οτι τσιμουχα χρειαστει στα 2 χρονια θα μπει εγγυηση

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μας συγχωρείς, υπάρχουν κάποιοι ανώμαλοι εδώ μέσα που αγοράζουν μοτοσικλέτες για να τις καβαλάνε. Σαν έργα τέχνης, για τη βιτρίνα, για να ρίχνεις γκομενάκια, για να τα βάλεις πάνω από το τζάκι, ναι, μπορεί να πουληθούν και 500 δισεκατομμύρια, αφού πάντα υπάρχουν άνθρωποι να πληρώσουν για οτιδήποτε, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την κουβέντα. Ή με την αξία τους. Ως ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ.
    Μη σε πιάνει πανικός ,εγώ να σε βοηθήσω θέλω για να μη γράφεις ανακρίβειες

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    για το kle.....δεν υπαρχει αλλο μηχανακι στα κυβικα του καινουριο made in japan σημερα
    αλλαγη υγρων και ελαστικων θελει και προφανως οτι τσιμουχα χρειαστει στα 2 χρονια θα μπει εγγυηση
    Πιστεύεις όντως πως αν στο χρόνο πάνω αρχίσει να δακρύζει η ανάρτηση (πράγμα διόλου απίθανο), θα σου καλύψουν στην εγγύηση σέρβις αναρτήσεων; Το βρίσκω αισιόδοξο, για να μην πω αφελές.

    Τώρα άμα μου πείτε πάλι πως πρέπει να πιάνουν τα χέρια μου και να το κάνω κι αυτό μόνος, πάσο...

    Για μένα, αν θες να λες πως πήρες καινούριο μηχανάκι πρέπει να γίνουν όλες οι εργασίες που ανέφερε ο doctoras λίγο πριν συν σέρβις αναρτήσεων. Κόστος αυτών των εργασιών πάνω από 500€. Αλλιώς δεν είναι καινούριο, αλλα μεταχειρισμένο απλά με πολύ λίγα χιλιόμετρα. Με τη έννοια πως όταν παίρνω καινούριο αγοράζω και μια ξεγνοιασιά για κάποια χρόνια σε συγκεκριμένα πράγματα. Αν αλλάξω μόνο λάστιχα σε τέτοιο μηχανάκι δεν θα υπάρχει αυτό.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 07/10/2018 στις 08:14.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το 2015 σκεφτόμουν σοβαρά να αγοράσω ένα CB1000R στοκ του 2009 με ABS, με 7.000 ευρώ, απλά για πρώτη μηχανή δε θα μου έκανε. Καινούρια έκαναν 12.500€. Είναι στο top 5 των μοτοσυκλετών που θα ήθελα πολύ. Έδινες άλλα 500 ευρώ για να το φέρεις σε κυκλοφορήσιμη κατάσταση.
    Το πολύ να χρειαζόταν λάστιχα.
    Από εκεί και ύστερα δεν βλέπω τι μπορεί να χρειάζεται αλλαγή αν μιλάμε για στοκ μηχανάκια.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Χωρίς το "για να κυκλοφορήσει" συμφωνούμε.
    Ψηλέ ξεχνάς εύκολα καμάρι...
    ΥΓ Νεοσσέ διάβαζε και συ λίγο το από κάτω.
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147845

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ψηλέ ξεχνάς εύκολα καμάρι...
    ΥΓ Νεοσσέ διάβαζε και συ λίγο το από κάτω.
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147845
    Στα σοβαρά τώρα συγκρίνεις το bimota με το xx σε συλλεκτική αξία; Φαντάζομαι ξέρεις καλύτερα από όλους μας πως δε στέκει αυτό που λες.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Στα σοβαρά τώρα συγκρίνεις το bimota με το xx σε συλλεκτική αξία; Φαντάζομαι ξέρεις καλύτερα από όλους μας πως δε στέκει αυτό που λες.
    Ρε αθεόφοβε μόνο το πρώτο ποστ διάβασες ? έλεος ρε.
    ΥΓ Με σύγχισες πάω να μαστορέψω λέμε καλές βόλτες, Αθήνα καιρός τζάμι...

  15. #30
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.038
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πιστεύεις όντως πως αν στο χρόνο πάνω αρχίσει να δακρύζει η ανάρτηση (πράγμα διόλου απίθανο), θα σου καλύψουν στην εγγύηση σέρβις αναρτήσεων; Το βρίσκω αισιόδοξο, για να μην πω αφελές.

    Τώρα άμα μου πείτε πάλι πως πρέπει να πιάνουν τα χέρια μου και να το κάνω κι αυτό μόνος, πάσο...

    Για μένα, αν θες να λες πως πήρες καινούριο μηχανάκι πρέπει να γίνουν όλες οι εργασίες που ανέφερε ο doctoras λίγο πριν συν σέρβις αναρτήσεων. Κόστος αυτών των εργασιών πάνω από 500€. Αλλιώς δεν είναι καινούριο, αλλα μεταχειρισμένο απλά με πολύ λίγα χιλιόμετρα. Με τη έννοια πως όταν παίρνω καινούριο αγοράζω και μια ξεγνοιασιά για κάποια χρόνια σε συγκεκριμένα πράγματα. Αν αλλάξω μόνο λάστιχα σε τέτοιο μηχανάκι δεν θα υπάρχει αυτό.
    Εγω παντως που πηρα σχεδον καινουργιο μηχανακι μακρας αποθηκευσης 12 ετων με 2000 χιλιομετρα, εδω και 5,5 χρονια που το εχω, εχοντας κανει αλλα 50000 χλμ, η αναρτηση δεν εχει δακρυσει ακομα και ειμαι και 2 ατομα στα κιλα.Και ειναι και μεσαιο καβασακι ερ-5, οχι η ναυαρχιδα της χοντα.Αμα βεβαια ηταν ευρωπαικο μπορει και να ηθελε γενικη ανακατασκευη δεν ξερω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kriss Service manual για όποιον το χρειάζεται
    από JasonEV στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2023, 15:32
  2. Για όποιον ψάχνει καλό flip-up κράνος
    από paramedic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2013, 17:44
  3. Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2007, 17:51
  4. Για οποιον OnOffα προλαβει και το δει
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 09:51
  5. Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF