Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 145

Θέμα: για οποιον ψαχνει το συγκεκριμενο καινουργιο

  1. #91
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το 390 ήταν ένα παράδειγμα μόνο, σίγουρα υπάρχουν κι άλλα. Αν θες να κάθεσαι άνετα (όχι εσύ προσωπικά ε, μην καλείς για χαρακτηρισμούς πάλι), να βάζεις την κυρά και δεν ξέρω τι άλλο, δε θες μοτοσικλέτα, θες αυτοκίνητο. Οι μοτοσικλέτες δεν αγοράζονται για την άνεσή τους και την ικανότητά τους να μεταφέρουν οικογένειες, αγοράζονται για τις επιδόσεις, την ευελιξία τους και, ίσως, την οικονομία τους. Έτσι ήταν πάντα, έτσι θα είναι πάντα. Όσοι αγοράζετε μοτοσικλέτα για κάτι άλλο, εσείς είστε εκτός θέματος κι όχι ο "σφιχτογυμνασμένος αγωνιάρης τριαντάρης". Εγώ, ας πούμε, που δεν είμαι κανένα από τα τρία, παράτησα τα μηχανάκια και πήρα αυτοκίνητο. Δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι δεν κάνουμε για μηχανάκια, όταν φτάσουμε στην ηλικία μας.

    Παρ'όλα αυτά, παραδέχεσαι εμμέσως ότι τέτοια αγορά είναι αγορά ανάγκης/απελπισίας, επειδή δε βρίσκεις ανάλογο μηχανάκι σήμερα, κι όχι πραγματικά καλή αγορά, καλό μηχανάκι.

    Προφανώς, μπορείτε να αγοράσετε ό,τι θέλετε, δεν κάνουμε έλεγχο στις τσέπες σας και σίγουρα δεν έχουμε όφελος από οποιαδήποτε αγορά (ή μη) σας. Αλλά τέτοια μηχανάκια ούτε "καινούρια" είναι, ούτε "ευκαιρία", όσο κι αν επιμένετε. Είναι μια χαρά για να βγάζει χαρτζιλίκι ο έμπορας όμως. Απλά παραδεχτείτε το, δεν είναι κακό. Άνθρωποι ζουν από αυτό. Να, δες, ο μπάκλεϊ, 7 τόνους σκραπ έχει στην αποθήκη του και κάποτε θα βγάλει λεφτά από τέτοιους αγοραστές.

    tl;dr αν διαβάσεις ανάμεσα στις λέξεις, να σας προστατέψουμε προσπαθούμε. Δε θα βάλουμε στην τσέπη μας αν δεν αγοράσετε αδιάφορο μηχανάκι 20ετίας "καινούριο". Αγοράστε 2 και καλοτάξιδα.

    εσύ φίλτατε δε νοείσαι να αντιληφθείς οτι γύρω απο την δική σου άποψη(-κοσμοθεωρεία) για τον δυκικλιμό υπάρχουν χιλιάδες συνδυασμοί απόψεων για το τι είναι το ιδανικό γιαυτούς. Το αγνοείς και το χαρακτηρίζεις βάζοντας ταμπέλα Όταν το καταλάβετε αυτό τα ξαναλέμε
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Δεν ειναι μονο θεμα τσεπης
    Ειναι η ηρεμια που σου δινει κατι που δε χαλαει δε σε αφηνει σου κανει τη δουλεια σου και δεν τρεμεις μη στο σπασουν η κλεψουν
    Υπαρχουν ανθρωποι που βλεπουν τη μοτο τους σαν συντροφο και οχι μονο καυλα
    Ειναι και θεμα ηλικιας....
    Μισαλλοδοξοι να μην ειμαστε.....

  3. #93
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εσύ φίλτατε δε νοείσαι να αντιληφθείς οτι γύρω απο την δική σου άποψη(-κοσμοθεωρεία) για τον δυκικλιμό υπάρχουν χιλιάδες συνδυασμοί απόψεων για το τι είναι το ιδανικό γιαυτούς. Το αγνοείς και το χαρακτηρίζεις βάζοντας ταμπέλα Όταν το καταλάβετε αυτό τα ξαναλέμε
    Δική μου άποψη-"κοσμοθεωρεία" είναι ποια; Ότι οι μοτοσικλέτες είναι οχήματα επιδόσεων και ευελιξίας, και όχι άνεσης/μεταφοράς επιβατών (σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα μηχανοκίνητα πάντα); Την ταμπέλα τη βάζουν οι κατασκευαστές μοτοσικλετών εδώ και δεκαετίες, δεν τη βάζω εγώ. Αλλά σίγουρα εσύ και οι "χιλιάδες συνδυασμοί απόψεων" γνωρίζετε καλύτερα.

    Καλά, κι αν δεν τα ξαναπούμε, δεν έγινε κάτι.
    Life begins at 45°.

  4. #94
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    1. Aξιόπιστο το KLE....
    2. 0 χλμ, 20ετίας έχει εγγύηση.
    3. Κάποιος θα δώσει 4.500 € για να πάρει ΚΛΕ το 2018
    4. Κάπου διάβασα για παπιά, παίζει τα καινουρια παπιά να είναι καλύτερα από το KLE. Αυτό δεν είναι είδηση, και όταν ήταν όντως καινούριο καλύτερα ήταν τα παπιά.
    5. ΟΚ, τόσες σελίδες για ένα KLE... Είναι που τα MotoGP δεν έχουν πλέον ενδιαφέρον ίσως ή δεν βγαίνετε για καμιά βόλτα με τέτοιο καιρό...

    Απλό είναι, και ειπώθηκε πιο πάνω: Ο νόμος της αγοράς είναι ότι εφόσον κάποιος αγοράζει ό,τι πουλαει ο καθένας και δίνει όσα ζητάει ο καθένας, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μ@λάκες πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν.
    sniper απαράδεκτος
    δηλαδή αν μιλούσαμε απο κοντά σε κανονικό καφενείο και σου έλεγα για το συγκεκριμένο kle500 θα με έλεγες μαλάκα, δε νομίζω..Όταν βαριέμαι να απαντήσω δεν μπαίνω στον κοπο, αλλά θα το κάνω χωρίς να έχω την τάση να προσβάλω κάποιον, ειδικά όταν είμαι απο απόσταση που είναι στια-που, απο κοντά ότι γουστάρουμε, συνεπώς ποζεριλίκια και ανακρίβειες δεν έχουν καμία βάση
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #95
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι μονο θεμα τσεπης
    Ειναι η ηρεμια που σου δινει κατι που δε χαλαει δε σε αφηνει σου κανει τη δουλεια σου και δεν τρεμεις μη στο σπασουν η κλεψουν
    Υπαρχουν ανθρωποι που βλεπουν τη μοτο τους σαν συντροφο και οχι μονο καυλα
    Ειναι και θεμα ηλικιας....
    Μισαλλοδοξοι να μην ειμαστε.....
    Eίχες ποτέ KLE και τα λες όλα αυτά;

    ΟΚ, αν γεράσεις με ένα μηχανάκι δεν είναι κάτι που το εύχεσαι. Έτσι που το πάμε στην Ελλάδα, θα γεράσουμε με ότι έχουμε. Αυτό δεν ειναι υγιές.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #96
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Απλό είναι, και ειπώθηκε πιο πάνω: Ο νόμος της αγοράς είναι ότι εφόσον κάποιος αγοράζει ό,τι πουλαει ο καθένας και δίνει όσα ζητάει ο καθένας, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μ@λάκες πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν.
    Απαράδεκτος. Μήπως κάνεις βόλτες με τους μοντς και σε ανέχονται;
    Life begins at 45°.

  7. #97
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    sniper απαράδεκτος
    δηλαδή αν μιλούσαμε απο κοντά σε κανονικό καφενείο και σου έλεγα για το συγκεκριμένο kle500 θα με έλεγες μαλάκα, δε νομίζω..Όταν βαριέμαι να απαντήσω δεν μπαίνω στον κοπο, αλλά θα το κάνω χωρίς να έχω την τάση να προσβάλω κάποιον, ειδικά όταν είμαι απο απόσταση που είναι στια-που, απο κοντά ότι γουστάρουμε, συνεπώς ποζεριλίκια και ανακρίβειες δεν έχουν καμία βάση
    Αν ήμασταν σε καφενείο και μου έλεγες για κάτι τετοιο δεν θα σ' έλεγα μαλάκα, αλλά σαφώς θα σου έλεγα ότι θα κάνεις μαλακία. Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράτε. Μιλάμε δημόσια και ο καθένας λέει την άποψή του. Απαράδεχτοι είναι όσοι δεν την δέχονται.

    Το KLE είναι παράδειγμα, και CBR954 του 2003 με 0χλμ να πουλούσαν 14.500€ το ίδιο θα έλεγα. Επίσης θα πνιγόμουν από τα γέλια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Εχω ενα cbf250 και δε με νοιαζει να το αλλαξω γιατι μου λυνει 1000 προβληματα χωρις να μου δημιουργει κανενα
    3800 το πηρα πριν 11,5 χρονια
    Ποσο μαλακας ειμαι;

  9. #99
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Γιατρέ μην τρελαίνεσαι ,ο κυρ Παναής που τα έβαλε δεν σκοπεύει να πάρει κανένα, να χαμε να λέγαμε φάση.
    ΟΚ το πιθανότερο να μην βγάλουν σύντομα τίποτα Γιαπωνέζικα γαρ αν η βιτρίνα δεν είχε και ήλιο.
    Εσύ προσωπικά ας πούμε και με το χέρι στην καρδιά θα παντρευόσουνα ένα kle ? μηχανάκι που και καινούργιο αδιάφορο ήταν αλλά είχε και τα μικρά ηλεκτρικά θεματάκια του ...
    Καλημέρα και σε σένα φίλε.
    buckley όπως ακούγεται επειδη έχεις πολλά μηχανάκια θα ξέρεις οτι υπάρχουν και τέτοιοι που δεν τους ενδιαφέρει να αλλάξουν ανα χρόνο όχημα
    Να σου δώσω μια πτυχή του kle500 μηπως αρχίσει και ενδιαφέρει και εσένα
    π.χ. το kle500 είναι καλό στο χώμα και σχετικά ελαφρύ (192kg γεμάτο καύσιμα) το αγοράζεις φθηνά έχει άφθονα και φτηνά ανταλλακτικά κάνεις παρεάκι με παιδιά στο αντβέ φορουμ και κάνεις χωμάτινα οδοιπορικά ανα την ελλαδα όπως αυτά που γράφουν και διαβάζεις για τα mega onoff test του motomag. Δεν θα το κάνεις εσύ θα το κάνει κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος που αντί για 2 μηχανάκια θα έχει ένα για όλες τις χρήσεις βάζοντας και το χώμα μέσα
    υπάρχουν χιλιάδες συνδυασμοί απόψεων σου είπα μια
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #100
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Εχω ενα cbf250 και δε με νοιαζει να το αλλαξω γιατι μου λυνει 1000 προβληματα χωρις να μου δημιουργει κανενα
    3800 το πηρα πριν 11,5 χρονια
    Ποσο μαλακας ειμαι;
    Αυτό καταλαβες; ΟΚ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #101
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Εχω ενα cbf250 και δε με νοιαζει να το αλλαξω γιατι μου λυνει 1000 προβληματα χωρις να μου δημιουργει κανενα
    3800 το πηρα πριν 11,5 χρονια
    Ποσο μαλακας ειμαι;
    Καθόλου. Αν το ίδιο μηχανάκι το αγόραζες 3800 σήμερα, όμως, πόσο έξυπνος θα ήσουν;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    το kle500 είναι καλό στο χώμα και σχετικά ελαφρύ (192kg γεμάτο καύσιμα)
    Κλάμα. Σχεδόν όσο ένα 1000άρι SS δηλαδή. Μετά απορούμε γιατί οι "μοτοσικλέτες" έχουν φτάσει 350 κιλά.
    Life begins at 45°.

  12. #102
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καθόλου. Αν το ίδιο μηχανάκι το αγόραζες 3800 σήμερα, όμως, πόσο έξυπνος θα ήσουν;
    Το κάνουν όσοι παιρνουν καινουρια GS. Το λέμε χρόνια τώρα, καμιά 65ρια χρόνια...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    buckley όπως ακούγεται επειδη έχεις πολλά μηχανάκια θα ξέρεις οτι υπάρχουν και τέτοιοι που δεν τους ενδιαφέρει να αλλάξουν ανα χρόνο όχημα
    Να σου δώσω μια πτυχή του kle500 μηπως αρχίσει και ενδιαφέρει και εσένα
    π.χ. το kle500 είναι καλό στο χώμα και σχετικά ελαφρύ (192kg γεμάτο καύσιμα) το αγοράζεις φθηνά έχει άφθονα και φτηνά ανταλλακτικά κάνεις παρεάκι με παιδιά στο αντβέ φορουμ και κάνεις χωμάτινα οδοιπορικά ανα την ελλαδα όπως αυτά που γράφουν και διαβάζεις για τα mega onoff test του motomag. Δεν θα το κάνεις εσύ θα το κάνει κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος που αντί για 2 μηχανάκια θα έχει ένα για όλες τις χρήσεις βάζοντας και το χώμα μέσα
    υπάρχουν χιλιάδες συνδυασμοί απόψεων σου είπα μια
    Ρε αδερφούλη άσε με μένα εγώ έχω τη μαλακία στο τσεπάκι δεν πιάνομαι.ΕΣΥ θα το παιρνες, το κάνεις κέφι ???

  14. #104
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ρε αδερφούλη άσε με μένα εγώ έχω τη μαλακία στο τσεπάκι δεν πιάνομαι.ΕΣΥ θα το παιρνες, το κάνεις κέφι ???
    φυσικά και το κάνω κεφι και θα το έπαιρνα αλλα επειδή πάει σε υποθετικό επίπεδο η απάντηση μου δεν νομίζω οτι σε βοηθά αυτό
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    π.χ. το kle500 είναι καλό στο χώμα και σχετικά ελαφρύ (192kg γεμάτο καύσιμα)
    Δεν είναι καλό στο χώμα , και δεν είναι ελαφρύ (και η αίσθηση του είναι ακόμα πιο βαριά).
    Μπορείς να κάνεις αυτα που παρουσίασες αλλά για να τα κάνεις θέλει ζόρι .

    Καλό και ωραίο το KLE όταν όμως θα δώσεις το πολύ 1500 ευρώ και όντως για αυτά τα χρήματα είναι μιά χαρά αφού σου δίνει τη δυνατότητα με λίγα χρήματα και αρκετούς συμβιβασμούς να κάνεις αρκετά πράγματα.

    Οσο ομως το χρηματικό ποσό ανεβαίνει , ποιος ο λόγος να συμβιβάζεσαι ?

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kriss Service manual για όποιον το χρειάζεται
    από JasonEV στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2023, 15:32
  2. Για όποιον ψάχνει καλό flip-up κράνος
    από paramedic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2013, 17:44
  3. Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2007, 17:51
  4. Για οποιον OnOffα προλαβει και το δει
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 09:51
  5. Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF