Σελίδα 13 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 724

Θέμα: Μουσικές

  1. #181
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Δυστυχώς επαληθεύεται γι άλλη μια φορά οτι ακόμα είμαστε στον μεσαίωνα....
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #182
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    όχι καλέ τι λες? Μέγα τέχνη ο ύμνος τους . Βλέπω τουλάχιστον 2 με 3 ονόματα δαιμόνων

    All powerful messenger
    From the world of 7 suns to the earth
    The forest of N'Gai, where we may come
    The one who is not allowed to be called

    It would be abundance
    From the black goat of forest
    Goat with the 1,000 infants
    ITHAKUA will serve you
    Oh father of million delights
    And Zaar will be called from Arcturo

    It's order of OUME AT TUIL
    You will glorify Azathoth
    And mega TSHATHOGUA TOGETHER
    5ον λες ψέμματα
    Στίχοι είναι. Διηγούνται φανταστικές ιστορίες, παραμύθια, αναφέρουν ΜΥΘΟΛΟΓΙΚΑ ονόματα. O Azathoth πχ είναι θεότητα από τη βιβλιογραφία του Lovecraft και άλλων. Βέβαια καταλαβαίνω τη λογική του χριστιανού. Οτιδήποτε δεν υμνεί τον θεό μας, είναι σατανιστικό. Να κάψουμε βιβλία, βιβλιοθήκες, να καταστρέψουμε αγάλματα και μνημεία αιώνων. Ναι, ξέρω ακριβώς πώς λειτουργεί.

    Ποτέ δε "λέω ψέματα".
    Life begins at 45°.

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ας το δούμε τότε τυπικά.Εχουμε ανεξιθρησκεία επίσημα ή όχι;Εγω την βρίσκω με τον azathoth τον baal και τον baphomet.Θα μου απαγορέψει κάποιος να ακούω ύμνους στους θεούς μου;Άντε καλά πογκρόμ σε βιβλιοπωλεία και δισκοπωλεία να κάψετε ότι δεν σας αρέσει,τι μου θυμίζει να δεις.Α,και το αβαταρ μου είναι ο Νοσφεράτου.

    Edit φυσικά έχεις κάθε δικαίωμα να διαφωνείς ή να μην σου αρέσει αλλά δεν μπορείς να απαγορεύεις.Αν δεν σας αρέσει το όνομα τους,μήνυση και βρείτε τα στα δικαστήρια για προσβολή θρησκευτικών συμβόλων.
    Και νομίζα ότι θα τον ξεχάσεις Ο Χριστός συγχωρεί οι "φανταστικοί "σου θεοί όχι. Δεν σε πάνε μία Κανένας δεν στο απαγόρεψε . Καλά καρναβάλια

  4. #184
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Καλή σαρακοστή αδερφέ και σε σένα.
    when life gets complicated... i ride.

  5. #185
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    [...]οι "φανταστικοί "σου θεοί[...]
    "Φανταστικοί" εννοείς κάτι σαν "υπέροχοι" ή ότι είναι αποκυήματα κάποιας φαντασίας, αντίθετα με τους υπόλοιπους θεούς που αποτελούν ιστορικά πρόσωπα;
    Life begins at 45°.

  6. #186
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Ο Χριστός συγχωρεί οι "φανταστικοί "σου θεοί όχι. Δεν σε πάνε μία Κανένας δεν στο απαγόρεψε . Καλά καρναβάλια
    Καλά εννοείται !!! Μεγάλη μπίζνα η συγχώρεση

    Και έχεις δίκιο για τα καρναβάλια , όντως έτσι είναι οι χοντροί μουσάτοι ρασοφόροι

    Όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΒΑΘΕΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΙ
    Και πριν ακούσω λακαμίες σκέψου πόσα λεφτά έχεις δώσει πχ στην Κιβωτό και μετά έλα πες μου.

    Εγω και στις 2 βαπτίσεις (ένεκα που δεν πέρασε η ονοματοδοσία ) είχα βάλει να δώσουν λεφτά στην Κιβωτό και δεν δέχτηκα δώρα - όχι για την εκκλησία που η θεωρία μου ΓΡΕΜΙΣΤΕ ΤΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΚΑ αλλά για το έργο που κάνει ο συγκεκριμένος και ας είναι Παπάς !


    Οι και καλά καλοί χριστιανοί θα έδιναν λεφτά σε κάτι που κάνει καλό αλλά δεν συμβαδίζει με τα πιστεύω τους ?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    "Φανταστικοί" εννοείς κάτι σαν "υπέροχοι" ή ότι είναι αποκυήματα κάποιας φαντασίας, αντίθετα με τους υπόλοιπους θεούς που αποτελούν ιστορικά πρόσωπα;
    Άμα κανείς μια παραβολή της Βίβλου με την ελληνική μυθολογία θα βρεις εκπληκτικές ομοιότητες. Τις ανακάλυψα από τα παραμύθια αρχαίας μυθολογίας που διάβαζα στις κόρης μου



    Θρησκεία (οποιαδήποτε) = χειραγώγηση μέσω του σκοταδισμού

  7. #187
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ο ασπασμός μίας θρησκείας είναι κοινωνικό φαινόμενο. Είναι προφανές ότι είναι σχετικά κοντά στην ανθρώπινη φύση, σε σημαντικό ποσοστό του πληθυσμού. Από αυτή την πλευρά και μόνο να το δεις, θα πρέπει να δείχνεις σεβασμό στα θρησκευτικά ήθη, ανεξαρτήτως αν θεωρείς ότι είναι λανθασμένα και χωρίς λογική βάση, ακόμα κι αν βλέπεις το ιερατείο να το εκμεταλλεύεται.

    Η δική μου ένσταση λοιπόν έγκειται στο γεγονός ότι κάποιοι καλλιτέχνες προσπαθούν να προκαλέσουν και να τραβήξουν την προσοχή, φτιάχνοντας ιδεολογία ενάντια σε θρησκείες. Προσπαθούν δηλαδή να καρπωθούν από τη δυναμική τους, τασσόμενοι ευθέως αντίθετα. Πού είναι η ευθύνη έναντι στην πόλωση του κόσμου και στη δημιουργία έριδας;

    Όταν ορίζεσαι ως ομάδα εχθρός κάποιας άλλης, τότε αυτομάτως γίνεσαι ρατσιστής. Ακόμα και αντιρατσιστής να δηλώσεις, πάλι είσαι μέσα στον ορισμό του ρατσιστή, διότι έχεις ορίσει τον εχθρό σου. Θεωρώ ότι η ελευθερία έκφρασης δεν πρέπει να είναι απόλυτη. Όποιος εκφράζεται δημόσια, πρέπει να πασχίζει συνεχώς για να διακρίνει πότε ξεπερνάει τα όρια του σεβασμού.


    Ας γυρίσουμε όμως στο θέμα μας...

    Λουκιανός Κηλαηδόνης - Είμαι ένας φτωχός και μόνος κάου μπόυ
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 18/03/2019 στις 09:28.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #188
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Και ποιος θέτει τα όρια; Εσένα σε ενοχλεί αυτό, κάποιον άλλον τον ενοχλεί κάτι άλλο. Γιατί τα δικά σου ταμπού να υπερισχύουν έναντι του άλλου;

    Ο χριστιανισμός στη χώρα μας είναι κάτι που επιβάλλεται με το ζόρι. Κάποιοι αντιδρούν και καλά κάνουν. Είναι μια μορφή χούντας. Ρατσιστές θα ήταν και οι φοιτητές που ξεσηκώθηκαν τότε, αφού ορίστηκαν ως εχθροί μιας άλλης ομάδας.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 15/03/2019 στις 22:08.

  9. #189
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Συζητάμε για την κουλτούρα μιας χώρας που την κατοικούν άνθρωποι που πάνε εκκλησία 1 φορά τον χρόνο και όταν συζητήσετε για θρησκεία και τους πεις ότι δεν πιστεύεις(εννοείται μετά από ερώτησή τους) σε λένε σατανιστή και αντίθεο.

    Εγώ ανυπομονώ(και χαίρομαι απίστευτα που θα ζήσω να το δω) να διασπαστεί η εκκλησία από το κράτος.

  10. #190
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Δηλαδή νεοσσε εγώ αν δηλώσω επίσημα διαβολολάτρης και σατανιστής,ανεξιθρησκεία έχουμε,το γράψω και στην ταυτότητα μου, μετά θα έχω το δικαίωμα να διακόπτω ''θρησκευτικά πανηγύρια'',γάμους και βαφτίσεις γιατί θίγουν τα πιστεύω μου;

    Meanwhile ''It has been estimated that tens of thousands of people were executed for witchcraft in Europe and the American colonies over several hundred years. Although it is not possible to ascertain the exact number, modern scholars estimate around 40,000–50,000''
    when life gets complicated... i ride.

  11. #191
    Εγώ πάλι είδα σήμερα αντισπισιστές...
    Δηλαδή ρε φίλε εγώ που γουστάρω να τρώω κρέας; Θα μου το απαγορεύσουν;
    Αυτή η χώρα σίγουρα δεν έχει σωτηρία.

    Υγ1: έχω αντιστοίχιση ήχου το "δαιμόνων βρώσις" όταν μου τηλεφωνεί η σύζυγος
    Υγ2: αυτές οι συζητήσεις οδηγούν αποδεδειγμένα σε φαύλο κύκλο και δεν ξέρω για ποιο λόγο έγραψα τις παραπάνω αράδες.

    Wtv...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  12. #192
    Στίχοι ε;

    “You condemn me
    ‘Cause you don’t understand me...”

    https://youtu.be/RAoKcM54Q1Y

  13. #193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #194
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εγω χαιρομαι που διαβασα κυριως αποψεις ανοικτομυαλων ανθρωπων και οχι σκοταδιστες χριστιανοταλιμπαν.. Παρτε ενα παλιο αλλα αγαπημενο απο τους πατερες του ελληνικου χαρντκορ πανκ,80τιλα καργα,Αντιδραση- Θεοι του φοβου https://www.youtube.com/watch?v=-6QjObG36kI

  15. #195
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    https://www.youtube.com/watch?v=4M8URAUSwmE
    αφιερωμενο στην δεη.
    when life gets complicated... i ride.

Σελίδα 13 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι μουσικές μας
    από nikos_abel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 181
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2019, 16:19
  2. Μουσικες αντιθεσεις
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2010, 14:06
  3. Kορυφαιες μουσικες στιγμες
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2007, 03:54
  4. Και αλλες κορυφαιες μουσικες στιγμες!
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2007, 15:07
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 11:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF