Σελίδα 17 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 712131415161718 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 267

Θέμα: Συνεργείο αγόρασε τη μότο που "ζαχάρωνα"!!

  1. #241
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Trident 750 λοιπόν του '95, με 63.000 km, με πίσω ανάρτηση από Daytona.

    Ο πωλητής σίγουρα πέτυχε το στόχο του να δοθεί σε άνθρωπο που θα την εκτιμά και θα τη φροντίζει.

    Καλοτάξιδη!
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 13/10/2018 στις 16:16.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Ωραία μοτόρα φίλε μου, να τη χαρείς!!!
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  3. #243
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Πραγματικα ωραιο μηχανακι.Τα μπουρια παλαιας κοπης που φενονται απο πισω οπως και τα λυτα αναλογικα οργανα.Τι ωραιο...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #244
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Καλορίζικο πολύ ωραίο κλασσικό γυμνό!

    Τώρα μια ερώτηση, αφού είναι τόσο γνωστό και καλό συνεργείο θα την πηγαίνεις εκεί για σέρβις;

  5. #245
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    297
    Καλορίζικη πολύ ωραία είναι

  6. #246
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Καλορίζικη η κούκλα!Να την χαρείς στο μέγιστο!

  7. #247
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Ξεχωριστη μοτοσικλετα! Καλοριζικη, να την χαρεις!

  8. #248
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    μου άλλαξες την κοσμοθεωρία περί naked sport 90ties ευχαριστώ!

    p.s. και 55ευρώ τέλη αντί 120 του 900
    πα-νέ-μο-ρφο!

    θα θελα και εγώ ένα...
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #249
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μου άλλαξες την κοσμοθεωρία περί naked sport 90ties ευχαριστώ!

    p.s. και 55ευρώ τέλη αντί 120 του 900
    πα-νέ-μο-ρφο!

    θα θελα και εγώ ένα...
    Να περάσεις μια βόλτα από συνεργείο που συντηρεί τέτοιες να τους πεις να έχουν το νου τους αν βγει καμία για πώληση..

    Καλοταξιδη να είναι!! Αυτό το πράσινο μόνο Άγγλοι θα το είχαν σε μηχανάκι τους...

  10. #250
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Τέλος καλό, όλα καλά!
    Πολύ όμορφη, να τη χαρείς
    Φύγαμε...

  11. #251
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Καλό ταξιδο και καλά χλμ
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #252
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Το Trident 750 το είχα στην κατοχή μου για μια περίπου εβδομάδα, και το έκανα ταξίδι παράδοσης. Φίλος από Γιάννενα (και πρώην εξουσιοδοτημένος Triumph) είχε βρει ένα Αθήνα, οπότε εγώ σαν εκπρόσωπός του, το είδα, το πήρα και τελικά του το πήγα οδηγώντας το, στα Γιάννενα.

    Για τον φίλο που ρωτάει πως είναι η οδήγησή του: Ο τρικύλινδρος κινητήρας είναι απόλαυση και σαν ροπή και σαν ήχος. Γεμίζει από οτιδήποτε στροφές, έχει ωραία δύναμη παντού, και βγάζει αυτήν την χαρακτηριστική αγριάδα των τρικύλινδρων στον ήχο του. Με μια πιο ανοικτή εξάτμιση, εύκολα ακούγεται σαν θηρίο που βρυχάται ειδικά στα κατεβάσματα. Για μέσα σε τούνελ, δεν το συζητάμε, από τα καλύτερα ακούσματα.

    Οδηγικά, είναι δεκαετία του '80 κι ας έβγαινε αργότερα. Το ντεπόζιτο μακρύ, η σελα πίσω, το τιμόνι είναι εκεί μπροστά και τεντώνεις-μακραίνεις να το κρατάς, έχει την ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ αίσθηση του βάρους ΨΗΛΑ των μηχανών της δεκαετίας του '80, αλλά τελικά είναι καλοτάξιδο όπως αποδείχθηκε και μάλιστα σε συνθήκες πολύ αντίξοες με γερή βροχή από Αντίρριο μέχρι Γιάννενα, όταν το πήγα τότε να το παραδώσω. Προβλέψιμο, χωρίς απότομες αντιδράσεις, σταθερό, αλλά όπως είπα με αυτήν την βαρειά αίσθηση των μηχανών των '80s.

    Νεαρός αναβάτης που δεν έχει οδηγήσει παλιά, αν κατέβει από Street Triple 675 και ανέβει σε αυτό, θα χρειαστεί ψυχολογική υποστήριξη να σταματήσει να κλαίει.

    Οι σχεδιαστικές γραμμές του, μου θυμίζουν πάρα πολύ το VFR400K του 1987.

    Καλοτάξιδο στον φίλο που το πήρε, από τα γραφόμενα καταλαβαίνω ότι ξέρει τι πήρε, και όταν ξέρεις τι παίρνεις συνήθως το ευχαριστιέσαι. Υπόψιν ο κινητήρας μπορεί να μετατραπεί σχετικά εύκολα σε 900, νομίζω διαφέρει μόνο ο στροφαλοφόρος (διαδρομή) και αλλάζοντας τον αυτόν και κάποια πραγματάκια, γίνεται 900.

    Ένα τελευταίο, μου έχουν πει, το trident είχε την τελευταία γεννιά των καρμπυρατέρ, που είχαν λύσει προβλήματα νεότητας νωρίτερων μοντέλων και ως εκ τούτου είναι από τα πιο αξιόπιστα από τα παλιά Triumph.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #253
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το Trident 750 το είχα στην κατοχή μου για μια περίπου εβδομάδα, και το έκανα ταξίδι παράδοσης. Φίλος από Γιάννενα (και πρώην εξουσιοδοτημένος Triumph) είχε βρει ένα Αθήνα, οπότε εγώ σαν εκπρόσωπός του, το είδα, το πήρα και τελικά του το πήγα οδηγώντας το, στα Γιάννενα.

    Για τον φίλο που ρωτάει πως είναι η οδήγησή του: Ο τρικύλινδρος κινητήρας είναι απόλαυση και σαν ροπή και σαν ήχος. Γεμίζει από οτιδήποτε στροφές, έχει ωραία δύναμη παντού, και βγάζει αυτήν την χαρακτηριστική αγριάδα των τρικύλινδρων στον ήχο του. Με μια πιο ανοικτή εξάτμιση, εύκολα ακούγεται σαν θηρίο που βρυχάται ειδικά στα κατεβάσματα. Για μέσα σε τούνελ, δεν το συζητάμε, από τα καλύτερα ακούσματα.

    Οδηγικά, είναι δεκαετία του '80 κι ας έβγαινε αργότερα. Το ντεπόζιτο μακρύ, η σελα πίσω, το τιμόνι είναι εκεί μπροστά και τεντώνεις-μακραίνεις να το κρατάς, έχει την ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ αίσθηση του βάρους ΨΗΛΑ των μηχανών της δεκαετίας του '80, αλλά τελικά είναι καλοτάξιδο όπως αποδείχθηκε και μάλιστα σε συνθήκες πολύ αντίξοες με γερή βροχή από Αντίρριο μέχρι Γιάννενα, όταν το πήγα τότε να το παραδώσω. Προβλέψιμο, χωρίς απότομες αντιδράσεις, σταθερό, αλλά όπως είπα με αυτήν την βαρειά αίσθηση των μηχανών των '80s.

    Νεαρός αναβάτης που δεν έχει οδηγήσει παλιά, αν κατέβει από Street Triple 675 και ανέβει σε αυτό, θα χρειαστεί ψυχολογική υποστήριξη να σταματήσει να κλαίει.

    Οι σχεδιαστικές γραμμές του, μου θυμίζουν πάρα πολύ το VFR400K του 1987.

    Καλοτάξιδο στον φίλο που το πήρε, από τα γραφόμενα καταλαβαίνω ότι ξέρει τι πήρε, και όταν ξέρεις τι παίρνεις συνήθως το ευχαριστιέσαι. Υπόψιν ο κινητήρας μπορεί να μετατραπεί σχετικά εύκολα σε 900, νομίζω διαφέρει μόνο ο στροφαλοφόρος (διαδρομή) και αλλάζοντας τον αυτόν και κάποια πραγματάκια, γίνεται 900.

    Ένα τελευταίο, μου έχουν πει, το trident είχε την τελευταία γεννιά των καρμπυρατέρ, που είχαν λύσει προβλήματα νεότητας νωρίτερων μοντέλων και ως εκ τούτου είναι από τα πιο αξιόπιστα από τα παλιά Triumph.
    Νομίζω ότι τα έχεις πετύχει όλα διάνα!
    (για τη μετατροπή δε ξέρω μόνο, αλλά δε θα με απασχολήσει κιόλας)


    Και μια σημείωση παραπάνω : αν ο αναβάτης του 675 το αγόρασε κιόλας ανταλλασοντας το νεότερο, η υποστήριξη δε θα τον βοηθησει. Θα χρειαστεί ψυχοθεραπεία με αγωγή
    Ξέρω από βέσπα!

  14. #254
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Kαλοτάξιδο το κορίτσι και να απολαύσεις κάθε χλμ μαζί του!

    Υ.Γ.: Τώρα που είδα τι μάρκα μηχανάκι πήρες επειδή έχω καταλάβει ποίος είναι ο ιδιοκτήτης συνεργείου, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η συμπεριφορά του.

  15. #255
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878


    Μοιαζει με ζεφυρο.

Σελίδα 17 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 712131415161718 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 20:10
  2. Στο ΜΟΤΟ που κυκλοφορεί
    από Nik0s στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2008, 17:10
  3. προσωπικές μοτο-στιγμές απο τη χρονιά που έφυγε
    από road spirit στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2008, 14:23
  4. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2007, 13:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF