Σελίδα 5 από 18 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 267

Θέμα: Συνεργείο αγόρασε τη μότο που "ζαχάρωνα"!!

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Επίτηδες άφησα το νομικό κομμάτι απέξω
    Ας πούμε ότι δεν έβαλες ρήτρα κτλ δεν υπάρχει καμμία νομική βάση κτλ.
    Είναι μάγκας που σε δαγκωσε ή καριολάκος;
    Μεγάλη ηθική κρίση λέμε, οι μισοί παραπάνω το θεωρούν μαγκιά του.
    Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καλλα.Κανεις παραπανω δε τον θεωρει μαγκα.Ισα ισα που λεμε οτι ο ανθρωπος δε φοραει παντελονια.Εγω αν ειμουν στη θεση σου θα τον ξεσκεπαζα.Σου λεμε απλα να μη στεναχωριεσαι και οτι αυτα συμβαινουν στις αγωροπολησιες.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος

    Αν έχεις μια καλή ιδέα για μια ιστοσελίδα δηλαδή, πας σε μια εταιρεία ή έναν προγραμματιστή να στην υλοποίησει, αλλά τελικά στην κλέψει και την κάνει για πάρτη του, αυτός είναι ηθικός και εσύ βλακας που δεν έκατσες να μάθεις προγραμματισμο;

    Αν πάρεις μια τεχνική εταιρεία να σου χτίσει ενα ξενοδοχείο στην τάδε περιοχή που διαπιστωσες αναγκη και αυτοί το χτισουν για πάρτη τους, πάλι αυτοί είναι ηθικοι & μάγκες και εσυ ο βλακας που δεν έπιασε τα τούβλα και τη λάσπη.

    Αλλά αμα δεν είσαι και τελείως γυφτος και καρμοίρης, μπορείς να πας να τους δώσεις κάτι τις παραπάνω να σου δώσουν την ιδεα σου πίσω, αλλά μόνο αν είσαι ευγενικός και κύριος ε!
    Δεν σε χαρακτηρισα εγω και μου χρεωνεις λογια που δεν ειπα Αν σε χαρακτηριζα θα σε ελεγα "αφελη" και "πριν το βόιδι το σκοινι" και αυτο γιατι αντι να παρεις τηλεφωνο τον πωλητη, να μαθεις λεπτομερεις για την μηχανη, να πας να την δεις απο κοντα αν ισχυουν οι φωτογραφιες πρωτα απ' ολα, μιλησες με τον μηχανικο που την σερβαρει κιολας ( ο οποιος προφανως και ξεροντας την κατασταση της μοτο ) και αυτος δεν εχασε ευκαιρια και την εκλεισε πρωτος. Ευχομαι καλυτερη τυχη την επομενη φορα.

    Για τα παραπανω που λες, προφανως και δεν λες την ιδεα σου πριν "δεσεις" την συνεργαζομενη πλευρα με καποιον τροπο.

  3. #63
    Έπρεπε να την κλείσεις όσο πιο νωρίς. Την έχω πατήσει 2 φορές. Πάμ, παρακάτ.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #64
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Του εύχομαι να την πάρει και να μην τη χαρεί σταλιά
    Να μην την αγοράζει κανείς και σκορπάει σε 1000 κομμάτια σε κάθε μιζιά
    Να γίνει το απόλυτο hangar queen και να καταλήξει ζαρτινέρια (ή 3d επιγραφή σε στυλ joe bar).

    Αυτά

    Πάμε για άλλα (κοινώς να χαζεύω er5, cb500 και στην καλύτερη κανα cbf500 και να μην παίρνω τίποτα).
    Όπως και να'χει, σαν όνειρο έπεσε στην παραπάνω λίστα και όσο γρήγορα ήρθε άλλο τόσο γρήγορα έφυγε.

    Το γεγονός ότι αρκετοί έφτασαν να πουν ή να υπονοήσουν ότι κακώς κάποιος που αγοράζει μεταχειρισμένο μιλάει/πάει σε συνεργείο, μου δείχνει ότι τα νεύρα του κόσμου είναι χάλια και απλά θέλουν να κοντράρουν, ακόμα και αν αυτό που λένε για την κόντρα είναι κάτι που αποκλείεται να υποστηρίζουν στ'αλήθεια.
    Χάλ-ι-α τα νεύρα μας, χάλ-ι-α

    Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ή/και την κόντρα (έχουν το ενδιαφέρον τους οι διαφωνίες).
    Τελευταία τροποποίηση από kachius; 10/10/2018 στις 10:03.
    Ξέρω από βέσπα!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Του εύχομαι να την πάρει και να μην τη χαρεί σταλιά
    Να μην την αγοράζει κανείς και σκορπάει σε 1000 κομμάτια σε κάθε μιζιά
    Να γίνει το απόλυτο hangar queen και να καταλήξει ζαρτινέρια (ή 3d επιγραφή σε στυλ joe bar).

    Αυτά

    Πάμε για άλλα (κοινώς να χαζεύω er5, cb500 και στη κανα cbf500 και να μην παίρνω τίποτα).
    Όπως και να'χει, σαν όνειρο έπεσε στην παραπάνω λίστα και όσο γρήγορα ήρθε άλλο τόσο γρήγορα έφυγε.

    Το γεγονός ότι αρκετοί έφτασαν να πουν ή να υπονοήσουν ότι κακώς κάποιος που αγοράζει μεταχειρισμένο μιλάει/πάει σε συνεργείο, μου δείχνει ότι τα νεύρα του κόσμου είναι χάλια και απλά θέλουν να κοντράρουν, ακόμα και αν αυτό που λένε για την κόντρα είναι κάτι που αποκλείεται να υποστηρίζουν στ'αλήθεια.
    Χάλ-ι-α τα νεύρα μας, χάλ-ι-α

    Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ή/και την κόντρα (έχουν το ενδιαφέρον τους οι διαφωνίες).
    Μην υποτιμάς τον εαυτό σου ρε ...

  6. #66
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Έπρεπε να την κλείσεις όσο πιο νωρίς. Την έχω πατήσει 2 φορές. Πάμ, παρακάτ.
    Δεν υπάρχει αυτό το πιο νωρίς, εκτός και αν μιλάμε να μην πέρναγα από συνεργείο.
    Αυτό με τη συγκεκριμένη αποκλείεται να το έκανα καθώς δε γνωρίζω κάτι για δαύτες, ούτε καν καταλαβαίνω από τον ήχο τους αν όλα πάνε καλά εκεί μέσα ή υπάρχει κάποιος νάνος κρυμμένος με σφυρί

    Ίσως (ίσως όμως) αν είχα πάρει πρώτα τον πωλητή και μετά το συνεργείο να κλείσω ραντεβού, ίσως να μου έδινε προτεραιότητα ο πωλητής.
    Αμφιβάλλω όμως και πάλι, καθώς οι δυο τους γνωρίζονταν και υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να τα έβρισκαν πετώντας με στην απέξω (ίσως).

    Ίσως πάλι αν πήγαινα σε άλλο συνεργείο να τη γλύτωνα και πάλι, ίσως όμως, γιατί -όπως λέτε αρκετοί- θα μπορούσε και εκείνος να κάνει το ίδιο, εφόσον δεν την είχα κλείσει κτλ
    Σκέφτηκα ρομαντικά ότι θα ήταν ωραίο (και σωστό) να πάει η γρία στον ίδιο μάστορα που την έχει κρατήσει σε αυτήν την κατάσταση (αν και με κουβέντα μετά με τον πωλητή άλλαξα γνώμη, γιατί ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι ο τύπος έχει αρχίσει και "βαριέται" τη δουλειά του και προτιμάει να πετάει τάπες σε βαρέλια).

    Το πλέον σίγουρο είναι ότι αν ο τάδε δεν ήταν μπινές εγώ τώρα θα είχα μαζί μου κράνος και μπουφάν.

    Φιατάρα ρε φοβέρερ
    Ξέρω από βέσπα!

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω, είμαι υπέρ της γνώμης ότι ο μηχανικός φέρθηκε πούστικ@. Αυτό για μένα είναι αναμφισβήτητο.

    Το δικό σου σφάλμα ήταν ότι μόλις έκλεισες το τηλέφωνο με τον μηχανικό, έπρεπε να πάρεις αμέσως τον πωλητή, να ορίσετε ραντεβού το συντομότερο (πχ Παρασκευή πρωί) και ξαναπάρεις καπάκι τον μηχανικό να τον ενημερώσεις για την ώρα του ραντεβού.

    Θα μου πεις: Και πάλι ο μηχανικός δεν θα μπορούσες να στη φάει? Ναι, θα μπορούσε. Αλλά με μειωμένες πιθανότητες.

    Για μοτοσυκλέτα που τόσο πολύ σε ενδιαφέρει, έπρεπε να είχες κινηθεί αστραπιαία και όχι με διαφορά 20ωρών.

    Εύχομαι στην επόμενη να είσαι πιό τυχερός.
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  8. #68
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μην υποτιμάς τον εαυτό σου ρε ...
    Εκεί φτάνει το πορτοφόλι* (ούτε καν στο cbf), εξ ου και τρελάθηκα με την άλλη!
    Δεν το είχα φανταστεί ποτέ!

    *βασικά ούτε εκεί φτάνει, αλλά ας όψεται ο καταραμένος εθισμός
    Ξέρω από βέσπα!

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος

    Το γεγονός ότι αρκετοί έφτασαν να πουν ή να υπονοήσουν ότι κακώς κάποιος που αγοράζει μεταχειρισμένο μιλάει/πάει σε συνεργείο, μου δείχνει ότι τα νεύρα του κόσμου είναι χάλια και απλά θέλουν να κοντράρουν, ακόμα και αν αυτό που λένε για την κόντρα είναι κάτι που αποκλείεται να υποστηρίζουν στ'αλήθεια.
    Χάλ-ι-α τα νεύρα μας, χάλ-ι-α

    Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ή/και την κόντρα (έχουν το ενδιαφέρον τους οι διαφωνίες).


    σου ειπαμε οτι κακως ειπες το μοντελο στο συνεργειο πριν πας, εφοσον ηταν ενα στο car και σπανιο...
    δλδ πες οτι ψαχνεις buell cyclone, cagiva raptor, benneli tnt1130 και τα βρισκεις σε τιμη ξεφτιλα, εεε...δεν το λες στο συνεργειο οτι θα την πας...ειδικα οταν ειναι εξειδικευμενο για την συγκεκριμενη μαρκα...κοντα στο νου και η γνωση...

    πες τωρα τι μηχανακι ηταν γιατι μας εχει φαει η αγωνια... εστω με π.μ. ή vroom...
    Spoiler: Εμφάνιση
    ειμεθα και κουτσομπολες τερμα...

  10. #70
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω, είμαι υπέρ της γνώμης ότι ο μηχανικός φέρθηκε πούστικ@. Αυτό για μένα είναι αναμφισβήτητο.

    Το δικό σου σφάλμα ήταν ότι μόλις έκλεισες το τηλέφωνο με τον μηχανικό, έπρεπε να πάρεις αμέσως τον πωλητή, να ορίσετε ραντεβού το συντομότερο (πχ Παρασκευή πρωί) και ξαναπάρεις καπάκι τον μηχανικό να τον ενημερώσεις για την ώρα του ραντεβού.

    Θα μου πεις: Και πάλι ο μηχανικός δεν θα μπορούσες να στη φάει? Ναι, θα μπορούσε. Αλλά με μειωμένες πιθανότητες.

    Για μοτοσυκλέτα που τόσο πολύ σε ενδιαφέρει, έπρεπε να είχες κινηθεί αστραπιαία και όχι με διαφορά 20ωρών.

    Εύχομαι στην επόμενη να είσαι πιό τυχερός.
    Ναι, καλά το λες.
    Έτσι -ίσως - μου καθότανε, αλλά ούτε μου είχε ξανατύχει (ούτε και σε κανένα γνωστό που το συζητάω εδώ και μέρες) και ούτε που το είχα φανταστεί ποτέ!!
    Ένας από τους λόγους που άνοιξα το νήμα ήταν και αυτός, να το δουν και άλλοι ότι παίζει να συμβεί και αυτό και έχω πραγματικά ξαφνιαστεί από το πόσο θεωρείται αναμενόμενο και όχι εξαίρεση που σηκώνει επίσκεψη Γαρδέλη/Μιχαλόπουλου με αλυσίδες "με θυμάσαι ρε@#@).
    Ξέρω από βέσπα!

  11. #71
    μεγαλο το ξενερωμα σου ,γυπας ο μαστορας , αλλά δεν είναι και λαμογια..

    άσχετα όμως με την κατάληξη , εστειλες την μηχανή που ήθελες να πάρεις σε ένα μηχανικό να την ελέγξει , χωρίς να είσαι κι εσυ μπροστά?
    δλδ, μονο ο πωλητής και ο μάστορας? κα ήταν και γνωστοί οι δυο τους?

    νομιζω οτι αυτο εινα λαθος γενικοτερα.

    στην δικια σου περιπτωση , αν ησουν μπροστα μαλλον δεν θα εκανε ευκολα την κινηση του ο γυπας

  12. #72
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    πες τωρα τι μηχανακι ηταν γιατι μας εχει φαει η αγωνια... εστω με π.μ. ή vroom...
    Μάλλον ντρέπεται να πει, άρα λογικά BMW ήταν...

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μάλλον ντρέπεται να πει, άρα λογικά BMW ήταν...
    KLE, μου το πε κρυφά...

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Νομίζω ότι ο τίτλος πρέπει να αλλάξει σε

    ''μου έφαγε την γκόμενα ο πιτσιρίκος με το κάμπριο''

    Δεν εξηγείται αλλοιώς τόσο συναίσθημα και έλλειψη κοινής λογικής.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι ο τίτλος πρέπει να αλλάξει σε

    ''μου έφαγε την γκόμενα ο πιτσιρίκος με το κάμπριο''

    Δεν εξηγείται αλλοιώς τόσο συναίσθημα και έλλειψη κοινής λογικής.
    Εμένα φίλος η σχέση μου με τα μηχανάκια βασίζεται στο συναίσθημα κυρίως, πειράζει λες ?

Σελίδα 5 από 18 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 21:10
  2. Στο ΜΟΤΟ που κυκλοφορεί
    από Nik0s στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2008, 18:10
  3. προσωπικές μοτο-στιγμές απο τη χρονιά που έφυγε
    από road spirit στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2008, 15:23
  4. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2007, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF