Σελίδα 6 από 41 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 611

Θέμα: NAKED για 1.91 ύψος

  1. #76
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.097
    Λίγα με τους κουτάκηδες.
    Life begins at 45°.

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Στατιστικά ετσι το ονοματίζουν οι αυτοκινητάδες
    Το έχεις σε επιστημονικό έγγραφο? Ειδάλλως σου λέω ότι κάνεις εσύ λάθος και φτου και απο την αρχή

    Και ναί, είμαι 32χρονών με πολλά χρόνια σε μηχανάκι, μηχανή, 2τροχο κλπ
    Απο 15 οδηγάω αν όχι 14 και έχω πέσει δύο φορές.

    Δείχνει κάτι για το χαρακτήρα μου και την εμπειρία μου οπότε θεωρώ λογικό να ξέρω κάποια πράγματα και να αντιλαμβάνομαι κάποια άλλα εύκολα.
    Ότι δε ξέρω ή δεν είμαι σίγουρος δε ντρέπομαι να το ρωτήσω ή να δεχτώ ότι κάνω λάθος.

    Για τα περι ντροπής...
    Αν πήγαινες τη γυναίκα σου για γέννα και ο γυναικολόγος ερχόταν όπως στη φωτογραφία θα ένιωθες το ίδιο με το να ερχόταν με μία BMW R1200GS?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lamia_bobos.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	27,6 KB 
ID:	400167

    Τέλος, δε ζήτησα με το ζόρι απο κάποιον να γράψει κάτι οπότε δε βλέπω και το λόγο της κουβέντας μας αφού δε προσφέρει καθόλου στο τοπικ.
    Είναι ακόμα πιο ανούσια και απο το "πάρε αυτοκίνητο"!!!!



    Να το σταματήσουμε εδώ (άντε γράψε και εσύ κάτι) να πάμε παρακάτω?

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Το έχεις σε επιστημονικό έγγραφο? Ειδάλλως σου λέω ότι κάνεις εσύ λάθος και φτου και απο την αρχή
    Ε να μην το πάμε, κρίμα είναι !

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Και ναί, είμαι 32χρονών με πολλά χρόνια σε μηχανάκι, μηχανή, 2τροχο κλπ
    Απο 15 οδηγάω αν όχι 14 και έχω πέσει δύο φορές.
    Δείχνει κάτι για το χαρακτήρα μου και την εμπειρία μου οπότε θεωρώ λογικό να ξέρω κάποια πράγματα και να αντιλαμβάνομαι κάποια άλλα εύκολα.
    Το μόνο που δείχνει είναι ότι ζεις σε επαρχία της Ελλάδας και δεν τηρείς τον νόμο.
    Τώρα για τον χαρακτήρα σου, sorry αλλα δεν δείχνει απολύτως τίποτε αδερφέ !

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Για τα περι ντροπής...
    Αν πήγαινες τη γυναίκα σου για γέννα και ο γυναικολόγος ερχόταν όπως στη φωτογραφία θα ένιωθες το ίδιο με το να ερχόταν με μία BMW R1200GS?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lamia_bobos.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	27,6 KB 
ID:	400167
    Λοιπον, η συγκεκριμένη φωτο, αν δεν κάνω λάθος, είναι από τυπάκο που τον κυνηγούσαν οι μπάτσοι σε επαρχιακή πόλη και τα έκανε όλα @#@@$ - δεν θυμάμαι ποια πολη

    Τωρα αν καποιος αξίζει γιατι οδηγεί κάτι ή οδηγεί ότι αξίζει ειναι μεγάλη κουβέντα

    Πάντως, και τις 2 φορες όταν γέννησε η γυναίκα μου, σε διαφορετικούς γιατρούς, δεν τους ρώτησα που μένουν, τι οδηγάνε κλπ κλπ
    Απλα δεν με ενδιέφερε και το τι οδηγάς δεν δίνει κύρος και αξιοπιστία, εκτος από νεόπλουτες κοινωνίες που είσαι οτι φαίνεσαι.

    Και στο λέω εγω που οι γείτονες οδηγάνε εξωτικά πράγματα και βλέπεις αυτοκίνητα των 300χιλ € παρκαρισμένα στον δρόμο το βράδυ – απλα γιατι ετσι.
    Η ακόμα η γιαγια παει βόλτα τον μεγάλο σκυλο της και μετα ρίχνει το κάθισμα στο 911 carrera να μπει πισω ο σκύλος

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Να το σταματήσουμε εδώ (άντε γράψε και εσύ κάτι) να πάμε παρακάτω?
    Μα εγω ήδη σου ευχήθηκα καλές δοκιμές και με το καλό να αγοράσεις αυτό που σου αρέσει και σου ταιριάζει.

    ΥΓ τα σχόλια που τυχον θεωρηθουν επιθετικά αυτολογοκρίθηκαν και τα κρατώ για τον εαυτό μου

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Ότι κατάλαβες κατάλαβες και το ίδιο και για μένα
    Καλό απόγευμα

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Στο τέλος βλέπω
    1. Δεν παίρνει τπτ
    2. Tmax
    Axaxaxaxaxa

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    μάλλον δεν κατάλαβες. ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΥΛΩΝΕΙ. ακριβως γιατι δεν θα το αλαξεις σε 2-3 χρονια και οσο ψιρίζεις την τοση λεπτομερια στο 6μηνο που θα το εχεις ισως βρεις 100 λόγους να πιστευεις οτι δεν εκανες σωστη επιλογη. οποτε παρε αυτο που γουστάρεις περισσότερο γιατι κανενα μηχανακι δεν φτιαχτηκε πανω σου ολα 90% θα σου κανουν. δεν ειναι κουστουμι και πας στον ραφτη που στο φτιαχνει για εσενα.

    και οσο για την παρακμη και το ψιριζεις επιδει εγω το ειπα. ναι μπορει να ειναι αστειο αλλα ειναι αστειο 2018 με τοση τεχνολογια και ψιψιψινια τα καινουργια μηχανάκια να μιλάμε για φρένα και για αναρτησεις οταν απο την αρχη εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ειναι ο rossi ουτε θελει να γινει.

    οποτε αν δεν εισαι ο rossi ή αλλος μοτοgpεος ειναι αστειο να μιλαμε για φρενα τουλαχιστον σε καινουργια μοτο.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    έκατσα σε ένα CB500X και το βρήκα πολύ άνετο αλλά δε μου αρέσει!
    έκατσα σε ένα CB650F και το οποίο το βρήκα πάρα πολύ σκληρό στη σέλα και με έκοβε στο μπούτι
    CB500F (€6750) δε βρήκα ούτε και MT-07 (€6900) αλλά περιμένουν την επόμενη εβδομάδα


    Μίλησα με έναν κάτοχο CB500X και έχει πρόβλημα με τον αέρα (παρόλο το fairing - στροβιλίζει ο αέρας λόγο απόστασης οδηγού - fairing) και με την υπερβολικά κοντή 1η ταχύτητα και άλλαξε το μικρό γρανάζι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Στο τέλος βλέπω
    1. Δεν παίρνει τπτ
    2. Tmax
    Axaxaxaxaxa
    1. Είναι μια χαρά επιλογή
    2. Αποκλείεται! Δε μου αρέσει καθόλου


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    μάλλον δεν κατάλαβες. ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΥΛΩΝΕΙ. ακριβως γιατι δεν θα το αλαξεις σε 2-3 χρονια και οσο ψιρίζεις την τοση λεπτομερια στο 6μηνο που θα το εχεις ισως βρεις 100 λόγους να πιστευεις οτι δεν εκανες σωστη επιλογη. οποτε παρε αυτο που γουστάρεις περισσότερο γιατι κανενα μηχανακι δεν φτιαχτηκε πανω σου ολα 90% θα σου κανουν. δεν ειναι κουστουμι και πας στον ραφτη που στο φτιαχνει για εσενα.

    και οσο για την παρακμη και το ψιριζεις επιδει εγω το ειπα. ναι μπορει να ειναι αστειο αλλα ειναι αστειο 2018 με τοση τεχνολογια και ψιψιψινια τα καινουργια μηχανάκια να μιλάμε για φρένα και για αναρτησεις οταν απο την αρχη εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ειναι ο rossi ουτε θελει να γινει.

    οποτε αν δεν εισαι ο rossi ή αλλος μοτοgpεος ειναι αστειο να μιλαμε για φρενα τουλαχιστον σε καινουργια μοτο.
    Δεν έχω βρει κάποιο να με καυλώνει όπως λες. Μάλλον έχω μεγαλώσει και τη βρίσκω με άλλα πράγματα.
    Ναί μου αρέσει ο ήχος της R6 αλλά μέχρι εκεί.



    Στο MT-07 διαβάζω για παράδειγμα ότι το πίσω φρένο είναι ασαφές. Απο την άλλη βλέπω Έλληνα να σηκώνει σούζες μέχρι τα 160χλμ/ώρα οπότε μάλλον το νιώθει το φρένο!
    https://www.youtube.com/watch?v=6ixGr1L4VZE
    Δέν έχει ρύθμιση στα μπροστινά αμορτισέρ, αλλά στο CB500Χ το παραπάνω παιδί μετά απο δοκιμές κατέληξε στη στοκ ρύθμιση.
    Είναι κακό να μαθαίνω κάποια πράγματα ΠΡΙΝ την αγορά?

    Προσωπικά το βρίσκω πολύ πιο ενδιαφέρον απο το να δώ τηλεόραση ή να διαβάσω ειδήσεις στο νετ. Στον ελεύθερο χρόνο μου ασχολούμαι εξάλλου.
    Συμφωνώ ότι εκτός απο όλα αυτά πρέπει να "κουμπώσω" επάνω στη μηχανή, για αυτό και δε πρόκειται να αγοράσω καμία αν δεν κάτσω επάνω της.
    Εκκρεμεί να δώ τί γκάζια έχει το κινητήρας του CB500 νοικιάζοντας μία CB500X.

    Και επειδή σας ακούω θα πάω να κάτσω και σε μία versys ή θα νοικιάσω μία BMW GS 650 που είναι ίδια κατηγορία. Παρόλο που εμφανισιακά δε μου αρέσει, μπορεί οδηγικά να νιώσω πολύ καλύτερα (αν και αμφιβάλλω γιατί νομίζω έχουν πολύ παρόμοιο στήσιμο).

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Το αντιμετωπίζεις πολύ ώριμα,εγώ πιστεύω ότι σε on off θα καταλήξεις στο τέλος.Και λόγω ύψους και λόγω χρήσης και γενικότερης ευκολίας.

    my2c:το προηγούμενο μου μηχανάκι ήταν πολύ κοντό και εγώ είμαι 1.85.Δεν ξεκινούσαν να με πονάνε τα γόνατα μου πριν το 45λεπτο ποτέ.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Αφού είσαι ώριμος οδηγός και ψηλός θα σου πρότεινα να πας σε μεγαλύτερο και άλλης κατηγορίας : triumph 800 xrx .




    (Αν κρίνω το άστοχο κατά την άποψή μου παράδειγμα με το γυναικολόγο που ανέφερες ... η λύση είναι μία : bmw r 1250gs adventure με οτι αξεσουάρ υπάρχει απο touratech . Αν και για να είμαι ειλικρινής η κουβέντα βλέπω να καταλήγει σε κανένα καταπληκτικό κινέζικο ... )





    Α , και μιλάω σοβαρά , αν τα οικονομικά σου δεν είναι σφιχτά , υπάρχει και το YAMAHA NIKEN , μια πραγματικά εναλλακτική πρόταση .

  10. #85
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ο άνθρωπος δήλωσε ότι έχει 170.000 χιλιόμετρα σε μοτοσυκλέτες μικρού κυβισμού (παπιά, scooter). Αν μη τι άλλο, η εμπειρία του πρέπει να χαρακτηριστεί μεγάλη, τουλάχιστον για το περιβάλλον στο οποίο κινείται. Ακόμα κι αν αγοράσει μοτοσυκλέτα με συμπλέκτη και μεγαλύτερο βάρος, θεωρώ ότι θα κινείται ασφαλέστερα στην περιοχή του, σε σχέση με εκείνον που κάνει μία φορά το σαββατοκύριακο μερικούς σβέλτους γύρους με ss.

    Μάλιστα το γεγονός ότι το ψάχνει, αντί να πάρει ό,τι του γυαλίσει στο μάτι, δείχνει ωριμότητα. Και σε εμένα φαίνεται κουραστικό το ψείρισμα, αλλά από τη στιγμή που απολαμβάνει τη διαδικασία, δε μου πέφτει λόγος.

    Τα ίδια ισχύουν και για τους επαγγελματίες με τα παπάκια. Σε περιβάλλον πόλης έχουν τεράστια εμπειρία, παρόλο που οδηγούν μικρού κυβισμού μοτοσυκλέτες ως χρήστες. Λόγω τριβής, η εμπειρία του επαγγελματία είναι πολύ υψηλή, ακόμα κι αν το κάνει αγγαρεία.

    Για να πω κι εγώ την άποψή μου: Το MT-07 δεν είναι για άτομο 1,91 μ. Καλύτερα κάποιο on/off-touring. Αν μπορούσες να φθάσεις κάποια στιγμή οικονομικά τη Yamaha την Tracer την 900, θα έκανες την καλύτερη δουλειά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #86
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Από κοντά πολλά μπορεί να αλλάξουν.
    Δηλαδή σε κάποιο που δε σου γεμίζει το μάτι, μπορεί πχ η θέση οδήγησης να σε ξαφνιάσει πολύ ευχάριστα με ότι είχες κατα νού, και ακόμα και αν δε σου άρεσε εμφανισιακά, ίσως αυτό το βόλεμα κάτι να αλλάξει. Τώρα, από σύγχρονα γυμνά δεν είμαι ο κατάλληλος να προτείνω κάτι, πέραν του προσπάθησε να τα δεις από κοντά όταν τα καταφέρεις και να ανέβεις κιόλας να δεις στην πράξη πως είναι .

    Το νου σου μόνο όταν θα διαλέξεις συνεργείο για να στην ελέγξει
    Ξέρω από βέσπα!

  12. #87
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    ... τη Yamaha την Tracer την 900...
    και το πήγαινες ωραία,μαλακωσά...
    γιατί;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ο άνθρωπος δήλωσε ότι έχει 170.000 χιλιόμετρα σε μοτοσυκλέτες μικρού κυβισμού (παπιά, scooter). Αν μη τι άλλο, η εμπειρία του πρέπει να χαρακτηριστεί μεγάλη, τουλάχιστον για το περιβάλλον στο οποίο κινείται. Ακόμα κι αν αγοράσει μοτοσυκλέτα με συμπλέκτη και μεγαλύτερο βάρος, θεωρώ ότι θα κινείται ασφαλέστερα στην περιοχή του, σε σχέση με εκείνον που κάνει μία φορά το σαββατοκύριακο μερικούς σβέλτους γύρους με ss.


    μην τα πετατε ετσι αυτα...

  14. #89
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Είχα μία αναλαμπή και προσπαθώ να συγκρίνω το CB500F με το MT-07 που είναι τα ίδια ακριβώς λεφτά!
    οικονομία και αυτονομία το CB
    επιδόσεις και επιδόσεις το MT

    Μήπως το CB είναι πανάκριβο για αυτά που προσφέρει?
    Τη yamaha την έχω το ίδιο αξιόπιστη με τη Honda.
    (που αν κρίνω τη Honda απο το SH θα πέσει σίγουρα κατηγορία)
    (καίει λάδι 1/5 του δείκτη ανα 1000χλμ, αλλαγή γρανάζια και ρουλεμάν μετάδοσης, πίσω δαγκάνα τρίζει και μιλάμε όχι για μεμονωμένο περιστατικό αλλά για πολλούς παθόντες)

Σελίδα 6 από 41 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ελατήρια για μπροστά πιρούνι για fz6 naked
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2006, 13:02
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50
  3. ύψος αναβάτη για το Ζ....
    από ctpanoramix στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 17:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF