Σελίδα 7 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 611

Θέμα: NAKED για 1.91 ύψος

  1. #91
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Όλα τα καινούρια Honda είναι ακριβά γι'αυτά που προσφέρουν. Είναι πάντα μια κατηγορία κάτω σε επιδόσεις, αλλά μια κατηγορία πάνω σε τιμή. Είναι αστείο να συγκρίνεις οικονομία κι αυτονομία του τάφου με το ΜΤ.

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα τα καινούρια Honda είναι ακριβά γι'αυτά που προσφέρουν. Είναι πάντα μια κατηγορία κάτω σε επιδόσεις, αλλά μια κατηγορία πάνω σε τιμή. Είναι αστείο να συγκρίνεις οικονομία κι αυτονομία του τάφου με το ΜΤ.
    Ναί αυτό βλέπω.
    Θα μπορούσα να κλειδώσω το MT για Α2 δίπλωμα και να πάρω παρόμοια οικονομία αν με ενδιέφερε πολύ.
    Κρίμα! Μόλις απέκλεισα μία επιλογή.

  3. #93
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    To MT είναι εξαιρετικά οικονομικό για τις επιδόσεις του. Αλλά, όπως είπα, μάλλον δεν είναι για το ύψος σου. Δες και τα NC, αν σε ενδιαφέρει τόσο η οικονομία.

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα τα καινούρια Honda είναι ακριβά γι'αυτά που προσφέρουν. Είναι πάντα μια κατηγορία κάτω σε επιδόσεις, αλλά μια κατηγορία πάνω σε τιμή. Είναι αστείο να συγκρίνεις οικονομία κι αυτονομία του τάφου με το ΜΤ.
    Μην τα θάβουμε εντελώς, τα χονδα ειναι και μια κατηγορία πανω σε ποιότητα....

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    δλδ θες ενα μοτο με την αυτονομια του honda την δυναμη του yamaha την ανεμοκαλυψη του suzuki την σελα της bmw την εμφανηση της mv agusta και τα χρηματα ενος κινεζικου παπιου!!
    αυτο καταλαβα ξανα διαβάζοντας ολο το νημα. ε οταν το βγαλουν πες και σε εμας να παμε να το πάρουμε..

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    δλδ θες ενα μοτο με την αυτονομια του honda την δυναμη του yamaha την ανεμοκαλυψη του suzuki την σελα της bmw την εμφανηση της mv agusta και τα χρηματα ενος κινεζικου παπιου!!
    αυτο καταλαβα ξανα διαβάζοντας ολο το νημα. ε οταν το βγαλουν πες και σε εμας να παμε να το πάρουμε..

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    δλδ θες ενα μοτο με την αυτονομια του honda την δυναμη του yamaha την ανεμοκαλυψη του suzuki την σελα της bmw την εμφανηση της mv agusta και τα χρηματα ενος κινεζικου παπιου!!
    αυτο καταλαβα ξανα διαβάζοντας ολο το νημα. ε οταν το βγαλουν πες και σε εμας να παμε να το πάρουμε..
    ε ξαναδιάβασε το νήμα τότε

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maxim46 Προβολή μηνύματος
    Μην τα θάβουμε εντελώς, τα χονδα ειναι και μια κατηγορία πανω σε ποιότητα....

    τα πλαστικά του crypton 105 ήταν καλύτερα απο του SH300 πάντως
    τα χειριστήρια του SH και το κοντερ του έχουν αλλάξει χρώμα στα ίδια χρόνια χρήσης στις ίδιες συνθήκες (ήλιος όλη μέρα)
    και το SH έχει βγάλει θεματάκια που το crypton μόνο τα σερβις ζητούσε και φυσικά το έσκαγα πολύ πιο συχνά απο ότι το SH!

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    To MT είναι εξαιρετικά οικονομικό για τις επιδόσεις του. Αλλά, όπως είπα, μάλλον δεν είναι για το ύψος σου. Δες και τα NC, αν σε ενδιαφέρει τόσο η οικονομία.
    Είδα αυτόν που έχουμε 4εκ. διαφορά στο ύψος.
    ΟΚ δεν είναι τέλειος αλλά μου φαίνεται ότι το MT-07 θα είναι σαν παιχνίδι αντίστοιχη αίσθηση με ένα παπάκι που μου άρεσε η ευελιξία του.
    https://www.motorcycle-talk.net/foru...t-fz-07-a.html

    Ταξίδια δεν κάνω. Για πόλη και επαρχιακούς δρόμους της Κρήτης θα είναι αρκετά βολικό (σκέφτομαι εγώ).

    Στην πραγματικότητα ένα SH400 θα ήταν τέλειο για τις ανάγκες μου απλά προσπαθώ να το κάνω λίγο πιο διασκεδαστικό.
    Αν πήγαινα με τη λογική δε θα πουλούσα καν το SH!

    Φωτογραφία απο την τελευταία βόλτα που πέτυχα ένα CB500X και ήθελα να δώ πώς στρίβει (με τον κουβά πίσω!)



    https://i.imgur.com/ainhsfm.jpg
    https://i.imgur.com/yyVs1Fz.jpg

  10. #100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    τα πλαστικά του crypton 105 ήταν καλύτερα απο του SH300 πάντως
    τα χειριστήρια του SH και το κοντερ του έχουν αλλάξει χρώμα στα ίδια χρόνια χρήσης στις ίδιες συνθήκες (ήλιος όλη μέρα)
    και το SH έχει βγάλει θεματάκια που το crypton μόνο τα σερβις ζητούσε και φυσικά το έσκαγα πολύ πιο συχνά απο ότι το SH!
    Μιλήσαμε ως προς μια γενικότερη άποψη για την κάθε μάρκα. Συμφώνησα με τον Blitzer, αλλα μην βλεπουμε μόνο τα αρνητικά όπως η υψηλή τιμή και οι χαμηλές επιδόσεις, υπάρχουν κι αλλα πράγματα που ολοκληρώνουν ενα μηχανάκι και μια μάρκα. Στο σύνολο αυτο η χοντα εχει καταφέρει να βρίσκεται στην κορυφή διεθνώς και δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε

  11. #101
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Γαργαρα το έκαναν οι γληγοροι του φόρουμ!

    Ποιος χρειάζεται περισσότερα κυβικά;!

  12. #102
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maxim46 Προβολή μηνύματος
    Μιλήσαμε ως προς μια γενικότερη άποψη για την κάθε μάρκα. Συμφώνησα με τον Blitzer, αλλα μην βλεπουμε μόνο τα αρνητικά όπως η υψηλή τιμή και οι χαμηλές επιδόσεις, υπάρχουν κι αλλα πράγματα που ολοκληρώνουν ενα μηχανάκι και μια μάρκα. Στο σύνολο αυτο η χοντα εχει καταφέρει να βρίσκεται στην κορυφή διεθνώς και δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε
    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι τόσο ψηλά ποιοτικά ΠΛΕΟΝ η Honda. Θεωρώ ότι οι τιμές της, στην Ελλάδα τουλάχιστον, είναι αδικαιολόγητες και πληρώνεις απλά το όνομα. Αλλά, φυσικά, είναι θέμα ανθρώπου και προτεραιοτήτων. Εγώ προτιμώ ένα καλό, δυνατό μοτέρ. Άλλος προτιμάει καλό φινίρισμα και ποιότητα πλαστικών. Άλλος θέλει απλά να δείχνει όμορφο. Ο καθένας όπως τη βρίσκει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Γαργαρα το έκαναν οι γληγοροι του φόρουμ!

    Ποιος χρειάζεται περισσότερα κυβικά;!
    Κι αν τρέχαμε γύρω από ένα δέντρο, θα ήμουν πιο γρήγορος πεζός από μια Aventador, άρα είμαι πιο γρήγορος, μμ;

    Αν και, γενικότερα, συμφωνώ ότι πρέπει το μηχανάκι σου να το πηγαίνεις, όχι να σε πηγαίνει.
    Life begins at 45°.

  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maxim46 Προβολή μηνύματος
    Μιλήσαμε ως προς μια γενικότερη άποψη για την κάθε μάρκα. Συμφώνησα με τον Blitzer, αλλα μην βλεπουμε μόνο τα αρνητικά όπως η υψηλή τιμή και οι χαμηλές επιδόσεις, υπάρχουν κι αλλα πράγματα που ολοκληρώνουν ενα μηχανάκι και μια μάρκα. Στο σύνολο αυτο η χοντα εχει καταφέρει να βρίσκεται στην κορυφή διεθνώς και δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε
    Να σου πώ την αλήθεια, ψάχνω πώς δικαιολογούνται τα -€150 του CB500F σε σύγκριση με το MT-07 ή τα +€1500 του CB650F με το MT-07 πάλι.
    Φρένα? Σασί? Αμορτισέρ? Κινητήρας? Αξιοπιστία? Όνομα?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι τόσο ψηλά ποιοτικά ΠΛΕΟΝ η Honda. Θεωρώ ότι οι τιμές της, στην Ελλάδα τουλάχιστον, είναι αδικαιολόγητες και πληρώνεις απλά το όνομα. Αλλά, φυσικά, είναι θέμα ανθρώπου και προτεραιοτήτων. Εγώ προτιμώ ένα καλό, δυνατό μοτέρ. Άλλος προτιμάει καλό φινίρισμα και ποιότητα πλαστικών. Άλλος θέλει απλά να δείχνει όμορφο. Ο καθένας όπως τη βρίσκει.
    Στο SH με το καλημέρα έτριζε το κοντέρ και του έβαλα σιλικόνη σε 2-3 ενώσεις όπως και τα πίσω αμορτισέρ τρίζουν και έβαλα σαμπρέλα ανάμεσα στα ελατήρια και σε κάτι πλαστικούς αποστάτες που έχει.

    Το κοντέρ έχει ξεβάψει, οι διακόπτες το ίδιο (και ξεφλουδίσει ελάχιστα) οπότε το Honda του 2011 δεν το λές και αστέρι.
    Να μή μιλήσω για τα μοντέλα του 2009 που έσβηναν στο φανάρι μόνα τους!

    Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι δε ξαναπληρώνω το HONDA μήπως και μου βγεί αστέρι.
    Καλύτερα με +€1000 στη τσέπη και ότι βγεί.
    Και δε μιλάμε για Dayang (όνομα και πράγμα!) αλλά για yamaha

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Γαργαρα το έκαναν οι γληγοροι του φόρουμ!

    Ποιος χρειάζεται περισσότερα κυβικά;!


    εχει συζητηθει παλιοτερα απλα ειστε πολυ νεοι για να το εχετε δει...και να ξερετε γενικως...

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Αμάξι πάρε.

Σελίδα 7 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ελατήρια για μπροστά πιρούνι για fz6 naked
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2006, 13:02
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50
  3. ύψος αναβάτη για το Ζ....
    από ctpanoramix στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 17:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF