Σελίδα 8 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 611

Θέμα: NAKED για 1.91 ύψος

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Τζάμπα το κουράζετε το θέμα, είπαμε tmax τατουάζ σορτσάκι, τιραντα, σαγιονάρα κ ακραποβιτς αχαχαχα

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Τζάμπα το κουράζετε το θέμα, είπαμε tmax τατουάζ σορτσάκι, τιραντα, σαγιονάρα κ ακραποβιτς αχαχαχα
    tmax δε μου αρέσει
    τιράντες δε φοράω
    τατουάζ επίσης δεν έχω
    και τέλος ακραποβιτς με τίποτα γιατί δεν είμαι κάγκουρας και δεν έχω ανάγκη να ανεβάζω το εγώ μου

  3. #108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    ακραποβιτς με τίποτα γιατί δεν είμαι κάγκουρας και δεν έχω ανάγκη να ανεβάζω το εγώ μου
    αουτς

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    δεν μπήκα εγώ στα τόπικ άλλων να προκαλέσω

    καλοπροαίρετα έτσι?
    είπαμε γούστα είναι αυτά και δεν κατακρίνω τους άλλους ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ

    ΥΓ. είμαι σε αναμονή για τηλέφωνο απο τη yamaha μόλις φέρουν mt-07 να τη δώ
    και μάλλον αύριο θα περάσω απο kawasaki για versys

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    και τέλος ακραποβιτς με τίποτα γιατί δεν είμαι κάγκουρας και δεν έχω ανάγκη να ανεβάζω το εγώ μου
    https://youtu.be/u5wO_-TSC9c
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 17/10/2018 στις 13:27.

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Είπαμε γούστα είναι αυτά όσο δεν ενοχλούν τους άλλους.
    Δε νομίζω κανείς ενήλικας να διαφωνεί με αυτό

    Στο θέμα μας,

    Ανέβηκα στη/o :
    (ότι βρήκα)


    1) Suzuki SV650
    απο ποιότητα μου φάνηκε αρκετά κάτω απο honda
    αν εξαιρέσω το κάθισμα που ήταν πολύ σκληρό κάθισα καλά και δεν ένιωσα ότι ζορίζομαι
    και όπως το περίμενα το φανάρι δε μου άρεσε καθόλου
    ειδικά το ψυγείο που εξέχει δεξιά και αριστερά λόγω μάλλον V κινητήρα
    βρήκα και το συμπλέκτη ΠΟΛΥ βαρύ


    2) Kawasaki Z900 (δεν είχε τη Ζ650)
    έσκυψα λίγο παραπάνω απο ότι θα ήθελα (στη Ζ650 μάλλον θα είμαι πιο όρθιος)
    Ποιότητα μια χαρά
    όμορφη παρόλο που ήταν πιο φουσκωμένη απο ότι τη θέλω
    Θα φέρει μέσα στο μήνα Z650 και θα ξαναπάω γιατί αν το κάθισμα/μαρσπιε είναι παρόμοια με το τιμόνι πιο κοντά θα είναι πολύ καλή επιλογή.

    3) Versys-X 300
    Πολύ παιχνιδάκι απο βάρος
    ποιότητα ΟΚ
    θέσης οδήγησης άνετη
    αλλά μένω στο ότι δε μου αρέσει

    Περιμένω να έρθει η MT-07 να κάτσω.

    Για να καταλάβετε προτιμώ μία naked με κουβά απο μία adventure/sport touring!
    Στη πρώτη βγάζω τον κουβά και την απολαμβάνω ενώ στην άλλη είμαι "καταδικασμένος"

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ωραια καταλαβαίνω οτι ζοριζεσαι που σε παίρνουμε στην πλάκα μιας και για εσενα ειναι σοβαρό το θεμα. και εχεις δικιο και εγω εδω σταματάω να σου κανω πλάκα και θα σου απαντάω σοβαρά.

    ομως παραθέτεις και λες πράγματα που δείχνουν οτι δεν εχεις εμπειρία και ουτε παρατηρητικότητα. θα τα ξεπεράσουμε ομως και αυτα με την κουβέντα.

    οταν λες κουβα!! ειναι το top case? η βαλίτσα δλδ?

    αν ναι να ξερεις οτι στα naked δεν υπαρχει πρόβλεψη για σωστη τοποθέτηση μιας και δεν ειναι φτιαγμένα για να κουβαλάς πράγματα. ενδεικτικα σου λεω πως για να μπει βαλιτσα στο MT-07 πρεπει να κοψεις το πισω πλαστικό για να μπουν τα κάγκελα και ολο το σύστημα εξέχει πολυ ασχημα απο την μοτο.

    σε προηγούμενα ποστ σου μίλησες για φρενα. μην το ξανα κουβεντιασεις ακουγετε χαζο να μιλάμε για φρενα σε καινουργια μηχανάκια και ιδικα οταν απο μονος σου ειπες οτι δεν εισαι ο ροσι να τα πιέζεις. το καθε μοτο εχει οτι πρεπει για ειναι σωστο για την χρήση που προορίζετε.

    εισαι ψηλός. και αυτο ειναι ενα θεμα σε οποια κατηγορία κιαν κοιτας εκτος απο τα μεγαλα ον οφφ. Ναι ενα naked ειναι ποιο σωστό απο ενα με φαιρινγκ γιατι θα τρως ποιο ομοιόμορφα τον αερα και οχι επειτα απο στροβιλισμους απο τα πλαστικά.

    η ποιότητα κατασκευής ειναι επισεις κατι που δεν μπορεις να το ξερεις σε ενα καινουργιο μοτο. ο χρονος θα δειξει, μονο το φινίρισμα των μερων μπορεις να κρίνεις μια εξωτερική ματια.

    ξανα γυρνώντας στην θεση οδήγησης και τις αποστάσεις δυστυχώς δεν εχει φτιαχτει κανενα μοτο για τον καθενα μας ξεχωριστά. ορισμένοι ειναι τυχεροι και αυτο που τους αρεσε τους εκατσε και γαντι. εσυ δεν ειναι απο αυτους, δεν εισαι ο μεσος σωματοτυπος και σίγουρα δεν υπάρχει το τέλειο.
    οπου κατσεις καποιον συμβιβασμό θα κάνεις και ισως καποια αλαγη για να το φερεις ακριβώς στα μετρα σου..

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Σε τι ακριβώς είσαι ''καταδικασμένος'' με μια sport touring μοτοσυκλέτα; Σίγουρα ξέρεις για τι πράγμα μιλάς; Υποψιάζομαι έχεις μπλέξει λίγο τους όρους, και άλλο γράφεις άλλο εννοείς.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σε τι ακριβώς είσαι ''καταδικασμένος'' με μια sport touring μοτοσυκλέτα; Σίγουρα ξέρεις για τι πράγμα μιλάς; Υποψιάζομαι έχεις μπλέξει λίγο τους όρους, και άλλο γράφεις άλλο εννοείς.
    ότι δε μου αρέσει καθόλου και με τίποτα δε γίνεται ένα naked
    στο naked αν θέλω χώρο βάζω μία βαλίτσα πίσω και κάνω τη δουλειά μου για λίγο

    (έρχεται απάντηση και στον SONone!)

    απο πού προκύπτει ότι έχω μπλέξει τους όρους (εκτός του κουβά-βαλίτσα)
    μπαίνω στα site των κατασκευαστών και βλέπω τις κατηγορίες

    το tracer είναι πολύ κοντά στο versys έτσι δεν είναι?

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ωραια καταλαβαίνω οτι ζοριζεσαι που σε παίρνουμε στην πλάκα μιας και για εσενα ειναι σοβαρό το θεμα. και εχεις δικιο και εγω εδω σταματάω να σου κανω πλάκα και θα σου απαντάω σοβαρά.

    ομως παραθέτεις και λες πράγματα που δείχνουν οτι δεν εχεις εμπειρία και ουτε παρατηρητικότητα. θα τα ξεπεράσουμε ομως και αυτα με την κουβέντα.

    οταν λες κουβα!! ειναι το top case? η βαλίτσα δλδ?

    αν ναι να ξερεις οτι στα naked δεν υπαρχει πρόβλεψη για σωστη τοποθέτηση μιας και δεν ειναι φτιαγμένα για να κουβαλάς πράγματα. ενδεικτικα σου λεω πως για να μπει βαλιτσα στο MT-07 πρεπει να κοψεις το πισω πλαστικό για να μπουν τα κάγκελα και ολο το σύστημα εξέχει πολυ ασχημα απο την μοτο.

    σε προηγούμενα ποστ σου μίλησες για φρενα. μην το ξανα κουβεντιασεις ακουγετε χαζο να μιλάμε για φρενα σε καινουργια μηχανάκια και ιδικα οταν απο μονος σου ειπες οτι δεν εισαι ο ροσι να τα πιέζεις. το καθε μοτο εχει οτι πρεπει για ειναι σωστο για την χρήση που προορίζετε.

    εισαι ψηλός. και αυτο ειναι ενα θεμα σε οποια κατηγορία κιαν κοιτας εκτος απο τα μεγαλα ον οφφ. Ναι ενα naked ειναι ποιο σωστό απο ενα με φαιρινγκ γιατι θα τρως ποιο ομοιόμορφα τον αερα και οχι επειτα απο στροβιλισμους απο τα πλαστικά.

    η ποιότητα κατασκευής ειναι επισεις κατι που δεν μπορεις να το ξερεις σε ενα καινουργιο μοτο. ο χρονος θα δειξει, μονο το φινίρισμα των μερων μπορεις να κρίνεις μια εξωτερική ματια.

    ξανα γυρνώντας στην θεση οδήγησης και τις αποστάσεις δυστυχώς δεν εχει φτιαχτει κανενα μοτο για τον καθενα μας ξεχωριστά. ορισμένοι ειναι τυχεροι και αυτο που τους αρεσε τους εκατσε και γαντι. εσυ δεν ειναι απο αυτους, δεν εισαι ο μεσος σωματοτυπος και σίγουρα δεν υπάρχει το τέλειο.
    οπου κατσεις καποιον συμβιβασμό θα κάνεις και ισως καποια αλαγη για να το φερεις ακριβώς στα μετρα σου..
    το πρόβλημα είναι ότι δεν σας γνωρίζω οπότε δε ξέρω πότε κάποιος μιλάει απο κακία και ποιός κάνει πλάκα καλοπροαίρετα
    προσπαθώ να απαντάω ευγενικά πάντως

    ναι όταν λέω κουβά εννοώ τον κουβά πίσω στη σχάρα! δηλαδή top case σωστά
    Και ναί έχεις δίκιο ότι θέλει τρύπημα/κόψιμο ακόμα και η εργοστασιακή σχάρα. Δε το ήξερα

    στα πολύ γρήγορα βρήκα αυτή τη λύση που μου φαίνεται πολύ βολική
    https://www.youtube.com/watch?v=BKGGmjvlCgI
    Είμαι πρόθυμος να κάνω κάποιους συμβιβασμούς εννοείται.


    Για τα φρένα. Ναί έχεις δίκιο οι διαφορές είναι μικρές. Δεν έχω απορρίψει πάντως μηχανάκι για τα φρένα του μέχρι τώρα!

    για την ποιότητα μιλάω πχ για τους πλαστικούς καθρέπτες του SV650
    Για φινίρισμα μιλάω πχ. για τα χειριστήρια του που είναι σαν του honda civic του 1995

    για αυτό κάθομαι σε όλα για να δώ σε ποιό νιώθω πιο άνετα κάθισμα-πόδια-χέρια-κορμός

    πάντως διαβάζοντας και ακούγοντας νιώθω ότι για πολλούς τα naked είναι ο κρυφός πόθος τους αλλά η λογική λέει on-off

    στην τελική θα μπορούσα να κρατήσω και το SH και το καινούργιο και μετά απο 2-3 μηνες να αποφασίσω ποιό να δώσω κρίνοντας πολύ πιο ώριμα

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Έξτρα ερώτηση!

    Η αντιπροσωπεία μου είπε €6900 τελική μετρητοίς.
    πχ. στα γρήγορα βρίσκω απο το car.gr €6600
    https://www.car.gr/16483572-yamaha-mt-07-700

    Υπάρχει κάποιος οδηγός αγοράς?



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αν πώ ότι βοήθησες πολύ θα παρεξηγηθείς?

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    ότι δε μου αρέσει καθόλου
    Αυτό σωστό, μεγειά σου, με χαρά σου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    με τίποτα δε γίνεται ένα naked
    Τι εννοείς; Μιλάς για το αν γίνεται μετατροπή; Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο; Πάρε κατευθείαν αυτό που σε ενδιαφέρει. Γενικά αυτό που γράφεις μετά το ''και'' δεν βγάζει νόημα.

    Αν εννοείς, το sport touring δεν κάνει την χρήση του naked, πιο πολύ το μυαλό σου το ορίζει αυτό, όχι η μηχανή. Παράδειγμα προσωπικό: Η καθημερινή μου μηχανή είναι VFR750F του 1996, ο ορισμός του sport touring. Είχα για 3 χρόνια και Street Triple 675F (o ορισμός του naked) το οποίο το λάτρεψα, δεν έχω κακό να πω για αυτό. Το VFR όμως , είναι πολύ πιο χρήσιμη και χρηστική μοτοσυκλέτα από το 675. Αεροδυναμική, προστασία του σώματος, ταχύτητα ταξιδιού στον ανοικτό δρόμο, δεύτερο άτομο, ικανότητα φορτώματος, με αντάλλαγμα 25 κιλά παραπάνω βάρος και λίγο χειρότερο σαν σπορ αίσθηση. Αν έπρεπε να επιλέξω μόνο μία σχολή, θα προτιμούσα το 750 στο 90% των περιπτώσεων. ΚΑΙ στην πόλη. Το 10% που θα προτιμούσα το 675, είναι η καυλάντα του πιο νέου και καινούριου πράγματος (και η εικόνα αυτού σε άλλα άτομα) και το πιο σπορ στα κλειστά στροφιλίκια.

    Δλδ το γούστο που επιλέγεις εσύ ως κυρίαρχο κριτήριο, για εμένα θα ήταν το 10% μόνο. Δεν στο λέω με λογική ''οτι κάνω εγώ είναι σωστό, ότι κάνεις εσύ είναι λάθος'', απλά για να προβληματιστείς, μην τυχόν και δεν έχεις τα απόλυτα σωστά κριτήρια, και αν έχεις τα σωστά για εσένα, να τα επιβεβαιώσεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αυτό σωστό, μεγειά σου, με χαρά σου.



    Τι εννοείς; Μιλάς για το αν γίνεται μετατροπή; Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο; Πάρε κατευθείαν αυτό που σε ενδιαφέρει. Γενικά αυτό που γράφεις μετά το ''και'' δεν βγάζει νόημα.

    Αν εννοείς, το sport touring δεν κάνει την χρήση του naked, πιο πολύ το μυαλό σου το ορίζει αυτό, όχι η μηχανή. Παράδειγμα προσωπικό: Η καθημερινή μου μηχανή είναι VFR750F του 1996, ο ορισμός του sport touring. Είχα για 3 χρόνια και Street Triple 675F (o ορισμός του naked) το οποίο το λάτρεψα, δεν έχω κακό να πω για αυτό. Το VFR όμως , είναι πολύ πιο χρήσιμη και χρηστική μοτοσυκλέτα από το 675. Αεροδυναμική, προστασία του σώματος, ταχύτητα ταξιδιού στον ανοικτό δρόμο, δεύτερο άτομο, ικανότητα φορτώματος, με αντάλλαγμα 25 κιλά παραπάνω βάρος και λίγο χειρότερο σαν σπορ αίσθηση. Αν έπρεπε να επιλέξω μόνο μία σχολή, θα προτιμούσα το 750 στο 90% των περιπτώσεων. ΚΑΙ στην πόλη. Το 10% που θα προτιμούσα το 675, είναι η καυλάντα του πιο νέου και καινούριου πράγματος (και η εικόνα αυτού σε άλλα άτομα) και το πιο σπορ στα κλειστά στροφιλίκια.

    Δλδ το γούστο που επιλέγεις εσύ ως κυρίαρχο κριτήριο, για εμένα θα ήταν το 10% μόνο. Δεν στο λέω με λογική ''οτι κάνω εγώ είναι σωστό, ότι κάνεις εσύ είναι λάθος'', απλά για να προβληματιστείς, μην τυχόν και δεν έχεις τα απόλυτα σωστά κριτήρια, και αν έχεις τα σωστά για εσένα, να τα επιβεβαιώσεις.
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς; Μιλάς για το αν γίνεται μετατροπή; Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο; Πάρε κατευθείαν αυτό που σε ενδιαφέρει. Γενικά αυτό που γράφεις μετά το ''και'' δεν βγάζει νόημα.

    Αν εννοείς, το sport touring δεν κάνει την χρήση του naked, πιο πολύ το μυαλό σου το ορίζει αυτό, όχι η μηχανή. Παράδειγμα προσωπικό: Η καθημερινή μου μηχανή είναι VFR750F του 1996, ο ορισμός του sport touring. Είχα για 3 χρόνια και Street Triple 675F (o ορισμός του naked) το οποίο το λάτρεψα, δεν έχω κακό να πω για αυτό. Το VFR όμως , είναι πολύ πιο χρήσιμη και χρηστική μοτοσυκλέτα από το 675. Αεροδυναμική, προστασία του σώματος, ταχύτητα ταξιδιού στον ανοικτό δρόμο, δεύτερο άτομο, ικανότητα φορτώματος, με αντάλλαγμα 25 κιλά παραπάνω βάρος και λίγο χειρότερο σαν σπορ αίσθηση. Αν έπρεπε να επιλέξω μόνο μία σχολή, θα προτιμούσα το 750 στο 90% των περιπτώσεων. ΚΑΙ στην πόλη. Το 10% που θα προτιμούσα το 675, είναι η καυλάντα του πιο νέου και καινούριου πράγματος (και η εικόνα αυτού σε άλλα άτομα) και το πιο σπορ στα κλειστά στροφιλίκια.

    Δλδ το γούστο που επιλέγεις εσύ ως κυρίαρχο κριτήριο, για εμένα θα ήταν το 10% μόνο. Δεν στο λέω με λογική ''οτι κάνω εγώ είναι σωστό, ότι κάνεις εσύ είναι λάθος'', απλά για να προβληματιστείς, μην τυχόν και δεν έχεις τα απόλυτα σωστά κριτήρια, και αν έχεις τα σωστά για εσένα, να τα επιβεβαιώσεις.
    Συμφωνούμε 100% και τα γνωρίζω όσα μου λές.
    Βάση χρηστικότητας τα on/off είναι σωστότερη επιλογή ή να το πάω παραπέρα....ένα SH300!!!
    Αλλά λέω να κάνω μία αλλαγή να ευχαριστιέμαι και την οδήγηση περισσότερο.

    Αυτό που είπα πριν είναι ότι το naked (μου αρέσει) μπορεί να κουβαλήσει πράγματα.
    Το on/off (που κουβαλάει πράγματα - εκτός των άλλων) δε μπορεί να γίνει naked (που μου αρέσει)!

Σελίδα 8 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ελατήρια για μπροστά πιρούνι για fz6 naked
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2006, 13:02
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50
  3. ύψος αναβάτη για το Ζ....
    από ctpanoramix στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 17:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF