Σελίδα 10 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 611

Θέμα: NAKED για 1.91 ύψος

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Sorry που θα στο χαλασω, αλλα αν αυτη ειναι η χρηση που θα κανεις στην μηχανη καλυτερα μεινε με το σκουτερ η κοιταξε το καινουριο Forza 300 που θα ερθει μεχρι το τελος του χρονου. Ιδιο μοτερ, καλυτερη καλυψη αερα, περισσοτεροι χωροι κατω απο την σελα. Του βαζεις και μια μπαγκαζιερα πισω και διπλασιαζεις τον χωρο που εχεις τωρα για πραγματα.
    Αλλιως θα ταλαιπωρηθεις. Τα σαμαρια πρεπει να βγαινουν και να φορτωνονται και μαλιστα συμμετρικα. Αλλιως θες βασεις που να δενουν. Αλλα πρεπει να τα βγαζεις καθε φορα γιατι κλεβονται ευκολα. Οπως και το tail bag.
    Και τώρα το top case το έχω σπίτι.
    1-2 φορές το μήνα πηγαίνω Ηράκλειο για ψώνια και το κουμπώνω.
    Και πάλι τότε το μηχανάκι δε μένει κάπου μακριά μου παρκαρισμένο για να μή μπορώ να αφήσω τα σαμάρια για 10 λεπτά.
    Νομίζω στις κλοπές είμαστε εδώ στην Κρήτη λίγο καλύτερα.

    Οι μεταφορές δηλαδή γίνονται άντε 3 φορές το μήνα.
    Και στην τελική αν μου τη βαρέσει παίρνω το τέρας!
    https://sw-motech.com/en/bike/YAMAHA...2572042564.htm


    Όσο για το forza...αφού λέω δε θέλω όγκο! Άσε που πιστεύω ότι οδηγικά θα είναι πολύ κατώτερο του SH.

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το παλικάρι ήταν ξεκάθαρο. Επιθυμεί πρωτίστως μία γυμνή μοτοσυκλέτα που να του αρέσει πολύ, η οποία όμως, με κάποιους συμβιβασμούς, θα του επιτρέψει να κάνει αυτά που έκανε με το scooter.

    Τον καταλαβαίνω απόλυτα, διότι τα δικά μου κριτήρια ήταν παρόμοια όταν αγόρασα τη δική μου. Ένα SH 300 θα ήταν ορθολογιστικά καλύτερο για τις μετακινήσεις που κάνω, αλλά δεν έχω μετανιώσει επ' ουδενί για την επιλογή μου. Αργότερα, μπορεί να αλλάξω προτεραιότητες, όπως μου συνέβη με τα αυτοκίνητα.
    Περιγράφεις ακριβώς την κατάσταση μου!
    Τί είχες και τί πήρες?

    Το μόνο αρνητικό στο SH είναι ότι κοπανάει η πίσω ανάρτηση ότι και να κάνεις.
    Αν δεν το έχεις οδηγήσει μήν το κάνεις γιατί θα μπερδευτείς πολύ

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Αν πώ ότι βοήθησες πολύ θα παρεξηγηθείς?
    Σύντεκνε δεν νομίζω ότι η περίπτωση σου παίρνει βοήθεια.

    Αλλωστε δεν νομίζω οτι ζητας βοήθεια, απλά προσπαθείς να επιβεβαιώσεις τον εαυτό σου σε αυτό που πιστεύεις.

    ΠΧ λές οτι θες naked την στιγμή που όλοι ξέρουν οτι το naked είναι μηχανάκι απλα για διασκέδαση με μηδενική πρακτικότητα παρόμοια με το Super Sport (ελπίζω να μην σε έκανα να ντραπείς με την αναφορά )

    Επίσης, δεν υπάρχει περιπτωση ανθρωπος πάνω απο το 1,80 να μην φαίνεται τεράστιος επανω σε naked, εχω naked - ειχα naked οπως και άλλα και οντας 1,90 μονο σε on-off δεν θα φαίνεσαι τεράστιος

    Οποτε για την χρήση που θες, θα πάς στις παρακάτω επιλογές:

    1) αμαξι - οπως σου είπαν με το καλημέρα
    2) σκούτερ ή μέγκα σκουτερ (θα έγραφα ξανα αμάξι αλλα ειπα να μην το συνεχίσω)
    3) (βαρειά) On-Off μιας και δεχεται ανετα top case (άκου κουβά ) + μιας και είσαι Κρήτη θα πας και σε μια παραλία που ειναι προσβάσιμη απο χώμα μονο

    τελος, δεν πάμε super market με μοτο, πολύ φασαρία - πηγαινε με το αμαξι όπως όλοι


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    χαχαχαχα ρε πατε καλα?
    ο ανθρωπος θελει naked για να του βαλει καμια 500αρια λιτρα βαλιτσες να πηγαινει σουπερ μαρκετ, θα τρελαθουμε τελειως?
    και αντι να του πειτε κατι του λετε να παρει hayabusa η zzr 1100?
    στην κρητη μενει(αν καταλαβα καλα) πηγαινε με το αμαξι ρε man super market οταν θες νακανεις τα ψωνια του μηνα

    εχει τα πιο λαθος κριτηρια για επιλογη μοτο που εχω ακουσει εδω και πολυ καιρο
    δεν του φτανουν τα φρενα ενω εχει οδηγησει μεχρι sh
    εχει κανει 170000 χιλιομετρα με 150 κυβικα και νομιζει οτι ειναι εμπειρος
    θεωρει οτι αν βαλει 50 κιλα ψωνια θαναι καλυτερα απο το να εχει δευτερο ατομο επειδη θαναι πιο χαμηλα το κεντρο βαρους (λιωνωωωω χαχαχα)
    συγκρινει την ποιοτητα των πλαστικων με τους λεβιεδες του civic
    και αφου εχει κανει ενα φορουμ πουτανα ανω κατω αναρωτιεται μηπως παει σε sh 300 xaxaxa
    θεοοοος μονο

    και μας την λεει και για τις acrapovic οτι την εχουμε μικρη και καγκουριαζουμε χαχαχαχα εεεεεεεεεεεε οχι (δεν εχω akrapovic για να ξερουμε τι λεμε αλλα συμπασχω τους acrapovitsakides)

    ελα πες , τρολ ειναι το νημα δεν παιζει, πες πες

    και να δειτε που θα με πει και επιθετικο απο πανω

    +100000

    ΥΓ είσαι λίγο επιθετικούλης ε?



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Sorry που θα στο χαλασω, αλλα αν αυτη ειναι η χρηση που θα κανεις στην μηχανη καλυτερα μεινε με το σκουτερ η κοιταξε το καινουριο Forza 300 που θα ερθει μεχρι το τελος του χρονου.
    ολοι στο λένε

  4. #139
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Περιγράφεις ακριβώς την κατάσταση μου!
    Τί είχες και τί πήρες?
    Δεν είχα πριν. Πήρα μετά από πολλή σκέψη και ψάξιμο ένα MT-07. Ήθελα να αγοράσω κάτι που να μου αρέσει πολύ κι ας μην είναι το ιδανικό για τη χρήση που του κάνω. Μου φτιάχνει τη διάθεση ακόμα και όταν δεν το οδηγώ.

    Αυτό που με πειράζει πολύ είναι ότι δεν μπορώ να το αφήσω όπου να 'ναι και να είμαι ήσυχος. Εύκολα θα το άλλαζα για το εξής ουτοπικό: Αξιόπιστη μοτοσυκλέτα με ABS, τουλάχιστον 300 cc, ευέλικτη μέσα στην πόλη, που να μη θέλει κανένας να την κλέψει. Δε νομίζω ότι υπάρχει όμως.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Σύντεκνε δεν νομίζω ότι η περίπτωση σου παίρνει βοήθεια.

    Αλλωστε δεν νομίζω οτι ζητας βοήθεια, απλά προσπαθείς να επιβεβαιώσεις τον εαυτό σου σε αυτό που πιστεύεις.

    ΠΧ λές οτι θες naked την στιγμή που όλοι ξέρουν οτι το naked είναι μηχανάκι απλα για διασκέδαση με μηδενική πρακτικότητα παρόμοια με το Super Sport (ελπίζω να μην σε έκανα να ντραπείς με την αναφορά )

    Επίσης, δεν υπάρχει περιπτωση ανθρωπος πάνω απο το 1,80 να μην φαίνεται τεράστιος επανω σε naked, εχω naked - ειχα naked οπως και άλλα και οντας 1,90 μονο σε on-off δεν θα φαίνεσαι τεράστιος
    Εδώ οδηγούσα το παπάκι 8-9 χρόνια και μετά πήγα σε SH.
    Φαίνεται να με ενοχλεί πώς δείχνω?
    Αν εγώ νιώθω άνετος και δε ζορίζομαι όταν κάθομαι είμαι χαρούμενος.

    Βοήθεια ζήτησα στο αν ένας ψηλός μπορεί να κάτσει και να οδηγήσει naked.
    Βλέπω πως γίνεται.
    Έπειτα πήγαμε στο αν ένα naked μπορεί να μεταφέρει 3-4 σακούλες supermarket.
    Βλέπω πως γίνεται.

    Με έχετε βοηθήσει και έμαθα αρκετά πράγματα
    Δεν ντρέπομαι ούτε για τον κουβά που τον λέω εγώ ούτε για τα super sport.
    Γενικά δε παρεξηγούμαι εύκολα ειδικά μέσα απο ένα φόρουμ που γράφει ο οποιοσδήποτε!

    Θα μπορούσα να είμαι ο Τσίπρας ή ένας μετανάστης
    Τελευταία τροποποίηση από karateo; 16/10/2018 στις 10:20.

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν είχα πριν. Πήρα μετά από πολλή σκέψη και ψάξιμο ένα MT-07. Ήθελα να αγοράσω κάτι που να μου αρέσει πολύ κι ας μην είναι το ιδανικό για τη χρήση που του κάνω. Μου φτιάχνει τη διάθεση ακόμα και όταν δεν το οδηγώ.

    Αυτό που με πειράζει πολύ είναι ότι δεν μπορώ να το αφήσω όπου να 'ναι και να είμαι ήσυχος. Εύκολα θα το άλλαζα για το εξής ουτοπικό: Αξιόπιστη μοτοσυκλέτα με ABS, τουλάχιστον 300 cc, ευέλικτη μέσα στην πόλη, που να μη θέλει κανένας να την κλέψει. Δε νομίζω ότι υπάρχει όμως.
    Και πήγες για πρώτη μηχανή στα 70+ άλογα ρε θηρίο?
    Πάντα όρθιος.
    Αν δεν το έχεις διαβάσει, κάνε το άμεσα!
    https://ufile.io/jatzh

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Βοήθεια ζήτησα στο αν ένας ψηλός μπορεί να κάτσει και να οδηγήσει naked.
    Βλέπω πως γίνεται.
    Συμφωνώ

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Έπειτα πήγαμε στο αν ένα naked μπορεί να μεταφέρει 3-4 σακούλες supermarket.
    Βλέπω πως γίνεται.
    Δεν γίνεται οσο και να θες, τουάχιστον όχι για περισσότερο απο 2-3 οικοδομικά τετράγωνα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Θα μπορούσα να είμαι ο Τσίπρας
    Απο όλους αυτός σου ήρθε να πεις

  8. #143
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Και πήγες για πρώτη μηχανή στα 70+ άλογα ρε θηρίο?
    Πάντα όρθιος.
    Αν δεν το έχεις διαβάσει, κάνε το άμεσα!
    https://ufile.io/jatzh
    Το έχω διαβάσει ήδη. Όπως επίσης και το αναλυτικό βιβλίο του υπουργείου. Όλα αυτά όμως θέλουν εξάσκηση και εμπειρία για να εφαρμοστούν.

    Πρακτικά πήρα τη μεγαλύτερη μοτοσυκλέτα, με την οποία δε θα κινδύνευα πολύ από την απειρία μου. Με δεδομένο ότι είμαι εγκρατής, αποδείχθηκε πολύ καλή επιλογή.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #144
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Δεν γίνεται οσο και να θες, τουάχιστον όχι για περισσότερο απο 2-3 οικοδομικά τετράγωνα
    Σε πιστεύω
    https://www.youtube.com/results?search_query=mt-07+bags

  10. #145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το έχω διαβάσει ήδη. Όπως επίσης και το αναλυτικό βιβλίο του υπουργείου. Όλα αυτά όμως θέλουν εξάσκηση και εμπειρία για να εφαρμοστούν.

    Πρακτικά πήρα τη μεγαλύτερη μοτοσυκλέτα, με την οποία δε θα κινδύνευα πολύ από την απειρία μου. Με δεδομένο ότι είμαι εγκρατής, αποδείχθηκε πολύ καλή επιλογή.
    Αυτό είναι το Νο1.
    Μετά έρχεται η εμπειρία που υπάρχουν και οι σχολές για πιο γρήγορο αποτέλεσμα.

    Σκέψου το βιβλίο το είδα πρώτη φορά όταν είχα το SH300 και μόλις διάβασα το παρακάτω κατάλαβα γιατί έπεσα με το παπάκι

    Τα δισκόφρενα βρέχονται και στιγμιαία δεν πιάνουν.
    "Σκουπίζονται" μετά το πρώτο πάτημα και την πρώτη
    περιστροφή και αμέσως ανακτούν την απόδοσή τους,
    περισσότερο όμως απ' όσο περιμένουμε.
    Τα δάχτυλα αγγίζουν κάθε τόσο τη μανέτα του φρένου, ώστε
    να "σκουπίζουν" τις δισκόπλακες από το φιλμ νερού που
    δημιουργείται.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Αυτό που κάποιοι εδώ μέσα το έχετε κάνει χόμπι να κάθεστε να ψειρίζετε τα λεγόμενα του καθενός για να πείτε καμία (αποτυχημένη) εξυπνάδα δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά. Τόσο άδεια ζωή δηλαδή, δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε;

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αυτό που κάποιοι εδώ μέσα το έχετε κάνει χόμπι να κάθεστε να ψειρίζετε τα λεγόμενα του καθενός για να πείτε καμία (αποτυχημένη) εξυπνάδα δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά. Τόσο άδεια ζωή δηλαδή, δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε;
    +10000

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zizou
    Εγγραφή
    11/06/2011
    Μηνύματα
    403
    Μην το κάνετε κομμωτήριο.Δόθηκαν απαντήσεις που καλύπτουν το φίλο για το θέμα του.
    Προφανώς είναι άπειρος,θέλει να κάνει άλμα,μεγάλο κ ψηλό παιδί είναι,θα δει στη πράξη τι,πως κ γιατί.
    Ειρωνείες,κοσμητικά επίθετα κ διαλέξεις δεν νομίζω ότι βοηθάνε

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Περιμένοντας το ΜΤ-07 να βρεθεί κοντά μου να κάτσω, παίρνω προσφορές και απογοητεύτηκα λίγο γιατί το χρώμα της φωτογραφίας θα έρθει το 2019!
    Και είναι για μένα το ομορφότερο και απο του 2018.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2019-Yamaha-MT07-EU-Ice_Fluo-Studio-001-03-1_Mobile.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	47,4 KB 
ID:	400279

    Για το Night fluo μου έδωσαν τιμή €6570 (με τα τέλη ταξινόμησης) επειδή υπάρχει κάποια προσφορά τώρα για ξεστοκάρισμα μάλλον.
    Τη τιμή τη θεωρώ ΠΟΛΥ καλή αλλά έλα που μου αρέσει περισσότερο το καινούργιο!

    (όλα αυτά αν κάτσω και βολεύομαι!)

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Περιμένοντας το ΜΤ-07 να βρεθεί κοντά μου να κάτσω, παίρνω προσφορές και απογοητεύτηκα λίγο γιατί το χρώμα της φωτογραφίας θα έρθει το 2019!
    Και είναι για μένα το ομορφότερο και απο του 2018.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2019-Yamaha-MT07-EU-Ice_Fluo-Studio-001-03-1_Mobile.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	47,4 KB 
ID:	400279

    Για το Night fluo μου έδωσαν τιμή €6570 (με τα τέλη ταξινόμησης) επειδή υπάρχει κάποια προσφορά τώρα για ξεστοκάρισμα μάλλον.
    Τη τιμή τη θεωρώ ΠΟΛΥ καλή αλλά έλα που μου αρέσει περισσότερο το καινούργιο!

    (όλα αυτά αν κάτσω και βολεύομαι!)
    Αν δε βιάζεσαι πολύ και δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις να έρθει στις εκθέσεις και αν σου αρέσει τόσο το καινούριο που δεν έχεις πρόβλημα να το πληρώσεις περίπου μισό χιλιάρικο παραπάνω, τότε να κινηθείς για το μοντέλο του 2019.Αξίζει τον κόπο όταν αγοράζεις καινούριο μηχάνημα να είναι ακριβώς αυτό που θέλεις να βλέπεις και να καβαλάς.
    Τα 6500€ πάντως είναι ελκυστικό τίμημα για τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα!

Σελίδα 10 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ελατήρια για μπροστά πιρούνι για fz6 naked
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2006, 13:02
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50
  3. ύψος αναβάτη για το Ζ....
    από ctpanoramix στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 17:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF