Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Αμορτισερ για Παπι ( Honda Astrea Supra)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2015
    Μηνύματα
    8

    Αμορτισερ για Παπι ( Honda Astrea Supra)

    Καλησπερα στα παιδια . σας χαιρετω σαν νεο μέλος στο φορουμ .
    Εχω ενα παπακι και θελω να αλλαξω τα πισω αμορτισερ γιατι δεν εχουν αλλαχτει και ποτε απο τοτε που υπαρχει το μηχανακι (τριζουν κιόλας ) .
    Ψαχνω να βρω οδηγους κλπ απο ιντερνετ και σαιτς μηπως υπαρχει κανενα How to για αλλαγη πισω αμορτισερ σε παπι αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κατι .. δεν ξερω αν ειναι κατι ευκολο οποτε οποιος ξερει ζηταω τα φωτα σας . Γενικα τα χερια μου πιανουν οποτε αν δεν ειναι κατι αλλο περα απ τα πλαστικα τις βιδες και κανα καινουργιο τσιμουχακι να βγαλω πιστευω οτι το χω .
    Εχω δει αρκετες μαρκες , δεν εχω καταληξει μεχρι στιγμης σε καποια αναρτηση . αν εχει καποιος να προτεινει καποια πολυ ευχαριστως !
    Και κατι τελευταιο μαζι με την παραπανω ερωτηση μου . Θα χρειαστω καποιο αλλο ανταλλακτικο που θα χρειαστει να παρω για να αλλαξω τα αμορτισερ ? πχ καποιο σινεμπλοκ,τσιμουχακι( στην κατω βιδα της αναρτησης βλεπω ενα διελλημενο λαστιχο σαν τσιμουχακι ειναι για να μην ερχεται σε επαφη η βιδα λογικα με το αμορτισερ.. κατι τετοιο δεν εχω καταλαβει ακριβως την δουλεια του και δεν ξερω και πως λεγεται , θα χρειαστει να παρω κατι αλλο εκτος του αμορτισερ ?
    Ευχαριστω εκ τον προτερων !

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    yss

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.165
    Τσιμουχακια και λοιπά παπαράκια βρίσκονται πάνω στα αμορτισέρ, απλώς βγάζεις παλιά και βάζεις καινούργια, λίγη προσοχή μόνο στο σφίξιμο, (αν το παρακάνεις θα διαλύσεις τις τσιμούχες κλπ)ένα δυναμοκλειδο καλό θα ήταν να υπάρχει.
    Από μάρκες, τώρα, όσο βαθιά μπορεί να πάει η τσέπη σου....έχει κινεζιες των 20 ευρώ, έχει και και πολύ καλά ιαπωνικά των 150....έχω χρόνια να ασχοληθώ με την κατηγορία
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF