Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 64

Θέμα: Mt 09

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    στις τιμές που βρίσκεις πλέον gsxr ειναι αστείο να παρεις mt εφοσον πραγματικά θες gsxr. Καμία επαφη το ένα με το άλλο στο δρομο.
    Το γνωρίζω αυτό. Αλλά με το gsxr δεν μπορείς να το πας στ κίνηση ή γενικά μέσα στ πόλη.
    Θα θες να το ανοίξεις και δεν θα μπορείς, εξάλλου γιαυτό είναι φτιαγμένο και όχι για πόλη.
    Αυτή είναι η γνώμη μου
    Από την άλλη αν είχα την οικονομική ευχέρεια Θα έπαιρνα ένα παπάκι κι ένα gsxr για πίστα ή για βόλτες.
    Και είναι και πιο ακριβό στο σέρβις του ή suzuki αν το σκεφτείς

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ Παρα πολύ φίλε μου. Με αυτά που μου λες με ωθεις όλο Κι πιο πολύ για την αγορά της.
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, από προβλήματα βγάζει; ή είναι σκύλι;
    Καλά εννοείται με τα σέρβις του και όλα.
    Σου απάντησα λίγο πιο πάνω στο πρώτο μου μήνυμα σχετικά με την αξιοπιστία. Προσωπικά απόλυτα ευχαριστημένος.

    Η σύγκριση με το gsxr μου φαίνεται άκυρη πάντως έτσι κι αλλιώς. Συγκρίνουμε μήλα με αχλάδια.

    Και ένα παπάκι είναι καλύτερο από το ΜΤ09*.




    *(αν το θες για να δουλεύεις πακετάς)
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 14/10/2018 στις 19:38.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Το γνωρίζω αυτό. Αλλά με το gsxr δεν μπορείς να το πας στ κίνηση ή γενικά μέσα στ πόλη.
    Θα θες να το ανοίξεις και δεν θα μπορείς, εξάλλου γιαυτό είναι φτιαγμένο και όχι για πόλη.
    Αυτή είναι η γνώμη μου
    Από την άλλη αν είχα την οικονομική ευχέρεια Θα έπαιρνα ένα παπάκι κι ένα gsxr για πίστα ή για βόλτες.
    Και είναι και πιο ακριβό στο σέρβις του ή suzuki αν το σκεφτείς
    τα σερβις ειναι ιδια αλλα ναι για την χρηση που λες πολύ καλυτερο το 09

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Κοιτας μηχανη των 11.000 αντε 8.000 μεταχειρισμενη και ρωτας για την καταναλωση ρε φιλε και την βαζεις και πρωτα απολα σαν κρητιριο αλλα λεφτα να την αγορασεις εχεις!κουλο ειναι αυτο!
    Ειναι σαν να ψαχνεις αυτοκινητο με 300 αλογα και να ρωτας τι καταναλωση εχει.
    Δεν βγαζω νοημα εγω παντος

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Κοιτας μηχανη των 11.000 αντε 8.000 μεταχειρισμενη και ρωτας για την καταναλωση ρε φιλε και την βαζεις και πρωτα απολα σαν κρητιριο αλλα λεφτα να την αγορασεις εχεις!κουλο ειναι αυτο!
    Ειναι σαν να ψαχνεις αυτοκινητο με 300 αλογα και να ρωτας τι καταναλωση εχει.
    Δεν βγαζω νοημα εγω παντος
    Ρε φίλε δεν είπα ότι θα το πάρω καινούργιο αλλά μεταχειρισμένο. Οπότε δεν στέκουν τα 11000 ή τα 9000 που λες.
    Γύρω στα 7000 με 6000 θα δώσω.
    Και ναι κοιτάω την κατανάλωση γτ αν είναι να είμαι με ένα βενζινάδικο από πισω τ να το κάνω;

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε δεν είπα ότι θα το πάρω καινούργιο αλλά μεταχειρισμένο. Οπότε δεν στέκουν τα 11000 ή τα 9000 που λες.
    Γύρω στα 7000 με 6000 θα δώσω.
    Και ναι κοιτάω την κατανάλωση γτ αν είναι να είμαι με ένα βενζινάδικο από πισω τ να το κάνω;


    αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
    με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

    παρακαλω..

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
    με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

    παρακαλω..
    Φίλος να προσέχεις εκεί γιατί γράφουν

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
    με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

    παρακαλω..
    Εσύ για καλό μου το έγραψες αυτο;
    Για να μην μπορώ να κοιμάμαι τα βράδια εε; χάχα σε ευχαριστώ θα σκεφτώ την γνώμη σου

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Φίλος να προσέχεις εκεί γιατί γράφουν
    Ναι στήνουν καρτέρι κάθε βράδυ :-D

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
    με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

    παρακαλω..
    Είναι σωστή σκέψη κι αυτή πάντως. Ανάλογα με τι μετακινήσεις έχεις εντός πόλης, υπάρχει πιθανότητα να ισοφαρίζεις τα έξτρα πάγια από τα δύο μηχανάκια και μόνο από την οικονομία που θα σου κάνει το μικρό σε σχέση με το ΜΤ09 μέσα στην πόλη.

  11. #26
    Καλά, τα "πάγια" ενός παπιού είναι και 200 ευρώ το χρόνο μαξ (ασφάλεια και ένα σέρβις)..

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Καλά, τα "πάγια" ενός παπιού είναι και 200 ευρώ το χρόνο μαξ (ασφάλεια και ένα σέρβις)..
    Ναι αυτό σκεφτόμουν.
    Δύο ασφάλειες, 2 τέλη κυκλοφορίας(μικρό το κακό αφού είναι μια φορά το χρόνο )
    Αλλά γενικά συμφέρει σε βάθος χρόνου; πιο πολύ για το gsxr που θα υπάρχει και περίπτωση να κάθεται και εβδομάδες.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Είναι σωστή σκέψη κι αυτή πάντως. Ανάλογα με τι μετακινήσεις έχεις εντός πόλης, υπάρχει πιθανότητα να ισοφαρίζεις τα έξτρα πάγια από τα δύο μηχανάκια και μόνο από την οικονομία που θα σου κάνει το μικρό σε σχέση με το ΜΤ09 μέσα στην πόλη.
    Πως γίνεται να ισοφαρίσει το mt 09 ένα gsxr και ένα πάπι;
    Αν μιλάς μόνο για βενζίνη.
    Αλλά αν το υπολογίσεις όλα; τέλη, ασφάλειες σέρβις; βγαίνει το ίδιο;

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
    με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

    παρακαλω..
    Και μια λη σκέψη.. Θα μπορεί να πάει ο συνοδηγός ταξίδια μαζί μου με το gsxr ή θα έρχεται με το ταξι;
    Γιαυτό σκέφτηκα το mt 09.

  15. #30
    Αν θες ταξιδάκια με το έταιρον ήμισυ, τότε για μένα ξεχνάς όλα τα SS.
    Το ταίρι σου εκεί είναι το μονόσελο

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-09 Tracer
    από Kostas-Tracer στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 1636
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2021, 11:26
  2. MT-09 -Japan's Dark Side
    από golis στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2019, 14:55
  3. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 14:22
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 08:46
  5. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 21:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF