Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: Mt 09

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Κοιτά αν είναι να πάρεις κάποια οποιαδήποτε μηχανή και την έχεις εβδομάδες μέσα δεν αξίζει (τουλάχιστον για μένα) δεν πρόκειται να την ευχαριστηθείς. Τώρα για τα ταξιδάκια με το έτερον ήμισυ με ss η βουή του αέρα θα είναι γλυκιά στα αυτια σου σε σχέση με την βουή από την μουρμούρα της. Για μένα βέβαια πιστεύω ούτε τα γυμνά είναι κατάλληλα για ταξίδια 2 ατόμων ανολογα με τις αναλογίες σας.... αλλά είναι πολύ καλύτερα από ss

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Πως γίνεται να ισοφαρίσει το mt 09 ένα gsxr και ένα πάπι;
    Αν μιλάς μόνο για βενζίνη.
    Αλλά αν το υπολογίσεις όλα; τέλη, ασφάλειες σέρβις; βγαίνει το ίδιο;
    Γι'αυτό είπα ανάλογα με τις μετακινήσεις που κάνεις. Αν είναι πολλά τα χιλιόμετρα εντός μπορεί και να καλυφθεί η διαφορά.

    Για δεύτερο άτομο δύσκολα το ss.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό είπα ανάλογα με τις μετακινήσεις που κάνεις. Αν είναι πολλά τα χιλιόμετρα εντός μπορεί και να καλυφθεί η διαφορά.

    Για δεύτερο άτομο δύσκολα το ss.
    Γιαυτό είχα αποκλείσει το ss γιατί με βλέπω να πάω ταξίδια με αυτοκίνητο το καλοκαίρι :P
    Οπότε πάω καρφωτα με την πρώτη ευκαιρία αν παρουσιαστεί κανένα καλό mt 09, μονόδρομος δηλαδή!!

  4. #34

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Και μια λη σκέψη.. Θα μπορεί να πάει ο συνοδηγός ταξίδια μαζί μου με το gsxr ή θα έρχεται με το ταξι;
    Γιαυτό σκέφτηκα το mt 09.

    μια χαρα θα μπορει να ερχεται...απλα με 3 σοβαρες προϋποθεσεις...

    Νο1. πρεπει να σε αγαπαει...πολυ...
    Νο2. πρεπει να ειναι κατω των 35 ετων...
    Νο3. πρεπει να ειναι γυμνασμενη...


    αλλωστε στο gsxr δεν θα ειστε πολυ ωρα καβαλα...σε 45-50 λεπτα θα εισαι σε αποσταση 200χλμ απο την αφετηρια σου...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    "Το παρόν νήμα περιέχει τοποθέτηση προϊόντος."

    Δεν ήθελα να ανέβει για να μη λέει κανένας κακοπροαίρετος πως προσπαθώ να πουλήσω το δικό μου. Έτσι κι αλλιώς 17αρι θέλει ο φίλος.

  7. #37
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Τελικά γιατί το πουλάς; Αφού σε είχαμε πείσει να το κρατήσεις. Προτιμάς το GN;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τελικά γιατί το πουλάς; Αφού σε είχαμε πείσει να το κρατήσεις. Προτιμάς το GN;
    Με λίγα λόγια, γιατί στα τεσσεράμισι χρόνια που έχω δίπλωμα έχω αγοράσει έξι μηχανές και πάω για την έβδομη.

    Τι να κάνουμε, άλλος πίνει, άλλος χαρτοπαίζει, εγώ έχω αυτό το κουσούρι. Μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως το ότι το ΜΤ09 το κράτησα πάνω από χρόνο λέει πολλά για τη μηχανή. Είναι πραγματικά ωραίο εργαλείο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

    Αρκετά για μένα όμως, ας μην κανιβαλίζουμε το θέμα του ανθρώπου.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Με λίγα λόγια, γιατί στα τεσσεράμισι χρόνια που έχω δίπλωμα έχω αγοράσει έξι μηχανές και πάω για την έβδομη.

    Τι να κάνουμε, άλλος πίνει, άλλος χαρτοπαίζει, εγώ έχω αυτό το κουσούρι. Μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως το ότι το ΜΤ09 το κράτησα πάνω από χρόνο λέει πολλά για τη μηχανή. Είναι πραγματικά ωραίο εργαλείο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

    Αρκετά για μένα όμως, ας μην κανιβαλίζουμε το θέμα του ανθρώπου.
    Πες μας τις εμπειρίες σου με τ μηχανή.
    Πως πάει; όλα αυτά τα σχετικά

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Πες μας τις εμπειρίες σου με τ μηχανή.
    Πως πάει; όλα αυτά τα σχετικά
    Πάει γαμιώντας...

    Είναι ένα καθαρόαιμο muscle bike. Ένα πολύ δυνατό μοτέρ με φοβερή απόκριση σχεδόν σε όλο το φάσμα του, πάνω σε ένα ελαφρύ πλαίσιο με μέτριες αναρτήσεις. Δε θα σπάσεις κανένα ρεκόρ στα Μέγαρα αλλά σε επαρχιακό στροφιλίκι νομίζω πως δεν είναι πολλά μηχανάκια που προσφέρουν τόσα χαμόγελα.

    Όπως έχω πει και σε άλλο νήμα, είναι το τελευταίο προς τα πάνω(σε κυβισμό) μηχανάκι που μπορεί να τα κάνει όλα. Θα μετακινηθεί στην πόλη (ελαφρύ, μαζεμένο και σχετικά οικονομικό σε κατανάλωση), θα σου προσφέρει απλόχερα παιχνίδι, θα παίξει στον επαρχιακό, θα σε πάει και ταξίδι (μόνο ή με παρέα). Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια σε κάθε τομέα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο που τα συνδυάζει όλα τόσο καλά. Προφανώς μιλάω από τη δικιά μου οπτική, οπότε το αν διαφωνεί κάποιος σε κάτι που λέω είναι άσχετο... Εμένα ρωτάς, εγώ σου απαντάω.


    Τελευταίο αλλά πολύ σημαντικό, όταν το πάρεις θα με θυμηθείς την πρώτη φορά που θα βάλεις το Α και θα ανοίξεις τέρμα το γκάζι. Θα ουρλιάξεις μέσα στο κράνος σου. Είναι μια αίσθηση που θα πλήρωνα για να την ξαναείχα για πρώτη φορά.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πάει γαμιώντας...

    Είναι ένα καθαρόαιμο muscle bike. Ένα πολύ δυνατό μοτέρ με φοβερή απόκριση σχεδόν σε όλο το φάσμα του, πάνω σε ένα ελαφρύ πλαίσιο με μέτριες αναρτήσεις. Δε θα σπάσεις κανένα ρεκόρ στα Μέγαρα αλλά σε επαρχιακό στροφιλίκι νομίζω πως δεν είναι πολλά μηχανάκια που προσφέρουν τόσα χαμόγελα.

    Όπως έχω πει και σε άλλο νήμα, είναι το τελευταίο προς τα πάνω(σε κυβισμό) μηχανάκι που μπορεί να τα κάνει όλα. Θα μετακινηθεί στην πόλη (ελαφρύ, μαζεμένο και σχετικά οικονομικό σε κατανάλωση), θα σου προσφέρει απλόχερα παιχνίδι, θα παίξει στον επαρχιακό, θα σε πάει και ταξίδι (μόνο ή με παρέα). Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια σε κάθε τομέα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο που τα συνδυάζει όλα τόσο καλά. Προφανώς μιλάω από τη δικιά μου οπτική, οπότε το αν διαφωνεί κάποιος σε κάτι που λέω είναι άσχετο... Εμένα ρωτάς, εγώ σου απαντάω.


    Τελευταίο αλλά πολύ σημαντικό, όταν το πάρεις θα με θυμηθείς την πρώτη φορά που θα βάλεις το Α και θα ανοίξεις τέρμα το γκάζι. Θα ουρλιάξεις μέσα στο κράνος σου. Είναι μια αίσθηση που θα πλήρωνα για να την ξαναείχα για πρώτη φορά.
    Τότε γιατί την πουλας αφού σαρεσει αυτό το αίσθημα;
    Μακάρι να πάνε όλα καλά και μόλις πουλήσω την μηχανή μου θα πάω καρφί για mt 09
    Δεν το σκέφτομαι τώρα τώρα αλλά σε κανένα 2 με 3 μήνες να μαζέψω και τπτ.
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και απαντήσεις σας.
    Ελπίζω να βρεθεί καμία σοβαρή μάζωξη ως τότε να βγούμε όλοι με Τ μωρά μας!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Τότε γιατί την πουλας αφού σαρεσει αυτό το αίσθημα;
    Μακάρι να πάνε όλα καλά και μόλις πουλήσω την μηχανή μου θα πάω καρφί για mt 09
    Δεν το σκέφτομαι τώρα τώρα αλλά σε κανένα 2 με 3 μήνες να μαζέψω και τπτ.
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και απαντήσεις σας.
    Ελπίζω να βρεθεί καμία σοβαρή μάζωξη ως τότε να βγούμε όλοι με Τ μωρά μας!!
    Χαχα, ακούγεται λίγο παράλογο ε; Να μου αρέσει τόσο πολύ και να τη δίνω.

    Όπως έγραψα πιο πάνω είναι για μένα η τελευταία μηχανή που μπορείς να έχεις αν θες/μπορείς να έχεις μόνο μια μηχανή. Το θέμα είναι πως πριν λίγο καιρό αγόρασα δεύτερο μηχανάκι (είναι ένα παλιότερο μοντέλο που το έψαχνα καιρό τώρα) το οποίο πλέον μου καλύπτει μεγάλο μέρος των αναγκών μου (πόλη, χαμαλίκι, μετακίνηση στα πέριξ για δουλειές). Είναι πρώτη φορά που πάω σε δεύτερη μηχανή, οπότε τώρα μου άνοιξαν επιλογές για μηχανάκια που μέχρι τώρα δεν μπορούσα να έχω (γιατί δεν θα με κάλυπταν από μόνα τους).

    Εκτός από αυτό, ρόλο παίζει και το οικονομικό φυσικά, αφού τα έξοδα για δύο μηχανές είναι περισσότερα, οπότε το να κατέβω λίγο σε κυβικά για τη "μεγάλη" θα βοηθήσει. Κοιτάω για rc390 για επόμενη αγορά, μηχανή που φυσικά δεν μπορούσα να έχω ως μοναδική, αλλά πιστεύω πως θα μου δώσει το παιχνίδι που ψάχνω ρίχνοντάς μου ταυτόχρονα λίγο και το μπάτζετ (και σε πάγια έξοδα αλλά και ως κεφάλαιο που έχω δεσμευμένο στις μηχανές μου). Δεν είμαι και κανένας πλούσιος οπότε το να κρατάω εφτά χιλιάρικα στο γκαράζ με πάγια έξοδα από χιλιάρι για τις δύο βόλτες που θα κάνω το μήνα μου φαίνεται λίγο υπερβολή.

    Και φυσικά, όπως είπα ήδη... μου αρέσουν οι αλλαγές. Πολλές φορές η γυναίκα με την οποία κερατώνει ο παντρεμένος τη γυναίκα του είναι υποδεέστερη απ' τη σύντροφό του. Αλλά είναι αυτή η δίψα για το διαφορετικό καμία φορά.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Χαχα, ακούγεται λίγο παράλογο ε; Να μου αρέσει τόσο πολύ και να τη δίνω.

    Όπως έγραψα πιο πάνω είναι για μένα η τελευταία μηχανή που μπορείς να έχεις αν θες/μπορείς να έχεις μόνο μια μηχανή. Το θέμα είναι πως πριν λίγο καιρό αγόρασα δεύτερο μηχανάκι (είναι ένα παλιότερο μοντέλο που το έψαχνα καιρό τώρα) το οποίο πλέον μου καλύπτει μεγάλο μέρος των αναγκών μου (πόλη, χαμαλίκι, μετακίνηση στα πέριξ για δουλειές). Είναι πρώτη φορά που πάω σε δεύτερη μηχανή, οπότε τώρα μου άνοιξαν επιλογές για μηχανάκια που μέχρι τώρα δεν μπορούσα να έχω (γιατί δεν θα με κάλυπταν από μόνα τους).

    Εκτός από αυτό, ρόλο παίζει και το οικονομικό φυσικά, αφού τα έξοδα για δύο μηχανές είναι περισσότερα, οπότε το να κατέβω λίγο σε κυβικά για τη "μεγάλη" θα βοηθήσει. Κοιτάω για rc390 για επόμενη αγορά, μηχανή που φυσικά δεν μπορούσα να έχω ως μοναδική, αλλά πιστεύω πως θα μου δώσει το παιχνίδι που ψάχνω ρίχνοντάς μου ταυτόχρονα λίγο και το μπάτζετ (και σε πάγια έξοδα αλλά και ως κεφάλαιο που έχω δεσμευμένο στις μηχανές μου). Δεν είμαι και κανένας πλούσιος οπότε το να κρατάω εφτά χιλιάρικα στο γκαράζ με πάγια έξοδα από χιλιάρι για τις δύο βόλτες που θα κάνω το μήνα μου φαίνεται λίγο υπερβολή.

    Και φυσικά, όπως είπα ήδη... μου αρέσουν οι αλλαγές. Πολλές φορές η γυναίκα με την οποία κερατώνει ο παντρεμένος τη γυναίκα του είναι υποδεέστερη απ' τη σύντροφό του. Αλλά είναι αυτή η δίψα για το διαφορετικό καμία φορά.
    Καταλαβαίνω τι θες να πεις.
    Αλλά αυτή η δίψα με τις μηχανές δνε πρόκειται να σβήσει ποτέ.
    Έτσι είπα και εγώ κάποτε ότι θα σταματήσω σε αυτή αλλά τώρα θέλω άλλη
    Μεγαλύτερη

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dominik Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνω τι θες να πεις.
    Αλλά αυτή η δίψα με τις μηχανές δνε πρόκειται να σβήσει ποτέ.
    Έτσι είπα και εγώ κάποτε ότι θα σταματήσω σε αυτή αλλά τώρα θέλω άλλη
    Μεγαλύτερη
    Το ξέρω φίλε μου, το ξέρω. Και άντε, αν κοιτάς τις μεγαλύτερες μόνο, κάποτε θα φτάσεις στη Hayabusa ή το Super Duke και θα το τερματίσεις γιατί δε θα έχει παραπέρα. Εγώ που κοιτάω και τις μικρότερες τώρα, τι να πω;

    Δεν υπάρχει ελπίδα λέμε...

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το ξέρω φίλε μου, το ξέρω. Και άντε, αν κοιτάς τις μεγαλύτερες μόνο, κάποτε θα φτάσεις στη Hayabusa ή το Super Duke και θα το τερματίσεις γιατί δε θα έχει παραπέρα. Εγώ που κοιτάω και τις μικρότερες τώρα, τι να πω;

    Δεν υπάρχει ελπίδα λέμε...
    Δεν πρόκειται να συμβιβαστούμε με καμία μηχανή και να Πουμε τέλος θα μείνω με αυτή πάρα μόνο όταν μεγαλώσουμε.
    Κάποτε πιο μικρός έλεγα δεν πρόκειται να πάρω πάνω από 600.. Κάποτε

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-09 Tracer
    από Kostas-Tracer στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 1636
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2021, 11:26
  2. MT-09 -Japan's Dark Side
    από golis στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2019, 14:55
  3. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 14:22
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 08:46
  5. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 21:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF