Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Μηχανή μέχρι 1500

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    σε ποια πολη εισαι και πες μας υψος βαρος κλπ
    Σεμνά...

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos159 Προβολή μηνύματος
    Αθήνα, 1.74, 78 κιλά, 27 χρονών. Από αυτά που προτείνετε μου αρέσει το BMW F650 και η Africa Twin!! Ποιά θα προτείνατε για συχνή χρήση στην πόλη και για ταξιδάκι? Να σημειώσω πώς ψάχνω κάτι οικονομικό σε αγόρα και σε καύσιμο - συντήρηση και πως θα είναι και η 1η μου μηχανή. Έχω απεριορίστου και έκανα μαθήματα με ένα Yamaha XJ6.
    Ξανά μανά,ένα εξτακι 600 ψάχνεις.
    Φτηνό,ασπαστο,δε θέλει τίποτα περα από αναλώσιμα,στην πόλη παπι.
    Νιουμπη φρεντλι επισης
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #18
    Shit high and watch! Το avatar του/της s2k_1_
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    81
    Yamaha TDM 900 2004 Galaxy Blue

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Συμφωνώ με γαύρο, XT 600 Και καθάρισες. Για "άντε και κανένα μικρό ταξιδάκι" παλεύεται, ενώ για πόλη πιστεύω είναι καλύτερο από τις υπόλοιπες προτάσεις. Τέλος, επειδή φαίνεται πως υπολογίζεις αρκετά το οικονομικό θέμα, είναι φτηνό σε ανταλλακτικά σέρβις κλπ.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Αν μπορείς να ανέβεις στα 2,000 θα σου πρότεινα το Aprilia Strada που είναι και άνετο και τρενάκι στις στροφές.

    Μεταξύ Funduro k Africa θα προτιμούσα το Funduro λόγω 1κυλίνδρου (= φτηνότερη συντήρηση)
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Αν μπορείς να ανέβεις στα 2,000 θα σου πρότεινα το Aprilia Strada που είναι και άνετο και τρενάκι στις στροφές.

    Μεταξύ Funduro k Africa θα προτιμούσα το Funduro λόγω 1κυλίνδρου (= φτηνότερη συντήρηση)
    +847

    Επίσης νομίζω πως το Africa ίσως τον δυσκολεύει και λίγο σωματικά. Είναι και ψηλή και βαριά μηχανή.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    50
    Ναι το Africa το κόβω λίγο τεράστιο και εγώ είμαι σχετικά κοντός. Ωραίο το Aprilia! Tο Transalp 650 τι μας λέει? https://www.car.gr/15912005-honda-transalp-650

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Ρε παιδιά δε θέλω να θίξω κανέναν αλλα ο άνθρωπος θέτει θέμα κόστους.
    Και Του προτείνετε Απρίλια;
    Έναντι της απλότητας του Χτ;
    Το ίδιο πιθανό είναι να βγάλει βλάβη το ένα με το αλλο;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Δεν ξέρω αν ψάχνεις ακόμα μότο αλλά να πω 2 πράγματα και εγώ.

    ΧΤ που είπαν οι προλαλήσαντες.Κυριολεκτικά δεν χαλάει ,10 χρόνια του έβγαλα τα ζουμιά,λάδια άλλαζα όποτε θυμόμουν και παρόλα αυτά έκανα διαδρομές 200κλμ συνεχόμενα και δεν έβγαλε κιχ.
    Καλό μέσα στην πόλη,δεν καίει βενζίνα,ανταλλακτικά και στα περίπτερα που λέει ο λόγος,δύσκολο στο ταξίδι,εξαρτάτε από το τι ορίζεις ταξίδι.Πάνω από τα 110 ο αέρας μεγάλο ζόρι,παλεύεις με το τιμόνι.
    Κάποιο KLE 500 ίσως να σε βόλευε;
    Το Αφρικα ωραίο αλλά μέσα στην πόλη μαρτύριο να ξέρεις και σε ανοιχτό δρόμο άνετο αλλά...πολύ αργό.Μέχρι να δείξει 160 το κοντέρ καληνύχτα που λένε.
    Το ΒΜW επίσης μου αρέσει,νομίζω δεν είναι τυχαίο που έγινε μπεστ σελερ,σίγουρα ταξιδεύει πολύ καλύτερα από την ΧΤακλα,κόστος συντήρησης δεν γνωρίζω.
    To Τρανσαλπ επίσης καλή μοτοσυκλέτα,δεν το έχω οδηγήσει αλλά οι ιδιοκτήτες λένε τα καλύτερα.

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    50
    Όχι το ψάχνω ακόμα. Το XT δε νομίζω να με καλύπτει για αυτό που έχω στο μυαλό μου ως ταξιδάκι. Μιλάω για τουλάχιστον 200 khm τη φορά (να πάω από Αθήνα στην πόλη που γεννήθηκα πχ) οπότε θέλω να είμαι άνετος και εντός και εκτός πόλης για αυτό προσανατολίζομαι στο BMW ή το Transalp. Επίσης θέλω το κόστος να είναι περίπου στα 1500 για να πάρω και κράνος, γάντια, μπουφάν με άλλα 500-600.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Καλές επιλογές και οι 2 στα μάτια μου,τίμιες μοτο χωρίς δυνατές συγκινήσεις ,φτιαγμένες για να σε πηγαίνουν και το κάνουν καλά.Με τις συγκεκριμένες μπορείς να κάνεις και πολύ μεγαλύτερες βόλτες, αφού είναι και η πρώτη μότο σου παίξε ''safe'', ήπιο χαρακτήρα και οι δύο,στην πορεία βλέπεις.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zizou
    Εγγραφή
    11/06/2011
    Μηνύματα
    401
    Να προσθέσω κ αυτό στις επιλογές σου.Αυτό ειναι λίγο τσιμπημένο βέβαια κ φαίνεται καθαρό.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/15386061/

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Panago, με ένα Transalp 650 παίζω αυτές τις μέρες.

    Είναι βαριά μηχανή , με καλό μοτέρ, κιβώτιο και είναι στο στοιχείο της στα 120-140 km/h σε επαρχιακό , αυτοκινητόδρομο.

    Σου βγάζει μια φιλικότητα σαν σύνολο παρά το βάρος, δεν είναι για πόλη όμως.

    Χώμα δεν την δοκίμασα.

    Το BMW F650 είναι περισσότερο για πόλη, ίσως και το Suzuki XF 650 Freewind, που όμως δεν το έχω οδηγήσει για να έχω ιδία γνώμη.

    Πάντα όρθιος.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos159 Προβολή μηνύματος
    Όχι το ψάχνω ακόμα. Το XT δε νομίζω να με καλύπτει για αυτό που έχω στο μυαλό μου ως ταξιδάκι. Μιλάω για τουλάχιστον 200 khm τη φορά (να πάω από Αθήνα στην πόλη που γεννήθηκα πχ) οπότε θέλω να είμαι άνετος και εντός και εκτός πόλης για αυτό προσανατολίζομαι στο BMW ή το Transalp. Επίσης θέλω το κόστος να είναι περίπου στα 1500 για να πάρω και κράνος, γάντια, μπουφάν με άλλα 500-600.


    ολα αυτα που σου προτειναν κανουν για πολη και ολα κανουν και για ταξιδι...
    εκει που θα κερδιζεις στην μια φαση (δλδ βαρος, ευκολια στις μανουβρες στατικα και μη, αμεση αποκριση λογω ενος κυλινδρου κλπ...κλπ) θα χανεις στην αλλη...και αντιστοιχως στο ταξιδι το δικυλινδρο π.χ. θα ειναι πιο ανετο να παει με περισσοτερα χλμ απ'οτι το μονοκυλινδρο, θα ειναι πιο βαρυ και σαφως πιο στιβαρο σε αερηδες, παρατεταμενες καμπες του δρομου κλπ..κλπ..

    το θεμα με την χρυση τομη δεν υπαρχει...ολα αυτα που σου ειπαν συμπεριφερονται πανω κατω τα ιδια...ποτεϊτο, ποτατο που λενε και οι φιλοι μας οι αγγλοι...

    οποτε παρε οποιο σου αρεσει...στην τελικη 1500€ δινεις, οχι 15.000€...

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zizou Προβολή μηνύματος
    Να προσθέσω κ αυτό στις επιλογές σου.Αυτό ειναι λίγο τσιμπημένο βέβαια κ φαίνεται καθαρό.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/15386061/
    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή μέχρι 1500 ευρώ
    από brainshaker στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2016, 21:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF