Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Καθημερινό Supersport δικύλινδρο

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ,θα το κρατήσω και όταν θέλω τέτοια μότο θα πάρω μία με 120 άλογα σε αυτά τα κυβικά,όχι κάτι που μοιάζει γρήγορο αλλά δεν είναι.
    οριστε και η πληρωμενη απαντηση στο 650 "ninja" που ο εβαλε ο Κοτσος...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    " fairingάτο supersportοειδές εκεί στα 65-80 άλογα σε τέτοιο σχέδιο για καθημερινό πέρα-δώθε δουλειά, βόλτες για καφέ, εκδρομούλες εδώ γύρω, και ίσως και καμιά επίσκεψη σε track day (πολύ δύσκολο) " (όπως το ζητάει ο ενδιαφερόμενος)


    και στα κοκκινα συμφωνουμε αλλα για την παρενθεση υπαρχει η πληρωμενη απαντηση απο πανω...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οριστε και η πληρωμενη απαντηση στο 650 "ninja" που ο εβαλε ο Κοτσος...





    και στα κοκκινα συμφωνουμε αλλα για την παρενθεση υπαρχει η πληρωμενη απαντηση απο πανω...
    Τα κόκκινα είναι η τελευταία παράγραφος του post #1

  3. #48
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Αρα καταληξαμε οτι το tdm 850 με τα 77 ονομαστικα αλογατα τεχνολογιας 20 ετων ειναι γρηγοροτερο απο ενα νιντζα 650 68 ονομαστικων αλογατων τεχνολογιας 2019...μαιστα...και μετα αναρωτιέστε σε αλλο θρεντ..

    Ον τοπικ...νομιζω το 650 για το φιλο που ψαχνει ειναι οτι καλυτερο σε σχεση με τα μικρα και ταλεφτα που κοστιζουν,θα το κρατησει περισσοτερο θα το χαρει περισσοτερο..

    Ας πουμε αυτο θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια αν δε σε χαλαει το χρωμα και με 1 χρονο εγγύηση και φθηνοτερο απο τα μικρα https://www.car.gr/14729751-kawasaki-ninja-650-abs
    Τελευταία τροποποίηση από o teos; 17/10/2018 στις 12:42.
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #49
    Το "δεν τα βγάζουν όπως παλιά" ισχύει 100% στην μικρή κατηγορία ss 250-400cc. Αν τα έβγαζαν, θα έκαναν πάνω από 10.000€, λόγω ιαπωνικής νομοθεσίας ήμασταν τυχεροί και γνωρίσαμε τα γνήσια μικρά ss εκείνης της εποχής. Καραβιές ολόκληρες γεμάτες φθηνό γκάζι για το λαό.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Kανένα. θα έπαιρνα ένα γυμνό στα ίδια κυβικά. Πιο φτηνό, πιο οικονομικό και θα κάνεις ακριβώς τα ίδια με το ss300. Αν μπαίνεις πίστα, και για κάποιο περιέργο λόγο θες ss300, τότε OK.
    αυτο^

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Παιδια το tmax δεν θεωρείται ss??? Χαχαχα

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Τα κόκκινα είναι η τελευταία παράγραφος του post #1

    και γι'αυτο συμφωνησαμε ....αλλα παρ'ολα αυτα συνεχιζει το 650 να μην εχει καμια σχεση με τα 3 αρχικα που ειχαν μπει απο τον ιδιο τον ενδιαφερομενο...
    αρα ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ξερει τι θελει...

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    και γι'αυτο συμφωνησαμε ....αλλα παρ'ολα αυτα συνεχιζει το 650 να μην εχει καμια σχεση με τα 3 αρχικα που ειχαν μπει απο τον ιδιο τον ενδιαφερομενο...
    αρα ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ξερει τι θελει...
    περίπου αυτο θέλει
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    fairingάτο supersportοειδές

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    περίπου αυτο θέλει
    ε, οκ...τοτε τι κοιταει τα 300αρια?

    εδω ειναι...

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Οτι πλησιεστερο σε ss ειναι αυτο και μια 10ετια πριν εεε...


    Συνημμένο 400260 2stroke power

    εχει και ποιο παλια.. με πολύ καλα specs επισης
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4054389e34036ae3ad0f28b55fdd7295.jpg 
Προβολές:	269 
Μέγεθος:	52,4 KB 
ID:	400292

  11. #56
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Η αλλαγή γίνεται για λόγους ανανέωσης; Για το σκοπό που το θέλεις, τι θεωρείς ότι θα έχει καλύτερο σε σχέση με το MT-07 που έχεις; Δεν αμφισβητώ την επιλογή σου, απλώς προσπαθώ να καταλάβω τα κριτήρια.
    Η αλλαγή θα γίνει, εάν γίνει τελικά, κυρίως λόγω ανανέωσης. Το ΜΤ-07 μου αρέσει πολύ, γι αυτό και το πήρα :-)
    Απλά θέλω αυτήν την στιγμή ένα καινούριο μηχανάκι με look supersport που να μπορώ να χρησιμοποιώ καθημερινά. Αν η Yamaha έβγαζε το mt-07 fairingάτο όπως έγραψα θα το είχα παραγγείλει ήδη, ο κινητήρας και το πλαίσιό του με υπερκαλυπτουν για τα θέλω μου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Ρίξε μια ματιά εδώ για το ninjάκι που το βλέπω στα 6.390€ και εδώ για το cbr σε προσφορά στα 6.500€.
    Για κάτι πιο δυνατό στα 65-80 άλογα, δες και το Ninja 650
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Και τώρα εγώ και τα τηλεγονίστικά μου.

    Εγώ θα προτιμούσα ένα CBR400RR-NC29 Gullarm.

    Φυσικά εγώ, είμαι εγώ, και οι άλλοι είναι οι άλλοι. Από αυτά που προτείνεις, αν μόνο αυτά είχαν απομείνει στον πλανήτη, θα έπαιρνα το CBR500. Δεν υπάρχει υποκατάστατο για τα κυβικά, και ειδικά στους μικρούς κυβισμούς, λίγα κυβικά παραπάνω, κάνουν διαφορά.
    Δεν θέλω μεταχειρισμένο, πόσο μάλλον δε 20ετίας :-) Ευχαριστώ για την πρόταση μεταξύ των 3. Η αλήθεια είναι ότι there is no replacement for displacement που λένε και οι Αμερικάνοι..!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θα συμφωνησω πληρως με τον τηλεγονο και θα αρχισω και εγω τα ντεβιλιστικα μου και θα πω cb1...
    ιδιο μοτερ με το 400 του τηλεγονου απο πανω αλλα γυμνο...κλασικο στρογγυλοφαναρο με απουσια πλαστικων, κλιπ ονς, monoshock και θεση οδηγησης που μπορει να σε παει ξεκουραστα σε ταξιδι δικαβαλο με σαμαρια Ιταλια (το εχω κανει)...

    αν παλι αυτα τα θεωρεις απαρχαιωμενα (και καλα κανεις) και δεν εχεις περιορισμο σε κυβικα εγω θα ελεγα sv650.. το παλιο καλο δικυλινδρο μοτερακι με το φαιρινγκ που μπορει να μπει σε πιστα και σε ικανα χερια να ξεβρακωσει πολλα και πολλους...
    θελει ενα σετ ελατηρια, λαδια και λοιπα παραφερναλια στις αναρτησεις...αλλα αν στηθει σωστα, στριβει του θανατου...
    Δεν θέλω πάλι γυμνό μηχανάκι, έχω το αντίστοιχο του SV 650 με πιο μοντέρνο design. Μία ή άλλη είναι τα μηχανάκια..


    Κοιτάω και το Ninja 650 που αναφέρατε αρκετοί, η αλήθεια είναι ότι πλησιάζει πολύ στα θέλω μου..

  12. #57
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Έλα να σε φτιάξω λίγο ακόμα,λέει στο μοτοτριτη :έρχεται να δώσει μια έντονη σπορ νότα στις καθημερινές μετακινήσεις για συναρπαστική αίσθηση οδήγησης.Προικίζεται επίσης με το θρυλικό όνομα του Ιάπωνα πολεμιστή.
    Τι,όχι;

  13. #58
    Αν και το CBR500R είναι πιο κοντά σε αυτό που ζητάς, το Ninja650 είναι ακριβώς αυτό που ζητάς
    The R is for Respect.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    Γράφω απλά για να βοηθήσω μιας και έχω και supersport (675) και naked (monster).Εφόσον έχεις το mt07,το να πας σε ένα μηχανάκι με fairing ,μόνο καθημερινό δεν μπορείς να το πεις.
    Η κίνηση στην πόλη με καινούριο μηχανάκι ειδικά fairingato είναι ζόρικη.Καταρχήν θα έχεις έναν επιπλέον όγκο ανάμεσα στα αμάξια.Σε ενδεχομενη πτώση που μέσα στην πόλη μπορεί άνετα να
    συμβεί θα πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου λόγω πλαστικών ,μια γρατζουνιά στο γυμνό μπορει να μη φαινεται καν ενα ραγισμα στα πλαστικά βγάζει μάτια.
    Για καθημερινή χρήση καλύτερα κατι φτηνο ,παπι βέσπα μοτοσικλετάκι 250 κυβικα το πολύ να ειναι παλιο να το παρκάρεις όπου μπορεις χωρις να σκεφτεσαι αν θα σε βρει καποιος αν θα στο πειράξουν αν θα στο
    ρίξουν.Καλές αγορές

  15. #60
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γράφω απλά για να βοηθήσω μιας και έχω και supersport (675) και naked (monster).Εφόσον έχεις το mt07,το να πας σε ένα μηχανάκι με fairing ,μόνο καθημερινό δεν μπορείς να το πεις.
    Η κίνηση στην πόλη με καινούριο μηχανάκι ειδικά fairingato είναι ζόρικη.Καταρχήν θα έχεις έναν επιπλέον όγκο ανάμεσα στα αμάξια.Σε ενδεχομενη πτώση που μέσα στην πόλη μπορεί άνετα να
    συμβεί θα πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου λόγω πλαστικών ,μια γρατζουνιά στο γυμνό μπορει να μη φαινεται καν ενα ραγισμα στα πλαστικά βγάζει μάτια.
    Για καθημερινή χρήση καλύτερα κατι φτηνο ,παπι βέσπα μοτοσικλετάκι 250 κυβικα το πολύ να ειναι παλιο να το παρκάρεις όπου μπορεις χωρις να σκεφτεσαι αν θα σε βρει καποιος αν θα στο πειράξουν αν θα στο
    ρίξουν.Καλές αγορές
    Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Παπί και βέσπα δεν με ψήνουν, ούτε μοτοσικλετάκι.. Κανένα maxi scooter ίσως σκεφτόμουν, αλλά θέλω μηχανή
    Κατανοητό απόλυτα για το κόστος πλαστικών κλπ, αλλά εντάξει γενικά τα προσέχω, θα κοιτάω που παρκάρω, όπως και τώρα..! Αν το ρίξουν τι να κάνουμε, δεν θα πεθάνουμε κιόλας..!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1000αρια SuperSport
    από Polifer στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2008, 18:26
  2. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:19
  3. SuperSport σ/κ - Β. Εύβοια - Αρχές Οκτώβρη
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 13:31
  4. Το Καθημερινό Ξύρισμα
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 14:25
  5. supersport monoimeri tin kiriaki 21
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2004, 21:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF