Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Συντηρητής Μπαταρίας ή αποσυνδεση πόλων?

  1. #16
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ήταν στο lidl η γνωστή προσφορά στα 19,90 αλλά έχει περάσει. Νομίζω δύο βδομάδες πριν είχαν βγει.

    Αυτό με το χρονοδιακόπτη που λέει ο Άρης είναι πολύ καλή ιδέα και οικολογικό, αφού και στην αναμονή πάλι κάτι καίει το μηχάνημα.
    Πριν καμιά ώρα πέρασα από τα lidl στον Αγ. Δημήτριο και είχε κομμάτια . Λογικά και αλλα lidl αποκεντρωμένα θα έχουν . Αν είχα σοβαρό μοτοσακό θα έπαιρνα .
    Modenas Kriss 125

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    ...δεν ξέρω πόσο εύκολα συνδέεται στη μπαταρία του MT-07 κι αν χρειάζεται κάτι να προσέξω.
    Ναι μωρε, σε πειραζω.

    Η συνδεση παιρνει γυρω στα δυο λεπτα θα ελεγα. Δε συνδεεις καλωδια, ο φροντιστης εχει μανταλακια που πιανεις στους πολους. Οποτε σηκωνεις το καθισμα, αφαιρεις τον αρνητικο πολο της μπαταριας σου, βαζεις το φροντιστη στη μπριζα και μετα γαντζωνεις τα μανταλακια στους πολους της μπαταριας.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Για του lidl μιλατε? Είπατε κόκκινο για αυτό νόμιζα εννοούσατε κάποιον άλλο. Αυτός έχω την εντύπωση ότι δεν είναι αξιόπιστος από ότι λέγανε αρκετοί εδώ μέσα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Πετρο, ποιο μοντελο του φορτιστη εχεις;
    Ειναι ο γκρι-μπλε;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Πετρο, ποιο μοντελο του φορτιστη εχεις;
    Ειναι ο γκρι-μπλε;
    Αυτος ειναι.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Α! Βλεπω αλλαξε χρωμα για φετος!
    Εγω εχω τον γκρι-μπλε!
    Πολυ τιμιος για τα λεφτα του.

    Το μονο κακο, ειναι οτι σε περιπτωση διακοπης ρευματος, δεν συνεχιζει την φορτιση, αλλα αναβει και παραμενει standby :'(
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #22
    Shit high and watch! Το avatar του/της s2k_1_
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    81
    Yamaha TDM 900 2004 Galaxy Blue

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από s2k_1_ Προβολή μηνύματος
    είναι ο c-tek xs 0.8 αλλά rebranded.
    ο συγκεκριμένος να ξέρεις δεν κάνει για αυτοκίνητα.

    αυτόν χρησιμοποιώ τους τελευταίους χειμώνες και τον προτείνω ανεπιφύλακτα.
    οι c-tek έχουν και 5 χρόνια εγγύηση.

  9. #24
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Βρήκα στο Lidl και αγόρασα έναν φορτιστή με 20€. Είναι ζήτημα να μου χρειάζεται 4 φορές το χρόνο, οπότε θεωρώ ότι δε χρειάζομαι κάτι ακριβότερο. Έτσι κι αλλιώς, δύο ώρες το πολύ θα τον συνδέω και μετά θα τον αφαιρώ. Δε θα τον αφήσω για ανεπίβλεπτη συντήρηση ημερών.

    Μάλλον θα αναβάλλω την αντικατάσταση της μπαταρίας για το επόμενο έτος. Πολλοί τις αλλάζουν στα 5 χρόνια, οπότε θεωρώ ότι τα τρία χρόνια της δικής μου είναι λίγα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #25
    Εχω τον C-Tec MXS 5 και έχω σωθεί. Κουμπώνεις μια φορά στην μπαταρία το εξάρτημα που έχει μέσα στην συσκευασία (m6 λέγεται) και στην ουσία βγάζεις παροχή ρεύματος στο χώρο κάτω απο το σελάκι συνοδηγού. Οποτε θέλεις να φορτίσεις την μπαταρία ή να το αφήσεις στην συντήρηση απλά ξεκλειδώνεις το σελάκι και κουμπώνεις το βύσμα εκεί.τέλος! Ουτε βγάλε - βάλε πόλους ουτε ξεβιδωνε καθίσματα ουτε τίποτα. Επίσης σου δινει αποσπώμενα κροκοδειλάκια οπότε όταν δεν φορτίζεις την μηχανή, κουμπώνεις αυτά πάνω και τον βάζεις να φορτίζει το αμάξι σου πχ.

    Τα λεφτά που εξοικονομείς από τις μπαταρίες που δεν σου ψοφάνε καθε 2-3 χρόνια είναι πολύ περισσότερα απο την αξία του μηχανήματος αυτού.
    The R is for Respect.

  11. #26
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Έχω να βάλω μπρος το μηχανάκι κάνα εξάμηνο. Μάλλον θα κλάψω όπως διαβάζω πφφφφφ. Πάω να βρω θρεντ για μπαταρίες.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Οπως ειπε κ ο Βαγγ απο πανω δοκιμασα σμρ κ εγω μπα κ γινει η μοντα με χρονοδιακοπτη αλλα τζιφος. Αναβει στο stanby και δεν φορτιζει το μπουρδελο. Οποτε παει μονιμα στην πριζα. Για τους φιλους που ειπαν για την εμπιστοσυνη στο συντηρητη εννοειται πως δεν εχω αλλα κ τον c tec που ειχα παρει τον ακριβο να ειναι και για αμαξι τον εκλαψα με ελλαχιστες ωρες λειτουγιας βγηκε off. Και απο τη στιγμη που εχω αυτον δεν δινω παλι 50αρι για c tec.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Τασο, αστον επανω μονιμα και ασχολησου με αλλα.
    Οχι τιποτε αλλο, αλλα αν κατεβω Λάρσα για γιορτες δε θελω να σε ζμπρωχνω!! (ξανα!)
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Το θυμασαι κουφαλα ε? Τοτε ηταν που εκλεγα το 50αρικο του c tec. Το εβαλα μονιμα τλκ. Οποτε κατεβεις χτυπα τηλ μπα κ πετυχουμε καλη μερα και κανουμε καμια καταδρομικη

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    τον c tec που ειχα παρει τον ακριβο να ειναι και για αμαξι τον εκλαψα με ελλαχιστες ωρες λειτουγιας βγηκε off. Και απο τη στιγμη που εχω αυτον δεν δινω παλι 50αρι για c tec.
    5 χρόνια εγγύηση δίνει η εταιρεία. Γιατί δεν τους το επέστρεψες να το αντικαταστήσουν; Περίεργο πάντως διότι εγώ τον έχω 4-5 χρόνια και το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του το έχει περάσει συνδεμένος στην πρίζα και δεν εχει παθει το παραμικρό.
    The R is for Respect.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συντηρητής Μπαταρίας
    από BlackAdder στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2016, 09:30
  2. Ακινησία 1ός μηνός: Αποσύνδεση μπαταρίας?
    από zanny στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 11:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF