Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΑ 300Ε ΜΠΑΤΖΕΤ

  1. #1
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427

    ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΑ 300Ε ΜΠΑΤΖΕΤ

    Καλημέρα σας.Ήρθε ο καιρός για αλλαγή και το μπάτζετ μου είναι στα 300ε.Διάβασα αρκετά τις απόψεις σας εδώ στο φόρουμ και νομίζω πως το Shoei σε αυτά τα λεφτά είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή-λόγο ονόματος τουλάχιστον.
    Το έχει κάποιος να μου πει την άποψη του;Αν όχι αυτό, το πολύ με +50ευρό καμία άλλη πρόταση ίσως;
    https://www.shoei-europe.com/uk/products/RYD
    Ευχαριστώ και καλημέρα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zizou
    Εγγραφή
    11/06/2011
    Μηνύματα
    403
    Καλημέρα.Δες και το HJC RPHA-11.Ελαφρύ,καλό αεροδυναμικά με πολύ καλή εφαρμογή και καλή τιμή.

    http://www.helmetcity.co.uk/hjc-rpha...-red-save-130/

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σας.Ήρθε ο καιρός για αλλαγή και το μπάτζετ μου είναι στα 300ε.Διάβασα αρκετά τις απόψεις σας εδώ στο φόρουμ και νομίζω πως το Shoei σε αυτά τα λεφτά είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή-λόγο ονόματος τουλάχιστον.
    Το έχει κάποιος να μου πει την άποψη του;Αν όχι αυτό, το πολύ με +50ευρό καμία άλλη πρόταση ίσως;
    https://www.shoei-europe.com/uk/products/RYD
    Ευχαριστώ και καλημέρα.


    το περιμενει ο αδερφος μου να του ερθει απο μερα σε μερα...
    το παζαρεψαμε στο ebay απο γερμανικο site πριν καμια εβδομαδα και εν τελει το πηραμε στα 260 +16 μεταφορικα...
    γνωστο καταστημα στην Αθηνα το εχει 299 προσφορα...νομιζω οτι δεν θα επεφτε αλλο αν πηγαιναμε απο εκει...
    αλλα καταστημα το εχουν ακομα στα 399....

    θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη γι'αυτο το ευρος τιμης...

  4. #4
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ευχαριστώ,στο συγκεκριμένο σαιτ έχει και Arai Axces II ακόμα πιο φτηνό στα 223ε
    @devil's animal και εγώ αυτό βλέπω στα 299,με την προυπόθεση ότι θα μπορέσω να το δοκιμάσω κιόλας ναι μου φαίνεται η καλύτερη επιλογή στα 300.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ,στο συγκεκριμένο σαιτ έχει και Arai Axces II ακόμα πιο φτηνό στα 223ε
    @devil's animal και εγώ αυτό βλέπω στα 299,με την προυπόθεση ότι θα μπορέσω να το δοκιμάσω κιόλας ναι μου φαίνεται η καλύτερη επιλογή στα 300.


    απλα οι προσφορες εχουν περιορισμενα νουμερα ...δλδ τα arai που κοιτας εχει σε S και L αν φορας το (κοινο πλεον) medium δεν εχει...

    αυτοι που εχουν νουμερα που φευγουν δυσκολα δλδ xl και xs βρισκουν κραναρες με ελαχιστα λεφτα...δες μια και ebay...απο ευρωπη γιατι Αμερικη πλεον παιζεις πολυ με το τελωνιο...

  6. #6
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ναι το πρόσεξα,L φοράω (κεφάλας;; ) και μάλλον θα πάρω το RYD,θέλω να το δοκιμάσω πρώτα και τα άλλα δεν παίζουν σε αυτές τις τιμές εδώ ,δυστυχώς ρούχα,γυαλιά ηλίου,παπούτσια κτλ δεν θέλω να τα αγοράζω χωρίς να τα δοκιμάσω πρώτα.
    Shoei και μάπα δύσκολα ρε γαμωτο και το Uvex 10τιας που φοράω δεν το εμπιστεύομαι καθόλου πια.

  7. #7
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Δυστυχώς λόγο έκτακτου περιστατικού το μπατζετ έπεσε στα 200, (ξεκόλλησε η σόλα από τις μπότες και χρειάζομαι καινούργιες) οπότε τελικά πήρα το HJC FG-ST.
    Κρίμα και ήθελα το Shoei
    porca miseria.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς λόγο έκτακτου περιστατικού το μπατζετ έπεσε στα 200, (ξεκόλλησε η σόλα από τις μπότες και χρειάζομαι καινούργιες) οπότε τελικά πήρα το HJC FG-ST.
    Κρίμα και ήθελα το Shoei
    Οι μπότες, συνήθως, επισκευάζονται πάντως,
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #9
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Τις πήγα σε τσαγκαράδικο,μου τις έδειξε από μέσα έγινε σαν κιμωλία και τρίβεται το εσωτερικό της σόλας,δεν φτιάχνονται.Ήταν και παλιές,6-7 χρόνια τις είχα φορεμένες 2-3 φορές όλο και όλο μέσα στην ντουλάπα ,τις έβαλα άλλα 2 μετά,ε όσο να ναι...
    porca miseria.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς λόγο έκτακτου περιστατικού το μπατζετ έπεσε στα 200, (ξεκόλλησε η σόλα από τις μπότες και χρειάζομαι καινούργιες) οπότε τελικά πήρα το HJC FG-ST.
    Κρίμα και ήθελα το Shoei
    μια χαρα ειναι το κρανος. ειναι το touring του rpha 11 και fiber και μια χαρα τιμη.

  11. #11
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Λοιπόν ήρθε σήμερα κιόλας.Πρώτη εντύπωση πολύ καλή ,βεβαια το παλιό μου ήταν Uvex 10τιας.Παρόλα αυτά μηχανισμός ζελατίνας,εσωτερική ζελατίνα ηλίου,κουμπιά αέρα,δείχνουν ποιοτικά.Κάποια LS2 (πιο φτηνά) που είχα πιάσει στα χέρια μου ήταν λίγο σαν κράνος των Playmobile ειδικά τα κουμπιά των αεραγωγών.
    Με πιέζει λίγο στα αυτιά σαν καινούργιο αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου στο μέτωπο και στο πάνω μέρος του κεφαλιού οπότε λογικά πήρα το σωστό νούμερο.Εχει μέσα Pinlock,υποσιάγωνο και επιρρίνιο.Το μόνο αρνητικό ότι ακουμπάει ίσα ίσα η μυτόνγκα μου στο επιρρίνιο αλλά για αυτό μάλλον δεν φταίει το κράνος
    Βάρος λέει 1400γρ,το παλιό μου έγραφε 1550,δεν πίστευα ότι 150γρ θα έκαναν διαφορά και όμως στο χέρι είναι αισθητή.Πάμε τώρα για μποτάκια,Winter is coming.
    porca miseria.

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΡΑΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200€
    από ThanosMr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 19:35
  2. ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΑ 130 ΕΥΡΩ!
    από bobiras46 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2011, 11:02
  3. ποδηλατο για χωμα γυρω στα 300ε?
    από kalotatos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2010, 22:35
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 09:37
  5. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF