Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 152

Θέμα: Legendary SBK

  1. #76
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Θαραλλεοι καρΙοληδες...
    Για εμάς, κουβέντα όμως....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Κι αν το θες και με όνομα, ψάξε για τον Kar Lee του performance bikes. Έχω αλλάξει λειτουργικό και δεν έχω άμεση πρόσβαση σε εκείνα τα τεύχη. Μην είσαι τόσο απόλυτος ρε Σταύρε...


    δεν ειμαι απολυτος ρε συ...
    λες την γνωμη σου, λεω την δικη μου...

    θες να ειναι legendary το μηχανακι σου? ειναι legendary, ok!! εκει θα τα χαλασουμε?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Για εμάς, κουβέντα όμως....


    εγω, μπεσα τωρα, αν ειχα ενα τετοιο μηχανακι, θα κοιταγα να το πουλησω...εκτος αν το ειχα καθαρα για track bike, που και παλι, με την παραμικρη στραβη θα εψαχνα πλαισιο...αλλα απο καποια χρονια και μετα επειδη ειναι παλιο δεν αξιζει να το σκοτωσεις...

    επισης αν μου ελεγες τωρα να παρω παλιο ss λιτρου, ειτε για track bike ειτε για βολτα και καυλαντα, δεν θα κοιταγα καθολου τα 5αρια-6αρια...οπως δεν θα κοιταγα και τα r1 για τα πηνια τους ή και τα cbr του 2008 επειδη ηταν λαδιερες...

    αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη και μονο...καποιος αλλος θα πηγαινε καρφι εκει επειδη του εκανε το κλικ και δεν θα τον ενοιαζε η οποιαδηποτε στραβη εξελιξη...που μπορει να μην ερχοταν και ποτε...αλλα better safe than sorry λενε και εγω το πιστευω και το ακολουθω...

  4. #79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν ειμαι απολυτος ρε συ...
    λες την γνωμη σου, λεω την δικη μου...

    θες να ειναι legendary το μηχανακι σου? ειναι legendary, ok!! εκει θα τα χαλασουμε?
    Ναι βρε, απλά τυγχάνει η γνώμη σου να είναι λίγο απόλυτη.

    Εγώ τίτλους έβαλα από άρθρα ανά την υφήλιο, όπως και το ότι για όποιο μηχανάκι εκείνης της περιόδου γίνεται λόγος, σχέδον πάντα υπάρχει αναφορά στο Κ5. Τπτ άλλο

    Για να μην αναφέρω πάλι και το τι έκανε η BMW

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Μπάμπη, μπορεί 1 μηχανάκι σε στοκ μορφή χωρίς καμία αλλαγή να είναι το πιο γρήγορο σε κάθε είδους πίστα με όλους τους αναβάτες? Λογικά όχι,ε?
    Είναι πανεύκολο να βρεις τεστ που κέρδισε το Κ5, δε θέλει προσπάθεια.

    Δε θυμάμαι να το έθαβαν πάντως...
    η όλη πεμπτουσία του Masterbike είναι που έβαζαν 10-12 δημοσιογράφους με τα ίδια μηχανάκια,
    τα ίδια λάστιχα στην ίδια πίστα και στο τέλος έβγαινε η συνολική κατάταξη.

    δεν μπορώ να φανταστώ κάτι πιο αξιόπιστο

  6. #81
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω, μπεσα τωρα, αν ειχα ενα τετοιο μηχανακι, θα κοιταγα να το πουλησω...εκτος αν το ειχα καθαρα για track bike, που και παλι, με την παραμικρη στραβη θα εψαχνα πλαισιο...αλλα απο καποια χρονια και μετα επειδη ειναι παλιο δεν αξιζει να το σκοτωσεις...

    επισης αν μου ελεγες τωρα να παρω παλιο ss λιτρου, ειτε για track bike ειτε για βολτα και καυλαντα, δεν θα κοιταγα καθολου τα 5αρια-6αρια...οπως δεν θα κοιταγα και τα r1 για τα πηνια τους ή και τα cbr του 2008 επειδη ηταν λαδιερες...

    αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη και μονο...καποιος αλλος θα πηγαινε καρφι εκει επειδη του εκανε το κλικ και δεν θα τον ενοιαζε η οποιαδηποτε στραβη εξελιξη...που μπορει να μην ερχοταν και ποτε...αλλα better safe than sorry λενε και εγω το πιστευω και το ακολουθω...
    Με παρέα που υπήρχε Κ5 έχεις βγει βόλτα? Κι αν ναι, καθόσουν μακριά του? Γιατί αλλιώς ρισκάρεις πολύ!
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 19/10/2018 στις 14:23.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #82
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    η όλη πεμπτουσία του Masterbike είναι που έβαζαν 10-12 δημοσιογράφους με τα ίδια μηχανάκια,
    τα ίδια λάστιχα στην ίδια πίστα και στο τέλος έβγαινε η συνολική κατάταξη.

    δεν μπορώ να φανταστώ κάτι πιο αξιόπιστο
    Και πάλι όμως είναι 1 πίστα που μπορεί να ευνοεί κάποιο μηχανάκι ή ακόμα και τα λάστιχα που επέλεξαν θα μπορούσε να ταιριάζουν καλύτερα σε καποιο/α μηχανακι/α. Το κάνεις όσο πιο αξιόπιστο μπορείς αλλά και πάλι οι μεταβλητές είναι πολλές. Είναι 1 τεστ.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Και πάλι όμως είναι 1 πίστα που μπορεί να ευνοεί κάποιο μηχανάκι ή ακόμα και τα λάστιχα που επέλεξαν θα μπορούσε να ταιριάζουν καλύτερα σε καποιο/α μηχανακι/α. Το κάνεις όσο πιο αξιόπιστο μπορείς αλλά και πάλι οι μεταβλητές είναι πολλές. Είναι 1 τεστ.
    you're killing me!!

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Με παρέα που υπήρχε Κ5 έχεις βγει βόλτα. Κι αν ναι, καθόσουν μακριά του? Γιατί αλλιώς ρισκάρεις πολύ!


    ειμαι πεπεισμενος οτι δεν εσπαγε ουτε στα πολλα φρενα, ουτε στις σουζες, ουτε στα εντο και φυσικα ουτε στατικα...αλλα σε μια τουμπα ειναι πολυ πιθανο και εχεις πολλες περισσοτερες πιθανοτητες να σπασει απ'οτι ενα αλλο..
    οποτε τι με ενοιαζε εμενα αν ο αλλος επεφτε και το επαιρνε σε κομματια?

    με τα bmw παλι ειμαι ΠΟΛΥ πιο επιφυλακτικος...γιατι καμια βαλβιδουλα, κανενα πιστονακι μπορει να ξεφευγε...καμια εκρηξουλα στο ξεκαρφωτο μπορει να γινοταν...οποτε εκει ναι...μακρυα και αγαπημενοι...

  10. #85
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Μπάμπη, μπορεί 1 μηχανάκι σε στοκ μορφή χωρίς καμία αλλαγή να είναι το πιο γρήγορο σε κάθε είδους πίστα με όλους τους αναβάτες? Λογικά όχι,ε?
    Είναι πανεύκολο να βρεις τεστ που κέρδισε το Κ5, δε θέλει προσπάθεια.

    Δε θυμάμαι να το έθαβαν πάντως...
    Οι αναρτησεις του ειναι που το κρατουσαν πολυ πισω...
    Εντω μεταξυ αυτο το Kawa του 5-6 πως βγηκε πρωτο απορω.
    Κανα 2 φορες που το ειχα παρει βολτα απο ενα φιλο σε διαδρομες Ναυπλιο/Επιδαυρο ειχα σοκαριστει απο το ποσο δυσκολο/βαρυ ηταν στο να στριψει.

    Αν ο Ιαπωνας επαιζε με σοβαρες αναρτησεις/φρενα (τοτε) θα ηταν ετη φωτος μπροστα.
    Αλλα εχουν κ τα κολληματα τους δυστυχως οι ανατολιτες.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #86
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οι αναρτησεις του ειναι που το κρατουσαν πολυ πισω...
    Εντω μεταξυ αυτο το Kawa του 5-6 πως βγηκε πρωτο απορω.
    Κανα 2 φορες που το ειχα παρει βολτα απο ενα φιλο σε διαδρομες Ναυπλιο/Επιδαυρο ειχα σοκαριστει απο το ποσο δυσκολο/βαρυ ηταν στο να στριψει.

    Αν ο Ιαπωνας επαιζε με σοβαρες αναρτησεις/φρενα (τοτε) θα ηταν ετη φωτος μπροστα.
    Αλλα εχουν κ τα κολληματα τους δυστυχως οι ανατολιτες.
    Φρένα, πίσω αμορτισέρ :αχίλλειος πτέρνα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #87
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Φρένα, πίσω αμορτισέρ :αχίλλειος πτέρνα.
    Κ ολιγον τι απο πλαισιο...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    you're killing me!!
    Ακόμα και το Rutter test που είναι το αγαπημένο μου, 1 αναβάτης (αγωνιζόμενος κιόλΑ) , 1 πίστα, 1 σετ ελαστικών, όλα τα μηχανάκια. Όσο πιο αξιόπιστο γίνεται. Ο Rutter έτρεχε με bmw, μπορεί να το ευνοουσε άθελά του (συνηθισμένος γαρ). Οι καιρικές συνθήκες δεν είναι πάντα ίδιες. Τα συγκεκριμένα λάστιχα (σκελετός, γομμα) μπορεί να ευνοούν το σετ απ συγκεκριμένου μοτοσακου. Είναι μεταβλητές που δεν εξαλειφονται εντελώς.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    bob ross mode on/

    και κάπου εκεί στην ακρούλα κρύβεται και ένα μικρό τζιεσεξαράκι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20181019_004942.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	400336

  15. #90
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    bob ross mode on/

    και κάπου εκεί στην ακρούλα κρύβεται και ένα μικρό τζιεσεξαράκι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20181019_004942.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	400336
    Θάψιμο....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. World SBK results... Valencia επροχτες...
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2006, 18:14
  2. World SBK: PHILLIP ISLAND...
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 01:17
  3. SBK και SuperMoto που????
    από ktm640lc4 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 09:55
  4. Suzuki Alstare SBK team νεα νικη στην Valencia
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 03:52
  5. Δοκιμεσ Gp & Sbk
    από gpmania στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 15:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF