Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Youtube Video

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2018
    Μηνύματα
    6

    Youtube Video

    Γεια σε ολα τα αλανια. Προσφατα ξεκινησα ενα καναλι στο Youtube και θελω να ζητησω την στηριξη του κοσμου. Μολις εχω κανει το πρωτο μου βιντεο και θελω να πιστευω πως θα ακολουθησουν πολλα ακομα. Ριξτε μια ματια οσοι θελετε και αμα σας αρεσε το βιντεο πατηστε ενα like(μου αρεσει) και καντε subscribe(εγγραφη) οσοι θελετε να με ξαναδειτε. Σε οσους δεν αρεσει το βιντεο το μονο που ζηταω ειναι να το δουνε ολοκληρο ωστε να με βοηθησουν (μπορειτε απλα να το αφησετε να παιζει χωρις να το βλεπετε μεχρι να τελειωσει). Να προσθεσω οτι συντομα θα αναβαθμισω τον ηχο και την εικονα οποτε μην ξενερωσετε με τη μια. Ευχαριστω


    αυτο ειναι το link για το video -> https://www.youtube.com/watch?v=CQyN3iMHbNE&t=239s
    Τελευταία τροποποίηση από kotras; 20/10/2018 στις 17:43.

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    2-3 συμβουλές.
    Βάλε την κάμερα σε σταθερό σημείο ή έστω κάπου να μην κουνιέται τόσο πολύ,γιατί ο θεατής κουράζεται εύκολα.

    Όταν κάνεις edit το βίντεο χαμήλωσε λίγο (αρκετά) τον ήχο της μηχανής και βάλε μία ευχάριστη μουσική background.

    Αν δεν μπορείς να μιλάς στο μικρόφωνο τότε προσπάθησε να βάζεις υπότιτλους που και που,λέγοντας πχ για μια στροφή ή κάποιο χαρακτηριστικό του σημείου που περνάς.

    Όλα αυτά στα λέω για να μην καταντά βαρετό το βίντεο και ο άλλος να το αφήνει στο μισό λεπτό (εδώ καλά καλά βαριομαστε τα δικά μας)!
    Άντε με το επόμενο!

    Σου έκανα λικε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Για τα περί του βίντεο σου τα είπε ο Νίκος από πάνω.

    Εγώ να σχολιάσω κάτι οδηγικό. Είσαι τουλάχιστον μια ταχύτητα πάνω διαρκώς. Το να έχεις ένα ss στις 4-5 χιλιάδες στροφές στην έξοδο της στροφής καταλαβαίνεις πως δεν είναι ιδανικό. Έχεις μια μηχανή που μπορεί να σου δώσει 120 άλογα κι εσύ οδηγάς με τα μισά στην καλύτερη. Αν κοιτάξεις το στροφόμετρό σου τη στιγμή που ανοίγεις το γκάζι σε κάθε στροφή θα καταλάβεις τι λέω.

    Κατά τ'άλλα γενικά σωστές γραμμές, ανοίγεις το γκάζι εκεί που πρέπει στις στροφές και πας με καλό ρυθμό.

    Καλή συνέχεια.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2018
    Μηνύματα
    6
    Να σαι καλα φιλε μου για τα καλα σου λογια. Σιγα Σιγα θα το κανουμε καλυτερο.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2018
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Για τα περί του βίντεο σου τα είπε ο Νίκος από πάνω.

    Εγώ να σχολιάσω κάτι οδηγικό. Είσαι τουλάχιστον μια ταχύτητα πάνω διαρκώς. Το να έχεις ένα ss στις 4-5 χιλιάδες στροφές στην έξοδο της στροφής καταλαβαίνεις πως δεν είναι ιδανικό. Έχεις μια μηχανή που μπορεί να σου δώσει 120 άλογα κι εσύ οδηγάς με τα μισά στην καλύτερη. Αν κοιτάξεις το στροφόμετρό σου τη στιγμή που ανοίγεις το γκάζι σε κάθε στροφή θα καταλάβεις τι λέω.

    Κατά τ'άλλα γενικά σωστές γραμμές, ανοίγεις το γκάζι εκεί που πρέπει στις στροφές και πας με καλό ρυθμό.

    Καλή συνέχεια.
    Σε ευχαριστω φιλαρακι για τις συμβουλες σου. Ωστοσο οπως γραφω και στην περιγραφη του βιντεο τωρα το αγορασα το μηχανακι, δωσε μου λιγο χρονο να συνηθισω τα αλογα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Oπως πολύ σωστά επισημάνθηκε μπαίνεις κρεμασμένος στις περισσότερες.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η γραμμή να ανοίγει στην έξοδο και γενικά να μην είσαι καθόλου ασφαλής(χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι).

    Έχεις φυσική ταχύτητα και θα βελτιωθείς.Γνώμη μου όμως είναι οτι για νέο μηχανάκι πας πολύ παραπάνω απο όσο πρέπει,σε συνδυασμό με το ''κρεμασμένος'' αυτό είναι επικίνδυνο.Πρέπει να χαλαρώσεις,έχει διαφορά το να πηγαίνεις με ''αρχίδια'' απο το να πηγαίνεις με ''εμπειρία''.

    Πάντα όρθιος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2018
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Oπως πολύ σωστά επισημάνθηκε μπαίνεις κρεμασμένος στις περισσότερες.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η γραμμή να ανοίγει στην έξοδο και γενικά να μην είσαι καθόλου ασφαλής(χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι).

    Έχεις φυσική ταχύτητα και θα βελτιωθείς.Γνώμη μου όμως είναι οτι για νέο μηχανάκι πας πολύ παραπάνω απο όσο πρέπει,σε συνδυασμό με το ''κρεμασμένος'' αυτό είναι επικίνδυνο.Πρέπει να χαλαρώσεις,έχει διαφορά το να πηγαίνεις με ''αρχίδια'' απο το να πηγαίνεις με ''εμπειρία''.

    Πάντα όρθιος!
    Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τις συμβουλες σου. Αισθανομαι αρκετα οικεια πανω στο μηχανακι οσο και αν σου φαινεται περιεργο. Ειχα τον καλυτερο δασκαλο κατα την γνωμη μου, ενα Suzuki sv650 s με το οποιο εκανα πολλες χιλιαδες χιλιομετρα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Like and subscribe.
    Προσωπικά το βρήκα πολύ βαρετό να ξέρεις.
    Little tip , οδηγώ με ένα δάχτυλο ακουμπησμενο στη μανέτα του φρένου διαρκώς. Νομίζω βοηθάει

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Like and subscribe.
    Προσωπικά το βρήκα πολύ βαρετό να ξέρεις.
    Little tip , οδηγώ με ένα δάχτυλο ακουμπησμενο στη μανέτα του φρένου διαρκώς. Νομίζω βοηθάει
    Αυτό θα έγραφα και εγώ!
    Πάντα ένα (το ελάχιστο!) δάχτυλο στο μπροστινό φρένο.

  10. #10
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα έγραφα και εγώ!
    Πάντα ένα (το ελάχιστο!) δάχτυλο στο μπροστινό φρένο.
    αυτο ισχυει για οταν κινησε σε δημοσιο δρομο γενικα, σε φαση "παω τεζα σε στροφιλικι" δεν ειναι οτι καλυτερο...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2018
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    αυτο ισχυει για οταν κινησε σε δημοσιο δρομο γενικα, σε φαση "παω τεζα σε στροφιλικι" δεν ειναι οτι καλυτερο...
    Πεστα αδερφε

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    αυτο ισχυει για οταν κινησε σε δημοσιο δρομο γενικα, σε φαση "παω τεζα σε στροφιλικι" δεν ειναι οτι καλυτερο...
    Γιατί;
    Think faster than you ride

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    αυτο ισχυει για οταν κινησε σε δημοσιο δρομο γενικα, σε φαση "παω τεζα σε στροφιλικι" δεν ειναι οτι καλυτερο...
    για δημόσιο δρόμο δε μιλάμε?

    τώρα θα μου πείς αν πάς "παω τεζα σε στροφιλικι" σε δημόσιο δρόμο το τελευταίο που σε νοιάζει είναι η ζωή σου οπότε τί λέμε τώρα!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Γιατί;
    Δεν ξερετε εσεις που γυρνατε μεσα στους κυκλους... εδω μιλαμε για δημοσιο δρομο...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #15
    Εγώ θα σου έλεγα να μην τρέχεις στον συγκεκριμένο δρόμο μιας και δεν είναι λίγες οι φορές που διασχίζουν πρόβατα, σκυλιά, χελώνες, φίδια τον δρόμο. Συν τις άλλης η άσφαλτος πάλιωσε εκεί οπότε δεν είναι το "νταούλι" που ήταν παλιά. Κατά τα άλλα, ωραίος!!!
    The R is for Respect.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. (Επαν)ενεργοποίηση YouTube video embedding
    από McGyver στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2013, 06:20
  2. Runaway Boys Thruxton youtube video
    από begenius στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 12:37
  3. nice youtube videos......... on-off
    από LARISEOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2008, 21:12
  4. Top Youtube Video!!!!!!
    από p@nos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2008, 08:22
  5. Youtube video awards 2006
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2007, 09:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF