Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Θεματάκια με Kaze R 115 του 2003

  1. #16
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    άμα δεν κόψεις κάναδυο μέτρα απο το ψάρι που λέγεται "ευκολα & γρήγορα σέρβις στο καζερ" θα τους λιανίσω όλους στο χωριό...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #17
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    άμα δεν κόψεις κάναδυο μέτρα απο το ψάρι που λέγεται "ευκολα & γρήγορα σέρβις στο καζερ" θα τους λιανίσω όλους στο χωριό...
    1.1Lt λάδι και ένα μπουζί τι βαθμό δυσκολίας να έχει σε ένα οποιοδήποτε παπί δηλαδής;
    Που να έλεγα να αλλάξεις και σαμπρέλα δηλαδή...

    υγ1.: τώρα ξέρω ποιο ποσοστό χρηστών συμπλήρωνε μόνο λάδι...
    υγ.2: το πιο δύσκολο κομμάτι ήταν τα σινεμπλόκ του ψαλιδιού πληροφοριακά...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Ειχα το kaze-r VR 115 μοντελο 2006 το special με τος χρυσες ζαντες. Το μηχανακι ειχε φαει τρελα γ@μησια στο ντελιβερι, αγορα 2016 με 27.000 χιλιομετρα απο μπαρμπα, πωληση 2020 με 177.00 χιλιομετρα. Το εδωσα 700 ευρω και το παιδι νε ευχαριστησε 100 φορες, εν τω μεταξυ μονο εγω το εδινα τοσο, ακομα και τα παλια καζε στο 1000ρικο τα εδειναν.

    Τελος παντων το μηχανακι ηταν ντελιβερι στα 4 χρονια και σερβις το εκανα καθε 3 μηνο μονο λαδι (3 μηνες = 15.000 χιλιομετρα συνηθως) δεν μου ειχε βγαλει ποτε κανενα θεμα, μονο βενζινη ηθελε και εκαιγε πολυ λιγο.

    Στα θετικα η γαματη σελα και το χαμηλο υψος, η σταθεροτητα του, το οτι ηταν σκυλι και δεν ανοιχτηκε καν μοτερ στις 177.000 που το εδωσα.

    Στα αρνητικα το οτι δεν εβρισκες πλαστικα με τιποτα, μονο Ερμιδης και μονο πανακριβα.

    Το ξαναεπαιρνα ανετα αμα ηθελα παπι σκυλι, αλλα δε μπορω με κουρασαν τα παπακια..

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Καλησπέρα σας.

    Αρχικά να διευκρινίσω ότι δε σκαμπάζω από μηχανάκια/μηχανές, οδηγώ μόνο αυτοκίνητο (και ηλεκτρικό ποδήλατο).

    Παρόλ' αυτά αγόρασα ένα Kaze R του 2001 με 65.000 χιλιόμετρα που είχαμε στη δουλειά και ήταν παρατημένο εδώ και χρόνια, το οποίο όμως είναι σε καλή κατάσταση. Μάλιστα ο μηχανικός αφού του έκανε ένα γενικό service ο μηχανικός (αλλαγή αλυσιδογράναζων, λάδια, φίλτρα, καινούργια μπαταρία, πίσω φρένα, σινεμπλόκ, o-ring καρμπιρατέρ συν καθάρισμα) μου είπε ότι το μηχανάκι είναι πάρα πολύ καλό, συγκεκριμένα μου είπε ότι είναι πολύ σωστό μηχανάκι.
    Το αγόρασα επειδή σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω μελλοντικά και επειδή το θεώρησα ευκαιρία.

    Το έκανα μια βόλτα την Κυριακή, και διαπίστωσα ότι δεν μπαίνει πάντα η δευτέρα. Μίλησα μαζί του, μου είπε μήπως θέλει ρύθμιση κάποιο γρανάζι ή κάτι τέτοιο.

    Θα το πάω σε αυτόν ή κάποιον άλλον, απλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι, και για γενική κουβέντα για το Kaze R μιας και όπως είπα είμαι άσχετος αλλά θέλω να μάθω.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Ρύθμιση γρανάζι πρώτη φορά ακούω, να ρυθμίσει τον συμπλέκτη οκ,να αλλάξει γρανάζια σασμάν με άνοιγμα μοτέρ οκ

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2021
    Μηνύματα
    5
    Ναι, μάλλον ρύθμιση συμπλέκτη είπε.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    στο δεξι καπακι στον κινητηρα εχει μια βιδα που ρυθμιζεις τον συμπλεκτη.
    μηπως φταιει οτι δεν εχεις σχετικη εμπειρια και σου φαινεται οτι δεν μπαινει σωστα?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Kaze-R 115 VS Honda Innova 125
    από cooltzo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2015, 18:16
  2. Κρυφες δοκιμες του Rossi με το νεο Yamaha του 2006.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 11:40
  3. πώς μπορώ να βρω το manual του monster 620 i.e. του 2003??
    από nimbus στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 20:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF