Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: motogp 3D tech video: counter-steering visualised

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Μαθαμε να στριβουμε κανονικα...τωρα θα μαθουμε να στριβουμε και τζιπενια!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    δεν υπάρχει "κανονικά" και "τζιπένια"
    Τζαμπα η παρεξηγηση νομιζω μαγκες, και σαν απλος παρατηρητης νομιζω πως "μαλωνετε" μιλωντας για διαφορετικα πραγματα. Το βιντεο δειχνει πώς στριβει ενα δικυκλο γενικα. Θα μπορουσε να δειχνει καλλιστα ενα γραφικο ποδηλατου αντι για motogp και παλι θα εστεκε απολυτα ως βιντεο.

    Οποτε με βαση το βιντεο, δικιο εχει ο Giorgio. Δεν υπαρχει κανονικα και τζιπενια (ξαναλεω σε αυτο που δειχνει το βιντεο που ειναι η απλη φυσικη του πραγματος).

    Και απο την αλλη δικιο εχει κι ο Trooper σε αυτο που λεει (οτι αλλιως στριβει ο ΜΜ κι αλλιως εγω). Απλα δεν ειναι αυτο που εδειχνε το βιντεο.



    ΥΓ: Εγω παντως αυτο που κραταω απο τη συζητηση ειναι οτι τελικα αυτο που φταιει και δεν ξυνω αγκωνες ειναι που δεν εχω τα σωστα λαστιχα.

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Ρε γίδι, καθόμαστε εμείς οι πληβείοι και ψαχνόμαστε με βελτιώσεις, αναρτήσεις, λάστιχα, κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα για να κατέβουμε κάτω από 30 πχ στα Σέρρας κι έρχεται ο Σβανζ, παίρνει στοκ μοτοσακό και χωρίς να πειράξει κάτι κάνει 20κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα, 23-25 κάπου εκεί ήταν).

    Χρησιμοποίησε το ταλέντο του; Ναι
    Είχε μοτό με εξωγήινη τεχνολογία όπως στα GP; Όχι.

    Τώρα αυτά με τα ραπανάκια και τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω, αλλά το πως στρίβει ένα μηχανάκι δεν αλλάζει ότι σκατά και να είναι. Ακόμα και σ' ένα μοπέντ 50ρι το ίδιο κάνεις.

    Και btw @@ GP cornering δείχνει στο λινκ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ρε γίδι, καθόμαστε εμείς οι πληβείοι και ψαχνόμαστε με βελτιώσεις, αναρτήσεις, λάστιχα, κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα για να κατέβουμε κάτω από 30 πχ στα Σέρρας κι έρχεται ο Σβανζ, παίρνει στοκ μοτοσακό και χωρίς να πειράξει κάτι κάνει 20κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα, 23-25 κάπου εκεί ήταν).

    Χρησιμοποίησε το ταλέντο του; Ναι
    Είχε μοτό με εξωγήινη τεχνολογία όπως στα GP; Όχι.

    Τώρα αυτά με τα ραπανάκια και τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω, αλλά το πως στρίβει ένα μηχανάκι δεν αλλάζει ότι σκατά και να είναι. Ακόμα και σ' ένα μοπέντ 50ρι το ίδιο κάνεις.

    Και btw @@ GP cornering δείχνει στο λινκ.
    24 γυρισε.

    ΝΑΙ ΒΡΕ ΖΩΟ ΟΡΘΙΟ ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ! ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΡΙΒΟΥΝΕ ΟΛΑ. Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ. ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΟΝΤΩΣ.

    το σχολιο ηταν εκει που εστιασα.

    ΚΑΙ ΠΟΙΟ 30 ΘΕΣ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΥΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 37?!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τζαμπα η παρεξηγηση νομιζω μαγκες, και σαν απλος παρατηρητης νομιζω πως "μαλωνετε" μιλωντας για διαφορετικα πραγματα. Το βιντεο δειχνει πώς στριβει ενα δικυκλο γενικα. Θα μπορουσε να δειχνει καλλιστα ενα γραφικο ποδηλατου αντι για motogp και παλι θα εστεκε απολυτα ως βιντεο.

    Οποτε με βαση το βιντεο, δικιο εχει ο Giorgio. Δεν υπαρχει κανονικα και τζιπενια (ξαναλεω σε αυτο που δειχνει το βιντεο που ειναι η απλη φυσικη του πραγματος).

    Και απο την αλλη δικιο εχει κι ο Trooper σε αυτο που λεει (οτι αλλιως στριβει ο ΜΜ κι αλλιως εγω). Απλα δεν ειναι αυτο που εδειχνε το βιντεο.



    ΥΓ: Εγω παντως αυτο που κραταω απο τη συζητηση ειναι οτι τελικα αυτο που φταιει και δεν ξυνω αγκωνες ειναι που δεν εχω τα σωστα λαστιχα.
    Μια παρατηρηση μονο. Εχω σταματησει να μαλωνω εδω μεσα απο το 2013 που επαψε να εχει πλακα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ...

    ΚΑΙ ΠΟΙΟ 30 ΘΕΣ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΥΛΑΔΟΜΠΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 37?!
    Δεν είπα εγώ, εγώ γέρασα. Εσύ πότε με μέτρησες και είδες 37;

    Είπα γενικά εμείς οι πληβείοι. Μην κοιτάς εσύ που αντάλλαξες τηλέφωνα με τον κοντό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν είπα εγώ, εγώ γέρασα. Εσύ πότε με μέτρησες και είδες 37;

    Είπα γενικά εμείς οι πληβείοι. Μην κοιτάς εσύ που αντάλλαξες τηλέφωνα με τον κοντό.
    Εγω δεν σε μετρησα. Ο Βαλαντης σε εδωσε βρε ξεπλενη που λες τον κοντο ''κοντο'' για να νοιωσεις καλυτερα!!!

    Μαλακα ο κοντος ειναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟΣ οντως!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν σε μετρησα. Ο Βαλαντης σε εδωσε βρε ξεπλενη που λες τον κοντο ''κοντο'' για να νοιωσεις καλυτερα!!!

    Μαλακα ο κοντος ειναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟΣ οντως!!!!
    Με τον Βαλάντη ρε γκαμηλιέρη ήμασταν πάνω το 2007 (βεβαια μετά δεν ξανάβαλα σένσορα).

    Τηλεφωνάκι πήρες; Ο κοντός τραβάει κάτι καλά γκομενάκια (Αν διαβάζει η δκση εδώ μην απαντάς).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Με τον Βαλάντη ρε γκαμηλιέρη ήμασταν πάνω το 2007 (βεβαια μετά δεν ξανάβαλα σένσορα).

    Τηλεφωνάκι πήρες; Ο κοντός τραβάει κάτι καλά γκομενάκια (Αν διαβάζει η δκση εδώ μην απαντάς).
    Εβγαλες τον σενσορα και πηγες πιο γρηγορα;
    Σε βαραινε νταβαριτς;

    Ελα...σπαμ τελος.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #24
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ρε γίδι, καθόμαστε εμείς οι πληβείοι και ψαχνόμαστε με βελτιώσεις, αναρτήσεις, λάστιχα, κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα για να κατέβουμε κάτω από 30 πχ στα Σέρρας κι έρχεται ο Σβανζ, παίρνει στοκ μοτοσακό και χωρίς να πειράξει κάτι κάνει 20κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα, 23-25 κάπου εκεί ήταν).
    +1596. Τα χέρια είναι το 90%. Όλα τα υπόλοιπα απλά βελτιώνουν ελαφρώς ό,τι έχουν να δώσουν τα χέρια σου. Άδικα κουράζεστε.
    Life begins at 45°.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ραπανακι στη κουβεντα μας και η Παγωνα...!



    το οτι για σενα ''δεν προκύπτει απο κάπου πως <<ο "ορθολογιστικός" τρόπος σου δίνει εύκολα 5 sec εκεί που ο "τζιπένιος" σου δίνει 2 και με ρίσκο >>'' ειναι προφανως ενα ζητημα που θα πρεπει να το κοιταξεις εσυ. οταν υπαρχουν πλειστα οσα παραδειγματα αναβατων που απλα κανουν το χομπι τους και εχουν κατεβει στο 25αρι χωρις να χρησιμοποιησουν τεχνικες που οπως ξαναπαμε μπορει ο καθενας να χηριμοποιησει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κι effective.

    το οτι δε: ''Για εμένα το "εφόσον εφτασες σε αυτο το επίπεδο ,θα πρέπει να κανεις διαφορετικά πράγματα " ειναι θεμελιωδώς λαθος'' πεστο στον ροσσι που μετα την εμφανιση της εντελως διαφορετικης τεχνικης που εισηγαγε ο ΜΜ εκατσε και εσταξε για να ΑΛΛΑΞΕΙ τις τεχνικες του.

    τωρα αν εγω που απλα σταθηκα ΤΥΧΕΡΟΣ και γνωριζω πλεον σε προσωπικο επιπεδο ανθρωπους που χαρακτηριζονται ως οι κορυφαιοι στον κοσμο, το εκλαμβανεις ως δηλωση ανωτεροτητας...καλο θα ηταν να μιλησεις με τον ψυχολογο. εγω απλα οπως εσυ για να αποδειξεις πραγματα αναφερεις ''αυθεντιες'' ετσι σου εξηγησα κι εγω οτι με ''αυθεντιες'' μιλαω και δεν τα κατεβαζω απο την κουτρα μου. δεν υποστηριζω ουτε οτι ειμαι καλυτερος, ουτε πιο γαματος, ουτε πιο γρηγορος. οποτε καλα θα κανεις να αποβαλεις το οποιο ΤΥΧΩΝ κομπλεξ και να ανοιξεις εσυ τα αυτια σου λιγο χωρις να το παιζεις σωνει και καλα γκουρου.

    Υ.Γ. ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΙΘΕΜΑΙ!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΙΝΟΝΤΑΣ ΜΠΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ!!! ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ!!!!



    χαρηκαμε πολυ
    ώπα και καινούρια δεδομένα στην κουβέντα.επειδή ξέρεις παραδείγματα που κάνουν 25άρια στις Σέρρες με τον "πατροπαράδοτο" τρόπο, πιθανόν είμαι κομπλεξικός που το παίζω σώνει και καλά γκουρού αλλά εσύ θα έπινες μπυράκια μαζί μου προς θεού,δεν μου επιτίθεσαι θα μου τα έλεγες κατά πρόσωπο (δεκτό) και θα συνεχίζαμε να πίνουμε μπυράκια (ale κατά προτίμηση )



    εδιτ: χρειάζομαι ΚΑΙ ψυχολόγο
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP σε 3D
    από golis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2009, 01:57
  2. Motogp Test Phillip Island VIDEO!!!
    από DrIoannis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:26
  3. new motogp 800cc test video
    από ruyjin στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 12:21
  4. Counter-steering συνεχεια...
    από idi στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 02:56
  5. Full Video Race MotoGP France Real Player Format
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 16:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF