Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 86

Θέμα: Benelli 752S 2019

  1. #61
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    απο τα ομορφότερα κωλοφάναρα της εποχής! είχα μπει στο παρκιν της βουλης ακολουθώντας το

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    RF 2in1

    Μπακλι αν δεν έχεις το συγκριτικό 900-916-900 (κάπου στο '93?), πες να σου το στείλω
    Καλά το rf μουλάρι το χω τι να λέμε, πολύ υποτιμημένο μοτόρι.Ποιο λες θυμάμαι ένα με το triumph daytona που του χε κλείσει το σπίτι
    και φαντάσου ότι ήταν το super three όχι το απλό

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλά το rf μουλάρι το χω τι να λέμε, πολύ υποτιμημένο μοτόρι.Ποιο λες θυμάμαι ένα με το triumph daytona που του χε κλείσει το σπίτι
    και φαντάσου ότι ήταν το super three όχι το απλό
    Με 916 κ cbr rr
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Με 916 κ cbr rr
    Μοτο περιοδικό ? τεύχος ?

  5. #65
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Με κάθε σεβασμό και στους δύο, δεν πιστεύω ότι γράφετε αυτά που γράφετε

    Θεωρείτε ότι το κοινό ενός δικύλινδρου Benelli θα μπορούσε να αγοράσει τετρακύλινδρο honda λόγω τιμής;
    και γιατί οδηγήθηκε εξαρχής να κοιτάξει το benelli; χρειαζόταν μια μοτοσυκλέτα να "κάνει την δουλειά του;"

    Νομίζω πως κανένας εμπλεκόμενος στην δημιουργία των νέων benelli δεν έχει υπόψιν του κάτι τέτοιο.

    Δεν ξέρω πως να σας το μεταφέρω καλύτερα χωρίς να προκαλέσω αντιδράσεις αλλά είναι δύο πολύ διαφορετικές
    μοτοσυκλέτες ρε παιδιά. Σα να λέμε ότι ήταν ακριβά τα αυγά και πήρα παγωτό..
    Γιατρε πολυ απλα ο μεσος ελλην αγοραστης που δεν θα ξερει πολλα πολλα και καλα κανει, αλλα κοιταει ποσο μοτοσυκλετα για τα λεφτα που θα δαπανήσει, αν το cb650r ειναι θεμέλιο αγορας και συμβολαιο μακροχρονιας διαβίωσης στην μεσαια κατηγορία στριτ. Πως? Η νεοφερμενη και ποιοτικα υποδεέστερη μπενελι θα παρει μερίδιο αγορας..Το λογικό να πλασαριστει με τιμη. Αν δεν εχει δελεαστική τιμη ολα τα κατασκευαστικα προτερήματα θα τεθούν μονο προς τους τολμηρούς οσοι ειναι αυτοι.
    Αν το 752 κοστιζει οσο το χοντα δε τον συμφέρει, η αν θελεις το ρισκο vs επένδυση ειναι απο τα μεγαλύτερα μεταξύ δυο μοτοσυκλετων.
    Οταν ο αναβατης θελει να παρει δυκιλινδρο ιταλικο τον συμφέρει να παει για shiver 900 με επισης 8200€

  6. #66
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Που είναι αυτός ο φίλος που πήρε το multi πρόσφατα; παίζει να βαράει παλαμάκια και με τα πόδια με τις τιμές που συζητάμε...

    Αγαπητέ δοκτορα, τι θα πει τον συμφέρει; αν ο αλλος θέλει Benelli και ντουκου ντουκου θα κοιτάξει ένα βουμ βουμ με τελική και καλή μεταπωλητική αξία;
    Μάντρα έχει;
    Να είναι φθηνά δεν λέω, να πέρνει ο κόσμος. Πως να τα συγκρίνουμε ενώ έχουν διαφορετική λειτουργία - φιλοσοφία;

    Άλλος σου λέει "γιαπωνέζα, σιγουριά, γκάζια, μεταπώληση", άλλος σου λέει "benellακι, ιστορία, χαρακτήρας, ζωάρα"...

    Το να πάρει κάποιος το 752 και όχι το 650r λογο χαμηλώτερης τιμής, θεωρώ πως είναι λάθος γιατί απο την στιγμή που μπαίνει σε διαδικάσια να τα
    συγκρίνει, λογικά σκεπτόμενος θεωρεί καλύτερο το 650r και κάνει συμβιβασμό με το 752.

    Γιατί να το κάνει αυτό; να ταλαιπωρηθεί, να χάσει χρήμα και να νιώθει και συμβιβασμένος.

    Γιατί θεωρούμε πως πρέπει να κερδίσει πωλήσεις ένα μοντέλο έναντι κάποιου άλλου; Οι μοτοσυκλετιστές αυξάνονται και εισέρχονται
    πιο κούλ και μετρημένοι σε σχέση με παλαιότερα όπως και κοπέλες. Μια μοτοσυκλέτα που γράφει honda και μια που γράφει benelli δεν θα πάνε
    χαμένες ποτέ. Είμαι σίγουρος γι'αυτό.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Αν ηθελα γυμνο μεσαιας κατηγοριας μηχανακι γυρω στα 8Κ€ μαλλον ενα απο τα παρακατω θα δοκιμαζα σε αυτα τα λεφτα. Ωραιο το Βenelli αλλα σε σχεση με το παρελθον μονο το ονομα εμεινε και το σημα. Τα αλλα ειναι κινεζικα οπως η εταιρια που την αγορασε. Αν βεβαια ειχε 1000 κατω πιθανα να το σκεφτομουν διαφορετικα

    Το Aprilia ειναι ερωτας απο την πρωτη γενια αλλα δεν ξερω αν κουβαλα τα θεματακια του πρωτου, το Honda ειναι πολυ ομορφο και θα ειναι σιγουρα πιο αξιοπιστο. Θα ημουν προβληματισμενος


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Aprilia-Shiver-900-1.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	39,0 KB 
ID:	411847



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22125875_q_z.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	30,9 KB 
ID:	411848

  8. #68
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Αυτά που γράφεις τα έχεις επαληθεύσει;
    Θέλω να πω, γνωρίζεις τι κατασκευάζουν οι "κινέζοι" και υπό ποιές προϋποθέσεις;
    Παρόλα αυτά για ένα χιλιάρικο κάτω θα το σκεφτόσουν;

    Παιδιά μιλάω γενικά και όχι μόνο στον φίλο Νίκο, ας χαλαρώσουμε λίγο την κριτική διάθεση προς τα "κινέζικα".
    Ας κάνουμε ένα reset στην "εμπειρία" που έχουμε από μέσα μαζικής ενημέρωσης, πλανόδιους και το jumbo.

    Eίναι αστείο ένας λαός σαν εμάς, που έχουμε αποδείξει την εξαιρετικά χαμηλή ποιότητα μας ως άνθρωποι και την αδυναμία μας να βάλουμε
    σε παραγωγή σχεδόν οτιδήποτε χρειάζεται στοιχειώδη συνεργασία, να κράζουμε τις επιλογές των εμπόρων που επιλέγουν τι θα μας πασάρουν
    γενικεύοντας απέναντι σε μια τεχνολογική υπερδύναμη που κατασκευάζει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τους αρεσει σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ποιότητα.

    Επίσης είναι το λιγότερο μικροπρεπές, να νομίζουμε ότι με την "φωνή μας" μπορούμε να διαμορφώσουμε πλάνα αγοράς "πιέζοντας" με
    τις ασθενικές μας αγοραστικές δυνατότητες, να μείνει κάτω το βιοτικό επίπεδο των συνανθρώπων μας στην κίνα.

    Ας ξυπνήσουμε λίγο και ας δούμε την πραγματικότητα πέρα από τη γραφική μας κατατομή.
    Όσο πιο γρήγορα αποκτήσουν ίσα δικαιώματα στις απολαβές με τους δυτικούς οι κινέζοι (και οι υπόλοιποι παραγωγικοι λαοί)
    τόσο πιο γρήγορα θα έχουμε ισορροπία παγκόσμια και πραγματικό κέρδος εμείς στην καθημερινότητα μας.

  9. #69
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Που είναι αυτός ο φίλος που πήρε το multi πρόσφατα; παίζει να βαράει παλαμάκια και με τα πόδια με τις τιμές που συζητάμε...

    Αγαπητέ δοκτορα, τι θα πει τον συμφέρει; αν ο αλλος θέλει Benelli και ντουκου ντουκου θα κοιτάξει ένα βουμ βουμ με τελική και καλή μεταπωλητική αξία;
    Μάντρα έχει;
    Να είναι φθηνά δεν λέω, να πέρνει ο κόσμος. Πως να τα συγκρίνουμε ενώ έχουν διαφορετική λειτουργία - φιλοσοφία;

    Άλλος σου λέει "γιαπωνέζα, σιγουριά, γκάζια, μεταπώληση", άλλος σου λέει "benellακι, ιστορία, χαρακτήρας, ζωάρα"...

    Το να πάρει κάποιος το 752 και όχι το 650r λογο χαμηλώτερης τιμής, θεωρώ πως είναι λάθος γιατί απο την στιγμή που μπαίνει σε διαδικάσια να τα
    συγκρίνει, λογικά σκεπτόμενος θεωρεί καλύτερο το 650r και κάνει συμβιβασμό με το 752.

    Γιατί να το κάνει αυτό; να ταλαιπωρηθεί, να χάσει χρήμα και να νιώθει και συμβιβασμένος.

    Γιατί θεωρούμε πως πρέπει να κερδίσει πωλήσεις ένα μοντέλο έναντι κάποιου άλλου; Οι μοτοσυκλετιστές αυξάνονται και εισέρχονται
    πιο κούλ και μετρημένοι σε σχέση με παλαιότερα όπως και κοπέλες. Μια μοτοσυκλέτα που γράφει honda και μια που γράφει benelli δεν θα πάνε
    χαμένες ποτέ. Είμαι σίγουρος γι'αυτό.
    Φίλε, λυπάμαι που σου το λεω εάν δεν το γνωρίζεις ήδη, δεν είναι συγκρίσιμα μεγέθη honda και benelli. Δεν τολμάω να βάλω στην ίδια σειρά σύγκρισης τον ιαπωνικό κολοσσό παγκοσμίως με μια νεοφερμένη κινεζοιταλική φιλόδοξη εταιρεία.
    Τώρα άν είναι για το ντουκου ντούκου που λες έχει ενα σωρό επώνυμα μηχανάκια και με πιο λίγα λεφτά όπως το sv650(που είναι στην κατηγορία) V2, χωροδικτυωμα παρόμοιο λουκ (και προβλέπω σίγουρα καλύτερες επιδόσεις ακόμη και με 100cc λιγότερα). Ποιοτικά-κατασκευαστικά μπορεί να σταθεί δίπλα στο φθηνότερο κατα 2k sv650? αν αποδειχθεί ναι. Τότε ναι είναι σοβαρό βήμα εξέλιξης, αν όχι ακόμη, τότε χάνουν μερίδιο αγοράς που θα μπορούσαν να "χτυπήσουν" μεσο δελεαστικής τιμής ακριβώς όπως κάνει η ελληνική εταιρία daytona με το zontes 310Τ

    Να δεχτώ φυσικά το αδιαμφισβίτητο επιχείρημα "θα πάρω benelli γιατί έτσι μου αρέσει". Η απάντηση είναι καλά κάνεις και γούστο του και καπέλο σου.
    Για όλους όσους πέραν της αισθητικής γραμμής βάζουν και άλλους παράγοντες για την αγορά ΚΑΙ σε σχέση με αυτή την τιμή λανσαρίσματος τότε θεωρώ ότι είναι νωρίς να μπει στην αγορά.
    Αυτό λέω δεν ξέρω πως να σου το γράψω αλλιώς


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αυτά που γράφεις τα έχεις επαληθεύσει;
    Θέλω να πω, γνωρίζεις τι κατασκευάζουν οι "κινέζοι" και υπό ποιές προϋποθέσεις;
    Παρόλα αυτά για ένα χιλιάρικο κάτω θα το σκεφτόσουν;

    Παιδιά μιλάω γενικά και όχι μόνο στον φίλο Νίκο, ας χαλαρώσουμε λίγο την κριτική διάθεση προς τα "κινέζικα".
    Ας κάνουμε ένα reset στην "εμπειρία" που έχουμε από μέσα μαζικής ενημέρωσης, πλανόδιους και το jumbo.

    Eίναι αστείο ένας λαός σαν εμάς, που έχουμε αποδείξει την εξαιρετικά χαμηλή ποιότητα μας ως άνθρωποι και την αδυναμία μας να βάλουμε
    σε παραγωγή σχεδόν οτιδήποτε χρειάζεται στοιχειώδη συνεργασία, να κράζουμε τις επιλογές των εμπόρων που επιλέγουν τι θα μας πασάρουν
    γενικεύοντας απέναντι σε μια τεχνολογική υπερδύναμη που κατασκευάζει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τους αρεσει σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ποιότητα.

    Επίσης είναι το λιγότερο μικροπρεπές, να νομίζουμε ότι με την "φωνή μας" μπορούμε να διαμορφώσουμε πλάνα αγοράς "πιέζοντας" με
    τις ασθενικές μας αγοραστικές δυνατότητες, να μείνει κάτω το βιοτικό επίπεδο των συνανθρώπων μας στην κίνα.

    Ας ξυπνήσουμε λίγο και ας δούμε την πραγματικότητα πέρα από τη γραφική μας κατατομή.
    Όσο πιο γρήγορα αποκτήσουν ίσα δικαιώματα στις απολαβές με τους δυτικούς οι κινέζοι (και οι υπόλοιποι παραγωγικοι λαοί)
    τόσο πιο γρήγορα θα έχουμε ισορροπία παγκόσμια και πραγματικό κέρδος εμείς στην καθημερινότητα μας.
    γιατροτζώνη ανοιχτή συζήτηση κάνουμε δεν διέκρινα κανέναν να είναι "σφιγμένος" ούτε εγκάθετος με μια μάρκα ή άλλη. Ούτε προσπαθεί φυσικά να επηρεάσει κάποιος μέσο αυτής της συζήτησης το σύνολο των υποψήφιων εν δυνάμη αγοραστών που είμαι βέβαιος οτι στο σύνολο τους δεν θα ψαχτούν για τι γράφονται στα φορα

    Στην χθεσινή συζήτηση για το imperial έλεγα την σχετικά συγκρατημένη αλλά θετική άποψη μου για το μοντέλο. Σήμερα το πρωί έψαχνα διαδικτυακά περισσότερες πληροφορίες για το μοντέλο.
    Δεν ξέρω εάν πήγες σε καμιά έκθεση να δεις τα υπάρχον μοντέλα, ψιλοκατέληξα ότι και το imperial δεν θα διαφέρει κατασκευαστικά σε σχέση με τα υπολοιπα μοντέλα, παρά το απλοικότητα της κατασκευής.

    Δεν στέκομαι σε τεχνολογία μιας και αυτό είναι σχετικό και πάει ανάλογα με το μοντέλο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B3-2.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	49,9 KB 
ID:	411860
    Το ότι η βάση μαρσπιέ συνοδηγού είναι κολλημένη στο υποπλάισιο, δεν την αφήνει να διαφοροποιηθεί κατασκευαστικά συνολικά απο το rockstar400 και αυτός μπορεί να είναι ο ανταγωνιστής του και όχι το SR400 που συζητούσαμε χθες.

    το τελευταίο χαρακτηρισμό να "ξυπνήσουμε" χρεώνοντας εγκάθετους όσους βλέπουν επιφυλακτικά νέες εταιρείες τον παραβλέπω
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #70
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Με παρεξήγησες στην απάντηση που έγραψα ορμώμενος από το " Αν βεβαια ειχε 1000 κατω πιθανα να το σκεφτομουν διαφορετικα" του φίλου Νίκου από πάνω.
    Δεν λέω ότι είμαστε εγκάθετοι. Λέω πως με την παραμικρή δυνατότητα δημόσιου λόγου, όπως έχουμε στα φορουμ, νομίζουμε πως διαμορφώνουμε
    την αγορά και τις εντυπώσεις κλπ...
    Σε μια χώρα που οι μεγάλοι εισαγωγείς είναι ψιλικατζίδικα και εμείς σαν αγοραστικό κοινό ένα τίποτα.

    Στην ουσία τι κάνουμε; "πιέζουμε" να καρπωθούμε μέρος της εκμετάλευσης που δέχονται οι εργαζόμενοι σε μιά άλλη χώρα...
    Σε μια χώρα που έχει αποδείξει πως την "ελεγχόμενη" μεταστροφή της στο ανοικτό εμπόριο - βιομηχανία, το κάνει πράξη με
    εξαιρετικά καλό τρόπο.
    Ακόμα και στα πενιχρά ΜΜΕ της χώρας μας πέρασε προχθές η αναφορά των ελβετων πως οι "πλούσιοι" της κίνας ξεπέρασαν
    τους αντίστοιχους των ηπα.

    Όταν θα φτάσει ο μισθός στην κίνα τα 600$ τι πιστεύεις πως θα συμφέρει τα συγκροτήματα γραφείων που πλασάρονται ως βιομηχανίες
    στην ευρώπη;
    Τόσα χρόνια αυτοί οι άνθρωποι μας δίνουν την δυνατότητα να απολαμβάνουμε αγαθά που δεν είχαμε ελπίδα να τα δούμε πως υπάρχουν καν.
    Πως συμπεριφερόμαστε εμείς; κομπλεξικά, κρίνοντας από επιχειρηματικά πυροτεχνήματα "δικών μας" ανθρώπων και από την προπαγάνδα
    που αυτοί οι άνθρωποι συχνά προκαλούν προστατεύοντας τις αρπαχτες τους.

    Θυμόμαστε φαντάζομαι πριν λίγες ημέρες το φιάσκο με το "παράνομο" ή όπως αλλιώς τα χαρακτήρισαν φρέον που είχε εισάγει κάποιος.
    Ασχολήθηκε κανείς με το γεγονός ότι ήταν κάποιας βαλκανικής χώρας, πολωνικών νομίζω συμφερόντων εταιρείας που στην γερμανία
    επιτρέπεται;

    Σε εμάς όμως δεν είχε περάσει τον "έλεγχο"...

    Νομίζω καταλαβαινόμαστε, σορυ αλλά πρέπει να την κάνω.

    υγ: δεν έβαλα εγώ το SR σαν αντίπαλο δέος για εμένα η τεχνολογία του ιμπεριαλ δεν περνάει το 1966-67 έχοντας κατα νου το thunderbird.
    Με R26 και Μ20 το συγκρίνω (και μάλλον το αδικώ λίγο).

  11. #71
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Ειναι πραγματικότητα αυτα που περιγράφεις στις κοινωνίες και δε διαφωνώ.
    Ομως αυτο που συζηταμε και σχολιαζουμε στοχευμένα ειναι εαν το νεο προιον VFM.
    Ολοι ευχόμαστε να απλώσει κι αλλο ο ανταγωνισμος και να μπορει τελικα να ενσωματώσει καινουργια τεχνολογια σε ακομη πιο προσιτή τιμή.
    Οπως συμβαίνει με την τεχνολογια που παρέχεται στα κουτια vs moto.

    Ομως αυτο που βλέπουμε απο τις κινεζικές και ινδικες εταιρείες ειναι οτι ακομη δεν μπορουν να ανταγωνιστούν σε ποιοτητα κατασκευης ευρωπαικες αμερικανικές και ιαπωνικες κατασκευές. Δε αξιολογω αλλο παράγοντα παρα μονο ποιοτητα κατασκευης.
    Οταν θα γινει αυτο ας κοστιζει οσο ενα χοντα/μπεμβε/χαρλει και ας μετρήσουμε μετα τα +/- των προιοντων.
    Ομως οσο η ποιότητα ειναι υποδεέστερη ειναι λογικο να αναμένουμε χαμηλότερη τιμη γιαυτο που θα αξιολογήσουμε.

  12. #72
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Σύμφωνοι και σε ευχαριστώ για την άψογη διαχείρηση που κάνεις στην κουβέντα κοντρολάροντας στην ουσία το Tapperamento μου

    Στο θέμα όμως μιλάμε για το 752s, μια μοτοσυκλέτα που δείχνει μια χαρά ποιότητα, όσοι την έχουν δεί απο κοντά
    λένε τα καλύτερα, στα τεστ την στίβουν και γελάνε προσπαθόντας να την κάψουν κλπ.

    Δεν ξέρω κάτι άλλο, γνωρίζει κάποιος να έχει αναφερθεί κάτι άσχημο γι'αυτήν από κάποιον που σεβόμαστε;
    Εννοώ κάποιον που δεν γράφει δημόσια ότι μοιάζει με SV650 ή CB650R... συγκρίνοντας αυγά με πορτοκάλια
    ποιό είναι πιο ζουμερό. Παρόλα αυτά δεν έχω δεί άσχημη κριτική ούτε από αυτού του επιπέδου μοτοσυκλετιστές.

    Όσον αφορά την απόδοση του "εργοστασίου" έχω πετύχει το leonchino 500 που το έχουν για νοικιάρικο! και το πέρνουν
    κάτι τέρατα ειδικοί δημοσιογράφοι, του αλλάζουν τα φώτα και γράφουν πόσο συμπαγές και απροβλημάτιστο είναι.

    Μας προβληματίζουν τα 77hp σαν κοινότητα μοτοσυκλετιστών; με το συμπάθειο απλά γνωρίζω τι γίνεται με αυτό
    το σχήμα κινητήρα και αυτή την διαχείριση.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 27/10/2019 στις 10:21.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνοι και σε ευχαριστώ για την άψογη διαχείρηση που κάνεις στην κουβέντα κοντρολάροντας στην ουσία το Tapperamento μου

    Στο θέμα όμως μιλάμε για το 752s, μια μοτοσυκλέτα που δείχνει μια χαρά ποιότητα, όσοι την έχουν δεί απο κοντά
    λένε τα καλύτερα, στα τεστ την στίβουν και γελάνε προσπαθόντας να την κάψουν κλπ.

    Δεν ξέρω κάτι άλλο, γνωρίζει κάποιος να έχει αναφερθεί κάτι άσχημο γι'αυτήν από κάποιον που σεβόμαστε;
    Εννοώ κάποιον που δεν γράφει δημόσια ότι μοιάζει με SV650 ή CB650R... συγκρίνοντας αυγά με πορτοκάλια
    ποιό είναι πιο ζουμερό. Παρόλα αυτά δεν έχω δεί άσχημη κριτική ούτε από αυτού του επιπέδου μοτοσυκλετιστές.

    Όσον αφορά την απόδοση του "εργοστασίου" έχω πετύχει το leonchino 500 που το έχουν για νοικιάρικο! και το πέρνουν
    κάτι τέρατα ειδικοί δημοσιογράφοι, του αλλάζουν τα φώτα και γράφουν πόσο συμπαγές και απροβλημάτιστο είναι.

    Μας προβληματίζουν τα 77hp σαν κοινότητα μοτοσυκλετιστών; με το συμπάθειο απλά γνωρίζω τι γίνεται με αυτό
    το σχήμα κινητήρα και αυτή την διαχείριση.
    Φίλε μ διάβασα όλα σου τα σχόλια κ την συζήτηση με τον doctora κ συμφωνώ σε όλα με τον doctora παρόλο που κ εγώ benelli έχω.. Δεν κράζουμε την benelli ούτε τους κινεζους αλλά συγκρίνουμε μηχανές με βάση την ποιότητα την εταιρία κατασκευής σε συνάρτηση με την τιμή.. Ε όταν μια μηχανή είναι πιο ακριβή από μάρκες που έχουν δώσει τα διαπιστευτηρια τους εδώ κ δεκαετίες κ μάλιστα αρκετά πιο ακριβή πόσοι νομίζεις θα την επιλέξουν? Μπορεί η 752s να είναι κ η καλύτερη μηχανή του κόσμου αλλά αν δεν αποδείξει η benelli σε βάθος χρόνου την αξιοπιστία της λίγοι θα την επιλέξουν σε αυτή την τιμή.. Από την στιγμή που κάνουν μπάσιμο στην αγορά οι τιμές θα έπρεπε να είναι κάτω από τον ανταγωνισμό για να δελεαστει κάποιος κ να ρισκάρει σε μια τέτοια επιλογή.. Όπως ήδη έγραψα κ γω που πήρα το TRK 502 X το πήρα φυσικά γτ το ερωτευτηκα αλλά αν κόστιζε 1κ περισσότερο από το cb500x όχι μόνο δεν θα το έπαιρνα αλλά δεν θα το συζητούσα καν.. Από κει κ μετά η μηχανή φαίνεται ποιοτική κ πανέμορφη αλλά κ λίγο βαριά.. Όπως όλα τα benelli που έχουν θέμα με το βάρος..

  14. #74
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Ναι ρε παιδιά δεν λέω κάτι πολύ διαφορετικό, στην ουσία δεν θέλω να χαρακτηρίζεται κάτι χαμηλής ποιότητας πριν αποδειχθεί αν είναι.
    Απο εκεί και πέρα το πλήθος είναι μεγάλο και δεν είναι όλα για όλους προφανώς. Δεν με απασχολεί να την επιλέξουν πολλοί, είναι αδύνατον να μείνει
    αυτή η κατασκευή σε βαθμό να προβληματίσει την εταιρεία παραγωγής.

    Το 502 με έχει εντυπωσιάσει και αυτό ευχάριστα, το πήρε πρόσφατα μια φίλη και έχουμε τρελαθεί στην παρέα. Υπαρχει περίπτωση να πάρει
    και ο άντρας της ένα ίδιο και τον καθυστερούμε μη τυχόν και υπάρξει έκδοση με το μοτερ του 752.

    Το βάρος που λες δεν μου φάνηκε, μπορεί να είναι και θέμα συνήθειας - γούστου, για παράδειγμα αν ήταν πολύ ελαφρύ κοντά στα 160κ θα μου έκανε
    αρνητική εντύπωση, θα το έβρισκα ψεύτικο. Έχεις αντίστοιχη εμπειρία από τέτοιου στυλ on-off;

    Για το cb θα μπορούσες να πεις πως είσαι αντίστοιχα ερωτευμένος;

    Όπως και να έχει με'γειές, καλοτρεχούμενο και κράτα μας ενημερους με λεπτομέρειες.

  15. #75
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Βέβαια, από τα 160 μέχρι τα 230 κιλά, υπάρχει ένα χάσμα.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli νεα μοντελα
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 00:15
  2. ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΗΣ Benelli
    από griso850 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 23:21
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF