Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Που δένεται την σκηνή στη μοτο?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817

    Που δένεται την σκηνή στη μοτο?

    Αυτό που λέει ο τίτλος. Εγώ τη δένω στην πίσω θέση ανάμεσα στη μέση και την μπαγκαζιέρα με το μειονέκτημα όμως ότι ο πίσω δεν κάθεται πολυ καλά πάνω. Αυτό έχει ως συνέπεια όμως η σύντροφος να γκρινιάζει ότι δεν μπορεί να κάτσει άνετα (δεν είναι και η πιο μεγάλη η σέλα του SV ως γνωστόν). Η μηχανή στα ταξίδια σαν αποσκευές έχει tankbag, σαμάρια και πίσω μπαγκαζιέρα. Και πάνω στην μπαγκαζιέρα δένω και ένα backpack.
    Εσείς στα ταξίδια που πάτε για καμπινκ που βάζετε τη σκηνή μήπως υπάρχει κάποια θέση που δεν έχω σκεφτεί?

  2. #2
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Η μπαγκαζιερα σου έχει σχάρα που δένεις το μπακπακ; Αν ναι, ίσως έδενες εκεί τη σκηνή και το σακίδιο να το φορέσει η σύντροφός μπροστά της. Αλλιώς βάλε τη σκηνή ανάμεσα σας ώστε να κάθεται κι εκείνη άνετα σε όλη τη σέλα. Υπάρχει και η λύση του τανκμπαγκ ώστε να μειώσεις λίγο τον όγκο πίσω.

    Σε ταξίδια εγώ έχω πλαϊνές βαλίτσες, οπότε βγάζω την κεντρική μπαγκαζιερα και δένω τη σκηνή μαζί με ένα σάκο πάνω στο πιάτο/βάση.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Όχι δεν έχει σχάρα απο πάνω δυστυχώς. Το ψάχνω μήπως βάλω κτ με πατέντα γτ στην μπαγκαζιέρα μου δεν μπαίνει (kappa manta 47). Tankbag έχω ήδη με πράγματα μέσα. Αυτό με τα πόδια καλό αλλά όχι και πολύ ασφαλές.

  4. #4
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Η καλύτερη λύση είναι να μην παίρνεις τόσα πράγματα

    Θα πρότεινα να μην κάνεις πατέντα με τη βαλίτσα, γιατί η σκηνή είναι ήδη περίπου 5 κιλά συν τα πράγματα μέσα ίσως είναι υπερβολή. Καλύτερα βγαζε τη μπαγκαζιερα, πάρε έναν αδιάβροχο σάκο 40λτ που έχει στο motoraid με 50€ και δέσε τον μαζί με τη σκηνή πίσω. Και δε θα στερηθείς λίτρα και θα σαι και άνετος.

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Η καλύτερη λύση είναι να μην παίρνεις τόσα πράγματα

    Θα πρότεινα να μην κάνεις πατέντα με τη βαλίτσα, γιατί η σκηνή είναι ήδη περίπου 5 κιλά συν τα πράγματα μέσα ίσως είναι υπερβολή. Καλύτερα βγαζε τη μπαγκαζιερα, πάρε έναν αδιάβροχο σάκο 40λτ που έχει στο motoraid με 50€ και δέσε τον μαζί με τη σκηνή πίσω. Και δε θα στερηθείς λίτρα και θα σαι και άνετος.
    ότι ακριβώς είπε
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    εγω τη σκηνη τη βαζω διπλωμμένη μαζι με τα άλλα πραγματα. τις μπανέλες εδωτερικά απο το κάγκελο της πλαινης βαλίτσας. εκει που θα ήταν το δευτερο τελικο αν ειχα διπλη εξάτμιση

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Πάρε μια ιδέα με φωτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpeg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	7,0 KB 
ID:	400794
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hqdefault.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	25,7 KB 
ID:	400795
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	267 
Μέγεθος:	45,3 KB 
ID:	400796
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Χαιρομαι που ανοιχτηκε ενα τετοιο θεμα.Ειμαι φαν του καμπινκ και κανω παρα πολυ το καλοκαιρι ιδικα νοτια κρητη.
    Τη σκηνη την δενω πανω στη πλαινη βαλιτσα.Το σλιπινκ μπανκ πανω στην αλλη βαλιτσα.Με χταποδια ενοειτε.Την κεντρικη πισω την εχω σαν ψηγειο.Ισοθερμικη τσαντα με 3 παγους μεσα.Κρεας για καρβουνα,μπυρες κτλπ...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Αφήστε το που δένει ο καθένας το αντίσκηνο και πες μας που πηγαίνεις κάμπινγκ με τέτοιο δυνατό εξοπλισμό. Μπορεί να σου χτυπήσω το κουδούνι καμία μέρα....

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Αφήστε το που δένει ο καθένας το αντίσκηνο και πες μας που πηγαίνεις κάμπινγκ με τέτοιο δυνατό εξοπλισμό. Μπορεί να σου χτυπήσω το κουδούνι καμία μέρα....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Κ εγω ειμαι φαν του καμπινγκ γτ ψαχνω τετοια λυση. Να καταργησω το πισω και να βαλω σακο δεν παιζει γτ δεν θελω να δωσω χρηματα για αλλο εξοπλισμο μιας κ τη βαλιτσα την εχω με πλατη για ανεση κ ετσι. Αλλα η μαγκια να την μοιρασω ειναι καλυτερα κ να την βαλω στα σαμαρια. Απλα ηθελα να την ειχα σε μια μερια. Σκεφτηκα μηπως επερνα αλλη σκηνη απο αυτες που διπλωνουν κ γινονται σαν κυκλος φαση αλλα ειναι πιο μικρες γαμω.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Κ εγω ειμαι φαν του καμπινγκ γτ ψαχνω τετοια λυση. Να καταργησω το πισω και να βαλω σακο δεν παιζει γτ δεν θελω να δωσω χρηματα για αλλο εξοπλισμο μιας κ τη βαλιτσα την εχω με πλατη για ανεση κ ετσι. Αλλα η μαγκια να την μοιρασω ειναι καλυτερα κ να την βαλω στα σαμαρια. Απλα ηθελα να την ειχα σε μια μερια. Σκεφτηκα μηπως επερνα αλλη σκηνη απο αυτες που διπλωνουν κ γινονται σαν κυκλος φαση αλλα ειναι πιο μικρες γαμω.
    Αυτες που διπλωνουν σαν κυκλος ειναι αυτοματες.Δε βολευει στη μηχανη.Φετος πηρα μια τετοια αλλα δε βολευει καθολου.Πιο καλη ειναι αυτη που εχεις.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #13
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Η καλύτερη λύση είναι να μην παίρνεις τόσα πράγματα

    Θα πρότεινα να μην κάνεις πατέντα με τη βαλίτσα, γιατί η σκηνή είναι ήδη περίπου 5 κιλά συν τα πράγματα μέσα ίσως είναι υπερβολή. Καλύτερα βγαζε τη μπαγκαζιερα, πάρε έναν αδιάβροχο σάκο 40λτ που έχει στο motoraid με 50€ και δέσε τον μαζί με τη σκηνή πίσω. Και δε θα στερηθείς λίτρα και θα σαι και άνετος.
    Αυτό ακριβώς! Ή αλλιώς πάνω απο το σαμάρι ή την πλαϊνή.
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Χαιρομαι που ανοιχτηκε ενα τετοιο θεμα.Ειμαι φαν του καμπινκ και κανω παρα πολυ το καλοκαιρι ιδικα νοτια κρητη.
    Τη σκηνη την δενω πανω στη πλαινη βαλιτσα.Το σλιπινκ μπανκ πανω στην αλλη βαλιτσα.Με χταποδια ενοειτε.Την κεντρικη πισω την εχω σαν ψηγειο.Ισοθερμικη τσαντα με 3 παγους μεσα.Κρεας για καρβουνα,μπυρες κτλπ...
    Κουτσουνάρι πάω κάθε χρόνο και είχα πάει και Παλαιόχωρα μία φορά

    Απλά πάω με το αμάξι μιας και κουβαλάω και ανεμιστήρα και λαπτοπ για ταινίτσες

  15. #15
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    παρε GS να χωρανε τοσα και αλλα τοσα πραγματα ανετα και χωρις προβληματισμους

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 179
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2008, 12:17
  2. Πού μαστορεύετε την μηχανή σας???
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 18:30
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2005, 21:29
  4. Που να την πηγαινω?
    από derd στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2004, 14:12
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF