Σελίδα 15 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 311

Θέμα: Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 16-18/11 + Official Test 20-21/11

  1. #211
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Οι τρόποι με τους οποίους μπορείς να κάνεις "Quote" είναι πολλοί Blitz....δεν περίμενα εσένα να μου υποδείξεις το "σωστό"....
    Θα'πρεπε να γνωρίζεις τότε ότι όταν γράφεις ΜΕΣΑ σε quote άλλου, δεν υπάρχει τρόπος να κάνουν quote τα γραπτά σου, χωρίς να παιδευτούν. Και επειδή δεν πρόκειται να ξαναπαιδευτώ επειδή εσύ δεν ξέρεις να κάνεις quote, θα σου απαντάω χωρίς quote.

    Αδιανόητο είναι να αποκαλείς "χάρχαλο" μια μοτοσικλέτα που πήρε 6 νίκες στο πρωτάθλημα. Μάλλον όχι τόσο αδιανόητο, όσο δεν-έχω-την-παραμικρή-ιδέα-από-μοτοσικλέτες. Το 2011-12, που ο Rossi "δεν μπορούσε να πάει ούτε με βοηθητικές", ο Stoner ήταν σε άλλη μοτοσικλέτα, οπότε πώς ακριβώς ξέρεις ότι ήταν η ίδια μοτοσικλέτα και ήταν ικανή να πάρει νίκες; Να υπενθυμίσω εδώ ότι ο Rossi ήταν ο καλύτερος οδηγός της Ducati τις συγκεκριμένες χρονιές. Κάτι το οποίο δεν μπορεί να υποστηρίξει ο Lorenzo τα τελευταία 2 χρόνια.
    Life begins at 45°.

  2. #212
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θα'πρεπε να γνωρίζεις τότε ότι όταν γράφεις ΜΕΣΑ σε quote άλλου, δεν υπάρχει τρόπος να κάνουν quote τα γραπτά σου, χωρίς να παιδευτούν. Και επειδή δεν πρόκειται να ξαναπαιδευτώ επειδή εσύ δεν μπορείς να κάνεις quote, θα σου απαντάω χωρίς quote.
    Ε τότε σκοπός μου ήταν να σε "παιδέψω" γι' αυτό λειτούργησα έτσι....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αδιανόητο είναι να αποκαλείς "χάρχαλο" μια μοτοσικλέτα που πήρε 6 νίκες στο πρωτάθλημα. Μάλλον όχι τόσο αδιανόητο, όσο δεν-έχω-την-παραμικρή-ιδέα-από-μοτοσικλέτες. Το 2011-12, που ο Rossi "δεν μπορούσε να πάει ούτε με βοηθητικές", ο Stoner ήταν σε άλλη μοτοσικλέτα, οπότε πώς ακριβώς ξέρεις ότι ήταν η ίδια μοτοσικλέτα και ήταν ικανή να πάρει νίκες; Να υπενθυμίσω εδώ ότι ο Rossi ήταν ο καλύτερος οδηγός της Ducati τις συγκεκριμένες χρονιές. Κάτι το οποίο δεν μπορεί να υποστηρίξει ο Lorenzo τα τελευταία 2 χρόνια.
    Θες να μας πεις εσύ, ό "γνωριζωτατζιπιαπεξωρωταοτιθεςναουμ" ποιος καβάλησε τη Duca του Στόνερ αμέσως μετά τον ίδιο και πόσες νίκες πήρε μ'αυτή?
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 19/11/2018 στις 15:54.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #213
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Το γνωρίζεις ότι οι μοτοσικλέτες αλλάζουν κάθε χρονιά ε; Εκτός αν έχεις κάποιον που πήρε νίκες/πρωτάθλημα με Ducati τις ίδιες χρονιές που την καβαλούσε ο Rossi, δεν έχεις κάποιο σπουδαίο επιχείρημα. Βασικά δεν έχεις κάποιον που πήγε καν καλύτερα από τον Rossi αυτές τις χρονιές, χέσε τις νίκες.

    O Lorenzo η τιμονάρα γιατί δεν έχει πάρει πρωτάθλημα ακόμα, αφού είναι ίδια και, πιθανότατα, καλύτερη, μετά από όλα αυτά τα χρόνια; Μέχρι και ο Dovi έφτασε κοντά. Μμ; Μάλλον ισχύει το ατράνταχτο επιχείρημα "αφού είναι μόλις στη 2η χρονιά του", όπως πριν με τη γιαμάχα. Άσχετα αν κάποιοι γκουχ Rossi, Marquez γκουχ, τα έχουν καταφέρει μια χαρά από την πρώτη τους χρονιά.
    Life begins at 45°.

  4. #214
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Νομίζω πως οποιοσδήποτε παρακολουθεί τζιπι χρόνια είναι σε θέση να αναγνωρίσει την ανωτερότητα του Lore απέναντι στο Dovi από τα της φετινής σεζον....τα άλλα είναι "να'χαμε,να λέγαμε..."

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι απλά δεν παρακολουθούμε τους ίδιους αγώνες, αλλά είναι προφανές ότι παρακολούθησες τον πρώτο σου αγώνα το 2015, στην ηλικία των 17 ετών.
    Εντελώς πληροφοριακά τον πρώτο μου αγώνα τον παρακολούθησα στα 13 και 17 ήμουν το 1996....
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 19/11/2018 στις 16:04.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  5. #215
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Δε διαφωνώ ότι ο Lorenzo είναι καλύτερος αναβάτης από τον Dovi συνολικά, αλλά ό,τι σε συμφέρει κάθε φορά. Στα τελευταία μηνύματα έχεις φάσκει και αντιφάσκει 10 φορές. Το ίδιο ακριβώς γεγονός το αντιμετωπίζεις διαφορετικά ανάλογα με το ποιον αναβάτη αφορά κάθε φορά.

    Ένιγουεϊ το πόιντ μου εξ αρχής ήταν ότι υπάρχουν οι πολύ καλοί αναβάτες (γιατί όλοι εκεί μέσα είναι τουλάχιστον καλοί) και υπάρχουν και τα άλιεν. Και από τότε που η κατηγορία ονομάστηκε MotoGP, δεν έχω δει άλλα άλιεν εκτός από Rossi και Marquez. Υπάρχουν κάποιοι νεότεροι με τις προοπτικές, αλλά πρέπει να το αποδείξουν.
    Life begins at 45°.

  6. #216
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε διαφωνώ ότι ο Lorenzo είναι καλύτερος αναβάτης από τον Dovi συνολικά, αλλά ό,τι σε συμφέρει κάθε φορά. Στα τελευταία μηνύματα έχεις φάσκει και αντιφάσκει 10 φορές. Το ίδιο ακριβώς γεγονός το αντιμετωπίζεις διαφορετικά ανάλογα με το ποιον αναβάτη αφορά κάθε φορά.

    Ένιγουεϊ το πόιντ μου εξ αρχής ήταν ότι υπάρχουν οι πολύ καλοί αναβάτες (γιατί όλοι εκεί μέσα είναι τουλάχιστον καλοί) και υπάρχουν και τα άλιεν. Και από τότε που η κατηγορία ονομάστηκε MotoGP, δεν έχω δει άλλα άλιεν εκτός από Rossi και Marquez. Υπάρχουν κάποιοι νεότεροι με τις προοπτικές, αλλά πρέπει να το αποδείξουν.
    Και τον Στόνερ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #217
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος

    Με το μπρδόν αλλά ο "κοσμοαγάπητος" τερμάτισε ΠΡΙΝ το μπάρμπα....
    Αμελητέα λεπτομέρεια ότι ο Γιατρός κυνήγαγε τον Dovi κι έπεσε και ξανασηκώθηκε να μπει.
    Ο άλλος είχε έναν αγώνα στην συνηθισμένη γι'αυτόν θέση όταν βρέχει,να συναγωνίζεται δηλαδή Redding και Simeon ποιός θα πάει πιο τουριστικά το μηχανάκι του.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #218
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Και τον Στόνερ.
    Τον Stoner δεν τον μετράω γιατί είναι quitter. Όσο καλός και να ήταν, όσο κι αν γούσταρα την οδήγησή του, παραμένει quitter. Προφανώς ήταν πολλά επίπεδα πάνω από Lorenzo και Dovi.
    Life begins at 45°.

  9. #219
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προφανώς ήταν πολλά επίπεδα πάνω από Lorenzo και Dovi.


    Επιτέλους συμφωνούμε σε κάτι.....έστω κι αν ξεχνάς να προσθέσεις και το Vale στους από πάνω...

    Θα μου πεις σε παρακαλώ που φάσκω και αντιφάσκω που λες?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  10. #220
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Σε πολλά σημεία. Τα έχω σχολιάσει - διακριτικά - στα προηγούμενα μηνύματα. Να μερικά, γιατί βαριέμαι να γράφω τα ίδια:

    Ο Lorenzo αποκλείεται να πήρε 3 πρωταθλήματα λόγω συνθηκών, τα πήρε επειδή είναι καλός. Αλλά ο Rossi πήρε 7 λόγω συνθηκών (αντιπάλων).

    O Lorenzo έχασε τα πρώτα 2 πρωταθλήματα στη Yamaha επειδή ήταν οι πρώτες του χρονιές, ενώ ο Rossi πήρε πρωτάθλημα με τη Yamaha την πρώτη του χρονιά πάνω σε ένα μηχανάκι που την προηγούμενη χρονιά είχε πάρει την εκπληκτική... ΕΒΔΟΜΗ θέση στο πρωτάθλημα. Παρ'όλα αυτά δε δέχεσαι την αξία του Rossi, αλλά δέχεσαι του Lorenzo.

    O Stoner το 2008 πήρε 6 νίκες με ένα "χάρχαλο" μηχανάκι, γιατί είναι τιμονάρα, αλλά ο Rossi το 2011 δεν κατάφερε να πάρει καμία νίκη με ένα υπέροχο μηχανάκι, γιατί είναι κουλός.

    Μπλαμπλαμπλα, ίσως είναι κι άλλα, βαριέμαι να σκέφτομαι.
    Life begins at 45°.

  11. #221
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε πολλά σημεία. Τα έχω σχολιάσει - διακριτικά - στα προηγούμενα μηνύματα. Να μερικά, γιατί βαριέμαι να γράφω τα ίδια:

    Ο Lorenzo αποκλείεται να πήρε 3 πρωταθλήματα λόγω συνθηκών, τα πήρε επειδή είναι καλός. Αλλά ο Rossi πήρε 7 λόγω συνθηκών (αντιπάλων).


    O Lorenzo έχασε τα πρώτα 2 πρωταθλήματα στη Yamaha επειδή ήταν οι πρώτες του χρονιές, ενώ ο Rossi πήρε πρωτάθλημα με τη Yamaha την πρώτη του χρονιά πάνω σε ένα μηχανάκι που την προηγούμενη χρονιά είχε πάρει την εκπληκτική... ΕΒΔΟΜΗ θέση στο πρωτάθλημα. Παρ'όλα αυτά δε δέχεσαι την αξία του Rossi, αλλά δέχεσαι του Lorenzo.

    O Stoner το 2008 πήρε 6 νίκες με ένα "χάρχαλο" μηχανάκι, γιατί είναι τιμονάρα, αλλά ο Rossi το 2011 δεν κατάφερε να πάρει καμία νίκη με ένα υπέροχο μηχανάκι, γιατί είναι κουλός.

    Μπλαμπλαμπλα, ίσως είναι κι άλλα, βαριέμαι να σκέφτομαι.
    Ένα πράγμα που σιχαίνομαι είναι το να βάζουν στο στόμα που λόγια που δεν έχω πει.Το ίδιο ισχύει και όταν παρερμηνεύουν "κατά το δοκούν" τα γραπτά μου τα οποία θεωρώ σαφή.Η αλήθεια είναι πως έχεις σε γενικότερο πλαίσιο την τάση να το κάνεις αυτό καθώς και το να γίνεσαι ιδιαίτερα "καυστικός" και υπερόπτης,όπως πχ εδώ:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Όχι απλά δεν παρακολουθούμε τους ίδιους αγώνες, αλλά είναι προφανές ότι παρακολούθησες τον πρώτο σου αγώνα το 2015, στην ηλικία των 17 ετών.
    όταν μάλιστα δε γνωρίζεις το συνομιλητή σου.Όποιος έχει παρακολουθήσει τη ροή του συγκεκριμένου νήματος μπορεί, ξεκάθαρα πιστεύω, να καταλάβει αν εννοούσα με τα γραφόμενά μου αυτά που εσύ κατάλαβες...
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  12. #222
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Πφφφ... προσπάθησε να διαβάζεις ΜΕΤΑΞΥ των λέξεων αντί να κολλάς στις ίδιες τις λέξεις. Υπερβάλλω, όπως κάνω πάντα, αλλά το γενικότερο νόημα είναι αυτό ακριβώς. Μπορώ να παραθέσω τα ακριβή quote σου και θα δεις ότι λες αυτά ακριβώς, με άλλες λέξεις. Ναι, προφανώς, δεν είπες κουλό τον Rossi, αλλά δεν το εννοούσα κυριολεκτικά, χαριτολογώντας το έγραψα, νομίζω όλοι το καταλαβαίνουμε αυτό, μμ; Ή μάλλον σχεδόν όλοι.

    Όσο για το τελευταίο, πότε παρακολούθησες MotoGP πρώτη φορά και σε τι ηλικία; Να το λύσουμε και αυτό, για να μην αφήνουμε εντυπώσεις.
    Life begins at 45°.

  13. #223
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.486
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πφφφ... προσπάθησε να διαβάζεις ΜΕΤΑΞΥ των λέξεων αντί να κολλάς στις ίδιες τις λέξεις. Υπερβάλλω, όπως κάνω πάντα, αλλά το γενικότερο νόημα είναι αυτό ακριβώς. Μπορώ να παραθέσω τα ακριβή quote σου και θα δεις ότι λες αυτά ακριβώς, με άλλες λέξεις. Ναι, προφανώς, δεν είπες κουλό τον Rossi, αλλά δεν το εννοούσα κυριολεκτικά, χαριτολογώντας το έγραψα, νομίζω όλοι το καταλαβαίνουμε αυτό, μμ; Ή μάλλον σχεδόν όλοι.

    Όσο για το τελευταίο, πότε παρακολούθησες MotoGP πρώτη φορά και σε τι ηλικία; Να το λύσουμε και αυτό, για να μην αφήνουμε εντυπώσεις.
    δεν ντρέπεσαι ρε αλήτη να ενοχλείς τον κόσμο;

  14. #224
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όσο για το τελευταίο, πότε παρακολούθησες MotoGP πρώτη φορά και σε τι ηλικία; Να το λύσουμε και αυτό, για να μην αφήνουμε εντυπώσεις.
    Ναι, να λέγονται αυτά.Ο "παππούς" (είμαστε και σειρά πανάθεμάτονε...) ζωγράφιζε αντίστοιχα με το Μάρκο στα νιάτα του κι έφερε πολύυυυυ κόσμο στο σπορ.Το οτι θα κλαιγόταν όμως για το Μάρκο (στυλ φοβάμαι να τρέχω στην πίστα μαζί του κτλ..) άλα Biaggi και θα 'ριχνε κλωτσιές αντί μπουκέτων δεν το περίμενα ποτέ.

    Υ.Γ. "Κούλα,μεγάλο κ@λόπαιδο ο Κυριάκος"......αποδείχτηκε τελικά.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αμελητέα λεπτομέρεια ότι ο Γιατρός κυνήγαγε τον Dovi κι έπεσε και ξανασηκώθηκε να μπει.
    Ο άλλος είχε έναν αγώνα στην συνηθισμένη γι'αυτόν θέση όταν βρέχει,να συναγωνίζεται δηλαδή Redding και Simeon ποιός θα πάει πιο τουριστικά το μηχανάκι του.
    Κάτσε να στο ζωγραφίσω μπας και το δεις καθαρά
    Ο μπάρμπας
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	46463313_2184973205075986_9025722374946816000_n.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	64,2 KB 
ID:	401362

    και η συνηθισμένη θέση του Χόρχε φέτος (Αυστρία. Μουτζέλο)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	607368-16x9-lg.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	401364

    Κατανοητό ?
    ανανήψαντας

Σελίδα 15 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 2ος Αγώνας Gran Premio Motul de la República Argentina
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 578
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2018, 15:23
  2. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 10 Nov - 12 Nov 2017 Hola!
    από Vstrommer71 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2017, 00:36
  3. MOTO GP #18 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 241
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2016, 10:15
  4. Motogp Round 2 Gran Premio Motul de la República Argentina 01 Apr - 03 Apr
    από Billymuse στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 468
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2016, 14:53
  5. MotoGP round 18 06-08/11 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
    από devil's animal στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1097
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2015, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF