Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Αγορά σκουτερ

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    @karateo, ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε μου, θα τα εχω υποψιν

    @yannis24 ναι εχει και ενας φιλος μου με 70κ χλμ και δεν το προσεχει καν, μεχρι στιγμης κανενα παραπονο. Τι θα πρεπει να προσεξω αν το παω σε μαστορα για ελεγχο καποιο μεταχειρισμενο??

    @7Tolis, ναι φιλε μου θα δωσει ο πατερας μου το διπλωμα του για να το κανω ενα τετραγωνο εκει γυρω να δω αν μου αρεσει γιατι εγω θα το αγορασω οποτε δε γινεται αλλιως και δυστυχως με τις απεργιες διπλωμα δε μπορω να παρω τωρα.

    @p@nos, αναφερεσαι στο xciting?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος

    @yannis24 ναι εχει και ενας φιλος μου με 70κ χλμ και δεν το προσεχει καν, μεχρι στιγμης κανενα παραπονο. Τι θα πρεπει να προσεξω αν το παω σε μαστορα για ελεγχο καποιο μεταχειρισμενο??
    βασικα το ρουλεμαν του πισω τροχου ηταν το μεγαλο μου προβλημα 2 φορες μαλιστα.......δεν μπορω να καταλαβω γιατι.....
    μετα γενικα επειδη εχει μικρες ροδες το μηχανακι καταπονειται απο τις λακουβες....οποτε οπως και το δικο μου, ειναι σπασμενες πολλες βασεις απο μπροστα, τις οποιες για να μην αλλαξω το μουτρο ολο, τις εχει δεσει ο μηχανικος μου με tireups απο πεσα και δεν κανει κιχ.
    Παντως γενικα, εκτος απο το ρουλεμαν τροχου, τα αλλα ειναι ολα λογικα.....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    για τα sh, οποιο sh ολοκαινουργιο να είναι, υπολογιζε 600 ml -1 λιτρο εξτρα λαδι στα 2000 χλμ αν το πας ταπα( προσωπικη εμπειρια)...στο γραφει και στο επισημο μανιουαλ, τσεκαρισμα λαδι κάθε βδομαδα...το καλυτερο βεβαια σκουτερ, πολυστροφο αλλα καιει λαδι και πανάκριβα χοντα ανταλλακτικα και φυσικα πανακριβο στην αγορα του..γνωμη μου δεν το αξιζει...ένα yamaha xenter 150 ισως είναι καλη ιδεα..ο μηχανικος μου παντως μου ειπε ότι τα σκουτερ που δεν καινε ουτε σταγονα λαδι είναι τα sym..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    100 χιλιόμετρα εκτός Θεσσαλονίκης είναι όλοι σχεδόν δρόμοι ταχείας κυκλοφορίας. Το Sh 300 θα τα καταφέρει περίφημα (με συνοδηγό) ενώ το Xenter 150 όχι. Βασικά είναι άλλη κατηγορία..

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε ότι παρεις,κοίτα να έχει 16αρη τροχό και να παίρνουν αναβάθμιση τα πίσω αμορτισέρ του. Έπαθα και έμαθα. Πρόσφατα πούλησα το sym gts 300 του 2017 με 5960 χιλιόμετρα. Δεν άντεχε άλλο η μέση μου τους κολοδρομους της Μοναστηρίου (Θεσσαλονίκη).
    Καλή τύχη σε ότι αγοράσεις

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε ότι παρεις,κοίτα να έχει 16αρη τροχό και να παίρνουν αναβάθμιση τα πίσω αμορτισέρ του. Έπαθα και έμαθα. Πρόσφατα πούλησα το sym gts 300 του 2017 με 5960 χιλιόμετρα. Δεν άντεχε άλλο η μέση μου τους κολοδρομους της Μοναστηρίου (Θεσσαλονίκη).
    Καλή τύχη σε ότι αγοράσεις
    ΣΩΣΤΟΣ τα K-SCOK σωζουν την κατασταση στα sh καμμια σχεση με τα αλλα σκουτερ,βεβαια η ποιοτητα παιζει ρολο και εχει διαφορα στην τιμη και μετεπειτα στα χρονια που θα εχει ,αλλωστε κρατανε και την αξια τους ,ότι πληρωσεις παιρνεις...
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2018
    Μηνύματα
    23
    Καλημερα! Ειμαι που ειμαι ηδη μπερδεμενος, διαβαζω και τα μηνυματα σας και δε ξερω τι να αποφασισω :P

    Εχω βρει και ακομα ενα X-MAX του '12 (χωρις ABS) στα 2700, αν το κατεβασει 200 ευρω γιατι θελει λαστιχα και αργοτερα πισω δισκο λεω να το τσιμπησω..ειναι ολα του τα σερβις σε αντιπροσωπεια yamaha εδω θεσσαλονικη με 20κατι χιλιαδες χλμ..αλλιως ελεγα να κανω την υπερβαση στα λεφτα και να παω στο NMAX 2018. Τωρα βλεπω και αυτα που γραφετε εδω και μπερδευομαι λιγο περισσοτερο, ειμαι και ψιλοασχετος απο μηχανικα...

    Το SH προσωπικα μου φαινεται πως δεν αξιζει λογω χρηματων και χλμ/μοντελο.

  8. #23
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Σε αυτά τα χλμ να υπολογίσεις αλλαγή ιμάντα-μπιλιες όπου είναι σεβαστό το κόστος
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Confused Προβολή μηνύματος

    Το SH προσωπικα μου φαινεται πως δεν αξιζει λογω χρηματων και χλμ/μοντελο.
    Κανένα σκούτερ δεν αξίζει τα χρήματα που κοστίζει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα σκουτερ 250cc
    από SteliosDa1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2018, 18:06
  2. Αγορά σκουτερ/μηχανής
    από sokin49 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2015, 08:32
  3. αγορά σκούτερ (προβληματισμός)
    από shadowman14 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2012, 15:13
  4. ΑΓΟΡΑ ΣΚΟΥΤΕΡ
    από RISV στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 16:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF