Σελίδα 2 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1048

Θέμα: το abs σώζει ζωές και στην επόμενη αγορά σας προτιμήστε να εχει abs απαραιτήτως

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω ότι συζητάμε αυτό...
    Φυσικά και είναι αναγκαίο το abs στην Ελλάδα 2018 όπου η κάθε κουλομαρια καβαλάει ότι δίτροχο βρει μπροστά της και απλά όποιον πάρει ο χάρος...


    Το abs δεν σε αποτρέπει από το να στουκαρεις σ'αυτον που βγήκε από το stop...σε αποτρέπει να φας τα μούτρα σου επειδή πάτησες το φρένο σαν τραγι...
    Δλδ πριν την εφευρεση του abs, οι περισσότεροι πριν στουκαρουν έπεφταν μόνοι τους ανεξαρτήτως συνθηκών..(το οποίο μπορεί να είναι και προτιμότερο...)

    Όποτε δεν είναι το σύστημα που ΣΩΝΕΙ...όπως θέλετε να νομίζετε...
    είναι ένα σύστημα που στο ατσαλο φρενάρισμα διατηρεί την ισορροπία αναβάτη και μηχανής...

    Αν ήταν αυτό που "σώνει" να είστε σίγουροι ότι θα το είχαν και οι παγκόσμιοι (motogp,wsbk)...
    Και αυτοί οδηγάνε κάτω από περίεργες συνθήκες ενίοτε...και υπάρχουν και πιστες που δεν είναι "χαλί"..έχουν διαφορές ανωμαλίες...

    Όποτε επαναλαμβάνω: μάθετε να φρεναρετε...
    Και όποιος θέλει να πάρει μηχανάκι με abs, παίρνει με abs...
    Σωστά Σταύρο...αφού δεν το έχει ανάγκη ο Μαρκεζ, δεν το έχει κανείς..



    Το ABS δεν είνσι εκεί για να φρενάρει για εσένα. Άμα φρενάρεις έγκαιρα και σωστά ,δεν θα μπει.
    Όταν πατήσεις φρένα πανικού , ή σαπουνόπερα ή γυαλί άσφαλτο κλπ εκεί θα σε βοηθήσει.

    Απορώ δηλαδή τι συζητάμε.. τα αυτονόητα;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εντωμεταξυ το abs ειναι εδω και χρονιαυποχρεωτικο και στα δικυκλα για να εχουν εγκριση τυπου στην ΕΕ

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σωστά Σταύρο...αφού δεν το έχει ανάγκη ο Μαρκεζ, δεν το έχει κανείς..



    Το ABS δεν είνσι εκεί για να φρενάρει για εσένα. Άμα φρενάρεις έγκαιρα και σωστά ,δεν θα μπει.
    Όταν πατήσεις φρένα πανικού , ή σαπουνόπερα ή γυαλί άσφαλτο κλπ εκεί θα σε βοηθήσει.

    Απορώ δηλαδή τι συζητάμε.. τα αυτονόητα;
    Στο μόνο που διαφωνούμε είναι στο "φρένα πανικού"...
    Αν ξέρεις να φρενάρεις, θα φρενάρεις σωστά ακόμα και στον "πανικό"...

    Επίσης αυτό με τον marquez, έχει απόλυτη βάση...οι τύποι αυτοί φρενάρουν πάντα στο όριο και παίζουν συνεχώς με την πρόσφυση..σε στεγνό ή βρεγμένο...
    Όποτε ναι...αν ήταν κάτι που όντως έσωνε, θα το είχαν βάλει πρώτοι αυτοί...

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εντωμεταξυ το abs ειναι εδω και χρονιαυποχρεωτικο και στα δικυκλα για να εχουν εγκριση τυπου στην ΕΕ
    Ε, μετά από αυτό πείσθηκα... Πάω να κάψω το γσξρ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Στο μόνο που διαφωνούμε είναι στο "φρένα πανικού"...
    Αν ξέρεις να φρενάρεις, θα φρενάρεις σωστά ακόμα και στον "πανικό"...

    Επίσης αυτό με τον marquez, έχει απόλυτη βάση...οι τύποι αυτοί φρενάρουν πάντα στο όριο και παίζουν συνεχώς με την πρόσφυση..σε στεγνό ή βρεγμένο...
    Όποτε ναι...αν ήταν κάτι που όντως έσωνε, θα το είχαν βάλει πρώτοι αυτοί...
    Ωραία λοιπόν...αφού ο Μαρκεζ καί η παρέα τού φρενάρουν παντού και πάντα άψογα, όσοι είναι στο ίδιο επίπεδο με τον μάρκεζ να πάνε δεξιά και να κραζουν το ABS και τους "κουλους"

    Οι υπόλοιποι ας προσπαθήσουν να τον φτάσουν και μέχρι τότε καλό θα είναι να το έχουν στο μηχανάκι τους κι ας μην χρειαστεί ποτέ.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Τι σχέση έχουν οι ικανότητες του Marquez με τον υπόλοιπο κόσμο? Έχουν . Χρησιμοποιούνται οι ικανότητες του για εξέλιξη.
    Από κει και πέρα όσοι δεν το θέλουν μπορούν να το βγάλουν. Εύκολα αφαιρείς κάτι που υπάρχει. Το δύσκολο είναι να το δημιουργήσεις.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Αν ξέρεις να φρενάρεις, θα φρενάρεις σωστά ακόμα και στον "πανικό"...
    Ετσι όπως εγώ το βλέπω, σε ένα διάστημα εμπιστοσύνης 95% η δήλωσή σου είναι σωστή/εντός.
    Γιατί παίρνεις εκ προιμίου όμως ως δεδομένο ότι και αυτός που ξέρει να φρενάρει ΔΕΝ θα πανικοβληθεί όταν του τύχει η στραβή ή ότι δεν υπάρχει τίποτα πλέον που θα τον πανικοβάλλει?
    Αν και θεωρώ (νομίζω τώρα... )ότι ξέρω να φρενάρω, 2 φορές τα τελευταία δέκα χρόνια που έχω μεγάλα μηχανάκια με abs το σύστημα με έσωσε.
    Και ξέρεις πόσο μου λείπει που με το καθημερινό 150άρι χωρίς αβς πετάγεται χωρίς σκέψη ο τοξικομανής μέσα στην 3η σεπτεμβρίου? Στα εκατοστά την έχω σώσει την κατάσταση και όχι μία φορά.
    Και όχι μόνο εγώ αλλά και εσύ και ο αποπάνω ο παραπάνω, όλοι μας. Κάποια στιγμή ίσως μου τύχει αυτό που δεν σώνεται και μετά θα λέω ¨νάχα το αβς να το αποφύγω¨

  8. #23
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος




    Αν ήταν αυτό που "σώνει" να είστε σίγουροι ότι θα το είχαν και οι παγκόσμιοι (motogp,wsbk)...
    Και αυτοί οδηγάνε κάτω από περίεργες συνθήκες ενίοτε...και υπάρχουν και πιστες που δεν είναι "χαλί"..έχουν διαφορές ανωμαλίες...
    φοβερο επιχειρημα ,το απογειωσες φιλε μου.Επισης και στην φορμουλα 1 δεν φορανε ΑBS,oποτε τι να το κανει μωρε και ο μπαρμπα μητσος στο αμαξι με την οικογενεια μεσα??Αφου και ο XAMILTON και ο RAIKONEN οδηγουν και αυτοι σε πιστες οχι ιδανικες με αμωμαλιες κλπ και τα καταφερνουν.ΜΑΘΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΤΕ.Βγειτε απο το πρωι μεχρι το βραδυ στην πιστα της πατησιων ,της αχαρνων ,στα χωραφια και στις ρουγες, και αρχιστε με μανια ολοι να φρεναρετε,μπας και μαθετε,βαλτε και την πεθερα μεσα ,που ξερεις καμμια φορα,και εμπρος ολοι μαζι για εκπαιδευση να μαθουμε σε πραγματικες καθημερινες συνθηκες,μαζι με εκατομμυρια αλλους ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΟΥΜΕ.Επισης οσοι εχετε ψυγεια ηλεκτρικα για να διατηρειτε τα τροφιμα ,δεν τα χρειαζεστε ,ειναι και αντιοικολογικα γιατι καινε ρευμα και εχουν και φρεον που καταστρεφει το ΟΖΟΝ ,γιαυτο ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ τα τροφιμα ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ τροπο,οπως οι παππουδες σας, με το ΦΑΝΑΡΙ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ,με το κελαρι γεματο με βαρελια με λιπος για τα παστά -αν δεν εχετε κελαρι να μετακομισετε και να βρειτε πολυκατοικια που να εχει-κλπ που μπορω να αναφερω για ωρες.Ακους εκει ΑBS και εκσυγχρονισμοι ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ απο κει ΚΟΥΛΟΜΑΡΙΕΣ που δεν μπορειτε να φρεναρετε σαν τον ΡΟΣΣΙ και σαν τον ΧΑΜΙΛΤΟΝ.Μαθετε να φρεναρετε ρεεεεεεε ι
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    φοβερο επιχειρημα ,το απογειωσες φιλε μου.Επισης και στην φορμουλα 1 δεν φορανε ΑBS,oποτε τι να το κανει μωρε και ο μπαρμπα μητσος στο αμαξι με την οικογενεια μεσα??Αφου και ο XAMILTON και ο RAIKONEN οδηγουν και αυτοι σε πιστες οχι ιδανικες με αμωμαλιες κλπ και τα καταφερνουν.ΜΑΘΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΤΕ.Βγειτε απο το πρωι μεχρι το βραδυ στην πιστα της πατησιων ,της αχαρνων ,στα χωραφια και στις ρουγες, και αρχιστε με μανια ολοι να φρεναρετε,μπας και μαθετε,βαλτε και την πεθερα μεσα ,που ξερεις καμμια φορα,και εμπρος ολοι μαζι για εκπαιδευση να μαθουμε σε πραγματικες καθημερινες συνθηκες,μαζι με εκατομμυρια αλλους ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΟΥΜΕ.Επισης οσοι εχετε ψυγεια ηλεκτρικα για να διατηρειτε τα τροφιμα ,δεν τα χρειαζεστε ,ειναι και αντιοικολογικα γιατι καινε ρευμα και εχουν και φρεον που καταστρεφει το ΟΖΟΝ ,γιαυτο ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ τα τροφιμα ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ τροπο,οπως οι παππουδες σας, με το ΦΑΝΑΡΙ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ,με το κελαρι γεματο με βαρελια με λιπος για τα παστά -αν δεν εχετε κελαρι να μετακομισετε και να βρειτε πολυκατοικια που να εχει-κλπ που μπορω να αναφερω για ωρες.Ακους εκει ΑBS και εκσυγχρονισμοι ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ απο κει ΚΟΥΛΟΜΑΡΙΕΣ που δεν μπορειτε να φρεναρετε σαν τον ΡΟΣΣΙ και σαν τον ΧΑΜΙΛΤΟΝ.Μαθετε να φρεναρετε ρεεεεεεε ι
    Το επιχείρημα με τον Μαρκεζ είναι άκυρο. Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον Σταύρο. Τα συστήματα αβς και κατ'επέκταση όλα τα ηλεκτρονικά σε μια μοτοσυκλέτα δεν είναι fool/idiot-proof. Τα riding fundamentals είναι πιο σημαντικά.
    Δεν είναι κακό να υπάρχει αβς (αρκεί να είναι απενεγοποιούμενο ) αντιθέτως είναι πολύ καλό, ειδικά για τους κομμιούτερς σε αστικό περιβάλλον."θεοποίηση" του αβς οδηγεί σε απαίδευτους αναβάτες
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Μαθετε να φρεναρετε ρεεεεεεε ι
    Δεν χρειαζόταν να γράψεις όλο αυτό το λογιδριο για να ειρωνευτεις...μπορούσες απλα να βάλεις το emoticon...

    Εγώ είπα με επιχειρήματα την άποψη μου και ανεφερα τι είναι αυτό που όλοι νομίζετε ότι είναι απαραιτητο...

    Οι υπόλοιποι όμως βλέπω ότι δεν έχετε επιχειρηνατα και απλά ειρωνευεστε πιασμένοι από αυτό που είπα για τον marquez...

    Οκ, καλή τύχη να ευχηθώ και μακρια από κακοτοπιες...

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Δεν χρειαζόταν να γράψεις όλο αυτό το λογιδριο για να ειρωνευτεις...μπορούσες απλα να βάλεις το emoticon...

    Εγώ είπα με επιχειρήματα την άποψη μου και ανεφερα τι είναι αυτό που όλοι νομίζετε ότι είναι απαραιτητο...

    Οι υπόλοιποι όμως βλέπω ότι δεν έχετε επιχειρηνατα και απλά ειρωνευεστε πιασμένοι από αυτό που είπα για τον marquez...

    Οκ, καλή τύχη να ευχηθώ και μακρια από κακοτοπιες...
    Δεν πειράζει ρε φίλε, για να σταθεί το επιχείρημά σου με τον Μάρκεζ, θα έπρεπε απλώς να έγραφες Ρόσσι .
    Αυτοί οι αναβάτες είναι ικανοτεροι του αβς. Ακριβως αυτό θα έπρεπε να προβληματισει πολλούς για την σημαντικοτητα της ικανότητας φρεναρισματος.από αυτή την άποψη βγαίνει κάτι χρήσιμο από αυτόν τον παραλληλισμό.
    Όπως είπα, η θεοποίηση του αβς οδηγεί σε απαίδευτους αναβάτες
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Δεν σε ειρωνεύονται, το επιχειρημά σου είναι ψευδές σαν λογική και μάλιστα εξόφθαλμα ψευδές, και απλά αντιδρούνε. Και δεν στηρίζεται ΚΑΝ σε πραγματική υπόθεση, ο Μάρκεζ ΕΧΕΙ συστήματα, όχι ABS ακριβώς, αλλά που ρυθμίζουν επικουρικές παραμέτρους στο φρενάρισμά του ηλεκτρονικά, π.χ. engine braking.

    Προσωπικά μου φαίνεται παντελώς λόγια του φύλαρχου των Μάου-Μάου, να λέμε στο 2018, που υπάρχουν μέχρι και cornering ABS συστήματα, αν χρειάζεται ή όχι το ABS. Και ο πιό έμπειρος οδηγός, αφενός δεν ήταν πάντα έμπειρος, αφετέρου κάποια στιγμή έχει αφαιρεθεί, και έτυχε και άσφαλτος γυαλί και έτυχε και αγρότης που βγήκε με το αγροτικό μπανζάι κάθετα στον δρόμο κ.ο.κ. που θα πέσει ΚΑΙ ο έμπειρος. ΕΝΑ τέτοιο πέσιμο να σου σώσει, έβγαλε τα λεφτά του.

    Επόμενο στάδιο να συζητάμε αν χρειαζόμαστε τον ηλεκτρισμό στα σπίτια, τους υπολογιστές, την Ιατρική, την επιστήμη και άλλα τέτοια δημιουργήματα του Σατανά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Δεν χρειαζόταν να γράψεις όλο αυτό το λογιδριο για να ειρωνευτεις...μπορούσες απλα να βάλεις το emoticon...

    Εγώ είπα με επιχειρήματα την άποψη μου και ανεφερα τι είναι αυτό που όλοι νομίζετε ότι είναι απαραιτητο...

    Οι υπόλοιποι όμως βλέπω ότι δεν έχετε επιχειρηνατα και απλά ειρωνευεστε πιασμένοι από αυτό που είπα για τον marquez...

    Οκ, καλή τύχη να ευχηθώ και μακρια από κακοτοπιες...
    be cool , ετσι ξεκατινιαζομαστε στο μοτο,μην μας παρεξηγεις,και μην στεναχωριεσαι, εξ αλλου παλιοσειρα εισαι ,τα ξερεις καλυτερα απο μας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν σε ειρωνεύονται, το επιχειρημά σου είναι ψευδές σαν λογική και μάλιστα εξόφθαλμα ψευδές, και απλά αντιδρούνε. Και δεν στηρίζεται ΚΑΝ σε πραγματική υπόθεση, ο Μάρκεζ ΕΧΕΙ συστήματα, όχι ABS ακριβώς, αλλά που ρυθμίζουν επικουρικές παραμέτρους στο φρενάρισμά του ηλεκτρονικά, π.χ. engine braking.

    Προσωπικά μου φαίνεται παντελώς λόγια του φύλαρχου των Μάου-Μάου, να λέμε στο 2018, που υπάρχουν μέχρι και cornering ABS συστήματα, αν χρειάζεται ή όχι το ABS. Και ο πιό έμπειρος οδηγός, αφενός δεν ήταν πάντα έμπειρος, αφετέρου κάποια στιγμή έχει αφαιρεθεί, και έτυχε και άσφαλτος γυαλί και έτυχε και αγρότης που βγήκε με το αγροτικό μπανζάι κάθετα στον δρόμο κ.ο.κ. που θα πέσει ΚΑΙ ο έμπειρος. ΕΝΑ τέτοιο πέσιμο να σου σώσει, έβγαλε τα λεφτά του.

    Επόμενο στάδιο να συζητάμε αν χρειαζόμαστε τον ηλεκτρισμό στα σπίτια, τους υπολογιστές, την Ιατρική, την επιστήμη και άλλα τέτοια δημιουργήματα του Σατανά.
    Φακ λότζικ. Σορρυ αλλά καθόλου αυτό δεν έγραψε. Και το engine braking control ΔΕΝ έχει σχέση με το αβς.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Δεν πειράζει ρε φίλε, για να σταθεί το επιχείρημά σου με τον Μάρκεζ, θα έπρεπε απλώς να έγραφες Ρόσσι .
    Αυτοί οι αναβάτες είναι ικανοτεροι του αβς. Ακριβως αυτό θα έπρεπε να προβληματισει πολλούς για την σημαντικοτητα της ικανότητας φρεναρισματος.από αυτή την άποψη βγαίνει κάτι χρήσιμο από αυτόν τον παραλληλισμό.
    Όπως είπα, η θεοποίηση του αβς οδηγεί σε απαίδευτους αναβάτες
    Μέχρι τώρα έχουν γραφτεί 27 ποστ.
    Σε κανένα δεν θεοποιήθηκε το abs ούτε ότι θα φρενάρει για εσένα.
    Πάντα η εκπαίδευση,η εμπειρία και η προσοχή έρχονται πρώτα.
    Το abs κάνει πολύ συγκεκριμένη δουλειά που σε καθημερινές συνθήκες μπορεί να σε βοηθήσει ή και σώσει από πτώση.
    Εμείς δεν είμαστε Μαρκεζ, η Θηβών δεν είναι Χερέθ, κανείς δεν θα σου βγάλει κόκκινη σημαία επειδή ο κυρ-Μπαμπης πλένει το Corolla.

    Οπότε, όσο λάθος είναι να νομίζει κανείς ότι το abs θα σε σώζει αυτόματα, τόσο λάθος (και με αρκετή δόση έπαρσης) είναι να λέμε ότι το abs το θέλετΕ επειδή δεν ξέρετΕ να φρενάρεται

Σελίδα 2 από 70 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Το Abs σωζει"....σχεδον
    από menos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 321
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2016, 15:27
  2. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 22:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 12:56
  4. Το κράνος ΔΕΝ σώζει ζωές
    από whiteran στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 20:27
  5. Το κρανος σωζει ζωες αν το φορας σωστα
    από zepp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF