Σελίδα 33 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 23282930313233343536373843 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 1048

Θέμα: το abs σώζει ζωές και στην επόμενη αγορά σας προτιμήστε να εχει abs απαραιτήτως

  1. #481
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από reinmeister Προβολή μηνύματος
    κανε απολυτως σαφη την απειλη για να απαντησω με αντιστοιχη σαφηνεια...να μην μπερδευτει κανεις μας...δημοσιως...
    Δε θα μείνεις πολύ ακόμα να γραφεις εδώ αν συνεχίσεις έτσι.
    Είναι αρκετά σαφές;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #482
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Πλιτσερινι, καταλαβαίνεις ότι εγώ δεν μιλάω καν για το αβς.
    Α ούτε εγώ.

  3. #483
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Μοτοσυκλετιστης δεν ειναι μονο αυτος που ξυνει γονατο στην Επιδαυρο η στον Αη Γιαν' τον Ροσσι, ειναι κι αυτος που ταξιδευει με τριβαλιτσο η οχι.
    Ειναι αυτος που δουλευει με μηχανακι, ειναι αυτος που κανει εντουραδες στο βουνο, ειναι και αυτος που απλα γουσταρει χαλαρες βολτες.

    Μπορει για τους γρηγορους το abs να ειναι εως και κακο ειδικα στην πιστα, η αχρηστο για το χωμα, για ολους τους αλλους ειναι ενα βοηθημα που μπορει να τους βγαλει απο μια δυσκολη στιγμη. Βοηθημα σημαινει οτι δεν βασιζομαστε πανω του για να γινει η δουλεια αλλα ΑΝ κανουμε καποιον λαθος υπολογισμο, ΑΝ κατι μας πεταχτει χωρις να το εχουμε προβλεψει, ειναι εκει για να αποφευχθουν τα χειροτερα.

    Ο αναβατης πρεπει να γνωριζει πως να φρεναρει, αντιλαμβανεται τι συμβαινει γυρω του, προσαρμοζει την οδηγηση του στις συνθηκες του δρομου και τις περισσοτερες φορες φροντιζει να μην επεμβαινει το βοηθημα στην οδηγηση του.
    Αυτο για να γινει πρεπει να το δουλεψει, να το προπονησει, σε εναν ερημο δρομο χωρις κινηση να δοκιμασει τα φρενα μεχρι το οριο για να ξερει περιπου που ειναι αυτο.

    Απο εκει και περα, ουτε θεος ειναι ουτε πανακεια. Αν κανεις σοβαρο λαθος στον υπολογισμο αποστασης φρεναρισματος κανενα ABS δεν θα σε βγαλει απο την δυσκολη κατασταση.

  4. #484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δε θα μείνεις πολύ ακόμα να γραφεις εδώ αν συνεχίσεις έτσι.
    Είναι αρκετά σαφές;
    οχι...θελω να μου γραψεις εσυ προσωπικα τι θα κανεις σε εμενα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  5. #485
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από reinmeister Προβολή μηνύματος
    οχι...θελω να μου γραψεις εσυ προσωπικα τι θα κανεις σε εμενα...
    Παιχνιδάκια δεν παίζω.
    Μόνο για χαζός δεν δείχνεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #486
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Κύριοι, ο πιο ψύχραιμος ας αφήσει παρακαλώ τον τελευταίο λόγο στον άλλο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #487
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από reinmeister Προβολή μηνύματος
    μου κανει τεραστια εντυπωση το γεγονος, οτι κανεις τον χαζο σε εμενα...θελω να πιστευω οτι εχει να κανει με το φιλοθεαμων κοινο και την πολιτικως ορθη μετριοπαθεια που ως μοντερειτορ θελεις, πιθανως, να "περασεις"..

    κανε μου ομως μια χαρη...λογικες διεργασιες που ξεκινουν απο την βαση "ο μπατσος ειναι οργανο,το μπουζουκι ειναι οργανο, αρα ο μπατσος ειναι μπουζουκι" μην τις παραθετεις σε δικα μου γραφομενα,διοτι προσβαλλεις την νοημοσυνη μου...αυτο φυσικα, εφ οσον θελεις να παρεις ουσιωδη απαντηση...εαν θες να το ριξουμε στην καβλαντα, fine by me, αλλα ενημερωσε με τουλαχιστον να μην γραφω τσαμπα...

    φυσικα και θα σας το θυμισω...παντα ειχα ενα soft spot για τα ανοικα γεροντια...
    Κατα βαθος (ισως πολυ βαθος) ξερεις πως οσοι εδω κατα καιρους στην λενε εχουν τα δικια τους. Εισαι ενα ιντερνετικο παραληρημα του ΕΓΩ.
    Εχεις ασχοληθει με καποια πραγματα τα οποια και γνωριζεις καλα και κανεις δε στο αμφισβητει. Αλλα κουραζεις ρε αδερφακι μου και εκει που θα μπορουσες να εισαι ψυχη του φορουμ (παναγιαμ τι ειπα, ποιος τον κραταει τωρα) γιατι τοχεις και με το κατσαβιδι και με το μπλαμπλα, εχεις κατορθωσει να γινεσαι αντιπαθης.
    Αυτα ειχα να πω, χωρις καμια κακια και διαθεση να στην βγω απο πανω, πιστεψε με.

  8. #488
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Παιχνιδάκια δεν παίζω.
    Μόνο για χαζός δεν δείχνεις.
    δεν εχεις σκοπο να απαντησεις ευθεως...κανενα προβλημα...ενημερωνω λοιπον οτι θα συνεχισω στο ακριβως ιδιο μοτιβο...κανε την κινηση σου λοιπον...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  9. #489
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από reinmeister Προβολή μηνύματος
    δεν εχεις σκοπο να απαντησεις ευθεως...κανενα προβλημα...ενημερωνω λοιπον οτι θα συνεχισω στο ακριβως ιδιο μοτιβο...κανε την κινηση σου λοιπον...
    ποστ #481,τι δεν είναι αρκετά σαφές και ευθύ για σένα;

    τι περιμένεις να σου γράψω; να κλείσουμε ραντεβού στις βρύσες για ξυλο στο 2ο διάλειμμα;
    Δεν θελεις -ξεκάθαρα- να καταλάβεις τι σου λέμε.
    Εμένα αυτο μου δείχνει ότι δεν γύρισες απο νοστο για το τσαρδί.
    Και αφού τελειώσω να γράφω αυτό το ποστ θα σταματήσω,θα σου ριξω μια κίτρινη και η συνέχεια είναι στο χέρι σου.
    Όπως σου γράφει και ο μπιγκ είναι κρίμα γιατί κατέχεις πολύ και οι γνώσεις πάντα είναι χρήσιμες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #490
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Επειδη παει να γινει ροντεο το κολπο, κι επειδη μερικοι ειμαατε εδω μεσα πολλα χρονια και ξερενομαστε ΚΑΙ προσωπικα θα μιλησω μια φορα και οποιος γουσταρει.

    Η αραξτε στα ΟΠΟΙΑ κυβικα του ο καθενας και συζητηστε σαν ανθρωποι εκθετοντας πολιτισμενα αποψεις και με επιχειρηματα (αν θελετε) η βγαλτε τον σκασμο και παρτε απο μονοι σας το πουλι για να μην αναγκαζετε τους διαχειριστες να μπαινουν στη διαδικασια να γινονται "κακοι" (πραγμα που ΚΑΙ μπορουν ΚΑΙ θα το κανουν αν θεωρησουν οτι χρειαζεται).

    Το οτι ειστε στις αντιπαραθεσεις δεν σημαινει ουτε οτι σας επιτρεπεται να προσβαλετε, ουτε να μειωνετε, ουτε θα το ανεχτουν οι μοντς/αντμινς.

    @ρειν επειδη σε ξερω και με ξερεις. Αν σε ξαναδω να μπαινεις εδω μεσα και να ξεκινας ποστ τυπου φλειμ, "δοξαστε με ειμαι ο θεος και σεις τα πουτανακια μου", "ΕΓΩ γαμαω" και γενικα με υφος που ξερουμε κι εγω κι εσυ σε τι αναφερομαι ξερεις ποια θα ειναι η καταληξη.
    Εχεις καθε δικαιωμα να εχεις οποια αποψη εχεις και να την εκφρασεις! Κι επειδη οπως ειπε και ο big ΚΑΙ ξερεις τονους πραματα ΚΑΙ εχεις και το λεγειν, ΑΝ θες να μοιρασεις η να μοιραστεις τις γνωσεις σου δεκτο και το επιθυμουμε κι ολας!!!
    Αλλα αν ειναι ΕΠΕΙΔΗ ξερεις να το παιξεις ο γαμαω της παρεας κανε μου τη χαρη και ξανανοιξε το φορουμ ΣΟΥ και κανε εκει τα δικα σου κουμαντα.

    Νομιζω συνενοηθηκαμε. Προειδοποιησεις αλλες δεν εχει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #491
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κατα βαθος (ισως πολυ βαθος) ξερεις πως οσοι εδω κατα καιρους στην λενε εχουν τα δικια τους. Εισαι ενα ιντερνετικο παραληρημα του ΕΓΩ.
    Εχεις ασχοληθει με καποια πραγματα τα οποια και γνωριζεις καλα και κανεις δε στο αμφισβητει. Αλλα κουραζεις ρε αδερφακι μου και εκει που θα μπορουσες να εισαι ψυχη του φορουμ (παναγιαμ τι ειπα, ποιος τον κραταει τωρα) γιατι τοχεις και με το κατσαβιδι και με το μπλαμπλα, εχεις κατορθωσει να γινεσαι αντιπαθης.
    Αυτα ειχα να πω, χωρις καμια κακια και διαθεση να στην βγω απο πανω, πιστεψε με.
    ποτε δεν θεωρησα οτι,εσυ ειδικα,εισαι κακοπροαιρετος...δηκτικος εισαι,οπως κι εγω,κατι το οποιο ειναι απολυτως υγιειες και διαχειρισιμο εφ οσον η αλλη πλευρα μπορει να σταθει στο ιδιο επιπεδο...

    στο δια ταυτα και με βαση τα χρονια που σε ξερω...λες μαλακιες και το ξερεις...να "κατηγορεις" εμενα για εγωτισμο,οταν ξρεις τι εχω προσφερει εδω μεσα κι εκτος σε μελη, ειναι τουλαχιστον αδικο...συμπαθης ποσως με απασχολησε ποτε να γινω...ποτε δεν το εκρυψα...αλλωστε δεν κανουμε διαγωνισμο αρεσκειας εδω μεσα...

    απο κει και περα,με διαολιζει το εξης ρε φιλαρακι...εγω να δεχομαι απροβληματιστα την οποια ειρωνια,δηκτικοτητα,σαρκασμο,αλλα οταν τα επιστρεφω να μου κλαιγονται σαν γκομενες με δυσμηνορροια...

    επι παραδειγματι,εσυ γιατι δεν προσεβληθης,με οτι σου εγραψα? για τον ιδιο λογο που δεν προσεβληθην ουτε εγω...ευφυια λεγεται καθως και κατανοηση του γεγονοτος οτι ειμαστε αγορακια και "μετραμε" τα πουλακια μας σε καθε ευκαιρια,παντα στο επιπεδο μιας χαλαροτητας η οποια συναδει με ιντερνετικες περσονες...απο κοντα πινουμε καφε και δεν τρεχει καστανο...οχι οτι απο κοντα ειμαι διαφορετικος αλλα κουβεντα να γινεται...

    ενιγουει...οπως εγραψα και στο ποστ επανοδου...you can't teach an old dog new tricks...ελληνιστι σε ελευθερη μεταφραση,αυτος ειμαι...γραπτως και απο κοντα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  12. #492
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο κιλοτάκι έχεις κούκλα αλλά σε άλλο χρώμα
    Το ξερω και το ξερεις

  13. #493
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Επειδή είσαι τόσο ευφυής και εγω κωθώνι, θα σε δούμε πρωταοθεός απο τη νέα χρονιά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #494
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Πάντως πολλές φορές η αλήθεια έχει παραπάνω από μια όψεις και ο rein έχει πολύ μεγάλο
    δίκιο.
    Δεν λέω ότι δεν είναι καλά να υπάρχει abs η δεν ξέρω τι άλλο....
    Απλά σε όσους "ψάχνονται" στο δρόμο με μηχανάκια,
    πράγματι δίνουν μια εσφαλμένη εντύπωση ασφάλειας ,
    να μην πω πραγματικότητας εάν προσθέσουμε και τα traction control κλπ.
    Στο τέλος νομίζω θα καταλήξουν να τρώμε τούμπα επειδή ο αλγόριθμος της
    της ducati είναι μια γενιά παραπέρα από αυτόν της kawa

  15. #495
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Ερωτηση...ενας νεος οδηγος να παρει πρώτη μοτοσυκλετα με ΑΒS? δεν αναφέρομαι στην ασφάλεια.....μιλαω για αργότερα αν θα χρειαστη να οδηγησει αλλο μηχανακι αργοτερα χωρις ABS.

Παρόμοια θέματα

  1. "Το Abs σωζει"....σχεδον
    από menos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 321
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2016, 14:27
  2. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 21:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 11:56
  4. Το κράνος ΔΕΝ σώζει ζωές
    από whiteran στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 19:27
  5. Το κρανος σωζει ζωες αν το φορας σωστα
    από zepp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 09:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF